Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εβαλα cosmote και προσπαθώ μια ώρα τώρα να βρω της ρύθμισης MMS που είναι ρε παιδιά ;;

 

Όσες φορές μου της στέλνουν με SMS απλα δεν τα δέχεται

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα cosmote και προσπαθώ μια ώρα τώρα να βρω της ρύθμισης MMS που είναι ρε παιδιά ;;

 

Όσες φορές μου της στέλνουν με SMS απλα δεν τα δέχεται

 

Ρυθμίσεις->σημείο πρόσβασης

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα τα 8.1 update 1 από τη DP έχω απίστευτη πτώση στη μπαταρία, σε 8 ώρες ήταν στο 23%

 

Έλεγξε στις Ρυθμίσεις το Οικονομία Μπαταρίας. Εκεί θα βρεις τους φταίχτες.

Έχω και εγώ 8.1.1 από DP και δεν έχω καμία μεταβολή. Με φόρτιση πριν από 24 ώρες είμαι στο 75% με wifi μόνιμα ανοιχτό (2 email, καιρός), 1 ώρα μουσική, ομιλία 10 λεπτά, viber 20 λεπτά, skype βιντεοκλήση άλλα 20, κ.ά μικρά μικρά. Άρα σίγουρα κάτι συμβαίνει στο δικό σου.

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε στις Ρυθμίσεις το Οικονομία Μπαταρίας. Εκεί θα βρεις τους φταίχτες.

Έχω και εγώ 8.1.1 από DP και δεν έχω καμία μεταβολή. Με φόρτιση πριν από 24 ώρες είμαι στο 75% με wifi μόνιμα ανοιχτό (2 email, καιρός), 1 ώρα μουσική, ομιλία 10 λεπτά, viber 20 λεπτά, skype βιντεοκλήση άλλα 20, κ.ά μικρά μικρά. Άρα σίγουρα κάτι συμβαίνει στο δικό σου.

 

Το έχω κάνει αυτό με την οικονομία μπαταρίας. Έχω κλείσει όλες τις εφαρμογές εκτός από το viber και το facebook messenger που τα έχω βάλει στο επιτρέπεται πάντα. Τα Facebook, Amazing Weather HD τα έχω στο επιτρέπεται. Μετά έχω την οθόνη στην αυτόματη φωτεινότητα, το double tap ενεργοποιημένο, την γρήγορη ματιά για 10 δευτερόλεπτα και μετά να κλείνει. Τα δεδομένα στο 3g και το wifi ανοιχτό μόνο οταν εχω πρόσβαση σε wifi αλλιώς κλειστό κι αυτό. Την τοποθεσία την έχω ενεργοποιημένη για λόγους εντοπισμού της συσκευής και μόνο. Τα emails είναι 2 ms accounts τα έχω στον μην συγχρονίζουν παραμόνο χειροκίνητα και ένα gmail κάθε 2 ώρες.

 

Από θέμα χρήσης ομιλία το πολύ μισή ώρα την ημέρα, viber αρκετά μνμ. αλλά όχι και τργικές καταστάσεις. Έχω αρχίσει και πιστεύω ότι το κινητό έχει κα΄που battery drain αλλά δεν ξέρω που οφείλεται...

Link to comment
Share on other sites

Soft Reset δοκίμασες μήπως κάτι έχει κολήσει?

Να σου πω την αλήθεια όχι, θα το κάνω τώρα και θα επιστρέψω με εντυπώσειςτο βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει αυτό με την οικονομία μπαταρίας. Έχω κλείσει όλες τις εφαρμογές εκτός από το viber και το facebook messenger που τα έχω βάλει στο επιτρέπεται πάντα. Τα Facebook, Amazing Weather HD τα έχω στο επιτρέπεται. Μετά έχω την οθόνη στην αυτόματη φωτεινότητα, το double tap ενεργοποιημένο, την γρήγορη ματιά για 10 δευτερόλεπτα και μετά να κλείνει. Τα δεδομένα στο 3g και το wifi ανοιχτό μόνο οταν εχω πρόσβαση σε wifi αλλιώς κλειστό κι αυτό. Την τοποθεσία την έχω ενεργοποιημένη για λόγους εντοπισμού της συσκευής και μόνο. Τα emails είναι 2 ms accounts τα έχω στον μην συγχρονίζουν παραμόνο χειροκίνητα και ένα gmail κάθε 2 ώρες.

 

Από θέμα χρήσης ομιλία το πολύ μισή ώρα την ημέρα, viber αρκετά μνμ. αλλά όχι και τργικές καταστάσεις. Έχω αρχίσει και πιστεύω ότι το κινητό έχει κα΄που battery drain αλλά δεν ξέρω που οφείλεται...

 

 

Αδερφέ, εγώ που μιλάω αρκετά με τη κοπέλα μου στο whatsapp (λόγω απόστασης), σε πληροφορώ οτι πέφτει χαλαρά στο 20-30% στο τέλος της ημέρας...

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, εγώ που μιλάω αρκετά με τη κοπέλα μου στο whatsapp (λόγω απόστασης), σε πληροφορώ οτι πέφτει χαλαρά στο 20-30% στο τέλος της ημέρας...

 

Το ξέρω και με το viber κι εγώ το ίδιο έχω παρατηρήσει. Επίσης με το viber εάν είμαι στα μνμ για πάνω από 3-4 λεπτά το κινητό αρχίζει και ανεβάζει θερμοκρασία. Μάλιστα μια φορά ήμουν και το βάραγε και ο ήλιος με αποτέλεσμα να υπερθερμανθεί και να κάνει από μόνο του restart.

Μετά το soft reset η κατάσταση βελτιώθηκε εχτές. Προφανώς κάτι είχε κολλήσει στο παρασκήνιο και μο έτρωγε την μπαταρία.

 

Επίσης δια στόματος Joe Belfiore στο twitter "Yes - any DP build (including 8.1 update) will ALSO get new device firmware when it becomes available for your device."

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η cyan για 920 για την ευρώπη, ίσως ακόμη όχι για την ελληνική ρομ παρα μόνο της vodafone.

Εχει πάρει κανείς την αναβάθμιση με developers preview?

Ισως χρειάζεται downgrade σε 8 για να την πάρουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω συσκευή Vodafone με DP 8,1 αλλα δεν μου έχει έρθει καμια ειδοποίηση για update σε cyan...Ίσως πρέπει να κάνω downgrade σε WP 8 για την αναβάθμιση αλλα δυστυχώς δεν έχω χρόνο....
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι είδα στο WP Central χρειάζεται.. Τα ελληνικά vodafone τυχερά. Εμένα το Γαλλικό CV ελπίζω να μην αργήσει όπως με την amber! Στη black ήτο γρήγορο!!
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που αρχίζουν περισσότεροι να αποκτούν ΟΤΑ την Cyan, μπορεί να μας πει κανείς οι φωτό και γενικά η κάμερα πως του φαίνεται;
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καμιά ιδέα για το λόγο που κατεβάζει την αναβάθμιση αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να την εγκαταστήσει;;; Να πω "κλασική" Microsoft;;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καμιά ιδέα για το λόγο που κατεβάζει την αναβάθμιση αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να την εγκαταστήσει;;; Να πω "κλασική" Microsoft;;;;

 

 

 

Εγω μια χαρά την εγκατέστησα με τα back up μου της επαφές μου όλα οκ

 

Μήπως δεν έχεις μπαταρία .εισαι σε Wi-Fi αν ναι σβήσε το κινητό για λίγο και ξανά δοκίμασε.

 

Ελληνικό έχεις ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις φλάσαρα ιταλική country variant και αρχίζω να αναβαθμίζω. :happy:

 

 

 

Το ίδιο έκανα και εγώ .ελπιζω να είναι καλή rom .

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που αρχίζουν περισσότεροι να αποκτούν ΟΤΑ την Cyan, μπορεί να μας πει κανείς οι φωτό και γενικά η κάμερα πως του φαίνεται;

 

Παιδια , καλημέρα!

Από την Παρασκευή είμαι με 8.1 στο ιταλικό 920 μου. Η αναβάθμιση κράτησε κοντά στις δυο ώρες και έγινε απροβλημάτιστα.

Το κινητό τρέχει ακόμα πιο ομαλά και και πιο γρήγορα από πριν -μικρή η διαφορά αλλά την καταλαβαίνεις. Δεν είχα πριν DP 8.1, απευθείας το real thing :wink:

 

Όσον αφορά το λειτουργικό αυτά που είχα ακούσει τα επιβεβαιώνω. Άλλο κινητό απλά! Η προσθήκη της κουρτίνας είναι σωτήρια στην καθημερινή χρήση αν και δεν το περίμενα.

Όσον αφορά στην κάμερα, είδα και εκεί βελτίωση: Πιο ζεστά χρώματα, λιγότερη συμπίεση στις φωτό και καλύτερα αποτελέσματα σε χαμηλό φως, με και χωρίς φλάς.

Αυτά τα ...ολίγα, για οτιδήποτε άλλο θέλετε ...ρωτήστε

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , καλημέρα!

Από την Παρασκευή είμαι με 8.1 στο ιταλικό 920 μου. Η αναβάθμιση κράτησε κοντά στις δυο ώρες και έγινε απροβλημάτιστα.

Το κινητό τρέχει ακόμα πιο ομαλά και και πιο γρήγορα από πριν -μικρή η διαφορά αλλά την καταλαβαίνεις. Δεν είχα πριν DP 8.1, απευθείας το real thing :wink:

 

Όσον αφορά το λειτουργικό αυτά που είχα ακούσει τα επιβεβαιώνω. Άλλο κινητό απλά! Η προσθήκη της κουρτίνας είναι σωτήρια στην καθημερινή χρήση αν και δεν το περίμενα.

Όσον αφορά στην κάμερα, είδα και εκεί βελτίωση: Πιο ζεστά χρώματα, λιγότερη συμπίεση στις φωτό και καλύτερα αποτελέσματα σε χαμηλό φως, με και χωρίς φλάς.

Αυτά τα ...ολίγα, για οτιδήποτε άλλο θέλετε ...ρωτήστε

η κίτρινη απόχρωση στις φωτογραφίες έφυγε?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι πιο φυσικά τα χρώματα από πριν. Βέβαια εγώ πάντα ρυθμίζω το white balance χειροκίνητα όταν χρησιμοποιώ φλάς οπότε την διόρθωνα αυτήν την κιτρινίλα με αυτόν τον τρόπο.
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι πιο φυσικά τα χρώματα από πριν. Βέβαια εγώ πάντα ρυθμίζω το white balance χειροκίνητα όταν χρησιμοποιώ φλάς οπότε την διόρθωνα αυτήν την κιτρινίλα με αυτόν τον τρόπο.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.Εγώ έχω την preview,αλλα δεν βλέπω να λύνετε το πρόβλημα με το bit locker και μάλλον θα γυρίσω στην 8 για να πάρω την cyan.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια χαρά την εγκατέστησα με τα back up μου της επαφές μου όλα οκ

 

Μήπως δεν έχεις μπαταρία .εισαι σε Wi-Fi αν ναι σβήσε το κινητό για λίγο και ξανά δοκίμασε.

 

Ελληνικό έχεις ;

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Ιταλικό είναι, απλώς η μπαταρία ήταν στο 70% (στη πρίζα), θα ξαναδοκιμάσω σήμερα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι φλασαρατε ιταλική cv unbranded rom και πήρατε cyan, λειτουργεί η εκμάθηση πληκτρολογιου στα ελληνικα; δηλαδή αν πατήσετε επάνω σε μια λέξη που δεν την εμφανίζει στις προτάσεις, σας βγάζει το "+" δίπλα στη νέα λέξη για να την προσθέσετε στο λεξικό;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...