Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω 3 θέματα:

1. (και βασικότατο) Εδώ και λίγο καιρό, μου κάνει κάτι που είχε ξανατύχει 1-2 φορές στο παρελθόν και είναι το drain battery χωρίς λόγο. To κακό είναι ότι τώρα τελευταία συμβαίνει πολύ συχνά. Υποψιάζομαι ότι όταν ανοίγω την κάμερα συμβαίνει. Σαν να μένει ανοιχτή δηλαδή. Δε γίνεται όμως πάντα, οπότε δε ξέρω τι φταίει ακριβώς.:/

 

Φίλε μου, δεν σε βλέπω να γλυτωνεις το hard reset...

Και για να μην σε προδώσει ποτέ το κινητό στο πρωινό ξύπνημα, πολύ απλά το φορτιζεις την νύχτα.

 

Έχω πρόβλημα με την μπαταρία, μετά την αναβάθμιση έχω μεγάλο drain. έχω κάνει δυο soft reset αλλά τίποτα...

 

Παιδιά, κατα 99,99999% κάποια εφαρμογή φταίει που μένει στο παρασκήνιο.

 

Τα κλασικά δηλαδη:mad:

 

Εγώ σήμερα το έπαθα με το system tiles. Πάντως η black φαίνεται να κάνει εξαιρετική διαχείριση της Μπαταρίας . Ίσως κάποια apps να μην ειναι συμβατά με το update?

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτό πάντως με τις ειδοποιήσεις στην glance δεν είναι και ότι καλύτερο, από την μία αν την έχεις ενεργοποιημένη μόνιμα για να βλέπεις τις ειδοποιήσεις θα σου τρώει την μπαταρία,

από την άλλη αν ενεργοποιειται μόνο για ορισμένο χρονικό διάστημα και έχεις αναπάντητη σβήνει μετά από ένα τέταρτο.

Ουσιαστικά λίγες οι αλλαγές και με το σταγονόμετρο, πρέπει να δώσει πολλά παραπάνω για να γίνει ανταγωνιστική, αλλά τουλάχιστον δείχνει η microsoft να ξυπνάει από τον λήθαργο και να οδεύει με αργαααα και σταθεραααα βήματα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έκανα και εγώ την αναβάθμιση σε Lumia 920..Λοιπόν αν και δεν είχε πολλά νομίζω πως είναι ok,σχετικά με την κάμερα βλέπω πώς τα χρώματα είναι πιο ρεαλιστικά,για την μπαταρία ακόμα δεν μπορώ να πω,το glance screen εντάξει βοηθάει..Ελπίζω η επόμενη αναβάθμιση να φέρει περισσότερα..Αυτό πού χρειάζεται πιστεύω είναι με κάποιο τρόπο να έχουμε πιο άμεση επαφή με ρυθμίσεις και ειδοποιήσεις και όχι με εφαρμογές τύπου quick settings..Αυτά,καλημέρα σε όλους και ας συνεχίσουμε να χαιρόμαστε αυτό το υπέροχο λειτουργικό!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, δεν σε βλέπω να γλυτωνεις το hard reset...

Και για να μην σε προδώσει ποτέ το κινητό στο πρωινό ξύπνημα, πολύ απλά το φορτιζεις την νύχτα.

 

 

 

Παιδιά, κατα 99,99999% κάποια εφαρμογή φταίει που μένει στο παρασκήνιο.

 

Τα κλασικά δηλαδη:mad:

 

Εγώ σήμερα το έπαθα με το system tiles. Πάντως η black φαίνεται να κάνει εξαιρετική διαχείριση της Μπαταρίας . Ίσως κάποια apps να μην ειναι συμβατά με το update?

 

 

 

 

 

 

τι ακριβώς σου έκανε το system tile ;

 

Εμένα έστρωσε απο την στιγμή που έβαλα γλωσα αγγλικά και έκανα επανεκκίνηση κουφο;;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

λοιπον οσον αφορα την καμερα παρατηρησα τα εξης

 

 

1. τα χρωματα ειναι πιο ξεπλυμενα...δεν ειναι τοσο ζωντανα οπως πριν

 

 

2. η φωτογραφια εχασε την καθαροτητα της

 

 

3. υπαρχει πολυς θορυβος ενω πριν ηταν σχεδον μηδενικος

 

 

4. το πιο σημαντικο...κατι αλλαξαν στους αλγοριθμους.Πριν επελεγες ISO 200 kai night mode για μια βραδυνη φωτο και οντως εβγαζε με iso 200. τωρα ενω επιλεγω ISO 200 τραβαει με ISO 800!

 

 

 

 

 

 

δοκίμασε το Nokia camera beta και πες μας.. Ειναι μια έκδοση μπροστά απο το κανονικό

 

 

 

Έχει κανεις πρόβλημα με χάσιμο τους σήματος μετά απο ένα τηλεφώνημα

 

 

 

Δεν συμβαίνει πάντα αρεα και που..

 

Wind here

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως βαζω την ενημερωση??κανω ελενχο για ενημερωσεις και μου λεει πως ειναι ενημερωμενο!!το τηλεφωνο απο οτι καταλαβα ειναι πωλονικο!!επεισης το βαλα διπλα με ενα ι Phone 4 στο youtube!!καμια σχεση παιδια το απλε πολυ καλυτερο σε εικονα!!φταιει η οθονη η η εφαρμογη??
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πολωνικό είναι απ'οτι κατάλαβα και δεν έχει έρθει ακόμα, υπομονή..! :P θα ήθελα κάποια στιγμή να του περάσω ελληνικό firmware, αλλα αυτον τον καιρό δεν έχω χρόνο να ψάξω τι και πως γινεται.

 

Έχω αρχίσει πάντως και το γουστάρω πολύ το τηλέφωνο, είναι πολύ καλύτερο απο ότι περίμενα..!

 

καμία πρόταση για θήκη έχετε??

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ έχω στο κινητό το κλασσικο PhotoBeamer... Αυτο που ειχε πάντα μέσα... Nokia Beamer , δε βλέπω πουθενά.. Όπως ουτε και Play To που λέτε κάποιοι... Δε τα βρίσκω πουθενά... Έχω κάνει την αναβάθμιση σε Black...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ έχω στο κινητό το κλασσικο PhotoBeamer... Αυτο που ειχε πάντα μέσα... Nokia Beamer , δε βλέπω πουθενά.. Όπως ουτε και Play To που λέτε κάποιοι... Δε τα βρίσκω πουθενά... Έχω κάνει την αναβάθμιση σε Black...

 

Το Nokia Beamer δεν είναι επίσημα διαθέσιμο για το 920! Μπορείς να το περάσεις "δια της πλαγίας οδού" όπως είπαν κάποιοι φίλοι σε σχόλια στις προηγούμενες σελίδες. Το Play to μπορείς να το βρείς μέσα από το SysApp Pusher!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Είμαι καινούρια στο forum. Θα ήθελα να με βοηθήσετε για κάποια θέματα που έχω με το lumia 920 που έχω.

Καταρχας, αμα δεν έχω ενεργοποιημένη την οικονομία μπαταρίας το κινητό μου δεν αντέχει ούτε μια μέρα, ενώ άμα την έχω δεν μου εμφανίζει στην οθόνη για παράδειγμα τα μηνυματα από το whats app. Tι μπορώ ν κάνω για αυτό?

Επίσης, με δυσκολία μπορώ να μετακινήσω τον κέρσορα για να διορθώσω κάτι ποθ έχω γράψει, και οταν κρατησω διαρκώς πατημενο το δαχτυλο μου, αυτός εμφανίζεται πολυ πιο πάνω απο εκει που πρέπει με αποτέλεσμα να με εκνευρίζει.

Επίσης, μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία να μου εμφανίζονται τα μηνύματα που μου ερχονται στο fb καθώς και τα γενεθλια των φιλων μου απο το fb κατευθείαν στη ν οθόνη?|

Και τέλος, σε πολλές ιστοσελίδες οταν μπαίνω κάνω αναζήτηση εικόνων στο google, τότε μου τις εμφανίζει σε πολύ κακή ποιότητα και για να τις δω πρέπει να μπώ στη σελίδα στην οποία υπάρχει η εικόνα.

Σας ευχαριστώ!! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Είμαι καινούρια στο forum. Θα ήθελα να με βοηθήσετε για κάποια θέματα που έχω με το lumia 920 που έχω.

Επίσης, με δυσκολία μπορώ να μετακινήσω τον κέρσορα για να διορθώσω κάτι ποθ έχω γράψει, και οταν κρατησω διαρκώς πατημενο το δαχτυλο μου, αυτός εμφανίζεται πολυ πιο πάνω απο εκει που πρέπει με αποτέλεσμα να με εκνευρίζει.

 

Εδώ είναι απλό, πατάς το δάχτυλο και όταν σου βγάλει τον κέρσορα (πιο πάνω απο εκεί που θέλεις) απλά μετακινείς το δάχτυλο μέχρι να πάει εκεί που θέλεις... και εμένα με παραξένεψε στην αρχή αλλά δεν είναι τίποτα, το συνηθιζεις.

 

αν κάνω hard reset θα πρέπει να περάσω τα πάντα από την αρχή? το back up από το skydrive τι κρατάει και τι επαναφέρει?

νομίζω ότι η μόνη λυση για το drain της μπαταρίας είναι η επαναφορά.....

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.....πως μπορω να βαλω σαν ηχο κλησης ενα mp3 ringtone??

εχω μερικα ringtone που χρησιμοποιουσα σαν ηχο κλησης σε μια android συσκευη......στο 920 πως τις περναω???

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.....πως μπορω να βαλω σαν ηχο κλησης ενα mp3 ringtone??

εχω μερικα ringtone που χρησιμοποιουσα σαν ηχο κλησης σε μια android συσκευη......στο 920 πως τις περναω???

βαζεις τα mp3 στον φακελο ringtones.

 

κατι αλλο, οσοι δεν μπορουν να βαλουν το nokia beamer ας γυρισουν την γλωσσα στα αγγλικα... εγω μολις γυρισα την γλωσσα μου εβγαλε την εφαρμογη και την επιλογη για εγκατασταση... την εχω περασει και την εχω δοκιμασει... :)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το NOKIA software updater συνδεσα το κινητό μου έλεγε ότι θέλει αναβάθμιση αλλα είδα ότι έχω το ίδιο λογισμικό εγκατεστημένο!!

 

Στο πεδίο που λέει χώρα εβαλα Greece αλλά το κινητό είναι πολωνικό,μήπως αν κάνω ξανά εγκατάσταση μου το γυρισει σε ελληνικό ;;χάνω την εγγύηση αν κάνω την αναβάθμιση ;;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο...οταν ειμαστε συνδεδεμρνοι σε 4G τι εικονιδιο εμφανιζετε???Eμενα μου βγαζει Η+.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βαζεις τα mp3 στον φακελο ringtones.

 

κατι αλλο, οσοι δεν μπορουν να βαλουν το nokia beamer ας γυρισουν την γλωσσα στα αγγλικα... εγω μολις γυρισα την γλωσσα μου εβγαλε την εφαρμογη και την επιλογη για εγκατασταση... την εχω περασει και την εχω δοκιμασει... :)

 

Eυχαριστω για την απαντηση.....

Εγω δεν μπορω να βρω πουθενα το Data Sence.....

οσο αφορα το nokia beamer εκανα μια αναζητηση στο store με Ελληνικα και μου το εμφανισε κανονικα.....μολις το εκaνα εγκατασταση......εχω Ελληνικη συσκευη απο την Vodafone εχει την Black και με version εκδοσης

manufacter name RM-821_eu_greece_821

Μοbile operator VOD-GR

CONFIGURATION ID 3557716

BUILD ID 3051.40000.1349.10317

Application version 3.4.3.5

και κατι αλλο.....διαβασα για μια εφαρμογη με φακελους...για πια εφαρμογη λεμε????

 

δοκίμασε το Nokia camera beta και πες μας.. Ειναι μια έκδοση μπροστά απο το κανονικό

 

Το Νοκια camera beta δεν μπορω να το βρω στο store......

Και κατι αλλο...ενω εχω την ενταση στο 30/30 εχω παρατηρησει την ενταση να μειωνετε στο 13/30....χωρις εγω να κανω κατι

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Χρησιμοποιούμε την τροποποίηση μηνύματος όταν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι στο ποστ που έχουμε κάνει.
Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο...οταν ειμαστε συνδεδεμρνοι σε 4G τι εικονιδιο εμφανιζετε???Eμενα μου βγαζει Η+.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Εγω δεν μπορω να βρω πουθενα το Data Sence.....

 

και κατι αλλο.....διαβασα για μια εφαρμογη με φακελους...για πια εφαρμογη λεμε????

Το H+ δεν ειναι 4g, ειναι το HSDPA δλδ το πιο γρηγορο 3g το 4g θα το γραφει ετσι δλδ 4g ή LTE

απο οσο ξερω σε vodafone branded το data sense δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia beamer Ειναι πλέον διαθέσιμο σε 820 και 920

 

 

 

http://www.windowsphone.com/s?appid=b5511af6-cbd0-4945-9bf6-30cf0582043f&signin=true

 

 

 

Το Nokia camera beta

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/nokia-camera-beta/80b4b4a2-f7aa-49f0-b8ab-7b7390ce1014

 

 

 

@jimlost

 

Μάλλον έχεις κάνει επανεκκίνηση το κινητό σου όλα τα wp8 γυρνάνε σε 13

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia beamer Ειναι πλέον διαθέσιμο σε 820 και 920

 

 

 

http://www.windowsphone.com/s?appid=b5511af6-cbd0-4945-9bf6-30cf0582043f&signin=true

 

 

 

Το Nokia camera beta

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/nokia-camera-beta/80b4b4a2-f7aa-49f0-b8ab-7b7390ce1014

 

 

 

@jimlost

 

Μάλλον έχεις κάνει επανεκκίνηση το κινητό σου όλα τα wp8 γυρνάνε σε 13

 

Το nokia camera beta παντος στο δικο μου 920 στην αναζητηση δεν το δειχνει....

βγαζει nokia camera ,και δεν ειναι η ιδια εφαρμογη....μπορει εξ αιτιας της black να μην ειναι ακομα συμβατη εφαρμογη....

εχεις δικιο.....ειχα κανει επανεκινηση της συσκευης......θα το εχω στο μυαλο μου,την επομενη φορα......

Link to comment
Share on other sites

Το H+ δεν ειναι 4g, ειναι το HSDPA δλδ το πιο γρηγορο 3g το 4g θα το γραφει ετσι δλδ 4g ή LTE

απο οσο ξερω σε vodafone branded το data sense δεν υπαρχει

 

Καλησπέρα όλα καλά με την αναβάθμιση αλλά δεν βλέπω να υπάρχει επιλογή για ισοστάθμισης για blue tooth στερεοφωνικό αλλά μόνο με ενσύρματα ακουστικά .υπάρχει καμία εφαρμογή για αυτό ή περιμένουμε?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες!! κατέβασα χωρίς κανένα πρόβλημα το Nokia Beamer από το store και λειτουργει άψογα. Ούτε παράπλευροι τρόποι χρειάζονται ούτε τίποτα πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αν η ένταση ήχου από τα ακουστικά μετά το update είναι η ίδια με πριν; Έχω την εντύπωση ότι είναι αισθητά χαμηλότερη, περίπου 30-40%, όταν ακούω μουσική τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά εδώ και 2 μέρες σταμάτησε να λειτουργεί,το φλας!!Δεν ξέρω τι έπαθε,ξαφνικά;

 

Λέτε να πρέπει να πάει σε Νοκια;

 

Τυχαίνει σε κάποιον από εσάς κάτι ανάλογο;

 

Ρωτάω γιατί αναφέρουν κάποιοι προβλήματα με την black και αναρι τιέμαι μήπως είναι και αυτό κανένα κόλλημα....

Edited by hatzisnik
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...