Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα τα wp έτσι λειτουργούν!!Βλακεία είναι και απορώ πως το σκεφτήκαν να λειτουργεί έτσι;;;;;;;

2 δονήσεις στην αρχή και μετά πάπαλα!!

 

Κατάλαβα. Όντως τι μπούρδα είναι αυτή τωρα;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω θέματα με τους φακέλους τραγουδιών. Για παράδειγμα:

 

Έχω διαγράψει φακέλους αλλά αυτοί μένουν στο κινητό (δλδ δεν υπάρχουν στον υπολογιστή όταν το συνδέω, μόνο στο κινητό)

 

Επίσης, πολλά τραγούδια μου τα πετάει χύμα στο κινητό: δηλαδή μπορεί να υπάρχει ένας φάκελος για κάθε τραγούδι του ίδιου καλλιτέχνη, ενώ είναι όλα από τον ίδιο φάκελο-άλμπουμ.

 

Γίνεται τίποτα με αυτά;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, σαν καινούριος κι εγω έχω μερικές απορίες σχετικά με την μπαταρία. σήμερα μέσα σε 6 ώρες μου κατανάλωσε το 80% της μπαταρίας. έχω έναν λογαριασμό με push να δουλεύει, δούλεψα whatsapp καμιά ώρα συνολικά και άκουσα μισή ωρα μουσική. το περίεργο είναι ότι ενώ τις τελευταίες 3 ώρες η μπαταρία είναι θεωρητικά κάτω από 25%, το έχω και παίζει tune in radio μέσω wifi και η μπαταρία ακόμα να πεθάνει. τι διάολο γίνεται??? έκανα 4 restart στη σειρά μπας και στρώσει αλλά δεν. Να υποθέσω ότι είναι πρόβλημα της beta gdr3?

 

κάτι ακόμα, σε ποιόν τύπο σύνδεσης καταναλώνει την λιγότερη μπαταρία? 2g?3g?4g? να σημειώσω ότι δεν μένω ελλάδα και έχω 4g παντού

 

Το 2G καταναλώνει την λιγότερη μπαταρία, αλλά η ταχύτητα δεν παλέυεται...Το 3G είναι η καλύτερη λύση. Το 4G την ρουφάει σαν διάολος (γενικά, όχι μόνο στα Lumia). Τις προάλες που βρήκα 4G κάπου, το ενεργοποίησα και σε λιγότερο από μια ώρα έφαγε 10%.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το 2G καταναλώνει την λιγότερη μπαταρία, αλλά η ταχύτητα δεν παλέυεται...Το 3G είναι η καλύτερη λύση. Το 4G την ρουφάει σαν διάολος (γενικά, όχι μόνο στα Lumia). Τις προάλες που βρήκα 4G κάπου, το ενεργοποίησα και σε λιγότερο από μια ώρα έφαγε 10%.

 

σε ευχαριστώ πολύ για την απαντησή σου. φρίκαρα σήμερα με την κατανάλωση της μπαταρίας. Κρίμα ρε ****το γιατί το speedtest που του έκανα μου έκανε να γυρίσουν τα μάτια. 30/15 :blink: επειδή έρχομαι από noteII η μπαταρία βγάζει την μέρα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

Το πηρα μολις χθες απο ibuy.gr 250 ευρω. Μου άρεσε πολυ, το MS θελει πολυ συνηθεια (ερχομαι απο android) και εχω μια πρωτη απορια.

Στα 3 πλήκτρα δεξια και αριστερα, υπάρχει ενα μικρο κενο που απο κατω φεγγγει ο εσωτ φωτισμος! Το έχει κανεις παρατηρήσει? Φαίνεται ευκολα στο σκοταδι, οταν το κοιτας ισια, ειναι ενα τσικ πιο μεσα απο εκει που ενωνεται το μάυρο γυαλι με το πλαστικο.

Δεν ειναι η ιδεα μου, υπάρχει σε όλα ή είναι σφάλμα μονο στο δικο μου? Θα δοκιμάσω να το βγάλω και φωτο.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια,

 

μπορει να μου θυμισει καποιος πως ενεργοποιούμε το "ξυπνημα" οθόνης, με διπλό αγγιγμα?

 

εχω την gdr3 περασει και δεν το βρισκω στις ρυθμισεις.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια,

 

μπορει να μου θυμισει καποιος πως ενεργοποιούμε το "ξυπνημα" οθόνης, με διπλό αγγιγμα?

 

εχω την gdr3 περασει και δεν το βρισκω στις ρυθμισεις.

 

ρυθμίσεις->αφή

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις->αφή

 

δε βλεπω καμία επιλογή "Αφή" στις ρυθμισεις.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

1) Σε πόσα θέματα θα το γράψεις? :lol:

2) Δεν υπάρχει Double tap to wake χωρίς το λογισμικό της ΝΟΚΙΑ... Montoya μου ξεφεύγει κάτι ή απλά μπερδεύτηκες?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

1) Σε πόσα θέματα θα το γράψεις? :lol:

2) Δεν υπάρχει Double tap to wake χωρίς το λογισμικό της ΝΟΚΙΑ... Montoya μου ξεφεύγει κάτι ή απλά μπερδεύτηκες?

 

καλα ντε, μην βαράτε ;) οντως εγραψα κ εδω αλλα και στο "windows phone 8" θέμα. ισως εκει να αρκούσε. μαλλον ο Montoya θα μπερδευτηκε. αναμενουμε λοιπόν την εκδοση της νοκια με όλα τα καλούδια.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαράμε. Καλά κάνεις και ρωτάς. Αν και με λίγο ψάξιμο θα έβρισκες την απάντηση... ;)

 

απλά έβαλα το myphone παραπάνω κι από το google ώς τον καλύτερο μας φίλο! χαχα.

ΥΓ. εντυπωση παντως μου κανει, που HTC k Samsung εχουν ήδη δώσει επισημες GDR3 εκδοσεις όπως διαβασα. απλά η νόκια φορτώνει δώρα και λέτε να μας την φέρει κοντά στα Χρισούγεννα ή από του χρόνου... ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

1) Σε πόσα θέματα θα το γράψεις? :lol:

2) Δεν υπάρχει Double tap to wake χωρίς το λογισμικό της ΝΟΚΙΑ... Montoya μου ξεφεύγει κάτι ή απλά μπερδεύτηκες?

 

Παρέλειψα την λεπτομέρεια της gdr3 την οποία δεν έχω περάσει.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με φωτο για το πρόβλημά μου.

Στα γρήγορα, μεταξυ κάσας και γυαλιου φαινεται ενα κενό στο μαύρο γυαλί που φωτίζει από μεσα. Τι λέτε? Αξίζει να το κυνηγήσω για αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με φωτο για το πρόβλημά μου.

Στα γρήγορα, μεταξυ κάσας και γυαλιου φαινεται ενα κενό στο μαύρο γυαλί που φωτίζει από μεσα. Τι λέτε? Αξίζει να το κυνηγήσω για αλλαγή?

 

Εγώ προσωπικά θα το πήγαινα πίσω.....

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με φωτο για το πρόβλημά μου.

Στα γρήγορα, μεταξυ κάσας και γυαλιου φαινεται ενα κενό στο μαύρο γυαλί που φωτίζει από μεσα. Τι λέτε? Αξίζει να το κυνηγήσω για αλλαγή?

 

Και το δικο μου οταν το πηρα το ειχε. Ιδρωσα βεβαια για να καταφερω να το αλλαξω αλλα το εκανα. Το δευτερο που πηρα το ειχε σε ανεπαισθητο βαθμο.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου οταν το πηρα το ειχε. Ιδρωσα βεβαια για να καταφερω να το αλλαξω αλλα το εκανα. Το δευτερο που πηρα το ειχε σε ανεπαισθητο βαθμο.

 

όταν λές οτι ίδρωσες, τι εννοείς? και σε ποιό μαγαζί?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,γι αλλαγή οθόνης στο 920,τα nokia care,μου ζητάνε 220 euro.Κάποια πρόταση για ...πουθενά φθηνότερα υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,γι αλλαγή οθόνης στο 920,τα nokia care,μου ζητάνε 220 euro.Κάποια πρόταση για ...πουθενά φθηνότερα υπάρχει?

 

220 οθόνη για περσινό κινητο;; Ωχ... Τι τιμή να περιμένω εγω από Αρβατο για πλακέτα για το δικό μου 1020!!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με φωτο για το πρόβλημά μου.

Στα γρήγορα, μεταξυ κάσας και γυαλιου φαινεται ενα κενό στο μαύρο γυαλί που φωτίζει από μεσα. Τι λέτε? Αξίζει να το κυνηγήσω για αλλαγή?

 

Κι εγώ θα κοιτούσα μήπως μπορούσα να το αλλάξω... Μίλα με το κατάστημα μήπως είσαι τυχερος.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς πλακετα σε 920? Ποσος ειναι περιπου ο χρονος αναμονης και τι γινεται μετα? λογικα φανταζομαι ανανεωνεται και η εγγυηση. Το δικο μου το εχω στη νοκια απο τις 18 οκτωβρη με προβλημα συνδεσης σε δυκτιο κινητης. Το στελνουν εξωτερικο οπου δεν διεγνωσθει προβλημα οπως λενε αλλα εγινε προληπτικη αντικατασταση ανταλλακτικου... τι δεν λενε, μαλλον κεραια φανταζομαι. Μου το επιστρεφουν στις 15 Νοεμβρη υποτιθεται επιδιορθωμενο. Το ελεγχω στο καταστημα πριν το παρω... μια απο τα ιδια.Και σήμερα μου λενε οτι το στειλανε παλι εξωτερικο και μαλλον θα αλλαξουν πλακετα. Το κινητο ηταν 8 ημερων οταν το επαθε αυτο Τους λεω για αντικατασταση αλλα αλλα δεν το βλεπω....
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς πλακετα σε 920? Ποσος ειναι περιπου ο χρονος αναμονης και τι γινεται μετα? λογικα φανταζομαι ανανεωνεται και η εγγυηση. Το δικο μου το εχω στη νοκια απο τις 18 οκτωβρη με προβλημα συνδεσης σε δυκτιο κινητης. Το στελνουν εξωτερικο οπου δεν διεγνωσθει προβλημα οπως λενε αλλα εγινε προληπτικη αντικατασταση ανταλλακτικου... τι δεν λενε, μαλλον κεραια φανταζομαι. Μου το επιστρεφουν στις 15 Νοεμβρη υποτιθεται επιδιορθωμενο. Το ελεγχω στο καταστημα πριν το παρω... μια απο τα ιδια.Και σήμερα μου λενε οτι το στειλανε παλι εξωτερικο και μαλλον θα αλλαξουν πλακετα. Το κινητο ηταν 8 ημερων οταν το επαθε αυτο Τους λεω για αντικατασταση αλλα αλλα δεν το βλεπω....

 

Πήγε στην Αρβατο και μετα εξωτερικό; Η πήγε κατευθείαν στο εξωτερικό; Και όταν λένε εξωτερικό που εννοούν ; Στην Νοκια Φινλανδία; Αφού ειναι θέμα που δεν φταις εσυ και το επισκευάζουν δωρεάν πάλι καλα. Χλωμό το κόβω να αντικατασταθεί αλλά πάλεψε το αν μπορείς γιατί το κινητο ειναι ολοκαίνουργιο!

Link to comment
Share on other sites

Πήγε στην Αρβατο και μετα εξωτερικό; Η πήγε κατευθείαν στο εξωτερικό; Και όταν λένε εξωτερικό που εννοούν ; Στην Νοκια Φινλανδία; Αφού ειναι θέμα που δεν φταις εσυ και το επισκευάζουν δωρεάν πάλι καλα. Χλωμό το κόβω να αντικατασταθεί αλλά πάλεψε το αν μπορείς γιατί το κινητο ειναι ολοκαίνουργιο!

Το κινητο πηγε Ουγγαρια απ'οτι μου ειπαν στη ΝΟΚΙΑ care αλλα λιγο που παρατηρησα το χαρτι αποστολης πανω πανω εγραφε Arvato s.a. Δεν ξερω αν πηγε μεσω Avato. Στη ΝΟΚΙΑ παντως με διαβεβαιωνουν οτι δεν ελεγθηκε εδω αλλα στο εξωτερικο

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα παιδία το έκανα κι εγώ το άλμα από wp 7.8 στα 8 με το Lumia 920. Πραγματικά καταπληκτικό κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...