Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mιας και το tapatalk στο pc με τρέλανε στις ειδοποιήσεις :P να ενημερώσω ότι μάλλον δώθηκε μόλις η cyan για τα country variant.

 

Country Variant ποιάς χώρας; Είμαι έτοιμος να το φλασάρω με το ιταλικό country variant που είχε δωθεί από την προηγούμενη βδομάδα γιατί βαρέθηκα να περιμένω!!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω!Μόλις μου ήρθε η αναβάθμιση σε Lumia 920 Κύπρου, οπότε ψάξτε το. Επιτέλους αλλά μάλλον αύριο θα ασχολιθώ.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Και τα CV της Δανίας αναβαθμίστηκαν! Έγινε το downgrade στα WP8 και γίνεται η δεύτερη αναβάθμιση τώρα!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία οπότε μόλις την βάλετε πέστε μου πόση ώρα παίρνει για να το κάνω το πρωί!

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Η μουσική εμπειρία μου με το 920 είναι άθλια: φτιάχνει που φτιάχνει μουσικές λίστες δύσκολα στο κινητό, ακόμα και μέσω υπολογιστή τα κάνει μαντάρα. Τις φτιάχνω όπως είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ σε ένα νημα και άλλες περνιούνται στο κινητό άλλες όχι. Επιπλέον: διπλά τραγούδια, τραγούδια του ίδιου άλμπουμ που για κάποιον λόγο διασκορπίζονται στους φακέλους με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τα ακούσω σαν άνθρωπος, τραγούδια που τα έχω σβήσει και παραμένουν ως φαντάσματα. Μιλάμε για τραγική μουσική εμπειρία, δεν ξέρω τι φταίει και αν θα φτιάξει με το cyan update, αλλά άμα συνεχιστεί αντίο windows phone.
Link to comment
Share on other sites

Η μουσική εμπειρία μου με το 920 είναι άθλια: φτιάχνει που φτιάχνει μουσικές λίστες δύσκολα στο κινητό, ακόμα και μέσω υπολογιστή τα κάνει μαντάρα. Τις φτιάχνω όπως είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ σε ένα νημα και άλλες περνιούνται στο κινητό άλλες όχι. Επιπλέον: διπλά τραγούδια, τραγούδια του ίδιου άλμπουμ που για κάποιον λόγο διασκορπίζονται στους φακέλους με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τα ακούσω σαν άνθρωπος, τραγούδια που τα έχω σβήσει και παραμένουν ως φαντάσματα. Μιλάμε για τραγική μουσική εμπειρία, δεν ξέρω τι φταίει και αν θα φτιάξει με το cyan update, αλλά άμα συνεχιστεί αντίο windows phone.

 

Έχω αντιμετωπίσει και εγώ προβλήματα με τη μουσική και συγκεκριμένα με τις λίστες μου. Όμως από κάποιο update της Μουσικής και μετά έστρωσε. Τις έσβησα (3 έχω) από το κινητό, περίμενα κανα μισάωρο και τις ξανάφτιαξα από τον υπολογιστή μου. Δεν το πείραξα και πάλι για κανα μισάωρο και μετά παρατήρησα πως ήταν μια χαρά. Είχα και εγώ συχνά συμπτώματα με διπλά τραγούδια, μισές και εξαφανισμένες λίστες. Έχω ξαναφτιάξει τις λίστες μου πάνω από 10 φορές κάνοντας δοκιμές. Παρατήρησα πως αν το αφήσω ήσυχο για λίγη ώρα ("κανα μισάωρο" όπως γράφω παραπάνω) όλα είναι ΟΚ.

Εγώ έχω 3 φακέλους μέσα στη μουσική με τα τραγούδια που θέλω και φτιάχνω τις λίστες μου απλά μαρκάροντας όλα τα τραγούδια ενός φακέλου (ctrl+A) και με δεξί κλικ επιλέγω δημιουργία νέας λίστας αναπαραγωγής. Δίνω το όνομα που θέλω (αν και δεν εμφανίζεται στον υπολογιστή, στις λίστες του κινητού φαίνεται μια χαρά), πατάω enter και περιμένω. Μετά από το μισάωρο που ελέγχω είναι εκεί με όλα τα τραγούδια (922, 270 και 64 τραγούδια έκαστος).

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα update σε 8.10.14157.200 και ψάχνω να βρω τι νέο υπάρχει... το google search δεν βοηθάει. Ένα site με changelogs θα ήταν πολύ χρήσιμο (μην πω απαραίτητο).

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Λογικα εισαι με DP 8.1.1 ετσι;

 

Ναι, ακριβώς. Ξέχασα να το αναφέρω.

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο τόση καθυστέρηση για την cyan για το 920; υποτίθεται ότι ηταν και από τα ακριβά μοντέλα. Δεν μπορεί δηλαδη να την εχουν πάρει σχεδόν όλα τα μοντέλα εκτός αυτού!!! Η κατι θέμα υπάρχει.

(γαλλικό με dp)

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο τόση καθυστέρηση για την cyan για το 920; υποτίθεται ότι ηταν και από τα ακριβά μοντέλα. Δεν μπορεί δηλαδη να την εχουν πάρει σχεδόν όλα τα μοντέλα εκτός αυτού!!! Η κατι θέμα υπάρχει.

(γαλλικό με dp)

 

Αναβαθμίστηκες;

Xθές έγινε διαθέσιμη και για χώρες που δεν ήταν. Για τα γαλλικά CV είναι διαθέσιμη.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στα Δανέζικα πάντως ηρθε...!

 

Πρώτες 2 παρατηρήσεις.. Μέτριο -πλην χρησιμο- notification center... Στη κάμερα (εγώ προσωπικά) δεν είδα βελτίωση.. Η κιτρινίλα παραμένει... Αν και ίσως να έχει βελτιωθεί κατά 20-30%... Αλλά οτι ειναι εμφανής μια κιτρινίλα, είναι... Σόρρυ που σας απογοήτευσα..

Link to comment
Share on other sites

Αν και για το δικο μου vodafone gr εχει βγει η αναβαθμιση, δεν ασχολουμε να γυρισω και να κανω ολη την διαδικασια. Ειμαι αριστα με DP 8.1.1 απο ολες τις αποψεις!

 

 

Διαφορες δεν μπορω να βρω ακομα στο σημερινο update...

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι εκανα και εγω το update ολα μια χαρα οσο πανε και καλυτερεύουν αλλα....

μου κανει εντυπωση που στις συντομεύσεις δεν μπορω να βαλω να ανοιγοκλείνω τα data!!!!!

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Το πρωι εκανα και εγω το update ολα μια χαρα οσο πανε και καλυτερεύουν αλλα....

μου κανει εντυπωση που στις συντομεύσεις δεν μπορω να βαλω να ανοιγοκλείνω τα data!!!!!

 

Nαι δυστυχώς δεν το έχουν προσθέσει ακόμα.To μόνο που μπορούμε να κάνουμε προς το παρόν είναι να ψηφίσουμε στο uservoice της ΜS για να το προσθέσουν σε επόμενο update!

http://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions/suggestions/5536817-mobile-data-on-off-option-to-quick-settings

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Nαι δυστυχώς δεν το έχουν προσθέσει ακόμα.To μόνο που μπορούμε να κάνουμε προς το παρόν είναι να ψηφίσουμε στο uservoice της ΜS για να το προσθέσουν σε επόμενο update!

http://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions/suggestions/5536817-mobile-data-on-off-option-to-quick-settings

 

Το εκανα πιστευω να το κανει και η MS αν και δειχνει οτι ακουει τον κοσμο!!!!!!:)

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Όντως η cyan είναι διαθέσημη σε αρκετά 920. Εγώ με Γαλλικό CV αναβαθμίζομαι τώρα.. Δυστυχώς βλέπω ότι υπάρχουν κάποια πραγματάκια που ενοχλούν κάποιους (ή και όλους) ωστόσο είναι κοντά και το υpdate ;) Άλλωστε είναι τόσα πολλά τα νέα πράγματα που έρχονται, επομένως η γενική εμπειρία πιστεύω θα είναι θετική!

Αν διαπιστώσω θετικά ή αρνητικά που δεν έχουν αναφερθεί θα γράψω αυριο μεθαύριο.. Cu guys!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το proshot και,έκανα μερικές δοκιμές με φλας το αποτέλεσμα χαλια κιτρινίλα παντού ,μόλις έβγαλα την κιτρινη θυκη ως δια μαγείας η φωτογραφίες έγιναν πεντακάθαρες :D

 

Οποτε οποτε πρέπει ναβγαλω καλή φωτο πρέπει να βγάζω την θήκη.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Αναβάθμισα και εγώ χθες σε 8.1. Γενικά όλα καλά μόνο που παρατήρησα οτι αργεί στο ξεκλείδωμα, συγκεκριμένα όταν πατάω το κουμπί ξεκλειδώματος ή κάνω διπλό κλικ εμφανίζεται ένα "συνέχεια.." για μερικά δευτερόλεπτα και στην συνέχεια εμφανίζει την οθόνη κλειδώματος. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο;;;; κάποια λύση;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας με ελληνικό firmware και cyan να μας πει αν μπορεί να προσθέσει λέξη στο ελληνικό λεξικο

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν θέλω να προσθέσω λέξει απλά γράφω στα ελληνικά μετά γυρίζω στα αγγλικά και τονίζω την λέξει και μου βγάζει το +

 

Σε ιταλικό cv

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...