Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Antivirus σε smartphone !? Εγώ δεν έχω ούτε καν στο pc μου... :lol: :p

 

Το οτι δεν έχεις ούτε στο pc σου αυτό μένει ασχολίαστο! :lol:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Antivirus σε smartphone !? Εγώ δεν έχω ούτε καν στο pc μου... :lol: :p

Αντι-ιικό σε έξυπνο τηλέφωνο? Ο μίχος δεν έχει καν στον ηλεκτρονικό υπολογιστή του :lol: :lol: :lol:

Επειδή είπες ότι κάνω μετάφραση από τα δικά σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Antivirus σε smartphone !? Εγώ δεν έχω ούτε καν στο pc μου... :lol: :p

 

Ωραιος....!!!! Μακρια ρε και ειναι και χειμωνας μην κολλησουμε τιποτα!! :lol::lol::lol:

 

Όντως στο post processing θέλει ακόμα δουλειά και φαίνεται αρκετά στην καταγραφή βίντεο ότι η καμερα είναι πολύ καλύτερη από αυτό που φαίνεται. Η amber έδωσε καλά δείγματα, οπότε με τη black ίσως δούμε ακόμη καλύτερα!

Το "άρθρο" όντως πολύ καλό. Έχω διαβάσει αρκετά παρόμοια, αλλά είχε ενδιαφέρον γιατί ήταν στοχευμένο στο 920..

Και τέλος, πριν λίγο καιρό είχα βγάλει σημαντικές για μενα φωτό και τις πέρασα όλες ένα ελαφρύ "noise removal"..Το αποτέλεσμα δεν ενθουσιάζει, αλλά είναι σίγουρα καλύτερο!

Από την πρώτη στιγμή έλεγα για την κάμερα και είχα παρεξηγηθεί από κάποιους..Έπασχε και πάσχει ακόμα. Και αυτό φαίνεται την μέρα, γιατί τη νύχτα είναι απείρως καλύτερο από άλλα κινητά με αποτέλεσμα να μην είναι φανερές οι αδυναμίες..

Ακριβως φιλε μου. Καταλαβαινεις απολυτα τι λεω. μιλαμε οτι εχω τρελλο κολλημα με την καμερα εχω φαει απειρες ωρες σε συγκρισεις ΟΧΙ απο δισφορα site γιατι πιστεψε με μερικοι τα αλλαζουν λιγο τα δεδομενα προς οφελος καποιων...

Οτι συγκρισεις εχω κανει τις εχω κανει με δικα μου δειγματα τραβηγμενα απο μενα. Την ημερα οπως λες πασχει σε σχεση με ενα gs4 ισως και ενα s3 σε λεπτομερεια αν ζουμαρεις. Το βραδυ οπως λες οκ μακραν καλυτερη του νοκια.

ΑΛΛΑ. Στο βιντεο τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικα. Στο βιντεο βλεπω περισσοτερη λεπτομερεια και πιο καθαρη εικονα απο οτι στις φωτο...Σε σχεση με s3+s4+g2, το βιντεο του lumia ειναι μακραν καλυτερο και σε εικονα, και σε artifacts και σε ηχο αλλα και σε bitrate αλλα και τρομερο σε κουνημα λογω ois.

Oταν εχεις μια καμερα που τραβαει πολυ καλο βιντεο και οχι τοσο καλες φωτο, ε τοτε μονο software μπορει να ειναι.

Επισης κατι βασικο. Δοκιμαστε να τραβηξετε κοντινα πλανα (macro) και μακρινα. Θα δειτε οτι η αποδοση της στα κοντινα ειναι παρα πολυ καλη αλλα στα μακρινα χασκει.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη μαύρο ;)

Και μενα το μαυρο μαρεσει αλλα αυτο ειναι καθαρα υποκειμενικο. Οτι σου αρεσει περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

Αντι-ιικό σε έξυπνο τηλέφωνο? Ο μίχος δεν έχει καν στον ηλεκτρονικό υπολογιστή του :lol: :lol: :lol:

Επειδή είπες ότι κάνω μετάφραση από τα δικά σου!!!!

 

:lol: :lol: :lol:

Έγραψες !!! :cool:

 

Άσπρο από μένα γιατί ως γνωστόν πάω κόντρα στο μαύρο... Έλεος πια με το μαύρο... :p

Ακόμα καλύτερα κίτρινο ή κοκκινο...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Mixos δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις. Γράφε αγγλικά παρακαλώ χα χα χα Ελπίζω οι mod να μας αφήσουν λίγο χαλαρούς λόγω εορτών ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα!

Μολις ανακαλυψα κατι και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας...Το nokia camera pro (πλεον ειναι ενσωματωμενο στο nokia camera) τραβαει πολυ χειροτερες φωτο απο το μαμα προγραμμα!!!!! Κουλο? Ναι.... Περναει αυτη την κιτρινιλα και καμια σχεση και η λεπτομερεια!!! Πειτε μου που θελετε να σας ανεβασω τις φωτο να τις δειτε και μονοι σας...εμεινα εκπληκτος οταν το ανακαλυψα δεν το περιμενα με τιποτα..

 

EDIT: Εχω τσεκαρει μεχρι στιγμης 6 σετ φωτο (2 ιδιες τραβηγμενες την ιδια στιγμη) και η διαφορα ειναι αρκετα μεγαλη στην λεπτομερεια οχι μονο στα χρωματα! ειναι λες και η μια μηχανη ειναι 4 mp λιγοτερα....!! Το απεγκατεστησα και το ξανακατεβασα (το pro) και τα ιδια.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα

Συμβαινει κατι με το sync των emails στο hotmail του κινητου ή μονο εγω εχω το προβλημα ??

Να πω οτι το outlook δεν εχει προβλημα!!!!

 

Ευχαριστω

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα!

Μολις ανακαλυψα κατι και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας...Το nokia camera pro (πλεον ειναι ενσωματωμενο στο nokia camera) τραβαει πολυ χειροτερες φωτο απο το μαμα προγραμμα!!!!! Κουλο? Ναι.... Περναει αυτη την κιτρινιλα και καμια σχεση και η λεπτομερεια!!! Πειτε μου που θελετε να σας ανεβασω τις φωτο να τις δειτε και μονοι σας...εμεινα εκπληκτος οταν το ανακαλυψα δεν το περιμενα με τιποτα..

 

EDIT: Εχω τσεκαρει μεχρι στιγμης 6 σετ φωτο (2 ιδιες τραβηγμενες την ιδια στιγμη) και η διαφορα ειναι αρκετα μεγαλη στην λεπτομερεια οχι μονο στα χρωματα! ειναι λες και η μια μηχανη ειναι 4 mp λιγοτερα....!! Το απεγκατεστησα και το ξανακατεβασα (το pro) και τα ιδια.

 

Εμένα πάλι το Nokia camera εκτός που δεν έχει φλας βέβαια, στην επιλογή έξυπνη λύση δεν δείχνει τις φωτογραφίες που τραβήχτηκαν με την σειρά αλλά μόλις ακουμπήσεις την οθόνη, τρέχουν όλες μαζί ανεξέλεγκτα.

Ενώ στην Nokia smart cam κανονικά, οπότε κάνεις και επιλογή φωτογραφιών.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω το τηλέφωνο αλλά διστάζω, θα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται τελικά με νέους χρήστες και τις υπηρεσίες της google.

Θα μπορώ τελικά να δουλεύω το google calendar τα google tasks και το gmail μου με κάποιο τρόπο μετά τις κόντρες της google με την ms?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πω φαίνεται πως ήρθες από android μεριά.....

Φίλε μου το οικοσύστημά μας είναι κλειστό και δενέχει ανάγκες από antivirus και διαχειριστές μνήμης και λοιπές χαζομάρες....

File manager περιμένουμε όλοι μας μάλλον αρχες´ του έτους με την major αναβάθμιση του λειτουργικού

 

φίλε, είναι το πρώτο μου σμαρτφον. μέχρι τώρα είχα μόνο νοκια συμβατικά. το ότι δε χρειάζεται antivirus γιατί είναι κλειστό το οικοσύστημα μου θυμίζει τους μηχανικούς του τιτανικού που λέγανε ότι ειναι αβύθιστο. ωραία νέα για την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

ας μου εξηγησει καποιος ρε παιδια γιατι οταν κατεβαζω βιντεο απο you tube παιζει κανονικα ο ηχος και αν τραβηξω βιντεο με την καμερα δεν ακουγεται καθολου ηχος.. περιμενω γρηγορα απαντηση!!:)
Link to comment
Share on other sites

ας μου εξηγησει καποιος ρε παιδια γιατι οταν κατεβαζω βιντεο απο you tube παιζει κανονικα ο ηχος και αν τραβηξω βιντεο με την καμερα δεν ακουγεται καθολου ηχος.. περιμενω γρηγορα απαντηση!!:)

 

Του έκανες κανένα soft reset μηπως στρώσει;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν το εχω και πολυ εννοεις αυτο που εχεις πατημενα τα κουμπια του ηχου και το κουμπι ανοιγματος του τηλεφωνου??
Link to comment
Share on other sites

φίλε, είναι το πρώτο μου σμαρτφον. μέχρι τώρα είχα μόνο νοκια συμβατικά. το ότι δε χρειάζεται antivirus γιατί είναι κλειστό το οικοσύστημα μου θυμίζει τους μηχανικούς του τιτανικού που λέγανε ότι ειναι αβύθιστο. ωραία νέα για την αναβάθμιση

 

Αν δεν έκανε την μ....κια ο καπετάνιος του Τιτανικού δεν θα είχε θέμα! Οπότε αν και εμείς ,σαν καλοί καπετανέοι που είμαστε, προσέχουμε τι περνάμε στο κινητό μας δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα. Άσε που στα WP δεν μπορείς να κάνεις εγκατάσταση εφαρμογές εκτός store οπότε ένας λόγο παραπάνω να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν το εχω και πολυ εννοεις αυτο που εχεις πατημενα τα κουμπια του ηχου και το κουμπι ανοιγματος του τηλεφωνου??

 

Ναι αυτό εννοώ!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

Έγραψες !!! :cool:

 

Άσπρο από μένα γιατί ως γνωστόν πάω κόντρα στο μαύρο... Έλεος πια με το μαύρο... :p

Ακόμα καλύτερα κίτρινο ή κοκκινο...

 

Το σκεφτομαι και το κιτρινο....Μηπως ειναι φωσφοριζε η πολυ εντονο;

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει δυο φορες αλλα τιποτα δεν εχει γινει... το τηλεφωνο λειτουργει αψογα μονο στο βιντεο μου το κανει αυτο με τον ηχο!!
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει δυο φορες αλλα τιποτα δεν εχει γινει... το τηλεφωνο λειτουργει αψογα μονο στο βιντεο μου το κανει αυτο με τον ηχο!!

 

Πιθανόν το πρόβλημα να είναι στην εγγραφή του ήχου. Αν κρατήσεις πατημένο το πλήκτρο των windows για να μπείς στις φωνητικές εντολές το τηλέφωνο ανταποκρίνεται έπειτα στις εντολές σου ή σου λέει ότι δεν άκουσε αυτό που είπες;

Κανα hard reset δοκίμασες;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαι και το κιτρινο....Μηπως ειναι φωσφοριζε η πολυ εντονο;

 

Φωσφοριζέ δεν είναι σε καμία περίπτωση! Το κίτρινο όπως και το κόκκινο είναι έντονα χρώματα. Το έχω σε κίτρινο και δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου για την χρωματική αυτή επιλογή! Έχω και τις καουτσουκ θήκες της Nokia (σε μάυρο και σε γκρί -την cyan δεν την έβρισκα σε κανένα nokia care από όσα πήγα εδώ ελλάδα και δεν μπήκα σε διαδικασία να την πάρω από έξω) που όταν τις βάζεις δεν φαίνεται ότι έχεις θήκη και τις βάζω καμια φορά έτσι για αλλαγή!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...