Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με cosmokarta γινετε αυτο η μονο με voda?

 

Προς το παρόν μόνο με Vodafone.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω οσον αφορα τις εφαμοργες, εχω περασει μια prepaid η οποια εχει 10 ευρω και περαστηκε κανονικα.

 

Αγοραζω να δω αν δουλευει και φαινεται κανονικα χρεωση 1 ευρω, την ιδια μερα κατεβασα 5-6 εφαρμογες ακομα αλλα δεν τις εχω χρεωθει και αυτη τη στιγμη εχω υπολοιπο 9 ευρω στην prepaid.

 

εχει τυχει σε κανενα αλλο;

 

εχουν περασει και 2 μερες και ακομα να δω τη χρεωση

 

ναι έχει τύχει και σε εμενα.μαλιστα είχα μια δωροκαρτα που έδιναν παλιά στα Lumia 800 που είχα πάρει σπο Γερμανία και αγόραζα αγόραζα εφαρμογές.και έφτασα να πάρω εφαρμογές πάνω απο το ποσο της κάρτας και για καιρό μου ερχόταν μήνυμα ότι δεν μπορούν να με,χρεώσουν :P

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές εγώ με PayPal και ναι με την GDR3 για developers χάνεις την εγγύηση. Βγάζεις την GDR3 και ξαναέχεις εγγύηση...

 

ωχ, μάλιστα. και πώς ακριβως γινεται να "βγαλω" πλεον την GDR3 ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ωχ, μάλιστα. και πώς ακριβως γινεται να "βγαλω" πλεον την GDR3 ?

 

Πάτησε πλήρη επαναφορά της συσκευής και θα σου εγκαταστήσει την τελευταία official έκδοση, δηλαδή την gdr2

Link to comment
Share on other sites

ωχ, μάλιστα. και πώς ακριβως γινεται να "βγαλω" πλεον την GDR3 ?

Πριν την βγάλεις. μπορείς να μας πεις αν έχει notifications για αναπάντητες κτλ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πριν την βγάλεις. μπορείς να μας πεις αν έχει notifications για αναπάντητες κτλ? :lol:

 

Έχει ειπωθεί πολλές φορές αυτό. Όλες οι ειδοποιήσεις εμφανίζονται με ενεργοποιημένη την "γρήγορη ματιά" στην gdr3

Link to comment
Share on other sites

Πριν την βγάλεις. μπορείς να μας πεις αν έχει notifications για αναπάντητες κτλ? :lol:

 

Αν εννοείς σαν screensaver, μόνο στην GDR 3 της Νόκια (Lumia Black) θα έχει αυτή η δυνατότητα και όχι στην γενική της Microsoft.

 

Έχει ειπωθεί πολλές φορές αυτό. Όλες οι ειδοποιήσεις εμφανίζονται με ενεργοποιημένη την "γρήγορη ματιά" στην gdr3

 

Αυτό το έχουν μόνο τα Lumia.

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

μολις δοκιμασα αναπαντητη, και εκτος της οθονης κλειδώματος, στην οθόνη "γρήγορης ματιάς" δε φαίνεται καμία ειδοποίηση/ ένδειξη. άρα απλά αναμένουμε την έκδοση της νοκια.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Εγω οσον αφορα τις εφαμοργες, εχω περασει μια prepaid η οποια εχει 10 ευρω και περαστηκε κανονικα.

 

Αγοραζω να δω αν δουλευει και φαινεται κανονικα χρεωση 1 ευρω, την ιδια μερα κατεβασα 5-6 εφαρμογες ακομα αλλα δεν τις εχω χρεωθει και αυτη τη στιγμη εχω υπολοιπο 9 ευρω στην prepaid.

 

εχει τυχει σε κανενα αλλο;

 

εχουν περασει και 2 μερες και ακομα να δω τη χρεωση

 

Η χρέωση των εφαρμογών από το app store στην prepaid γίνεται κάποιες ημέρες μετά την αγορά τους. Οπότε μην ανησυχείς, είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος να μου απαντησει υπευθυνα, τι γινεται τελικα με το προβλημα της περιστροφης εικονας, που οποτε γουσταρει δουλευει κ οποτε οχι? Μεχρι σημερα με soft reset (απαραδεκτο) λυνοταν, απο σημερα ουτε με αυτο.

Επισης, ειναι φυσιολογικο να χανεται η ωρα κ η ημερομηνια με soft reset η μονο σε μενα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

γνωριζει κανεις πως μπορω να βγαλω φωτογραφια την οθονη πχ την αριχικη,οταν βρισκομαι σε μηνυματα κλπ..?

επισης, ξερει κανεις καποιο προγραμμα για να λαμβάνω ή να στέλνω video μεσω skype,viber klp. Μου εστειλαν video στο skype και στο viber απο galaxy s4 και εγραφε πως δεν υποστηριζουν τα windows phone 8 video. Γενικα δεν υποστηριζουν η πρεπει να κατεβασω καποιο προγραμμα? περασα τραγουδια απο το pc μου στο κινητο και δεν μπορουσα να τα βαλω ως ringtones.Ξερει κανεις κατι γι'αυτο?και δεν μπορω να βαλω καποιο ringtone ως ηχο για μηνυμα?μονο αυτα που εχει το κινητο?τελος,τι ειναι αυτο το gdr2 kai 3? πως μπορω να δω τι εχω εγω??και τι διαφορα εχουν???

ευχαριστωωω!!!!

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

γνωριζει κανεις πως μπορω να βγαλω φωτογραφια την οθονη πχ την αριχικη,οταν βρισκομαι σε μηνυματα κλπ..?

επισης, ξερει κανεις καποιο προγραμμα για να λαμβάνω ή να στέλνω video μεσω skype,viber klp. Μου εστειλαν video στο skype και στο viber απο galaxy s4 και εγραφε πως δεν υποστηριζουν τα windows phone 8 video. Γενικα δεν υποστηριζουν η πρεπει να κατεβασω καποιο προγραμμα? περασα τραγουδια απο το pc μου στο κινητο και δεν μπορουσα να τα βαλω ως ringtones.Ξερει κανεις κατι γι'αυτο?και δεν μπορω να βαλω καποιο ringtone ως ηχο για μηνυμα?μονο αυτα που εχει το κινητο?τελος,τι ειναι αυτο το gdr2 kai 3? πως μπορω να δω τι εχω εγω??και τι διαφορα εχουν???

ευχαριστωωω!!!!

 

στην 1η ερωτηση σου, αυτο γινεται πατωντας το εικονιδιο με το σημα των windows (μεσαιο φωτιζομενο πληκτρο στην όψη του κινητου) και το κουμπι κλειδωματος/ενεργοποίησης ταυτόχρονα.

τα τραγουδια πρεπει να τα μεταφερεις στον φακελο ringtone που εμφανιζεται οταν συνδεεις το κινητο στον υπολογιστη και απο αυτα επιλεγεις οποιο θελεις για ηχο κλησης. για ηχο μηνυματων προς το παρον μονο απο τα προεπιλεγμενα, αλλα σε μελλοντικη αναβαθμιση (την gdr3 που θα ειναι η επόμενη αναβαθμιση) θα γινεται και στα μηνυματα να βαζεις οτι ηχο κλησης θελεις.

για την τελευταια ερωτηση σου,

gdr2 ειναι η τωρινη εκδοση του λογισμικου, που για τις νοκια συσκευες εχει καποια έξτρα πραγματα και ονομαζεται amber update. gdr3 θα ειναι η επομενη αναβαθμιση του λογισμικου που επισης με καποιες προσθηκες της νοκια θα εχει ενα ειδικό ονομα (νομιζω bittersweet).

λογικα έχεις την gdr2 εσυ καθως για να βαλεις μια "δοκιμαστικη" εκδοση της gdr3 που κυκλοφορησε ήδη, χριεαζεται μια εξειδικευμενη διαδικασία.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

στην 1η ερωτηση σου, αυτο γινεται πατωντας το εικονιδιο με το σημα των windows (μεσαιο φωτιζομενο πληκτρο στην όψη του κινητου) και το κουμπι κλειδωματος/ενεργοποίησης ταυτόχρονα.

τα τραγουδια πρεπει να τα μεταφερεις στον φακελο ringtone που εμφανιζεται οταν συνδεεις το κινητο στον υπολογιστη και απο αυτα επιλεγεις οποιο θελεις για ηχο κλησης. για ηχο μηνυματων προς το παρον μονο απο τα προεπιλεγμενα, αλλα σε μελλοντικη αναβαθμιση (την gdr3 που θα ειναι η επόμενη αναβαθμιση) θα γινεται και στα μηνυματα να βαζεις οτι ηχο κλησης θελεις.

για την τελευταια ερωτηση σου,

gdr2 ειναι η τωρινη εκδοση του λογισμικου, που για τις νοκια συσκευες εχει καποια έξτρα πραγματα και ονομαζεται amber update. gdr3 θα ειναι η επομενη αναβαθμιση του λογισμικου που επισης με καποιες προσθηκες της νοκια θα εχει ενα ειδικό ονομα (νομιζω bittersweet).

λογικα έχεις την gdr2 εσυ καθως για να βαλεις μια "δοκιμαστικη" εκδοση της gdr3 που κυκλοφορησε ήδη, χριεαζεται μια εξειδικευμενη διαδικασία.

 

ευχαριστω πολυ!!!! οσον αφορα τα video??? γνωριζεις κατι? και για να αναβαθμισω σε gdr3 τι ακριβως πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος να μου απαντησει υπευθυνα, τι γινεται τελικα με το προβλημα της περιστροφης εικονας, που οποτε γουσταρει δουλευει κ οποτε οχι? Μεχρι σημερα με soft reset (απαραδεκτο) λυνοταν, απο σημερα ουτε με αυτο.

Επισης, ειναι φυσιολογικο να χανεται η ωρα κ η ημερομηνια με soft reset η μονο σε μενα?

 

Και σε μένα κατά περιόδους το κάνει αυτό. Το περίεργο είναι ότι δεν σταματάει από μόνο του να δουλεύει, αλλά ορισμένες φορές, αν σβήσω την συσκευή και την ξαναανόιξω, η περιστροφή δεν δουλεύει. Πρέπει να επαναλάβω το άνοιξε-κλείσε 2-3 φορές για να "ξεκολλήσει".

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο συμβάινει και σε μένα κατά περιόδους, αλλά με μια επανεκίνηση συνέρχεται. Τώρα έχει καιρό να το κάνει και είπα μπας και συμμορφώθηκε
Link to comment
Share on other sites

Πάτησε πλήρη επαναφορά της συσκευής και θα σου εγκαταστήσει την τελευταία official έκδοση, δηλαδή την gdr2

 

Με την πλήρη επαναφορά θα σου εγκαταστήσει την έκδοση που έχεις, δηλαδή την GDR3 !

 

Έχει ειπωθεί πολλές φορές αυτό. Όλες οι ειδοποιήσεις εμφανίζονται με ενεργοποιημένη την "γρήγορη ματιά" στην gdr3

 

Καμμία ειδοποίηση δεν εμφανίζεται με την GDR3 στην "γρήγορη ματιά"! Όταν δώσει η Νokia την δικιά της αναβάθμιση που ονομάζει "Lumia Black", τότε θα υπάρξει και αναβάθμιση της "γρήγορης ματιάς" που θα δεiχνει τις ειδοποιήσες !

 

Όσο για την εγγύηση, μην τρελαίνεσαι... Η GDR3 έρχεται πάρα πολύ σύντομα και επίσημα και μαζί και το lumia black.... Μόλις περάσεις και το black, δεν θα ξεχωρίζει σε τίποτα η rom σου και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Βέβαια, αν θες εδώ και τώρα να γυρίσεις σε GDR2, ο μόνος τρόπος είναι να την περάσεις με την διαδικασία recovery (που θα σου σβήσει όλα τα δεδομένα του κινητού) με το Nokia care suite

Link to comment
Share on other sites

Με την πλήρη επαναφορά θα σου εγκαταστήσει την έκδοση που έχεις, δηλαδή την GDR3 !

 

 

 

Καμμία ειδοποίηση δεν εμφανίζεται με την GDR3 στην "γρήγορη ματιά"! Όταν δώσει η Νokia την δικιά της αναβάθμιση που ονομάζει "Lumia Black", τότε θα υπάρξει και αναβάθμιση της "γρήγορης ματιάς" που θα δεiχνει τις ειδοποιήσες !

 

Όσο για την εγγύηση, μην τρελαίνεσαι... Η GDR3 έρχεται πάρα πολύ σύντομα και επίσημα και μαζί και το lumia black.... Μόλις περάσεις και το black, δεν θα ξεχωρίζει σε τίποτα η rom σου και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Βέβαια, αν θες εδώ και τώρα να γυρίσεις σε GDR2, ο μόνος τρόπος είναι να την περάσεις με την διαδικασία recovery (που θα σου σβήσει όλα τα δεδομένα του κινητού) με το Nokia care suite

 

οταν λέμε πολύ γρήγορα ξέρουμε περίπου ποτε?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

οταν λέμε πολύ γρήγορα ξέρουμε περίπου ποτε?

 

μέχρι τέλος του έτους τη περιμένουμε...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί κατα τις 11,00 χτύπησε για χαμηλή μπαταρία...προβληματίστηκα ακούγοντας τον ήχο γιατί στις 7 το πρωί το έβγαλα απο το φορτιστή και ενεργοποίησα και την οικονομία μπαταρίας...Το βγάζω απο το τσαντάκι και τι να δώ...η συσκευή έκαιγε και η μπαταρία ήταν στο 6%...το απενεργοποίησα αμέσως και αργότερα που γύρισα σπίτι του έκανα ένα soft reset και το έβαλα ξανά για φόρτιση...και όλα καλά απο εκείνη την ώρα...:X:X

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Μετά από Preview GDR3 και ένα hard reset, η μπαταρία τα πάει εξαιρετικά. Σε σύνδεση 2G μόνο και ενημέρωση e-mail κάθε 30 λεπτά και τα υπόλοιπα κλειστά και έτυχε ωστόσο να μην κάνω και κανένα τηλέφωνο από την ώρα που το φόρτωσα είχα αυτό το αποτέλεσμα. Το καταπληκτικό όμως είναι πως του έκανα και ένα reboot για να δω και η μπαταρία έπεσε 4% ενώ με αυτή την κίνηση πάντα με έριχνε ένα 10% παλιά. Μου έκαναν εντύπωση αυτά και είπα να τα παρουσιάσω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει κανείς από εσας πρόβλημα με τη δόνηση του 920; Σήμερα πρόσεξα το εξής. Όταν με παίρνει κάποιος τηλέφωνο, το κινητό δονείται μόνο μία φορά στην αρχή και μετα σταματάει καθ'ολη τη διάρκεια του κουδουνίσματος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει κανείς από εσας πρόβλημα με τη δόνηση του 920; Σήμερα πρόσεξα το εξής. Όταν με παίρνει κάποιος τηλέφωνο, το κινητό δονείται μόνο μία φορά στην αρχή και μετα σταματάει καθ'ολη τη διάρκεια του κουδουνίσματος.

 

Όλα τα wp έτσι λειτουργούν!!Βλακεία είναι και απορώ πως το σκεφτήκαν να λειτουργεί έτσι;;;;;;;

2 δονήσεις στην αρχή και μετά πάπαλα!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, σαν καινούριος κι εγω έχω μερικές απορίες σχετικά με την μπαταρία. σήμερα μέσα σε 6 ώρες μου κατανάλωσε το 80% της μπαταρίας. έχω έναν λογαριασμό με push να δουλεύει, δούλεψα whatsapp καμιά ώρα συνολικά και άκουσα μισή ωρα μουσική. το περίεργο είναι ότι ενώ τις τελευταίες 3 ώρες η μπαταρία είναι θεωρητικά κάτω από 25%, το έχω και παίζει tune in radio μέσω wifi και η μπαταρία ακόμα να πεθάνει. τι διάολο γίνεται??? έκανα 4 restart στη σειρά μπας και στρώσει αλλά δεν. Να υποθέσω ότι είναι πρόβλημα της beta gdr3?

 

κάτι ακόμα, σε ποιόν τύπο σύνδεσης καταναλώνει την λιγότερη μπαταρία? 2g?3g?4g? να σημειώσω ότι δεν μένω ελλάδα και έχω 4g παντού

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...