Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγουρα εχει χιλιοειπωθει αλλα επειδη ψαχνω ψαχνω και δε βρισκω τπτ μπορειτε να μου θυμισετε πως αλλαζουμε "χωρα" με το nokia software updater, να μου πειτε καποιο link? Το δικο μου ειναι αγγλικο της ΕΕ αλλα εχει επιλογη μονο για 3G/4G στο"μεγιστη ταχυτητα συνδεσης". Αν βαλω ελληνικο software θα εχει και 4G ελπιζω και ισως κραταει πιο πολυ η μπαταρια? Ουφ! :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πίστεψε με καλύτερα να βαλεις να αποθηκεύει μόνο την,μικρή...η οποια έχει τα προνόμια του pureview κι λογικό μέγεθος...η μεγάλη δεν θα σου χρησιμεύσει πουθενά απολύτως...

 

στα 920 η μεγάλη φωτο ειναι περιπου 8mp σε αντιθεση με το 1020 που εχεις και ειναι 41, αρα μονο αχρείαστη δεν ειναι στα 920

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε? Υπάρχει η δυνατότητα να αποθηκεύουν 2 φωτό σε διαφορετικές αναλύσεις τα 92χ !?

Αυτό μόνο στα 1χ2χ γίνεται...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρει κανένας αν μπορώ να αλλάξω το όνομα του Bluetooth και αν μπορώ να ρυθμίσω την κατάσταση ορατότητας;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρει κανένας αν μπορώ να αλλάξω το όνομα του Bluetooth και αν μπορώ να ρυθμίσω την κατάσταση ορατότητας;

 

Για να αλλάξεις το όνομα σύνδεσέ το με τον υπολογιστή σου και μόλις σου το εμφανίσει κάνε δεξί κλίκ και μετά ιδιότητες. Εκεί που θα σου γράφει lumia 920 γράψε το όνομα που θέλεις. Για την ορατότητα δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να το αλλάξω μέσω του PC αλλά δε μπορώ να το πειράξω μέσα από το ίδιο το κινητό; Περίεργο μου φαίνεται...

 

Και κάτι άλλο. Όταν πληκτρολογώ Ελληνικά, για να βάλω τόνο σε ένα φωνήεν, πρέπει πρώτα να πατήσω το φωνήεν και μετά τον τόνο. Υπάρχει τρόπος να δουλέψει όπως στον υπλογιστή; Δηλαδή πατάμε πρώτα τον τόνο και κατόπιν το φωνήεν.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση niotheros.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Μπορώ να έχω το κινητό στο αθόρυβο αλλά το ξυπνητήρι να χτυπήσει κανονικά ή όχι..??? :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Μπορώ να έχω το κινητό στο αθόρυβο αλλά το ξυπνητήρι να χτυπήσει κανονικά ή όχι..??? :)

 

 

 

 

Ναι, έτσι δουλεύει. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Χτυπάει κανονικά ακομα κι αν το έχεις στο αθόρυβο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο. Όταν πληκτρολογώ Ελληνικά, για να βάλω τόνο σε ένα φωνήεν, πρέπει πρώτα να πατήσω το φωνήεν και μετά τον τόνο. Υπάρχει τρόπος να δουλέψει όπως στον υπλογιστή; Δηλαδή πατάμε πρώτα τον τόνο και κατόπιν το φωνήεν.

 

Όχι δεν γίνεται..Διαφορετικά αν σε βολεύει πατάς παρατεταμένα το φωνήεν που θες και στο εμφανίζει με τόνο..

 

Τελικά ξέρει κανείς πως κρατάμε μόνο την High-Res φωτο στην Nokia Camera;

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω ένα πρόβλημα με τα τραγούδια και την αρχειοθέτησή τους: κατ' αρχάς, τραγουδια που βάζω στον φάκελο ringtones δεν τα βρίσκω. Επίσης, μερικά άλμπουμ που περνάω πετιούνται χύμα (δλδ ένα τραγούδι σε κάθε φάκελο ξεχωριστά, κι όχι ένας φάκελος το άλμπουμ όπως θα έπρεπε). Εχουμε κάτι για αυτό; Η επανεκκίνηση δεν έχει κάνει τίποτα.

 

Όπως και να έχει, μου φαινεται λιγο τραγικο που στο 5800 3 χρόνια πριν είχα file manager και τώρα να έχεις windows και να μην μπορείς να φτιάξεις ένα αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να σταματησω την δονηση απο τησ συσκευη οταν παταω τα πληκτρα ?

 

Αν εννοείς τα τρία capacitive πλήκτρα των WP δυστυχώς δεν γίνεται!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παραγγειλα και εγω το 920 απο tokinito.gr δεν ρωτησα αν ειναι branded και τωρα ειδα στη φωτο οτι εχει το σηματακι της at&t.Θα εχω προβλημα η με περιοριζει καπου αυτο?Ποιες ειναι οι διαφορες απο τα unbranded? Αν ξερει καποιος ας απαντησει σας ευχαριστω

 

η φωτο στο σιτε: http://tokinito.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=238

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παραγγειλα και εγω το 920 απο tokinito.gr δεν ρωτησα αν ειναι branded και τωρα ειδα στη φωτο οτι εχει το σηματακι της at&t.Θα εχω προβλημα η με περιοριζει καπου αυτο?Ποιες ειναι οι διαφορες απο τα unbranded? Αν ξερει καποιος ας απαντησει σας ευχαριστω

 

η φωτο στο σιτε: http://tokinito.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=238

 

Περίμενε να σου έρθει πρώτα γιατι υποψιάζομαι πως εβαλαν άκυρη φωτογραφια....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παραγγειλα και εγω το 920 απο tokinito.gr δεν ρωτησα αν ειναι branded και τωρα ειδα στη φωτο οτι εχει το σηματακι της at&t.Θα εχω προβλημα η με περιοριζει καπου αυτο?Ποιες ειναι οι διαφορες απο τα unbranded? Αν ξερει καποιος ας απαντησει σας ευχαριστω

 

η φωτο στο σιτε: http://tokinito.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=238

Επειδή ενδιαφέρομαι να το παραγγείλω από το συγκεκριμένο κατάστημα, ενημέρωσε αν σου έρθει branded κινητό ή όχι!

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα στην παρεα σας. ενδιαφερομαι να αγορασω το 920 και εχω μια απορια. εκτος απο τα ακουστικα που εχει μαζι με την συσκευη και τα οποια δεν με βολευουν ( τα εχω δει σε 610 φιλης και νομιζω οτι εχει τα ιδια) υπαρχουν αλλα ακουστικα που μπορω να χρησιμοποιησω? γενικα τα lumia εχουν συγκεκριμενο τυπο ακουστικων η παιρνουν ολα αυτα με 3.5 υποδοχη? ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

οτι 3,5 και να βαλεις παιζουν κανονικα
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς ό,τι ακουστικά με 3,5mm βύσμα. Στο βύσμα, οι δακτύλιοι, που είναι και οι επαφές, θα πρέπει να είναι λευκού/γκρίζου χρώματος.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς ό,τι ακουστικά με 3,5mm βύσμα. Στο βύσμα, οι δακτύλιοι, που είναι και οι επαφές, θα πρέπει να είναι λευκού/γκρίζου χρώματος.

 

 

μαλλον εχεις δικιο. μπορεις να μου στειλεις εδω καποιο λινκ με καποια σαν αυτα που λες? ευχαριστω και τους 2 σας για τις απαντησεις!:)

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς ό,τι ακουστικά με 3,5mm βύσμα. Στο βύσμα, οι δακτύλιοι, που είναι και οι επαφές, θα πρέπει να είναι λευκού/γκρίζου χρώματος.

 

:wacko: :wacko: :wacko:

 

Για εξήγα λίγο καλύτερα... :lol:

 

Οι δακτύλιοι είναι η μόνωση μεταξύ των επαφών, χρυσών ή άλλων. Κάθε επαφή είναι ξεχωριστό "κανάλι" που μπορεί να μεταφέρει διαφορετική πηγή ήχου/βίντεο... Αυτό που είπες 1η φορά το ακούω και δεν ισχύει απ' όσο το έχω δοκιμάσει εγώ, έχω χρησιμοποιήσει διάφορα ακουστικά χωρίς να παίζει ρόλο ο δακτύλιος, εκτός και αν έχω παρανοήσει κάτι...

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μόλις σήμερα ήρθε το Lumia 920 που παρήγγειλα μέσω internet.

Μόλις το άνοιξα κάτι δε μου άρεσε..

Logo Vodafone και αμέσως μετά Γερμανικά!

Έβαλα και τη sim και δεν μπορεί να βρει πάροχο.

Καμιά βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εχεις δικιο. μπορεις να μου στειλεις εδω καποιο λινκ με καποια από αυτα που λες? ευχαριστω και τους 2 σας για τις απαντήσεις!:)

 

link δεν έχω να σου στείλω αυτή τη στιγμή..

 

Δεν ήξερα,ότι το χρωμα,στους δαχτυλιους,σημαίνει κάτι...μπορεις να δωσεις πληροφορίες;

 

Όλα τα παλαιότερα handsfree είχαν μαύρους δακτύλιους. Τα καινούρια σε Samsung, Nokia, Hwauei και νομίζω και Αpple έχουν άσπρους. Αν βάλετε σε συσκευη που στο κουτι έχουν με λευκούς δακτυλίους handsfree, ακουστικά με μαύρους δακτύλιους, ή θα παίζουν πάρα πολύ χαμηλά ( σε σημείο να μη ακούγεται τίποτα ) ή θα εμφανιστεί μήνυμα που θα λέει ότι δεν υποστηριζονται.

 

:wacko: :wacko: :wacko:

 

Για εξήγα λίγο καλύτερα... :lol:

 

Νομίζω το παραπάνω αρκεί. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μόλις σήμερα ήρθε το Lumia 920 που παρήγγειλα μέσω internet.

Μόλις το άνοιξα κάτι δε μου άρεσε..

Logo Vodafone και αμέσως μετά Γερμανικά!

Έβαλα και τη sim και δεν μπορεί να βρει πάροχο.

Καμιά βοήθεια;

 

Θα ανοίξεις ένα γερμανο-ελληνικό λεξικό (Google tranlator) και θα χρειαστεί να πας ρυθμίσεις - γλώσσα + περιοχή και θα τα βάλεις όλα Ελλάδα

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το παραπάνω αρκεί. :)

 

Όχι και τόσο !!! Σου εξήγησα γιατί... Δοκίμασα ακουστικά με μαύρους "δακτύλιους" από walkman Panasonic 10ετίας και δούλευουν τέλεια !!! Εφόσον τα ακουστικά είναι 4 pole (handsfree) και μικρότερα δεν πρέπει να έχεις κανένα πρόβλημα. Πρώτη φορά ακούω αυτό που λες, οτι η μόνωση παίζει ρόλο, και ούτε βρήκα κάτι σχετικό ούτε και ισχύει με αυτά που ξέρω/έχω ακούσει μέχρι τώρα... :cool:

Φιλικά... :)

 

ΥΓ: Το άλλο που λες ότι παλαιότερα είχαν μαύρους δακτύλιους, επίσης δεν ισχύει... Pioneer HDJ-2000 & 500 δοκιμασμένα με μαύρους δακτύλιους, παίζουν τέλεια !!!

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...