Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αγόρασα από aliexpress με συνολικό κόστος 10,43€. Σε 6 εργάσιμες ήταν εδώ!

 

http://www.aliexpress.com/snapshot/7407260214.html?orderId=73415539734794

 

Ακριβώς τα διπλά λεφτά το ειχα πήρα από το ελληνικό site. (Με τά μεταφορικά μαζί ).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο είναι το ελληνικό site για το USB hub παιδιά;

Από Aliexpress το είδα κι εγώ, αλλά δεν έχω ψωνίσει ποτέ έτσι. Να βάλω πιστωτικη άφοβα;.

 

Τέλος, έχω μια απορία ακόμα.

Είδα αυτό

http://www.geekbuying.com/item/HDMI-MHL-to-HDMI---VGA-Audio-Splitter-Converter-Adapter-with-3-5mm-Audio-Cable-for-Samsung-Galaxy-S3-S4-S5-Note2-3-4---Black-344011.html

Με τον ίδιο τρόπο παίρνουμε με πιστωτική άφοβα από εκεί; Είδα το ίδιο σε ένα κατάστημα olla.gr και λέει κατόπιν παραγγελίας. Είναι αξιοπιστο;

 

Ευχαριστώ.

 

Δεν ξέρω πιο λες ότι είδες στο olla.gr. gr αλλά αν λες αυτό (High Speed 4-Port USB 2.0 HUB Other Micro USB) ρώτα πρώτα αν κάνει γιατί δεν γράφει ότι κάνει για android και δεν ξέρω αν κάνει και τα δύο ταυτόχρονα. (αν κάνει είναι σε καλή τιμή εγώ το είχα πάρει από εδώ

http://www.ipshop.gr/product-id-40007.html ).Με 3port.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πιο λες ότι είδες στο olla.gr. gr αλλά αν λες αυτό (High Speed 4-Port USB 2.0 HUB Other Micro USB) ρώτα πρώτα αν κάνει γιατί δεν γράφει ότι κάνει για android και δεν ξέρω αν κάνει και τα δύο ταυτόχρονα. (αν κάνει είναι σε καλή τιμή εγώ το είχα πάρει από εδώ

http://www.ipshop.gr/product-id-40007.html ).Με 3port.

Είδα αυτό που βγάζει σε VGA και HDMI (το link που έβαλα από το geek).

Link to comment
Share on other sites

Μπωρο να συνδεσω σκληρο εξωτερικο δισκο με το ταμπλετ

 

Με αυτό το καλώδιο μπορείς μέχρι και 3 σκληρούς.

Αλλά και χωρίς αυτό μπορείς (1) , φτάνει να έχεις ένα καλώδιο OTG.

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν για να λειτουργειση ο σκληρος πρεπει να εχεις windos,se androit δεν λειτουργουν ισχυει

Προφανώς σου είπαν για ntfs (το Android αναγνωρίζει "αυτόματα" ότι είναι σε fat32,exfat )

Για να αναγνωρίσει,να παίξει τα αρχεία σε ntfs ( δεν μπορείς να μεταφέρεις,αντιγράψεις αρχεία!!) χρειάζεται την βοήθεια από κάποιο πρόγραμματα ..πχ με es εξερεύνηση (υπάρχουν και αλλα)

Με αυτο θα μπορέσει να διαβάσει τον σκληρό σε format ntfs (θα μπορείς να δεις,να παίξεις τα αρχεία από τον σκληρό !!πχ να δεις τις ταινίες που έχεις αποθήκευση σε αυτό !!)

Για να κάνεις τα πάντα σε δίσκο ntfs χρειάζεται custom kernel!! (για σκληρούς 3.5" θα χρειαστείς επιπλέον τροφοδοσία... για 2.5" οχι)

Επομένως αυτό που σου είπαν δεν ισχύει

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ωραιως ο allex. Αλλα εγω δεν ξερω απο ολα αυτα αρχηκα αν παρω εναν σκληρο δισκο 2.5 τι πρεπει να κανω.

Τίποτα το ιδιαίτερο .Χρειάζεται ένα otg καλώδιο και να κάνεις εγκατάσταση το es εξερεύνηση (εάν θέλεις να βλέπεις τα Media που έχεις στο pc δεν χρειάζεται ο σκληρος ...χρειάζεται να βρίσκονται στο ίδιο δίκτυο(το pc με το ταβλετ).... ξανά με es εξερεύνηση μπορείς να έχεις κατευθείαν πρόσβαση στο pc από το ταβλετ ...)

δες αυτό

..κάνεις τα ίδια βήματα με διαφορετική συσκευή.... Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση ειστε με stock rom η custom?Σκεφτομαι να βαλω custom για αυτο ρωταω

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Πως μπωρο να περασω της φωτογραφιες στην καρτα sd.και δεν μπωρο να διμιουργειο φακελο με την καρτα sd στη επηφανεια του tablet Edited by xristos303
Link to comment
Share on other sites

Πως μπωρο να περασω της φωτογραφιες στην καρτα sd.και δεν μπωρο να διμιουργειο φακελο με την καρτα sd στη επηφανεια του tablet
καθώς έχεις ενεργή τη λειτουργία φωτογραφικής λήψης πατάς από εκεί ρυθμίσεις σου βγάζει ένα πίνακα και προς τα κάτω σε ρωτάει που να αποθηκεύει τις φωτογραφίες, σε συσκευή ή κάρτα sd.

Αν θέλεις να μεταφερθεί φωτογραφία από τη συσκευή στην sd το κάνεις από "τα αρχεία μου " Με μεταφορά.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Προχθές εκανε αυτόματη αναβάθμιση σε Android 5.1.1 (SM-P605) είναι καλή αυτή η έκδοση firmware?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μπαταρία πως πάτε αυτοί με 1 χρόνο +? Βλέπετε σοβαρή πτώση απόδοσης?

 

Εγω το εχω αγορασμενο απο Μαρτιο 2014. Δυστυχως η μπαταρια εχει μεγαλη πτωση στη διαρκεια ζωης της οταν πια το εχω στα χερια μου για την γνωστη καθημερινη χρηση του ιντερνετ και του facebook

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ήδη κλείσει 2 χρόνια, λογικό είναι. Φαντάζομαι ότι αν χρειαστεί αλλαγή μπαταρίας, το πας αντιπροσωπεία. Πόσο πάει το μαλλί; :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από μπαταρία πως πάτε αυτοί με 1 χρόνο +? Βλέπετε σοβαρή πτώση απόδοσης?

 

Εμένα πάλι, το tablet έχει κλείσει 1,5 χρόνο και η μπαταρία του είναι σε ικανοποιητικό επίπεδο. Όχι όπως ήταν τους πρώτους μήνες αλλά αντέχει πολύ. Βέβαια, φροντίζω πάντα να μην αφήνω την μπαταρία να ξεφορτίζεται πολύ (στο 25% στη χειρότερη το συνδέω στην πρίζα).

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες εγκατέστησα τον καινούριο default browser της Samsung 4.0.10-51. Στο play store λέει βέβαια πως δεν είναι συμβατός αλλά τον βρήκα σε ενα link και τον εγκατέστησα. Όλα παίζουν μια χαρά. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι δε μου συγχρονίζει τους σελιδοδείκτες με το κινητό (Samsung note edge). Ξέρει κανείς καμια λύση;

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κανείς θέμα με την φόρτιση? Το έχω 14 μήνες και τις τελευταίες 3-4 μέρες θέλει πάρα πολλές ώρες να φορτίσει άλλαξα καλώδιο μήπως έφταιγε αυτό , δοκίμασα σε άλλη πρίζα αλλα κ πάλι τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κανείς θέμα με την φόρτιση? Το έχω 14 μήνες και τις τελευταίες 3-4 μέρες θέλει πάρα πολλές ώρες να φορτίσει άλλαξα καλώδιο μήπως έφταιγε αυτό , δοκίμασα σε άλλη πρίζα αλλα κ πάλι τίποτα.

Εγω ειχα παρεμφερές προβλημα (το εχω περιγραψει σε προηγουμενα ποστ) και τελικα το εστειλα στο service της samsung στην Πατρα και μου αντικατεστησαν την υποδοχη φορτισης καθως και το καλωδιο που συνδεει την μπαταρια , ολα στην εγγυηση.

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα παρεμφερές προβλημα (το εχω περιγραψει σε προηγουμενα ποστ) και τελικα το εστειλα στο service της samsung στην Πατρα και μου αντικατεστησαν την υποδοχη φορτισης καθως και το καλωδιο που συνδεει την μπαταρια , ολα στην εγγυηση.

Κατάλαβα ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...