Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την εκδοση του tablet που δεν περνει καρτα 3g και εχει μονο wifi και ειναι 2014 edition υπαρχει λειτουργικο 5.χ.χ ? ειμαι σε 4.4.2 νομιζω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Επειδή δεν βλέπω να τα καταφέρνω μόνος μου να το ρουτάρω πλήρως ....:blink: υπάρχει κάποιος σχετικός οδηγός να το κάνω βήμα βήμα ??? :O

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βλέπω να τα καταφέρνω μόνος μου να το ρουτάρω πλήρως ....:blink: υπάρχει κάποιος σχετικός οδηγός να το κάνω βήμα βήμα ??? :O

Εάν το κάνεις root ΘΑ χάσεις την εγγύηση !!

Για root χρησιμοποίησα http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=63187053&postcount=144 (όταν το έκανα root δεν υπήρχε άλλος τρόπος ) ...πάντα για p605

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Εάν το κάνεις root ΘΑ χάσεις την εγγύηση !!

Για root χρησιμοποίησα http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=63187053&postcount=144 (όταν το έκανα root δεν υπήρχε άλλος τρόπος ) ...πάντα για p605

 

Έχει γράψει ήδη το Knox οπότε δε με νοιάζει. ευχαριστώ :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Χτες φάγαμε τη πρώτη μας σαβούρα από τον καναπέ πάνω στο χαλί. Και έκπληξη η οθόνη έσπασε.... Τώρα τι κάνω; για βοηθήστε λίγο. Να πάω Samsung; τι προτείνετε;

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε και για το Γερμανικό csc (DBT) WiFi edition(P600).

 

δηλαδη ? κανει για το wifi το δικο μας στην ελλαδα ? απο που το κατεβαζουμε ?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ? κανει για το wifi το δικο μας στην ελλαδα ? απο που το κατεβαζουμε ?

 

Προφανώς και κάνει (εννοώντας ότι έχει Ελληνικά). Από εδώ έχει πολλά αυτό που αναφέρω είναι το 4ο στη σειρά (στο CSC εμπεριέχεται το DBT). Υπάρχουν κι άλλα όπως βλέπω με την 5.1.1

αλλά δεν ξέρω για ποιους προορίζονται ασχέτος αν και τα περισσότερα από αυτά έχουν επίσης Ελληνικά. Αν και όπως πήρε μπρος

θα έρθει και η official δικιά σου. Αλλιώς κατεβάζεις μια rom και την περνάς μέσω odin.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Χτες φάγαμε τη πρώτη μας σαβούρα από τον καναπέ πάνω στο χαλί. Και έκπληξη η οθόνη έσπασε.... Τώρα τι κάνω; για βοηθήστε λίγο. Να πάω Samsung; τι προτείνετε;[/QUOδεν ξερω αν συμφερει οικονομικα να το φτιαξεις

αν ειναι το κοστος μεχρι 100-130 οκ αλλιως ....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έλεγα απλά μια γρήγορη ματιά που έριξα για να πάρω κάτι σχετικά καλό πρέπει να δώσω πάνω από 250. Άσε που το πενακι στη δουλειά φυσουσε...

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε το Ελληνικό firmware... κατεβάζω τώρα... για να δούμε!!!

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε το Ελληνικό firmware... κατεβάζω τώρα... για να δούμε!!!

 

απο ποιο συνδεσμο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανώς και κάνει (εννοώντας ότι έχει Ελληνικά). Από εδώ έχει πολλά αυτό που αναφέρω είναι το 4ο στη σειρά (στο CSC εμπεριέχεται το DBT). Υπάρχουν κι άλλα όπως βλέπω με την 5.1.1

αλλά δεν ξέρω για ποιους προορίζονται ασχέτος αν και τα περισσότερα από αυτά έχουν επίσης Ελληνικά. Αν και όπως πήρε μπρος

θα έρθει και η official δικιά σου. Αλλιώς κατεβάζεις μια rom και την περνάς μέσω odin.

 

το 4ο ειναι αυτο ?

 

Date

 

2016-01-01

Version

 

Android 5.1.1

PDA

 

P600XXUDOJ3

CSC

 

P600NEEDOK1 ???

Link to comment
Share on other sites

απο ποιο συνδεσμο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το 4ο ειναι αυτο ?

 

Date

 

2016-01-01

Version

 

Android 5.1.1

PDA

 

P600XXUDOJ3

CSC

 

P600NEEDOK1 ???

 

Αυτό είναι το Γερμανικό. P600BTUDOK1

Αν πατήσεις και στο download σε κάθε firmware σε πάει σε σελίδα που γράφει λεπτομέριες

για το καθένα όπως και χώρα προορισμού.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε το Ελληνικό firmware... κατεβάζω τώρα... για να δούμε!!!

Μόλις το έβαλα. Όλα οκ.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλα. Όλα οκ.

 

μπορει να στειλεις καποιο συνδεσμο να κατεβασω και εγώ ?

 

** το βρηκα , για να δουμε :)

Edited by sotiriad
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Να κάνω μια ερώτηση (πιθανώς να έχει αναφερθεί παλιότερα αλλά δεν μπόρεσα να εντοπίσω κάτι στο νήμα).

Έχω το P605 (2014 edition LTE) και θέλω να δω ΟΤΕ TV on the Go στην τηλεόραση. Τι καλώδιο (MHL to HDMI) παίζει με το συγκεκριμένο tablet? Διότι διακρίνω μια μικρή σύγχυση στην αγορά. Έχει βρει κάποιος καλώδιο στην ελληνική αγορά ή χρειάζεται παραγγελία από εξωτερικό?

Επιπλέον, έχει δοκιμάσει κανένας να περάσει το ΟΤΕ TV on the Go στην τηλεόραση από HDMI καλώδιο? Έπαιξε κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Να κάνω μια ερώτηση (πιθανώς να έχει αναφερθεί παλιότερα αλλά δεν μπόρεσα να εντοπίσω κάτι στο νήμα).

Έχω το P605 (2014 edition LTE) και θέλω να δω ΟΤΕ TV on the Go στην τηλεόραση. Τι καλώδιο (MHL to HDMI) παίζει με το συγκεκριμένο tablet? Διότι διακρίνω μια μικρή σύγχυση στην αγορά. Έχει βρει κάποιος καλώδιο στην ελληνική αγορά ή χρειάζεται παραγγελία από εξωτερικό?

Επιπλέον, έχει δοκιμάσει κανένας να περάσει το ΟΤΕ TV on the Go στην τηλεόραση από HDMI καλώδιο? Έπαιξε κανονικά?

ΜΗΝ παιδεύεσαι !! Δεν θα παίξει !! Το app είναι "κλειδωμένο" ...δεν μπορείς να εξάγεις εικόνα

Το MHL to HDMI παίζει ....(δεν θα παίξει με novago,ote ....αυτά είναι γνωστά ...)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου είναι Τσέχικο νομίζω και μόλις μου ήρθε η αναβάθμιση. Να την κάνω αξίζει το κόπο. Ρωτάω γιατι στο Note 3 που έχω από την ώρα που το έκανα αναβάθμιση μου κάνει που και που κανένα κόλλημα και το πιο απογοητευτικό είναι ότι το πενάκι δεν δουλεύει το ίδιο καλά οσο δούλευε με την Kit Kat. Για παράδειγμα στις γρήγορες σημειώσεις έγραφες χειρόγραφα ένα αριθμό τηλ. και αυτό τον αναγνώριζε με μεγάλη επιτύχια και τον καλούσες ή ένα e-mail....Επίσης παρατήρησα ότι το πενάκι δεν έχει την ευαισθησία που είχε!

Επειδή το ταμπλετ είναι για μένα εργαλείο δουλειάς, με το πενάκι του σε συνδιασμό με το S note, δεν θα ήθελα να δημιουργηθούν τέτοιου είδους προβλήματα....Μπορεί κάποιος φίλος να μου δώσει τα φώτα του. Ξέρω ότι το note 3 και το ταμπλετάκι μας δεν έχουν την ίδια αναβάθμιση σε lollipop. Αλλά με ενδιαφέρει κάποιος να μου πει συγκεκριμένα για τις λειτουργίες με το πενάκι και τις εφαρμογές που το χρησιμοποιούν....Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες ...

 

Εχω προβλημα με την μπαταρια ... Δεν κραταει οπως παλια , ειδικα αν το εχω στα χερια μου 2-3 ωρες το βραδυ ξεφορτιζει κατα 80%.

Που μπορω να το παω να μου αλλαξουν μπαταρια και ποσο στοιχιζει ?

 

Ειμαι με 5.1.1 αλλα εχω KNOX 1 λογο παλιοτερου root

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες ...

 

Εχω προβλημα με την μπαταρια ... Δεν κραταει οπως παλια , ειδικα αν το εχω στα χερια μου 2-3 ωρες το βραδυ ξεφορτιζει κατα 80%.

Που μπορω να το παω να μου αλλαξουν μπαταρια και ποσο στοιχιζει ?

 

Ειμαι με 5.1.1 αλλα εχω KNOX 1 λογο παλιοτερου root

 

Δε νομίζω πως θα φταίει η μπαταρία. Κοίταξε μήπως σου τρέχει κάτι από πίσω.... Πάντως και ένας φίλος μου με ΚΝΟΧ είχε το ίδιο πρόβλημα και εφταιγε αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Αρχισα να παρατηρω την πιο γρηγορη πτωση της μπαταριας μετα απο flashαρισμα στην 5.1.1

Εντωμεταξυ αντιμετωπιζω που και που και κατι κολληματα της οθονης οταν κανω touch ... Πρεπει απλα να κανω ενα στιγμιαιο switch off / On για να ξεμπλοκαρει ( εφαγε μια μερα μια τουμπα απο το γραφειο ... ενδεχομενως ολα αυτα να ειναι τυχαια η να οφειλεται στην πτωση)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου βγάζει ότι βρέθηκε αναβάθμιση, την κατεβάζει κάπου 965ΜΒ και μετά αφού

έχει κατεβεί δεν ολοκληρώνει την εγκατάσταση.

Κι ένα άλλο, κατεβάζω το Kies την τελευταία έκδοση κάνω εγκατάσταση (windows 10 64bit)

πάω ν' ανοίξω την εφαρμογή και εισπράττω ένα σφάλμα και δεν ανοίγει η ρημάδα.

Τι ...... φταίει και στις δύο περιπτώσεις; Μήπως γνωρίζει κάποιος;

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου είναι Τσέχικο νομίζω και μόλις μου ήρθε η αναβάθμιση. Να την κάνω αξίζει το κόπο. Ρωτάω γιατι στο Note 3 που έχω από την ώρα που το έκανα αναβάθμιση μου κάνει που και που κανένα κόλλημα και το πιο απογοητευτικό είναι ότι το πενάκι δεν δουλεύει το ίδιο καλά οσο δούλευε με την Kit Kat. Για παράδειγμα στις γρήγορες σημειώσεις έγραφες χειρόγραφα ένα αριθμό τηλ. και αυτό τον αναγνώριζε με μεγάλη επιτύχια και τον καλούσες ή ένα e-mail....Επίσης παρατήρησα ότι το πενάκι δεν έχει την ευαισθησία που είχε!

Επειδή το ταμπλετ είναι για μένα εργαλείο δουλειάς, με το πενάκι του σε συνδιασμό με το S note, δεν θα ήθελα να δημιουργηθούν τέτοιου είδους προβλήματα....Μπορεί κάποιος φίλος να μου δώσει τα φώτα του. Ξέρω ότι το note 3 και το ταμπλετάκι μας δεν έχουν την ίδια αναβάθμιση σε lollipop. Αλλά με ενδιαφέρει κάποιος να μου πει συγκεκριμένα για τις λειτουργίες με το πενάκι και τις εφαρμογές που το χρησιμοποιούν....Ευχαριστώ πολύ!

 

Καποιος καμια βοηθεια που εχει κανει αναβαθμιση για αυτα που αναφερω για το πενακι; Ειναι δελεαστικο να εχω την αναβαθμιση κατεβασμενη ετοιμη και να μην την κανω....η αληθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Καποιος καμια βοηθεια που εχει κανει αναβαθμιση για αυτα που αναφερω για το πενακι; Ειναι δελεαστικο να εχω την αναβαθμιση κατεβασμενη ετοιμη και να μην την κανω....η αληθεια :)

 

Εγω εχω το ελληνικό 605 LTE. Έκανα την αναβάθμιση αφού πρώτα είχα κάνει hard reset και όλα παίζουν κανονικά. Κάποια ψιλο κολλήματα που είχα με την Kitkat έως τώρα έχουν εξαφανιστεί. Επίσης έχω δει μια μικρή διαφορά προς το καλύτερο στην μπαταρία. Αν στη συνέχεια δω κάτι θα ενημερώσω. Προς στιγμήν όλα καλά.

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...