Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ, δοκίμασα το odin 3.10 και κατέβασα την έκδοση Italy (Vodafone) και λειτούργησε.

εαν δεν είναι branded το ταβλετ σου να αποφεύγεις να κάνεις εγκατάσταση αντίστοιχα rom

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω για όποιον θέλει μια πιο φθηνή λύση, ότι κι αυτό δουλεύει μια χαρά τελικά...

Πουλιέται και στα κινέζικα της Ομονοίας, αυτό που κάνει και για s3,s4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το action memo υπάρχει στην 5.1.1? γιατί δεν μπορώ να το βρω... :worry:

Ναι υπάρχει ...ενεργό σημείωμα . Οταν βγάζεις το πενάκι η στο φάκελο Samsung

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ίσως να μην το είπα σωστά, θέλω την οθόνη για να κρατάς σημειώσεις που εμφανίζεται μολις ανοιγεις το μαγνητικό καπακι, εκείνη που εμοιαζέ με φύλλο ημερολογίου...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ίσως να μην το είπα σωστά, θέλω την οθόνη για να κρατάς σημειώσεις που εμφανίζεται μολις ανοιγεις το μαγνητικό καπακι, εκείνη που εμοιαζέ με φύλλο ημερολογίου...

ρυθμίσεις -γενικα- daynote

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα κ γω την 5.1 SEE απο σαμιρμ,πρώτη εντύπωση ποιο γρήγορο κ άλλαξαν όλα! Στο νημα του νοτε4 εχει στις τελευταίες σελιδες απ το οποίο μόλις σβήσει η οθόνη κ βγαλεις το πενακι μπορεις να γράψεις σε μαυρη οθόνη λειτουργεί εύκολα. Ελεγα να αλλαξω το p8lite (υπερ ικανοποιημενος ) με το ν4 αλλα αποτι βλεπω θα παω στο ν5 μολις έρθει,βλεπω το αντροιτ σιγα σιγα θελει πανω απο 5αρες οθόνες
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε OTA η 5.1.1 σε P605. Γερμανική, με 3-4 bloatware. Φαίνεται πιο γρήγορο, και κάνει σίγουρα καλύτερη διαχείριση των πολλαπλών παραθύρων.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά! Έχω βρει το συγκεκριμένο tablet μεταχειρισμένο σε άριστη "θεωρητικά" κατάσταση στην χρυσή ευκαιρία στα 320€. Πιστεύεται αξίζει η αγορά του και το ρωτάω διότι είστε κάτοχοι της εν λόγω συσκευής και μετά από αρκετό καιρό οι περισσότεροι είστε σε θέση να ζυγίσετε τα θετικά και τα αρνητικά του εν έτη 2016. Ευχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά! Έχω βρει το συγκεκριμένο tablet μεταχειρισμένο σε άριστη "θεωρητικά" κατάσταση στην χρυσή ευκαιρία στα 320€. Πιστεύεται αξίζει η αγορά του και το ρωτάω διότι είστε κάτοχοι της εν λόγω συσκευής και μετά από αρκετό καιρό οι περισσότεροι είστε σε θέση να ζυγίσετε τα θετικά και τα αρνητικά του εν έτη 2016. Ευχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους σας.

 

Φιλος μετα απο 1χρονο κατοχης της συσκευής δεν εβγαλε καμια ζημια, με 4.4 ηταν πολυ φτωχο σαν περιβάλλον εργασίας με την 5.1.1 εγινε πολύ καλό θέλει κάποιες διορθώσεις αλλά πιστεύω στην 6 αν δωσει κ τις εφαρμογες-κολπα του νοτε6 για το πενακι θα γινει απίστευτο.

εχω το lte αγορασμένο στα 400ε απο μαγαζι μεγαλο ελληνικό.

ειναι το 1ο μου ταμπλετ

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μετα απο 1χρονο κατοχης της συσκευής δεν εβγαλε καμια ζημια, με 4.4 ηταν πολυ φτωχο σαν περιβάλλον εργασίας με την 5.1.1 εγινε πολύ καλό θέλει κάποιες διορθώσεις αλλά πιστεύω στην 6 αν δωσει κ τις εφαρμογες-κολπα του νοτε6 για το πενακι θα γινει απίστευτο.

εχω το lte αγορασμένο στα 400ε απο μαγαζι μεγαλο ελληνικό.

ειναι το 1ο μου ταμπλετ

 

Όσο αφορά την 6, το πήγες πολύ μακριά και προσωπικά δε πιστεύω να τη δούμε.

Εδώ μόλις πήρανε κάποια μοντέλα της σειράς την 5.1.1. Α ρε Σάμυ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μετα απο 1χρονο κατοχης της συσκευής δεν εβγαλε καμια ζημια, με 4.4 ηταν πολυ φτωχο σαν περιβάλλον εργασίας με την 5.1.1 εγινε πολύ καλό θέλει κάποιες διορθώσεις αλλά πιστεύω στην 6 αν δωσει κ τις εφαρμογες-κολπα του νοτε6 για το πενακι θα γινει απίστευτο.

εχω το lte αγορασμένο στα 400ε απο μαγαζι μεγαλο ελληνικό.

ειναι το 1ο μου ταμπλετ

Νote 6;;;;; Το Android 6 ξέχασε το

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε και για το P600 32gb η 5.1.1. Σλοβακίας νομίζω είναι το δικό μου.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικό πρόβλημα...

 

δεν συνδέεται στο wifi του σπιτιού λέγοντας συνεχώς ότι δεν μπορεί να αποκτήσει ip.

 

είδα ότι το θέμα αυτό παίζει γενικά στα Android κ προτείνουν static ip (συνδέεται αλλά δεν έχω σύνδεση στο ίντερνετ) είτε έναν κωδικό στο dialer για να ξε τσέκαρεις power save στο wifi (ούτε αυτό έπιασε)...

 

κ κάτι ρυθμίσεις στο advanced να ξε τσέκαρεις ούτε αυτό βοήθησε..

 

λολιποπ έχω χωρίς ρουτ

 

καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικό πρόβλημα...

 

δεν συνδέεται στο wifi του σπιτιού λέγοντας συνεχώς ότι δεν μπορεί να αποκτήσει ip.

 

είδα ότι το θέμα αυτό παίζει γενικά στα Android κ προτείνουν static ip (συνδέεται αλλά δεν έχω σύνδεση στο ίντερνετ) είτε έναν κωδικό στο dialer για να ξε τσέκαρεις power save στο wifi (ούτε αυτό έπιασε)...

 

κ κάτι ρυθμίσεις στο advanced να ξε τσέκαρεις ούτε αυτό βοήθησε..

 

λολιποπ έχω χωρίς ρουτ

 

καμία ιδέα?

restart το Router και το tablet.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :D

Εχω το Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, ειμαι παραπανω απο ευχαριστημενη,το εχω 1 χρονο περιπου, δεν μου εχει κολλησει ποτε και γενικα δεν ειχα κανενα θεμα. Ομως εχει το android 4.4.2 ενω της μητερας μου που ειναι μοντελο του 13 εχει το τελευταιο λογισμικο. Απλα εμας σταματησαν οι αναβαθμισεις???

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :D

Εχω το Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, ειμαι παραπανω απο ευχαριστημενη,το εχω 1 χρονο περιπου, δεν μου εχει κολλησει ποτε και γενικα δεν ειχα κανενα θεμα. Ομως εχει το android 4.4.2 ενω της μητερας μου που ειναι μοντελο του 13 εχει το τελευταιο λογισμικο. Απλα εμας σταματησαν οι αναβαθμισεις???

Είμαστε ήδη σε 5.1.1 ...θα σου έρθει η αναβάθμιση κάποια στιγμή........(εξαρτάται σε ποια Region ,κράτος είναι "συνδεδεμένη" η Rom που "φοράει" )

Εάν θέλεις μπορείς να περάσεις την καινούργια έκδοση με odin

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά! Έχω βρει το συγκεκριμένο tablet μεταχειρισμένο σε άριστη "θεωρητικά" κατάσταση στην χρυσή ευκαιρία στα 320€. Πιστεύεται αξίζει η αγορά του και το ρωτάω διότι είστε κάτοχοι της εν λόγω συσκευής και μετά από αρκετό καιρό οι περισσότεροι είστε σε θέση να ζυγίσετε τα θετικά και τα αρνητικά του εν έτη 2016. Ευχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους σας.

 

Φίλε σαν συσκευή πολύ καλή ! Κανένα πρόβλημα μετά από 1 χρόνο . ΓΙΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ όμως πολλά είναι τα 320! Εγώ να φανταστείς το αγόρασα 350 από κοτσοβολο !

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε ήδη σε 5.1.1 ...θα σου έρθει η αναβάθμιση κάποια στιγμή........(εξαρτάται σε ποια Region ,κράτος είναι "συνδεδεμένη" η Rom που "φοράει" )

Εάν θέλεις μπορείς να περάσεις την καινούργια έκδοση με odin

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Παταω να κανει ενημερωση αλλα μου λεει οτι δεν υπαρχει καποια καινουρια. Τι ειναι το odin?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Παταω να κανει ενημερωση αλλα μου λεει οτι δεν υπαρχει καποια καινουρια. Τι ειναι το odin?

 

Καλή Χρονιά σε όλους.

Το Odin είναι εφαρμογή για pc με το οποίο οποίο μπορείς να περάσεις (φλασάρεις) διαφορετική rom στο ταμπλετ σου. Αν δεν γνωρίζεις την όλη διαδικασία μην ασχοληθείς.

 

By the way, για εμάς που έχουμε ελληνική rom έχει μάθει κανείς τίποτε για αναβάθμιση σε 5.1.1? Πότε αναμένεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Γνωριζει καποιος αν υπαρχει στο εμποριο καλωδιο OTG οπου ταυτοχρονα να φορτιζεις το ταμπλετ και παραλληλα να διαχειριζεις δεδομενα απο ενα usb flash drive ή οποιαδηποτε συσκευη που δουλευει με OTG πχ mouse , keyboard κτλ?

 

Exω ψαξει στο νετ αλλα δεν βρηκα κατι το οποιο να κανει την δουλεια για το συγκεκριμενο ταμπλετ.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εψαξα αλλα δεν το διακυνδινευω να το κανω μονη μου :p

Αλλη μια ερωτηση. Που μπορω να δω τι rom εχω?

 

Υπάρχουν πολλοί τρόποι αλλά ο πιο εύκολος είναι να εγκαταστήσεις από το store την εφαρμογή Phone Info και να την τρέξεις. Θα σου δώσει όλες τις πληροφορίες για τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...