Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κάνε ένα factory reset (θα επανέρθει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις ) ,εάν δεν έχεις εγγύηση,δεν σε ενδιαφέρει ..πέρασε μια ευρωπαϊκή rom , η κάνε root και πέρασε μια custom rom

 

Δεν έχω εγγύηση ούτως ή άλλως. Όσο για την επαναφορά το γνωρίζω και είχα κάνει κιόλας αφου ήρθε η αναβάθμιση. Τέσπα για να μη σε κουράζω κι εσένα θα ξανακάνω μπας και πάρει τα πάνω του, αλλά επειγόντως κάτι πρέπει να κάνει με το software η σαμσουνγκ γιατί έχει καταντήσει αηδία το όλο θέμα..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι μονο για ρουτ

α ..αρουταριστο sorry... .https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup ...(μην περιμένεις να είναι titanium )

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω εγγύηση ούτως ή άλλως. Όσο για την επαναφορά το γνωρίζω και είχα κάνει κιόλας αφου ήρθε η αναβάθμιση. Τέσπα για να μη σε κουράζω κι εσένα θα ξανακάνω μπας και πάρει τα πάνω του, αλλά επειγόντως κάτι πρέπει να κάνει με το software η σαμσουνγκ γιατί έχει καταντήσει αηδία το όλο θέμα..:wacko:

περνά μια custom ...θα αποκτήσεις ένα καινούριο ταβλετ !! θα είναι σαν η μέρα με την νύχτα http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014/development (εάν έχεις p600 κάνε εγκατάσταση η την xkat η την Hyperdrive)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με συγχωρείτε αλλά θα μας τρελάνει η σαμσουνγκ. Κυκλοφόρησε εχθές βίντεο στο sammobile με την lollipop στο tab s που βέβαια είναι σε πρώιμο στάδιο η αναβάθμιση. Πέρυσι έδωσε στο note 10.1 πιο μπροστά την 4.4.2 από εμάς. Στα κινητά φέτος ξεκίνησε από το s5, s4, note 3 και τελευταίο το note 4 που ακόμα να την δει...και μην μου πει κανείς ότι έχει 2 εβδομάδες που ξεκίνησε, γτ δόθηκε σε 2 χώρες μέχρι στιγμής. Έτσι και με τα τάμπλετ δεν έπρεπε να δώσει σε εμάς πρώτα την 5άρα και μετά στα υπόλοιπα? Που στο κάτω κάτω υποφέρει από φοβερά λαγκαρίσματα στη 4.4.2. Είναι ελεεινό αυτό που κάθε χρόνο με τις χιλιάδες εκδόσεις !! Και μιλάμε για τάμπλετ που εγώ προσωπικά έδωσα 550 ευρώ. :mad::mad:

 

Xda - cm12 με 5.0.2. Θα λύσεις το πρόβλημα σου χωρίς να περιμένεις κάνα χρόνο την Samsung να ρίξει το ψίχουλα - αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Xda - cm12 με 5.0.2. Θα λύσεις το πρόβλημα σου χωρίς να περιμένεις κάνα χρόνο την Samsung να ρίξει το ψίχουλα - αναβάθμιση.

Καλό το cm 12 ΑΛΛΑ Spen Nein ...που λένε και οι "φίλοι" μας οι Γερμανοί

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνεται κάποιο tempered glass δοκιμασμένο;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω:)

 

φιλε μου,ουτε οινοπνευμα,ουτε τιποτε αλλο χημικο.

πανακι microfiber της πλακας,κανουν και τα φτηνιαρικα απο jumbo,το βρεχεις με σκετο νερακι,το στιβεις παρα πολυ καλα,καθαριζεις οποια μα οποια οθονη θες,ταμπλετ,tv monitor,κινητο....μετα μ ενα ιδιο στεγνο πανακι και εισαι ετοιμος και δε φοβασαι μη χαλασεις τιποτα.

το ιδιο ισχυει και για ζελατινες και tempered glass.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου,ουτε οινοπνευμα,ουτε τιποτε αλλο χημικο.

πανακι microfiber της πλακας,κανουν και τα φτηνιαρικα απο jumbo,το βρεχεις με σκετο νερακι,το στιβεις παρα πολυ καλα,καθαριζεις οποια μα οποια οθονη θες,ταμπλετ,tv monitor,κινητο....μετα μ ενα ιδιο στεγνο πανακι και εισαι ετοιμος και δε φοβασαι μη χαλασεις τιποτα.

το ιδιο ισχυει και για ζελατινες και tempered glass.

+1 ο καλύτερος τρόπος καθαρισμού ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ευτυχής κάτοχος του note 2014 με ένα μικρό...προβληματάκι:πάνω πάνω δεξιά στην οθόνη έχει μια πολύ πολύ μικρή γρατζουνίτσα η οποία δεν πολύ φαίνεται.Εγώ όμως επειδή εγώ είμαι πολύ ψείρας έχω κολλήσει υπερβολικά! Τι προτείνεται να κάνω? Να δοκιμάσω την τεχνική της...οδοντόκρεμας ή τζάμπα κόπος???

Μέχρι και για αλλαγή οθόνης σκέφτηκα! Αλήθεια παίδες άν πάρω digitizer που βρήκα σε σκρουτζομάγαζο και το αλλάξω θα λυθεί το θέμα ή θέλω και lcd??:confused::confused:

Κάθε συμβουλή καλοδεχούμενη!

Link to comment
Share on other sites

Η γρατζουνιά δε φτιάχνει ουτε με κρεμες ούτε με τίποτα. Κοιτα να ευχαριστηθεις το ταμπλετ σου και ασε τις υστερίες. Αφουψ
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και για αλλαγή οθόνης σκέφτηκα! Αλήθεια παίδες άν πάρω digitizer που βρήκα σε σκρουτζομάγαζο και το αλλάξω θα λυθεί το θέμα ή θέλω και lcd??:confused::confused:

Κάθε συμβουλή καλοδεχούμενη!

 

Η αλλαγή οθόνης θα σου κοστίσει περισσότερο από τα μισά λεφτά της αγοράς του. Τη περίπτωση του να πάρεις digitizer και να το περάσεις μόνος σου σίγουρα την ξεχνάς, εδώ δεν το κάνουν αυτό σε κινητά, θα το καταφέρεις σε tablet?

Γενικότερα κι εγώ πιστεύω καλό θα ήταν να το αγνοήσεις και να πας παρακάτω, οποιαδήποτε άλλη προσπάθεια πιστεύω θα σε στείλει στο service να του περάσεις καινούργια οθόνη, στη καλύτερη..

Link to comment
Share on other sites

Η γρατζουνιά δε φτιάχνει ουτε με κρεμες ούτε με τίποτα. Κοιτα να ευχαριστηθεις το ταμπλετ σου και ασε τις υστερίες. Αφουψ

 

Η αλλαγή οθόνης θα σου κοστίσει περισσότερο από τα μισά λεφτά της αγοράς του. Τη περίπτωση του να πάρεις digitizer και να το περάσεις μόνος σου σίγουρα την ξεχνάς, εδώ δεν το κάνουν αυτό σε κινητά, θα το καταφέρεις σε tablet?

Γενικότερα κι εγώ πιστεύω καλό θα ήταν να το αγνοήσεις και να πας παρακάτω, οποιαδήποτε άλλη προσπάθεια πιστεύω θα σε στείλει στο service να του περάσεις καινούργια οθόνη, στη καλύτερη..

 

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Θα αγνοήσω την γρατζουνιά και θα απολαύσω το super tablet!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Είχα αφήσει το tablet σε standby και πάω μετά από ώρες να το ανοίξω και το βρήκα νεκρό... το έβαλα στην πρίζα και τίποτα πάτησα κουμπιά παρατεταμένα άλλα μάταια.

2 απορίες έχω: σε ποιο service τις samsung να το πάω ? Το ότι έχει γίνει τρίγκερ το knox θα επηρεάσει ? δηλαδή σε περίπτωση που καταφέρουν να το επαναφέρουν και το καταλάβουν θα μου αρνηθούν την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Είχα αφήσει το tablet σε standby και πάω μετά από ώρες να το ανοίξω και το βρήκα νεκρό... το έβαλα στην πρίζα και τίποτα πάτησα κουμπιά παρατεταμένα άλλα μάταια.

2 απορίες έχω: σε ποιο service τις samsung να το πάω ? Το ότι έχει γίνει τρίγκερ το knox θα επηρεάσει ? δηλαδή σε περίπτωση που καταφέρουν να το επαναφέρουν και το καταλάβουν θα μου αρνηθούν την εγγύηση

άφησε το λίγη ώρα να φορτίσει(βγάλτο από την πρίζα )...σου βγάζει ένδειξη στην οθόνη όταν βάζεις usb ότι φορτιζει..ξαναδοκίμασε ..παρατεταμενα...δοκίμασε για να μπεις recovery, download mod....εάν με κάποιο τρόπο δουν το knox ..δεν θα ισχύει η εγγύηση...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

άφησε το λίγη ώρα να φορτίσει(βγάλτο από την πρίζα )...σου βγάζει ένδειξη στην οθόνη όταν βάζεις usb ότι φορτιζει..ξαναδοκίμασε ..παρατεταμενα...δοκίμασε για να μπεις recovery, download mod....εάν με κάποιο τρόπο δουν το knox ..δεν θα ισχύει η εγγύηση...

 

 

 

Στην πρίζα το έχω ακόμα αλλα δεν ανοίγει οποτε δεν έχω πρόσβαση ούτε το στο TWRP.... Thanks anyway!

Link to comment
Share on other sites

Το είχα χρησιμοποίση το πρωί και το άφησα σε standby για να δω house of cards....αργότερα που ήθελα να δω κάτι στο dropbox περνώ το tablet και ήταν κλειστό το βάζο στην πρίζα τίποτα το ίδιο και στο pc.
Link to comment
Share on other sites

Το είχα χρησιμοποίση το πρωί και το άφησα σε standby για να δω house of cards....αργότερα που ήθελα να δω κάτι στο dropbox περνώ το tablet και ήταν κλειστό το βάζο στην πρίζα τίποτα το ίδιο και στο pc.

συνήθως από pc δεν φορτίζει...Όταν το τοποθετείς στη πρίζα σου βγάζει το εικονίδιο στην μέση (της μπαταρίας) οτι αρχίζει να φορτίζει..;

Link to comment
Share on other sites

συνήθως από pc δεν φορτίζει...Όταν το τοποθετείς στη πρίζα σου βγάζει το εικονίδιο στην μέση (της μπαταρίας) οτι αρχίζει να φορτίζει..;

 

Σκέφτηκα ότι μπορεί να έχει πρόβλημα η οθόνη για αυτό το σύνδεσα με το pc. Όταν το βάζω να φόρτιση δεν εμφανίζει τίποτα το άφησα πάνω από 9 ώρες στην πρίζα αλλα μάταια!

Έχετε να προτείνεται κάποιο service Αθήνα ?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα ότι μπορεί να έχει πρόβλημα η οθόνη για αυτό το σύνδεσα με το pc. Όταν το βάζω να φόρτιση δεν εμφανίζει τίποτα το άφησα πάνω από 9 ώρες στην πρίζα αλλα μάταια!

Έχετε να προτείνεται κάποιο service Αθήνα ?

Εδώ είναι http://www.smartec.gr/contact.php
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα ότι μπορεί να έχει πρόβλημα η οθόνη για αυτό το σύνδεσα με το pc. Όταν το βάζω να φόρτιση δεν εμφανίζει τίποτα το άφησα πάνω από 9 ώρες στην πρίζα αλλα μάταια!

Έχετε να προτείνεται κάποιο service Αθήνα ?

άλλη πρίζα...άλλο φορτιστή;

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks.

 

 

άλλη πρίζα...άλλο φορτιστή;

 

Δοκίμασα και το φορτιστεί του s2 και σε άλλη πρίζα αλλα τίποτα.

θα το πάω αύριο η μεθαύριο και θα σας πω.

Ευχάριστο για το ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα τα φώτα σας.

Έχω σβήσει τον system internet browser , κατα λάθος.

Το πλεονέκτημα του για μένα, είναι ότι χρησιμοποιείς το πενάκι, για να <ανεβοκατεβάζεις τη σελίδα>, χωρίς να χρειάζεται να πατάς την οθόνη.

Που μπορώ να τον βρω, να τον κατεβάσω, και πως θα τον κάνω εγκατάσταση?

Φαντάζομαι δε θα είναι απλά η διαδικασία του install.

Ευχαριστώ..

Edited by special_tar
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα τα φώτα σας.

Έχω σβήσει τον system internet browser , κατα λάθος.

Το πλεονέκτημα του για μένα, είναι ότι χρησιμοποιείς το πενάκι, για να <ανεβοκατεβάζεις τη σελίδα>, χωρίς να χρειάζεται να πατάς την οθόνη.

Που μπορώ να τον βρω, να τον κατεβάσω, και πως θα τον κάνω εγκατάσταση?

Φαντάζομαι δε θα είναι απλά η διαδικασία του install.

Ευχαριστώ..

θυμάσαι τι έσβησες; https://www.dropbox.com/s/rj39hcvtctjj3s2/SBrowser.apk?dl=0 , https://www.dropbox.com/s/021ltb5nty6r67j/SBrowserTry.apk?dl=0 (αντιγραφή στο system ...permission rw-r-r ..επανεκκίνηση)

Link to comment
Share on other sites

θυμάσαι τι έσβησες; https://www.dropbox.com/s/rj39hcvtctjj3s2/SBrowser.apk?dl=0 , https://www.dropbox.com/s/021ltb5nty6r67j/SBrowserTry.apk?dl=0 (αντιγραφή στο system ...permission rw-r-r ..επανεκκίνηση)

 

Μπράβο alex, άμεσος και κατατοπιστικότατος, όπως πάντα.

Μήπως έχουμε νεότερα για overclocking kernel?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...