Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου βγαζει επιλογη εγκαταστασης μονο για το κινητο που ειναι Samsung

τι να σου πω?...εγω το εχω στο 10ρι ταμπλετ και δουλευει μια χαρα

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω?...εγω το εχω στο 10ρι ταμπλετ και δουλευει μια χαρα

 

 

και γω. Είναι πολύ καλή λύση για το γεγονός ότι το10αρι έχει hard home button το οποίο πάει στα πλάγια όταν έχεις τη ταμπλέτα σε πορτραίτο. Να ειχε και swipe back button.

 

baxy

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Για λυστε μου μιαν ακομη απορια:

Βαζω στο μtorrent να κατεβασω ενα αρχειο, εχει μια αρχικη ταχυτητα ας πουμε 200KBs, η οποια μειωνεται σιγα σιγα μεχρι που σταματαει! Βαζω το ιδιο αρχειο να κατεβει απο τον σταθερο υπολογιστη και κατεβαινει μια χαρα. Την ΙΔΙΑ ωρα, με κοινους/σταθερους διαμοιραστες! Το μtorrent εχει ιδιες ρυθμισεις και στα δυο μηχανηματα. Σημεωτεον οτι το wifi ειναι στα...2 μετρα, οποτε δεν τιθεται θεμα προσβασης. Καμια ιδεα;

 

 

 

ΥΓ για οσους ενδιαφερονται;) το "αρχειο" ειναι The Doors: Audiophile Vinyl 24-96 FLAC πολυ ωραιο!

Link to comment
Share on other sites

Για λυστε μου μιαν ακομη απορια:

Βαζω στο μtorrent να κατεβασω ενα αρχειο, εχει μια αρχικη ταχυτητα ας πουμε 200KBs, η οποια μειωνεται σιγα σιγα μεχρι που σταματαει! Βαζω το ιδιο αρχειο να κατεβει απο τον σταθερο υπολογιστη και κατεβαινει μια χαρα. Την ΙΔΙΑ ωρα, με κοινους/σταθερους διαμοιραστες! Το μtorrent εχει ιδιες ρυθμισεις και στα δυο μηχανηματα. Σημεωτεον οτι το wifi ειναι στα...2 μετρα, οποτε δεν τιθεται θεμα προσβασης. Καμια ιδεα;

 

 

 

ΥΓ για οσους ενδιαφερονται;) το "αρχειο" ειναι The Doors: Audiophile Vinyl 24-96 FLAC πολυ ωραιο!

μήπως έχει όριο στο download; ψάξε στις ρυθμίσεις. εγώ χρησιμοποιώ το tTorrent pro το θεωρώ πολύ καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει όριο στο download; ψάξε στις ρυθμίσεις. εγώ χρησιμοποιώ το tTorrent pro το θεωρώ πολύ καλύτερο

 

Αν έχεις 4.4.2 δοκίμασε να το κατεβάσεις στη μνήμη του ταμπλετ και όχι στη κάρτα μνήμης κάποια βλακεία έχει κάνει η Samsung και οι περισσότερες εφαρμογές δεν μπορούν να διαβάσουν και να γράψουν στη κάρτα μνήμης μετά από την αναβάθμιση σε κιτκατ το ίδιο πρόβλημα είχα και στο νότες 3.

Link to comment
Share on other sites

Tην 4.3. εχω...

Το ttorrent συνδεεται με πιο μεγαλη ταχυτητα (για το ιδιο αρχειο) ελα ομως που το αλλο ειναι ηδη στο 72% αργα...αργααααα...αργααααα:lol::X

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν το ματακιστην εξυπνη οθονη αναβει οταν καταλαβαινει το ματι οπως στο κινητο γιατι εμενα παραμενει παντα αχνο σαν να μην λειτουργει

Συγνωμη λαθος μου ειχα βαλει την αναμονη σε 3 λεπτα.

Edited by niknano
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις να συδεσει μεσω ακουστικων το ταμπλετ σε stereo ενισχυτη; δοκιμασα πριν λιγο και η σταθμη ηταν αρκετα χαμηλη (με τερμα την ενταση στο ταμπλετ) σε σχεση με την ενταση αλλων πηγων, π.χ. ενος ιντερνετοραδιο που εχω (στην ιδια εισοδο το εβαλα). Τι δεν "ταιριαζει";
Link to comment
Share on other sites

Στις διαφορές μεταξύ των Snapdragon 800 και Exynos 5420 Octa στις υπέρ-υψηλές αναλύσεις όσο αναφορά τις επιδόσεις και τη διάρκεια της μπαταρίας γίνεται αναφορά στο σίτε http://www.notebookcheck.net/Double-Review-Samsung-Galaxy-Tab-Pro-10-1-Tablet.113647.0.html

Οι διαφορές στα Tab Pro (Snapdragon 800 και Exynos 5420 Octa), είναι λίγες με την σειρά note (2Gb ram vs Note 3Gb)

 

Εν τάχει δεν βλέπω κάποια ουσιαστική διαφορά μεταξύ των δύο, πέρα από,

1) Το exynos έχει πρόβλημα στο να τρέχει QFHD trailers (games) τo Snapdragon όχι , το lag είναι θέμα touchwiz

2) Η διάρκεια μπαταρίας σε full load είναι υπέρ του Snapdragon (6h vs 3h) σε stand-by υπέρ του exynos (22h vs 15h)

3) Θερμοκρασία ανάλογα με την κατάσταση (full-load/idle)

4) Φυσικά την τιμή

 

Στην παρούσα κατάσταση θα επέλεγα τoν exynos, καθαρά λόγω τιμής (περιμένω να πέσει κάτω από 350) αφού ο Snapdragon 800 είναι πια ενός έτους και υπολείπεται σε ταχύτητα σε σύγκριση με τους 801 και 805..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω καποιο προβλημα με την υποδοχη των ακουστικων. Το tablet ειναι αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο , τι παιζει με το service ; θα εχω καποιο προβλημα;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω καποιο προβλημα με την υποδοχη των ακουστικων. Το tablet ειναι αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο , τι παιζει με το service ; θα εχω καποιο προβλημα;

 

Εφόσον υπάρχει απόδειξη αγοράς με ΙΜΕΙ επάνω το επίσημο service δεν το ενδιαφέρει από που το έχεις αγοράσει.

Έχεις κανονικά 2 χρόνια εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Αποδειξη υπαρχει κανονικα , imei πανω στην αποδειξη δεν υπαρχει. Τι κανω τωρα;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αποδειξη υπαρχει κανονικα , imei πανω στην αποδειξη δεν υπαρχει. Τι κανω τωρα;

 

Είτε πηγαίνεις έτσι, είτε πηγαίνεις από το μαγαζί και στην ουσία θα στο γράψουν και θα υπογράψουν. Μην σε ανησυχεί πάντως δεν έγινε εσκεμμένα μιας και δεν κερδίζουν κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, θα ενημερωσω για την εξελιξη.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το ΙΜΕΙ και που βρισκεται πανω στην αποδειξη;

ρυθμίσεις μετα πληροφορίες συσκευής μετά κατασταση (είναι μοναδικός αριθμός για κάθε συσκευή. κάτι σαν ταυτότητα). δεν αναγράφεται πάντα στην απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις μετα πληροφορίες συσκευής μετά κατασταση (είναι μοναδικός αριθμός για κάθε συσκευή. κάτι σαν ταυτότητα). δεν αναγράφεται πάντα στην απόδειξη.

 

Σε μενα ως "κατασταση συσκευης" δεν γραφει κανεναν αριθμο αλλα μονον "επισημη εκδοση" (εχει φυσικα σειριακο αριθμο). Ειναι αρκετο αυτο;

Υπαρχει ακομη (στα "Γενικα") ο αριθμος κατασκευης που ομως δεν εχει καμια σχεση με τον σειριακο!

 

Μολις με ενημερωσαν απο το καταστημα που το πηρα: οσα (τηλεφ., ταμπλετ) εχουν καρτα sim τοτε εχουν ΙΜΕΙ. Οσα ειναι μονον WiFi (καλη ωρα) εχουν μονον σειριακο αριθμο. Οποτε ΟΚ - παει κι αυτο!

Edited by lakiss51
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου ρε παιδιά κάποιος που έχει πάρει το 605 : έχει επιλογή video (αγορά ή ενοικίαση ταινίας) στο Samsung Hub;;

Εργοστασιακές έκανα και ξανάκανα, σήμερα έκανα εγκατάσταση από την αρχή την επίσημη ελληνική 4.3 ROM με Odin, πάλι μόνον παιχνίδια και βιβλία έχω επιλογή.

Είναι δυνατό να έχει άλλες επιλογές το wifi μοντέλο και άλλες το LTE;;

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παω για δευτερα για παραλαβη απο την smartec. Η δικαιολογια της καθυστερησης ειναι ελλειψη ανταλλακτικου. Το onehour service δεν ισχυει σε ολες τς περιπτωσεις.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου ρε παιδιά κάποιος που έχει πάρει το 605 : έχει επιλογή video (αγορά ή ενοικίαση ταινίας) στο Samsung Hub;;

Εργοστασιακές έκανα και ξανάκανα, σήμερα έκανα εγκατάσταση από την αρχή την επίσημη ελληνική 4.3 ROM με Odin, πάλι μόνον παιχνίδια και βιβλία έχω επιλογή.

Είναι δυνατό να έχει άλλες επιλογές το wifi μοντέλο και άλλες το LTE;;

επιλογή ενοικίασης υπάρχει για p605 ( έχω custom rom και είμαι root ) . δεν ξέρω για την ελληνική rom εάν υπάρχει τέτοια επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου ρε παιδιά κάποιος που έχει πάρει το 605 : έχει επιλογή video (αγορά ή ενοικίαση ταινίας) στο Samsung Hub;;

Εργοστασιακές έκανα και ξανάκανα, σήμερα έκανα εγκατάσταση από την αρχή την επίσημη ελληνική 4.3 ROM με Odin, πάλι μόνον παιχνίδια και βιβλία έχω επιλογή.

Είναι δυνατό να έχει άλλες επιλογές το wifi μοντέλο και άλλες το LTE;;

 

ναι εμένα εχει και είναι μαμα το ταμπετ p605 ελληνικο

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/11381784/2014-05-30%2018.12.37.png

να και μια φωτογραφια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι ρουμανικό...αλλά πέρασα σήμερα με odin την ελληνική Rom και πάλι τα ίδια.

Δεν θα έπρεπε όμως να μου έχει κάνει wipe η εγκατάσταση και να τα στήσω όλα από την αρχή;

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...