Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, με το λογισμικό τι γίνεται? Δεν έχω κάνει ακόμα την τελευταία αναβάθμιση γιατί είχα διαβάσει για προβλήματα. Έχουν διορθωθεί?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο στα 310€ αυτη τη στιγμη ειναι το καλυτερο vfm αλλα περιμενω να πεσει του Ζ2..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να βάλω τόνους όταν γράφω κείμενο στα ελληνικά. Μονο με το autocorrect-suggestion έχει τις λέξεις με τόνους.Μονο αποστροφο μπορω να βάλω. Ακομα και τα widgets αντι για τόνο έχουν απόστροφο.
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να βάλω τόνους όταν γράφω κείμενο στα ελληνικά. Μονο με το autocorrect-suggestion έχει τις λέξεις με τόνους.Μονο αποστροφο μπορω να βάλω. Ακομα και τα widgets αντι για τόνο έχουν απόστροφο.

Πάτα παρατεταμένα λίγο πάνω στο γράμμα που θες να βάλεις τόνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με το λογισμικό τι γίνεται? Δεν έχω κάνει ακόμα την τελευταία αναβάθμιση γιατί είχα διαβάσει για προβλήματα. Έχουν διορθωθεί?

 

οχι κανενα θεμα δεν εχει. τι ειχες διαβασει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εϊμαι μεταξύ της αγοράς του Z ultra LTE και του Ζ1.

Εκτός από την οθόνη, ποιες είναι οι διαφορές τους

και τι προτείνετε, αν έχετε άποψη επί του θέματος;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εϊμαι μεταξύ της αγοράς του Z ultra LTE και του Ζ1.

Εκτός από την οθόνη, ποιες είναι οι διαφορές τους

και τι προτείνετε, αν έχετε άποψη επί του θέματος;

 

Ευχαριστώ!

 

αν και εδω δεν ειναι ο καλυτερος τοπος για VS θα σου ελεγα το Ζ1 με κλειστα ματια.

Το Ultra ειναι μονο για οσους θελουν ταμπλετ, αν εχεις ή θεωρεις οτι εχεις τετοιες αναγκες δες το..

Κατα ταλλα, δεν υπαρχει λογος να πας σε ενα τετοιο τερας που ουτε καν φλας εχει..

Προχθες τρακαρε φιλος επειδη ειχε το νοτε και προσπαθουσε να παρει τηλ ενω οδηγουσε (λαθος μεγιστο) αλλα ετρεχε για δουλειες και εψαχνε τον πατερα του..του γλιστρησε το κιν και αστα..

Εχω κανα 4-5 φιλους που γυρνανε στο compact απο Ζ1 (και 5" γενικα).. Γιαυτο θα σου ελεγα πως αν δε θες τοσο μεγαλη οθονη για συγκεκριμενη δουλεια, μην πας.

Κατα ταλλα ειναι κινηταρες και τα 2. ο Κωνσταντινος τα ειχε και τα 2 και ξερει να σου πει, οπου ναναι θα σκασει μηνυμα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με φωναξατε;; :p

 

Οπως λεει και ο Νικος αν δεν θες να το χρησιμοποιεις για συγκεκριμενους σκοπους, πηγαινε στο Ζ1. Εγω ηθελα ενα υβριδικο μεχρι να βρω μερικα λεφτα να παρω ενα ταμπλετ της προκοπης. Την δουλεια του την εκανε εξαιρετικα. Και τα δυο ειναι θηρια.. Με ενα μπλουτουθακι τυπου SBH52 θα σαι αρχοντας.. Αλλα για χρηση με ενα χερι και λοιπα, ουτε λογος. Αυτο ισως σε δυσκολεψει σε καθημερινη βαση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους σας . Έχω το κινητό από το σαββάτο , έκανα όλα τα update , φόρτωσα ότι χρειαζόμουν και τώρα το χρησιμοποιώ . Δεν έχω να πω και πολλά , η μετάβαση έγινε από ένα samsung s (1!!!) οπότε το σοκ είναι μεγάλο :-) . Έχω ένα θέμα όμως με τα ακουστικά . Τα χρησιμοποιώ και μου βγάζουν μια παραμόρφωση , σε ποσοστό 20%-30% των κλήσεων . Δυσκολεύομαι να καταλάβω το συνομιλητή μου. Και εάν πρέπει να τα βάλω με την wind (πάλι) αναρωτιέμαι γιατί αυτό δεν συνέβαινε με το προηγούμενο τηλέφωνο μου . Είναι θέμα κάποιας παραμέτρου , θέμα της συσκευής , το 'χετε συναντήσει και εσείς ? Τα φώτα σας παρακαλώ .....
Link to comment
Share on other sites

οχι κανενα θεμα δεν εχει. τι ειχες διαβασει?

(πριν αρκετό καιρό) Είχα διαβάσει ότι είχε διάφορα κολλήματα και πολλοί ήθελαν να επιστρέψουν στην προηγούμενη έκδοση. Εγώ είμαι ακόμα στην 4.3 όπως δηλαδή το αγόρασα. Αν θυμάμαι είχε θέμα με μπαταρία, κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να αγορασω το κινιτο, διαβαζω σε site του εξωτερικου οτι υπαρχει θεμα με την οθονη που σπαει "μονη" της, δηλαδη το εχουν στην τσεπη και σπαει η οθονη, ισχυει κατι τετοιο? Αντιμετωπισε κανεις παρομοιο προβλημα?

Ευχαριστω και συγνωμη αν η ερωτηση μου εχει αναφερθει ξανα μεσα στο topic..:O

Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...

 

Μωρό μου....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να αγορασω το κινιτο, διαβαζω σε site του εξωτερικου οτι υπαρχει θεμα με την οθονη που σπαει "μονη" της, δηλαδη το εχουν στην τσεπη και σπαει η οθονη, ισχυει κατι τετοιο? Αντιμετωπισε κανεις παρομοιο προβλημα?

Ευχαριστω και συγνωμη αν η ερωτηση μου εχει αναφερθει ξανα μεσα στο topic..:O

 

Δε νομίζω ότι έχει αναφερθεί εδώ κάτι τέτοιο και δε νομίζω ότι ισχύει.. Εκτός αν το βάζουν στην κωλοτσεπη και περιμένουν να αντέξει..( πιέσεις και ζόρισμα, όχι να περπατάς και να το έχεις εκεί)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδια σοσ πηρα ενα μεταχειρισμενο z1 και τι κανει οταν το βαζω στην φορτιση μου ξεκιναει ενα demo του τηλεφωνου πως βγαινει αν βγαινει αυτο??? εχω την εντυπωση οτι ειναι demo σαν αυτα που εχουν στα media mark public κλπ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια σοσ πηρα ενα μεταχειρισμενο z1 και τι κανει οταν το βαζω στην φορτιση μου ξεκιναει ενα demo του τηλεφωνου πως βγαινει αν βγαινει αυτο??? εχω την εντυπωση οτι ειναι demo σαν αυτα που εχουν στα media mark public κλπ.

Πηγαινε ρυθμισεις - οθονη και δες αν ειναι ενεργοποιημενο τι daydream

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έχει αναφερθεί εδώ κάτι τέτοιο και δε νομίζω ότι ισχύει.. Εκτός αν το βάζουν στην κωλοτσεπη και περιμένουν να αντέξει..( πιέσεις και ζόρισμα, όχι να περπατάς και να το έχεις εκεί)

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση.. Το πηρα τελικα απο γνωστο σκρουζομαγαζω.. φοβερο κινητο :D:D

Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...

 

Μωρό μου....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση.. Το πηρα τελικα απο γνωστο σκρουζομαγαζω.. φοβερο κινητο :D:D

 

με γεια, να το ευχαριστηθεις!

ειναι οντως απο τα καλυτερα κινητα στα 320 ευρω..

Εγω δε θα το επαιρνα μονο αν ηθελα καποιο πιο μαζεμενο και δε με ενδιεφερε το αδιαβροχο, και θα πηγαινα σε επωνυμο κινεζικο. Αλλιως το Ζ1 ειναι κορυφαια επιλογη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες είχα ανοίξει ένα θέμα που ρώταγα για το z άλλα τελικά είπα να πάω για z1 λοιπον το έχω βρει στα 297 από εδώ http://www.ebw.gr/el/product/190032/Sony-Xperia-Z1 αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιοπιστο ούτε καν το χρώμα του τηλεφώνου δεν αναφέρει...Επίσης θέλω να μου πειτε οποίος είναι κάτοχος του πια είναι τα χειροτερα μειονεκτήματα αυτού του τηλεφώνου εκτός της οθόνης :) Και Μπας και υπάρχει πουθενά φτηνότερα και πιο αξιοπιστα...!!!:D
Link to comment
Share on other sites

ααα και βασικα πως μπορώ να πέσω σε εκδοσή με JDC είναι η παλιότερες οι η πιο καινούργιες εκδόσεις!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες είχα ανοίξει ένα θέμα που ρώταγα για το z άλλα τελικά είπα να πάω για z1 λοιπον το έχω βρει στα 297 από εδώ http://www.ebw.gr/el/product/190032/Sony-Xperia-Z1 αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιοπιστο ούτε καν το χρώμα του τηλεφώνου δεν αναφέρει...Επίσης θέλω να μου πειτε οποίος είναι κάτοχος του πια είναι τα χειροτερα μειονεκτήματα αυτού του τηλεφώνου εκτός της οθόνης :) Και Μπας και υπάρχει πουθενά φτηνότερα και πιο αξιοπιστα...!!!:D

 

τσιμπα το γιατι δεν τοβλεπω να μενει, κορυφαια προσφορα..

Οσο για τη συσκευη, επειδη λες οτι θες να πεσεις σε jdi Panel, εγω πχ δεν το προτιμω το jdi, μου φαινεται πολυ ξεθωριασμενο.

Αλλοι παλι το προτιμουν γιατι το θεωρουν πιο φωτεινο και τους ικανοποιουν τα χρωματα.

Οσο για μειονεκτηματα, ως προς τη χρηση θα ελεγα το φλας οτι ειναι λιγο αδυναμο σε σχεση με ανταγωνισμο και οτι θα μπορουσε να εχει καλυτερη οθονη. Κατα τα αλλα δε θυμαμαι κατι αλλο, νομιζω οτι δεν υπαρχει καλυτερη συσκευη και πιο vfm αυτη τη στιγμη στις 5"..

Οσο για το μαγαζι που ρωτας, εγω εχω ξαναψωνισει απο εκει αλλα πραγματα και ηταν οκ. Για μενα ρωτα τους μονο κατα την παραγγελια αν ειναι ευρωπαικης αντιπροσωπειας (ή ακομα καλυτερα ελληνικης που δε νομιζω). Αν δεν ειναι ουτε το ενα ουτε το αλλο τοτε μην το παρεις. Τιποτα αλλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα καταρχάς στην παρέα και θα ήθελα της γνώσης σας πριν 4 μέρες αποφάσισα και το αγόρασα αλλά χθες το βράδυ η βόλτα με την μηχανή του αποδείχθηκε μοιραία και έφυγε απο το μπουφάν με αποτέλεσμα να σπάσει η οθόνη μήπως γνωρίζουμε κόστος οθόνης και κάποιο αξιόπιστο μαγαζί για αλλαγή?
TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες είχα ανοίξει ένα θέμα που ρώταγα για το z άλλα τελικά είπα να πάω για z1 λοιπον το έχω βρει στα 297 από εδώ http://www.ebw.gr/el/product/190032/Sony-Xperia-Z1 αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιοπιστο ούτε καν το χρώμα του τηλεφώνου δεν αναφέρει...Επίσης θέλω να μου πειτε οποίος είναι κάτοχος του πια είναι τα χειροτερα μειονεκτήματα αυτού του τηλεφώνου εκτός της οθόνης :) Και Μπας και υπάρχει πουθενά φτηνότερα και πιο αξιοπιστα...!!!:D

το ασπρο ειναι και αμα πας κατω-κατω αναφερει και την εγγυηση(ενα χρονο) και τα λοιπα

μαλλον ολλανδικο ειναι αλλα το μαγαζι δεν το ξερω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μόλις το παρέλαβα και εγώ το εργαλείο. Είναι T-Mobile όμως και θέλω να του περάσω την ελληνική ROM. Μήπως ξέρει κανείς από που μπορώ να την κατεβάσω;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...