Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλα αργει περισσοτερο η φορτιση απο, τι με το συμβατικο καλωδιακι

 

δε με πολυενδιαφέρει αυτό, αν βιάζομαι να φύγω έχω έτσι κι αλλιώς πάντα power bank γεμάτο στη τσάντα μου

 

και κάθε βράδυ που πέφτω για ύπνο ας αργήσει όσο θέλει, το πρωί θα έχει γεμίσει

 

θα τσεκάρω πάντως πόση ώρα θέλει να φορτίσει τελείως από 25% ας πούμε (μάλλον αύριο)

 

ΥΓ δε φορτίζει πάντως και τόσο αργά, δηλαδή εδώ και 1.5 σχεδόν ώρα έχει πάει από το 36% στο 89% , ανεκτό

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από την δική μου εμπειρία με τη βάση φόρτισης, δεν έχω παρατηρήσει μεγάλη διαφορά στο χρόνο φόρτισης από ότι με το USB. Βέβαια το έχω φορτίσει ελάχιστες φορές με USB, γιατί πήρα τη βάση αμέσως από την υστερία μου να μην ανοιγοκλείνω τα flaps και χαλαρώσουν. Θα κάνω κι εγω μια δοκιμή να δω.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

από το να κινδυνεύεις να χαλάσεις την αδιαβροχοποίηση του κινητού και να ψάχνεσαι καλύτερα να περιμένεις λίγο παραπάνω

 

άλλωστε έχει καλή αυτονομία, στο 90% των φορών θα φορτίζεις απλά μια φορά κάθε βράδυ και δε θα σε ενδιαφέρει ο χρόνος

 

το usb από δω και πέρα θα ανοίγει μόνο για μεταφορά δεδομένων

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

από το να κινδυνεύεις να χαλάσεις την αδιαβροχοποίηση του κινητού και να ψάχνεσαι καλύτερα να περιμένεις λίγο παραπάνω

 

άλλωστε έχει καλή αυτονομία, στο 90% των φορών θα φορτίζεις απλά μια φορά κάθε βράδυ και δε θα σε ενδιαφέρει ο χρόνος

 

το usb από δω και πέρα θα ανοίγει μόνο για μεταφορά δεδομένων

αληθεια παιδια εχει καταφερει κανεις να δουλεψει τη μεταφορα δεδομενων με τον υπολογιστη μεσω wifi ??
Link to comment
Share on other sites

το χω κάνει σε άλλες συσκευές με το airdroid , αλλά δεν είναι και ιδιαίτερα γρήγορο σε σχέση με το καλώδιο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

από το να κινδυνεύεις να χαλάσεις την αδιαβροχοποίηση του κινητού και να ψάχνεσαι καλύτερα να περιμένεις λίγο παραπάνω

 

άλλωστε έχει καλή αυτονομία, στο 90% των φορών θα φορτίζεις απλά μια φορά κάθε βράδυ και δε θα σε ενδιαφέρει ο χρόνος

 

το usb από δω και πέρα θα ανοίγει μόνο για μεταφορά δεδομένων

 

Έτσι είναι, τους δύο μήνες που το έχω, μόνο στην αρχή που το σκάλιζα συνέχεια χρειάστηκα φόρτιση μέσα στην ημέρα. Από τότε δεν έχω μείνει από μπαταρία πριν την ώρα του ύπνου, οπότε φορτίζει όλη νύχτα στη βάση του.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

αληθεια παιδια εχει καταφερει κανεις να δουλεψει τη μεταφορα δεδομενων με τον υπολογιστη μεσω wifi ??

Χρησιμποποιώ το Software Data Cable και δεν έχω κανένα πρόβλημα σε ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμποποιώ το Software Data Cable και δεν έχω κανένα πρόβλημα σε ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων.
..μολις το δοκιμασα ,μια χαρα δουλευει ευχαριστω .!
Link to comment
Share on other sites

Πηρε και η κοπελα μου το z1 και το πηρα να κανω root και να βγαλω ολη τη σαβουρα.

Ειναι branded cosmote και θελω να βγαλω το animation της cosmote στο bootαρισμα της συσκευης.

Ξερετε πιο ειναι το αρχειο η καπως να το βρω απο το titanium? Στο κλεισιμο μπορεσα και το βρηκα και το διεγραψα.

Ευχαριστω. :)

Link to comment
Share on other sites

Πηρε και η κοπελα μου το z1 και το πηρα να κανω root και να βγαλω ολη τη σαβουρα.

Ειναι branded cosmote και θελω να βγαλω το animation της cosmote στο bootαρισμα της συσκευης.

Ξερετε πιο ειναι το αρχειο η καπως να το βρω απο το titanium? Στο κλεισιμο μπορεσα και το βρηκα και το διεγραψα.

Ευχαριστω. :)

συσκευη - system -media - bootanimation .zip . αν κανεις και μια βολτα στους xda θα βρεις διαφορα για το θεμα

Link to comment
Share on other sites

συσκευη - system -media - bootanimation .zip . αν κανεις και μια βολτα στους xda θα βρεις διαφορα για το θεμα

Το βρηκα φιλε μου αλλα δεν με αφηνει να το διαγραψω!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να γινει ροοτ η εκδοση 144.Α.0.108?Διαβασα λιγο στο xda αλλα με μπερδευει η διαδικασια.Καποιος να βοηθησει;Ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να γινει ροοτ η εκδοση 144.Α.0.108?Διαβασα λιγο στο xda αλλα με μπερδευει η διαδικασια.Καποιος να βοηθησει;Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Δεν υπάρχει κάποιο μπέρδεμα. Δες εδώ και προχώρα κανονικά. Χθες έκανα το δικό μου στην 144.Α.0.108.

 

Κράτα και τα backup σου να είσαι κομπλέ.

Edited by N3CR4
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιο μπέρδεμα. Δες εδώ και προχώρα κανονικά. Χθες έκανα το δικό μου στην 144.Α.0.108.

 

Κράτα και τα backup σου να είσαι κομπλέ.

 

Ωραιος σε ευχαριστω!Τελικα ηταν γελοιο :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... ενδιαφέρομαι για το z1 και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει gorilla glass η κάποιο temperated glass που να μην γρατζουνιέτε και να είναι αντοχής..

Παρακαλώ απαντήστε μου όσο πιο γρήγορα γίνετε για να το παραγγείλω αν είναι :)

!!Ευχαριστώ..!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... ενδιαφέρομαι για το z1 και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει gorilla glass η κάποιο temperated glass που να μην γρατζουνιέτε και να είναι αντοχής..

Παρακαλώ απαντήστε μου όσο πιο γρήγορα γίνετε για να το παραγγείλω αν είναι :)

!!Ευχαριστώ..!!

Δεν εχει gorilla αλλα dragon tail αν δεν κανω λαθος.

εγω του εβαλα tempered απο Ελλαδα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει gorilla αλλα dragon tail αν δεν κανω λαθος.

εγω του εβαλα tempered απο Ελλαδα..

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Έχω μερικές ερωτήσεις ακόμα..

 

1) το dragon tail χαράζετε?

2) πρέπει να του αγοράσω και tempered glass?

3) και από πού θα μπορούσα να το πάρω? πρέπει κάτι να προσέξω?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Έχω μερικές ερωτήσεις ακόμα..

 

1) το dragon tail χαράζετε?

2) πρέπει να του αγοράσω και tempered glass?

3) και από πού θα μπορούσα να το πάρω? πρέπει κάτι να προσέξω?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Το γυαλί του είναι φοβερά ανθεκτικό (περισσότερο ανθεκτικό από gorilla) και δεν παθαίνει τίποτα, ΑΛΛΑ από πάνω έχει ζελατίνα που γίνεται χάλια (ψαξτο και θα καταλάβεις)

 

Εμένα η πρότασή μου είναι να πάρεις z2, αξίζει τη χρηματική διαφορά γενικά

 

 

Κάποιες σελίδες πίσω έχω φωτο που βγάζω τη ζελατίνα και μετά έχω βάλει tempered. Επειδή δε μου άρεσε το πάχος που του έδινε το έβγαλα κι αυτό και τελικά πάλι έβαλα ζελατίνα φθηνή, αλλά τίμια μιας και δε χαράσσεται με το παραμικρό όπως η στοκ(γιατί δε δουλεύει καλά το touch σε σκέτο τζαμί χωρίς oleophibic)

 

Γενικά δε βγάζεις άκρη, πήγαινε στο z2 καλύτερα που έχει απευθείας τζάμι και δε θα χάσεις, εμπιστεύσου με.

 

Μακάρι να το είχα πάρει χαμπάρι κι εγώ, γιατί το συγκεκριμένο θέμα με ξενέρωσε

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Το γυαλί του είναι φοβερά ανθεκτικό (περισσότερο ανθεκτικό από gorilla) και δεν παθαίνει τίποτα, ΑΛΛΑ από πάνω έχει ζελατίνα που γίνεται χάλια (ψαξτο και θα καταλάβεις)

 

Εμένα η πρότασή μου είναι να πάρεις z2, αξίζει τη χρηματική διαφορά γενικά

 

 

Κάποιες σελίδες πίσω έχω φωτο που βγάζω τη ζελατίνα και μετά έχω βάλει tempered. Επειδή δε μου άρεσε το πάχος που του έδινε το έβγαλα κι αυτό και τελικά πάλι έβαλα ζελατίνα φθηνή, αλλά τίμια μιας και δε χαράσσεται με το παραμικρό όπως η στοκ(γιατί δε δουλεύει καλά το touch σε σκέτο τζαμί χωρίς oleophibic)

 

Γενικά δε βγάζεις άκρη, πήγαινε στο z2 καλύτερα που έχει απευθείας τζάμι και δε θα χάσεις, εμπιστεύσου με.

 

Μακάρι να το είχα πάρει χαμπάρι κι εγώ, γιατί το συγκεκριμένο θέμα με ξενέρωσε

 

Καλημέρα... δηλαδή η αφή του δεν είναι απαλή ?

ήμουν ανάμεσα στο ZTE Nubia Z7 Max και αυτό... αλλά αν δεν είναι καλή η αίσθηση της οθόνης του θα ξενερώσω...

Δηλαδή το Z2 έχει temperated glass? τι διαφορές έχει?

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε/δες βίντεο σχετικά σχετικά με το anti shatter film (asf) που μέχρι και το z1 έβαζε η Sony στα κινητά της και κρίνε αν θες να έχεις κάτι τέτοιο στο κινητό σου..

 

Αν θες καλώς πάρε z1 , διαφορετικά δώσε τα επιπλέον χρήματα και πάρε το επόμενο μοντέλο που δεν έχει αυτή την αηδία

 

 

Η αφή μια χαρά είναι με το film, απλά το film χαράσσεται πολύ εύκολα και γίνεται χάλια και αν το βγάλεις μετά θα πρέπει να βάλεις κάτι άλλο στη θέση του

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε/δες βίντεο σχετικά σχετικά με το anti shatter film (asf) που μέχρι και το z1 έβαζε η Sony στα κινητά της και κρίνε αν θες να έχεις κάτι τέτοιο στο κινητό σου..

 

Αν θες καλώς πάρε z1 , διαφορετικά δώσε τα επιπλέον χρήματα και πάρε το επόμενο μοντέλο που δεν έχει αυτή την αηδία

 

 

Η αφή μια χαρά είναι με το film, απλά το film χαράσσεται πολύ εύκολα και γίνεται χάλια και αν το βγάλεις μετά θα πρέπει να βάλεις κάτι άλλο στη θέση του

Εγω παντως ειχα πανω απο το εργοστασιακο ενα κανονικο της σειρας και ηταν μια χαρα η αποκριση. Εβγαλα το εξτρα (της σειρας) και εβαλα το tempered και μαρεσει τρομερα η αισθηση της οθονης.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι καλύτερη, αλλά όπως είπα με χαλάει λίγο το πάχος

 

Διαφωνείς πάντως πως είναι καλύτερα το z2 που δεν έχει τέτοιες βλακείες επάνω και είναι απευθείας το ωραίο τζαμί που δε καταλαβαίνει τίποτα;

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι καλύτερη, αλλά όπως είπα με χαλάει λίγο το πάχος

 

Διαφωνείς πάντως πως είναι καλύτερα το z2 που δεν έχει τέτοιες βλακείες επάνω και είναι απευθείας το ωραίο τζαμί που δε καταλαβαίνει τίποτα;

 

Μια τελευταία ερώτηση...

το z2 έχει temperated glass ε?

επίσης σε τι άλλο είναι καλύτερο το z2 εκτός από την ram?

 

(Εγώ τελικά θα το πάρω με τιμολόγιο στην εταιρία του πεθερού μου και θα γλιτώσω το ΦΠΑ δηλαδή θα το πάρω 330 το Z2 τέλεια δεν είναι??)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...