Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν χωράει δύστυχος όχι αναγκαστικά την βγάζω και το αφήνω να φορτίζει δεν πειράζει ώμος αρκεί να είσαι προσεκτικός στην τοποθέτηση της θήκης σου μετά

 

ακριβως αυτο, οσο ειχα το Ζ απλα εβγαζα προσεκτικα τη θηκη σιλικονης για να μην το γρατζουνισω..τωρα με το Ζ1 σκεφτομαι οτι ισως δεν αξιζει αυτο το βαλε-βγαλε ολη την ωρα και μαλλον θα μεινω με το να ανοιγω την ταπα. εξαλλου δε χαλαει η μονωση της οσο και να την ανοιγεις. δεν εχει σχεση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ακριβως αυτο, οσο ειχα το Ζ απλα εβγαζα προσεκτικα τη θηκη σιλικονης για να μην το γρατζουνισω..τωρα με το Ζ1 σκεφτομαι οτι ισως δεν αξιζει αυτο το βαλε-βγαλε ολη την ωρα και μαλλον θα μεινω με το να ανοιγω την ταπα. εξαλλου δε χαλαει η μονωση της οσο και να την ανοιγεις. δεν εχει σχεση..

 

δεν ξέρω τι να σου πω προς το παρών δεν με χαλάει και είμαι νέος σε z οπότε το πάω έτσι ... μεμβράνη πίσω ξέρεις που μπορώ να βρω εδώ Ελλάδα ? γτ δεν βρήκα :(

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι να σου πω προς το παρών δεν με χαλάει και είμαι νέος σε z οπότε το πάω έτσι ... μεμβράνη πίσω ξέρεις που μπορώ να βρω εδώ Ελλάδα ? γτ δεν βρήκα :(

 

ναι, με το Ζ ειχα μονιμα τη βαση..και στα ταξιδια τον κανονικο φορτιστη. απλα το Ζ1 δεν ειχε βαση και λεω να μην τα σκασω..

Απο εκει και περα,μεμβρανη δεν ειχε το κουτι?εμενα ειχε 2, και μπρος και πισω. θα ελεγα οτι στο ebay συμφερει, εχουν πολλες φθηνες. αλλιως εδω υπαρχουν διαφορα μαγαζια ή στα mediamarkt που μπορεις να βρεις ποικιλια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι, με το Ζ ειχα μονιμα τη βαση..και στα ταξιδια τον κανονικο φορτιστη. απλα το Ζ1 δεν ειχε βαση και λεω να μην τα σκασω..

Απο εκει και περα,μεμβρανη δεν ειχε το κουτι?εμενα ειχε 2, και μπρος και πισω. θα ελεγα οτι στο ebay συμφερει, εχουν πολλες φθηνες. αλλιως εδω υπαρχουν διαφορα μαγαζια ή στα mediamarkt που μπορεις να βρεις ποικιλια

 

βασικά βρήκα τώρα ένα μαγαζί και έκανα παραγγελία τηλεφωνικά 4 ευρώ μπρος πίσω 2 πήρα κ είμαι κομπλέ ευχαριστώ πάντως εγώ την βρήκα μεταχειρισμένη 25 ευρώ αλλιώς ήταν ακριβή η βάση :D

Link to comment
Share on other sites

δεν χωράει δύστυχος όχι αναγκαστικά την βγάζω και το αφήνω να φορτίζει δεν πειράζει ώμος αρκεί να είσαι προσεκτικός στην τοποθέτηση της θήκης σου μετά

 

Η βάση μέσα έχει άλλο ένα πλαστικό λίγο πιο μεγάλο το οποίο το αλλάζεις αν έχεις θήκη στο κινητό για να χωράει. Εγώ με θήκη το φορτίζω έχοντας απλά αλλάξει το πλαστικό.

Edited by spiros2012
Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο, οσο ειχα το Ζ απλα εβγαζα προσεκτικα τη θηκη σιλικονης για να μην το γρατζουνισω..τωρα με το Ζ1 σκεφτομαι οτι ισως δεν αξιζει αυτο το βαλε-βγαλε ολη την ωρα και μαλλον θα μεινω με το να ανοιγω την ταπα. εξαλλου δε χαλαει η μονωση της οσο και να την ανοιγεις. δεν εχει σχεση..

 

Εγω για να ειμαι σιγουρος πηρα βαση και ανταπτορα απο usb σε μαγνητικο.Απο ebay μου πηγε περιπου 10€.Δεν του εχω θηκη,μονο μεμβρανη μπρος-πισω.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι να σου πω προς το παρών δεν με χαλάει και είμαι νέος σε z οπότε το πάω έτσι ... μεμβράνη πίσω ξέρεις που μπορώ να βρω εδώ Ελλάδα ? γτ δεν βρήκα :(

 

Από εδώ τις πήρα και είναι πολύ καλή η ποιότητα.Επίσης δεν κάνουν φουσκάλες εύκολα.Το μόνο κακό ότι πληρώνεις άλλες δυο μεμβράνες σε μεταφορικά..

http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=36921

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια καλη χρονια με υγεια... Eγω για προστασια εχω παραγειλει αυτο... http://www.ebay.com/itm/Nillkin-9H-Hardness-Tempered-Glass-Front-Clear-Back-Protectors-for-Xperia-Z1-/131040240952?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item1e829b6538 καθως εχει tempered glass για μπροστα κ μεμβρανη για πισω...:)
Link to comment
Share on other sites

Η βάση μέσα έχει άλλο ένα πλαστικό λίγο πιο μεγάλο το οποίο το αλλάζεις αν έχεις θήκη στο κινητό για να χωράει. Εγώ με θήκη το φορτίζω έχοντας απλά αλλάξει το πλαστικό.

 

εγώ με την θήκη που έχω δεν μπαίνει σε καμιά από της δυο δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησούλες. Πως μπορείς να επαναφέρεις κάποιο site που επισκέφθηκες; Υπάρχει κάποιο ιστορικό; Διότι εαν βγώ απο το ίντερνετ για κάποιον λόγο(θέλω να στείλω μήνυμα πχ) και πάω στο google, δεν με βάζει στην ιστοσελίδα που τελευταία επισκέφθηκα. Θα πρέπει να τα κάνω ξανα απο την αρχή. Και δεύτερον, εαν θέλω κάποια σελίδα να την έχω σε εικονίδιο στην οθόνη, γίνεται; Και πως;

Και κάτι ακόμα. Το άσπρο φόντο στο μενού επαφών η κλήσεων, μπορεί να αλλάξει; Θέλω κάτι πιο σκούρο. Ευχαριστώ.

ΟΚ οι άλλοι τσακώνονται αλλα εγώ θα ξανακάνω τις ερωτήσεις παραμένοντας εντός θεματολογίας του thread και ποιός ξέρει; Ίσως μου απαντήσει και κάποιος.:happy:

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΆ.

 

Υ.Γ. Εαν τοποθετήσω τα games στην sd, θα τα βλέπει; Διότι μου έχουν γεμίσει την εσωτερική μνήμη.:(

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ οι άλλοι τσακώνονται αλλα εγώ θα ξανακάνω τις ερωτήσεις παραμένοντας εντός θεματολογίας του thread και ποιός ξέρει; Ίσως μου απαντήσει και κάποιος.:happy:

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΆ.

 

Υ.Γ. Εαν τοποθετήσω τα games στην sd, θα τα βλέπει; Διότι μου έχουν γεμίσει την εσωτερική μνήμη.:(

 

Καλή χρονιά και σε εσένα. 1ον:Οταν μπαίνεις στο Internet πάνω δεξιά στις τρεις τελείες και αστέρι την αποθηκεύεις σαν σελιδοδείκτη και μετα στην οθόνη σου διαλέγεις συντόμευση την συγκεκριμένη σελίδα. 2ον: διπλα στις τελείες έχει ένα τετράγωνο με ενα νούμερο. Είναι οι τελευταίες σελίδες που άνοιξες.τις κρατάει εκεί σαν ιστορικό. Ελπίζω φυσικά να μην εχουμε και εδω διαφορετικό μενού όπως στους ήχους. Υ.Γ Εμένα δεν έχει επιλογή να τα μεταφέρω στην κάρτα. Σε προηγούμενα κινητά που μπορούσα τα έβλεπε κανονικά πάντως. Καλη χρονια και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και σε εσένα. 1ον:Οταν μπαίνεις στο Internet πάνω δεξιά στις τρεις τελείες και αστέρι την αποθηκεύεις σαν σελιδοδείκτη και μετα στην οθόνη σου διαλέγεις συντόμευση την συγκεκριμένη σελίδα. 2ον: διπλα στις τελείες έχει ένα τετράγωνο με ενα νούμερο. Είναι οι τελευταίες σελίδες που άνοιξες.τις κρατάει εκεί σαν ιστορικό. Ελπίζω φυσικά να μην εχουμε και εδω διαφορετικό μενού όπως στους ήχους. Υ.Γ Εμένα δεν έχει επιλογή να τα μεταφέρω στην κάρτα. Σε προηγούμενα κινητά που μπορούσα τα έβλεπε κανονικά πάντως. Καλη χρονια και πάλι.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου. Στο θέμα των games δεν λέω να γίνει η μεταφορά απ'ευθείας απ'το κινητό αλλα συνδεμένο σε 1 pc όπου θα βλέπει τους αποθηκευτικούς χώρους ξεχωριστά.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια καλη χρονια με υγεια... Eγω για προστασια εχω παραγειλει αυτο... http://www.ebay.com/itm/Nillkin-9H-Hardness-Tempered-Glass-Front-Clear-Back-Protectors-for-Xperia-Z1-/131040240952?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item1e829b6538 καθως εχει tempered glass για μπροστα κ μεμβρανη για πισω...:)

 

Καλημερα και καλη χρονια!!! Την εχω βαλει σε συσκευη φιλου μου και ειναι καταπληκτικη!! Ειδικα το oleophobic στρωμα κανει φοβερη δουλεια,με ενα περασμα με πανακι φευγουν δαχτυλιες,λιπη και σκονη! Ειναι πεντακαθαρη και δεν χανει καθολου η αφη! Τη συνιστω ανεπιφυλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια!!! Την εχω βαλει σε συσκευη φιλου μου και ειναι καταπληκτικη!! Ειδικα το oleophobic στρωμα κανει φοβερη δουλεια,με ενα περασμα με πανακι φευγουν δαχτυλιες,λιπη και σκονη! Ειναι πεντακαθαρη και δεν χανει καθολου η αφη! Τη συνιστω ανεπιφυλακτα.

 

το παχαίνει όμως ε ?

Link to comment
Share on other sites

το παχαίνει όμως ε ?

 

Σαφώς από ότι βλέπω, αλλά η αίσθηση προστασίας νομίζω το αξίζει :)

Ολυμπιακός Θύρα 7 - Ultras Gate 7!
Link to comment
Share on other sites

το παχαίνει όμως ε ?

 

Ειναι τοσο αναπαισθητη η διαφορα που μολις τη βαλεις θα νομιζεις οτι την ειχε παντα! Νομιζω ειναι 0.3mm παχους.

Αν ψαχνεις κατι πιο λεπτο σε επιπεδα κλασσικου screen protector ριξε μια ματια σε αυτη http://theglass-m.com/collections/featured/products/glass-m-premium-tempered-glass-screen-protector-for-sony-xperia-z1 .

Ειναι 0.2mm παχους και την εχω στη δικια μου συσκευη. Κανεις δεν καταλαβανει οτι την εχω βαλει εγω, το μονο που την προδιδει ειναι το κοψιμο για το proximity sensor!! Επισης πεντακαθαρη και oleophobic.Στο site διαφημιζουν οτι ειναι φτιαγμενες απο την corning ,gorilla glass δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε. Θέλω λίγο τα φώτα σας. Έχω την τηλεόρασή μου συνδεμένη στο ιντερνετ και όταν μπαίνω μέσα στο άλμπουμ με το z1 με βγάζει την επιλογή SensMe για να δω τις φωτό στην τηλεόραση. Το θέμα μου είναι ότι δεν μου βγάζει συνέχεια αυτήν τη επιλογή. Το κινητό έχει κανονικά ιντερνετ όπως και η τηλεόραση. Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος;
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια ,χρονια πολλα παιδια ,θελω να ρωτησω σχετικα με το τηλεφωνο .Θελω να συνδεσω μια ζωνη για να μετραει παλμους καρδιας για αθλητικες δραστηριοτητες,και να τα δουλευω με τα προγραμματα endomondo,sport tracker ,mapmyfitness(θα δω ποιο μου αρεσει πιο πολυ)Εχω βρει στο internet μερικες που λενε στα χαρακτηριστηκα Compatible with Bluetooth4.0 technology, wireless data transmission

With ANT: Standard ANT+ protocol, wireless data transmission and allows various ANT+ devices to communicate

Ξερει κανεις τι bluetooth εχει το z1?και αν υποστηριζει την τεχνολογια ANT?

Η τελος αν χρησιμοποιει κανεις ζωνη παλμων καρδιας στο τηλεφωνο μας

Ευχαριστω πολυ

 

 

Τελικα βρηκα οτι bluetooth εχει 4.0

και εχει και την λειτουργια ANT+

Το τηλεφωνο μας ειναι τουμπανο και υπερπληρες!!!!!!

Edited by AIWA
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

εχω βρει στο Ebay μεχρι 30 ευρω .Το σιγουρο ειναι οτι θα παρω με ANT+ γιατι απ οτι ειδα παιζει σιγουρα.
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά.

 

Υπάρχει περίπτωση αν αγοράσουμε ιμιτασιόν καλώδιο να δημιουργήσει πρόβλημα στη μπαταρία; Ρωτάω γιατί παλιότερα που είχα αγοράσει ένα καλώδιο για iPhone και ήταν ιμιτασιόν, μου δημιούργησε πρόβλημα με τη μπαταρία του κινητού. Λέω μήπως τυχόν συμβαίνει και εδώ το ίδιο.

 

Αγόρασα το μαγνητικό καλώδιο για τη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους με τις καλύτερες ευχές μου....

Νέος στο φόρουμ και σχετικά άπειρος με την όλη φάση της τεχνολογίας περί κινητών θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις!

Είμαι κάτοχος ενός κίτρινου Sony Xperia go που αγοράστηκε πέρυσι τέτοιο καιρό με την έκδοση Android 2.3.7! Το κινητό απλά με έχει εκπλήξει με την αντοχή του στο χρόνο καθώς και στις κακουχίες... Λόγω των χόμπυ μου συχνα ήρθε σε επαφή με νερό, σκόνη, τούμπες κ.λ.π. χωρίς να πάθει το παραμικρό... μέχρι που νομίζω ήρθε η ώρα της αλλαγής γιατι οι κακουχίες είναι εμφανέστατες στο κορμί του! :p

 

Σκέφτομαι λοιπόν πολύ σοβαρα για το Ζ1...

Αναζητώντας την συσκευή στο skroutz οι διαφορές τιμών που παίζουν είναι πολύ μεγάλες...

https://www.skroutz.gr/s/3763881/Sony-Xperia-Z1-Honami.html?keyphrase=sony+xperia+z1

Αυτό σημαίνει ότι οι συσκευές που πουλάει το κάθε κατάστημα έχουν κάποιες διαφορές μεταξύ τους?

Το Honami αλήθεια τί σημαίνει?

Θα πρέπει να προσέξω κάτι με την αγορά του?? Περιεχόμενα συσκευασίας , φορτιστές ας πούμε....?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και ελπίζω έθεσα τα ερωτήματα μου στην κατάλληλη θεματική ενότητα!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους με τις καλύτερες ευχές μου....

Νέος στο φόρουμ και σχετικά άπειρος με την όλη φάση της τεχνολογίας περί κινητών θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις!

Είμαι κάτοχος ενός κίτρινου Sony Xperia go που αγοράστηκε πέρυσι τέτοιο καιρό με την έκδοση Android 2.3.7! Το κινητό απλά με έχει εκπλήξει με την αντοχή του στο χρόνο καθώς και στις κακουχίες... Λόγω των χόμπυ μου συχνα ήρθε σε επαφή με νερό, σκόνη, τούμπες κ.λ.π. χωρίς να πάθει το παραμικρό... μέχρι που νομίζω ήρθε η ώρα της αλλαγής γιατι οι κακουχίες είναι εμφανέστατες στο κορμί του! :p

 

Σκέφτομαι λοιπόν πολύ σοβαρα για το Ζ1...

Αναζητώντας την συσκευή στο skroutz οι διαφορές τιμών που παίζουν είναι πολύ μεγάλες...

https://www.skroutz.gr/s/3763881/Sony-Xperia-Z1-Honami.html?keyphrase=sony+xperia+z1

Αυτό σημαίνει ότι οι συσκευές που πουλάει το κάθε κατάστημα έχουν κάποιες διαφορές μεταξύ τους?

Το Honami αλήθεια τί σημαίνει?

Θα πρέπει να προσέξω κάτι με την αγορά του?? Περιεχόμενα συσκευασίας , φορτιστές ας πούμε....?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και ελπίζω έθεσα τα ερωτήματα μου στην κατάλληλη θεματική ενότητα!

 

Καλη χρονια και καλως ηρθες!!!Εγω θα σου προτεινα να κανεις δυο πραγματα πριν το αγορασεις.Το ενα ειναι να διαβασεις ολο το νημα απο την αρχη.Θα σου λυσει πολλες αποριες.Το δευτερο ειναι να επιβεβαιωσεις οτι το τηλεφωνο προερχεται απο χωρα εντος ΕΕ για να εισαι σιγουρος οτι δε θα εχεις προβλημα με την εγγυηση.Το Honami ειναι η κωδικη ονομασια του τηλεφωνου.Και νομιζω οτι ολες οι συσκευασιες εχουν τα ιδια περιεχομενα.Οταν με το καλο το παρεις στα χερια σου εδω ειμαστε εμεις να σε βοηθησουμε ;).

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους με τις καλύτερες ευχές μου....

Νέος στο φόρουμ και σχετικά άπειρος με την όλη φάση της τεχνολογίας περί κινητών θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις!

Είμαι κάτοχος ενός κίτρινου Sony Xperia go που αγοράστηκε πέρυσι τέτοιο καιρό με την έκδοση Android 2.3.7! Το κινητό απλά με έχει εκπλήξει με την αντοχή του στο χρόνο καθώς και στις κακουχίες... Λόγω των χόμπυ μου συχνα ήρθε σε επαφή με νερό, σκόνη, τούμπες κ.λ.π. χωρίς να πάθει το παραμικρό... μέχρι που νομίζω ήρθε η ώρα της αλλαγής γιατι οι κακουχίες είναι εμφανέστατες στο κορμί του! :p

 

Σκέφτομαι λοιπόν πολύ σοβαρα για το Ζ1...

Αναζητώντας την συσκευή στο skroutz οι διαφορές τιμών που παίζουν είναι πολύ μεγάλες...

https://www.skroutz.gr/s/3763881/Sony-Xperia-Z1-Honami.html?keyphrase=sony+xperia+z1

Αυτό σημαίνει ότι οι συσκευές που πουλάει το κάθε κατάστημα έχουν κάποιες διαφορές μεταξύ τους?

Το Honami αλήθεια τί σημαίνει?

Θα πρέπει να προσέξω κάτι με την αγορά του?? Περιεχόμενα συσκευασίας , φορτιστές ας πούμε....?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και ελπίζω έθεσα τα ερωτήματα μου στην κατάλληλη θεματική ενότητα!

 

καλη χρονια φιλε μου, καλως ηρθες!

καταρχην να σου πω οτι το Ζ1 με το GO δεν εχουν την ιδια αντοχη καθως το δικο σου ειναι πολυ πιο ανθεκτικο σε χτυπηματα. το Ζ1 απλα σε νερο και σκονη αντεχει, το θεωρω πιο ευθραυστο.

Απο εκει και περα, οι διακυμανσεις που βλεπεις ειναι για πολλους λογους.

Το βασικο ειναι οτι προκειται για την ιδια συσκευη και δεν υπαρχει κατι υποπτο. Αρκει να ειναι για ευρωπαικη αγορα η συσκευη.

Δηλαδη η διαφορα ειναι μια, αν προκειται για την ελληνικη αγορα ή οχι. Αν ειναι για ελληνικη ειναι ακριβο, πχ απο πλαισιο, wind κτλ.

Αν δεν ειναι (τα μαγαζια του σκρουτζ φερνουν συσκευες που προοριζονται για αλλες αγορες και τις παιρνουν πιο φθηνα παρακαμπτοντας την σονυ ελλαδος, και εχεις κανονικα εγγυηση αρκει να ειναι για ευρωπη. αυτο το ρωτας οταν παραγγειλεις και το γραφει το κουτι της συσκευης).

Απο εκει και περα το οτι καποια μαγαζια ειναι πιο ακριβα απο αλλα οφειλεται σε στοκ που εχουν, σε δικα τους κοστη κτλ.

εγω πχ αγοραζω σταθερα απο birdphone αλλα επειδη τελευταια μενει λιγο πισω προτιμω τα sevenspots και τα kaizer.

Το κουτι μπορει ναχει διαφοροποιηση ή να παραλαβεις κουτι χωρις καποια ταινια ασφαλειας, και να σε ξενισει.

Διαφοροποιηση πχ μπορει να εχει το xperia Z που ξερω οτι περισυ καποιοι το παρελαβαν με βαση φορτισης και καποιοι με απλο φορτιστη.Οπως επισης και τα smart tags που ειναι για το NFC και καποιες συσκευασιες ειχαν, αλλες οχι. Αυτα μπορει να δεις οχι κατι αλλο. HAndsfree εχει παντα το ιδιο. Αυτα απο την τριετη εμπειρια μου με σκρουτζομαγαζα και wind Που παιρνω λογω επιδοτησεων και βλεπω διαφορες.

και λογικες ειναι, αν παιρνεις 200-300 ευρω φθηνοτερα ενα κινητο να μην εχει μεσα κανα αξεσουαρ των 10 ευρω (smart tags)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...