Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν το προσεξα.απο οτι εχω δει στην ουσια ειναι το ιδιο απλα δεν εχει lte ετσι?

 

το mi3 εχει την ταχυτερη εκδοση MSM8274ΑΒ η διαφορα της οποιας ειναι στον χρονισμο της μνημης 933mhz εναντι 800mhz και στον χρονισμο της adreno 330 GPU σε 550mhz εναντι 450mhz της εκδοσης MSM8274. H διαφορα με την εκδοση MSM8974AB ειναι το lte, απο χρονισμους τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά έβαλα την τελευταία από το ελληνικό φόρουμ miui μέσω recovery... Μέχρι τώρα νόμιζα ότι recovery δεν υπήρχε, ο φωτισμός είναι τόσο χαμηλά που σχεδόν καθόλου δεν φαίνεται! Ξέρετε κάποια λύση;

Επίσης όσο αφορά το root, τι κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελια απο το μερι , οπως μου προτεινε το φορουμ και στην μεθοδο αποστολης εβαλα singapore post γιατι ειχε διπλα το (recomended) εκανα καλα?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελια απο το μερι , οπως μου προτεινε το φορουμ και στην μεθοδο αποστολης εβαλα singapore post γιατι ειχε διπλα το (recomended) εκανα καλα?

 

ναι, καλα εκανες,περιμενεις γυρω στις 20 μερες τωρα.

Link to comment
Share on other sites

ναι, καλα εκανες,περιμενεις γυρω στις 20 μερες τωρα.

 

Εμένα ήρθε σε 10 με Singapure post οπότε έχεις ελπίδες και για λιγότερο :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξανά αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες ότι:

Όλα τα Xiaomi mi3 φοράνε τον επεξεργαστή 8274 , παρόλο που η διαφήμιση της Xiaomi έδειχνε τον 8974

εμενα λεει οτι εχει τον 8974 στις πληροφοριες,ειχα παραγγειλει απο to2c το 16αρι
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi is ready to release 4G LTE smartphone as soon as possible

 

Xiaomi is preapring to release their first 4G-enabled smartphone, the phone will be available soon after mobile netrwork provider in China and Taiwan is open the Long-Term Evolution network for their subcsribers.

 

Xiaomi co-founder and President Bin Lin said “Our research and development on 4G phones is in full swing, We are hoping to launch 4G phones as soon as possible and will bring them to Taiwanese consumers to improve their Web browsing and user experience,”

 

We assume that the upcoming Xiaomi Mi3S is rumored to packs with 4G LTE connectivity. The Mi3S should be running Android KitKat, offering high-end specs like a quad-core 2.5GHz Snapdragon 801 processor, sports with 3GB of RAM, a 5-inch 1080p display, and an 8 megapixel front-facing camera.

 

Xiaomi has trying to ships their products to global market. The company has announced its expansion in new markets, including India, Brazil, and some European countries.

http://www.gizmochina.com/2014/06/17/xiaomi-is-ready-to-release-4g-lte-smartphone-as-soon-as-possible

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την τελευταία από το ελληνικό φόρουμ miui μέσω recovery... Μέχρι τώρα νόμιζα ότι recovery δεν υπήρχε, ο φωτισμός είναι τόσο χαμηλά που σχεδόν καθόλου δεν φαίνεται! Ξέρετε κάποια λύση;

Επίσης όσο αφορά το root, τι κάνουμε;

 

Γιατι δεν την περασες κατευθειαν απο τον updater, η δεν ειχες; εφοσον εχεις την ελληνικη τωρα, η 4.6.13 (gtv 3.11) πρεπει να ειναι, πηγαινε στην ασφαλεια/ δικαιωματα / και ενεργοποιησε τα δικαιωματα root

 

εμενα λεει οτι εχει τον 8974 στις πληροφοριες,ειχα παραγγειλει απο to2c το 16αρι

 

ναι .. ετσι τον αναγνωριζει το cpu z αλλα και αλλα προγραμματα, σαν MSM8974 αλλα εχει τον MSM8274AB

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν την περασες κατευθειαν απο τον updater, η δεν ειχες; εφοσον εχεις την ελληνικη τωρα, η 4.6.13 (gtv 3.11) πρεπει να ειναι, πηγαινε στην ασφαλεια/ δικαιωματα / και ενεργοποιησε τα δικαιωματα root

Από τον updater δεν την έπαιρνε, έκανε επανεκκίνηση χωρίς καμία αλλαγή.

Ήμουν έτοιμος για flashαρισμα με fadtboot όταν διακρινα το recovery.

Μπορώ να ξαναπεράσω το recovery χωρίς να σβήσω τα αρχεία μου; μπας και συνέλθει η φωτεινότητα.

Όσο αφορά το root, αυτό εννοείς;

Συνεχίζω να μην είμαι root. (την έκδοση που γράφεις εχω)

Link to comment
Share on other sites

Από τον updater δεν την έπαιρνε, έκανε επανεκκίνηση χωρίς καμία αλλαγή.

Ήμουν έτοιμος για flashαρισμα με fadtboot όταν διακρινα το recovery.

Μπορώ να ξαναπεράσω το recovery χωρίς να σβήσω τα αρχεία μου; μπας και συνέλθει η φωτεινότητα.

Όσο αφορά το root, αυτό εννοείς;

Συνεχίζω να μην είμαι root. (την έκδοση που γράφεις εχω)

 

όπως έχω βάλει τις φωτο με την σειρα για root, ασφαλεια/δικαιωματα/δικαιωματα root

 

[ATTACH]46322[/ATTACH][ATTACH]46323[/ATTACH][ATTACH]46324[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελια απο το μερι , οπως μου προτεινε το φορουμ και στην μεθοδο αποστολης εβαλα singapore post γιατι ειχε διπλα το (recomended) εκανα καλα?

 

θα σου στείλουν email μετά απο 3 μέρες για να κάνεις upgrade σε ems με +10 δολάρια

Link to comment
Share on other sites

όπως έχω βάλει τις φωτο με την σειρα για root, ασφαλεια/δικαιωματα/δικαιωματα root

 

[ATTACH]46322[/ATTACH][ATTACH]46323[/ATTACH][ATTACH]46324[/ATTACH]

 

Ευχαριστώ φίλε μου,έχεις ιδέα όσο αφορά το recovery το πρόβλημα που γράφω;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου,έχεις ιδέα όσο αφορά το recovery το πρόβλημα που γράφω;

 

οχι φιλε γι'αυτο δεν ξερω κατι, δεν βλεπω στην recovery να εχει καμια ρυθμιση για κατι αντιστοιχο, την mi recovery 2.01 ενα εχεις ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ειμαι αναμεσα στο Mi3 (η' Μ3..) και στο LG G2.. βεβαια εχουν μια διαφορα 80 ευρω αυτη τη στιγμη αλλα ισως θα ειναι μικροτερη σε κανα μηνα που θα αγορασω..

 

βασικα βρισκω οριακο το μεγεθος του G2 κ με χαλανε λιγο τα επιπλεον 5 χιλιοστα υψος κ 3 πλατος.. ομως διαβαζω τοσα αλλα καλα εδω..

 

επισης εδω βλεπω οτι στις φωτογραφιες χαμηλα -αν κατεβετε- δειχνει κ μια αλλα εκδοση με τα ιδια χαρακτηριστικα κ μικροτερο μεγεθος(σε υψος κ πλατος μονο).. δε βλεπω ομως δυνατοτητα επιλογης στην αγορα για να διαχωρισεις ποιο θες..

 

http://www.etotalk.com/xiaomi-m3-16g_p3805.html

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μπήκα τώρα μπας και καταφέρω να διακρίνω ποια έκδοση είναι και με το πέρασμα της καινούριας rom παραδόξως φτιάχτηκε και η recovery!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μπήκα τώρα μπας και καταφέρω να διακρίνω ποια έκδοση είναι και με το πέρασμα της καινούριας rom παραδόξως φτιάχτηκε και η recovery!

 

τωρα που το λες δεν ειναι παραδοξο, λογικο η rom που περασες αφου βασιζεται σε official miui να περναει και την recovery :happy:

Link to comment
Share on other sites

καποιος φιλος ειχε παραγγειλει την παρακατω θηκη....την εχει παραλαβει?μπορεις να μας πει εντυπωσεις?το touch και τα χρωματα ειναι ιδια?εξωτερικα πως φαινεται?μπορεις να ανεβασεις καμια φωτο?

http://www.ebay.com/itm/LOVE-MEI-Waterproof-Dustproof-Metal-Cover-case-Gorilla-Glass-for-Xiaomi-3-Mi3-/360947632119?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item540a27c7f7

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 3G δουλεύει (και μάλιστα σε H)... Φαίνεται πως σε όλη σχεδόν την Αγία Παρασκευή τον τελευταίο καιρό υπάρχει θέμα με τη Vodafone. Ακόμη και το Iphone μου κάνει νερά. Όλα καλά λοιπόν :)

 

Κάπου υπήρχε ένα Post που υπήρχαν προτάσεις για εφαρμογές που αξίζει να βάλει κανείς (Must have που λένε). Μπορεί να μου δώσει κάποιος το link αν το έχει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια, ειμαι αναμεσα στο Mi3 (η' Μ3..) και στο LG G2.. βεβαια εχουν μια διαφορα 80 ευρω αυτη τη στιγμη αλλα ισως θα ειναι μικροτερη σε κανα μηνα που θα αγορασω..

 

βασικα βρισκω οριακο το μεγεθος του G2 κ με χαλανε λιγο τα επιπλεον 5 χιλιοστα υψος κ 3 πλατος.. ομως διαβαζω τοσα αλλα καλα εδω..

 

Γράφεις σε λάθος θέμα, απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καποιος φιλος ειχε παραγγειλει την παρακατω θηκη....την εχει παραλαβει?μπορεις να μας πει εντυπωσεις?το touch και τα χρωματα ειναι ιδια?εξωτερικα πως φαινεται?μπορεις να ανεβασεις καμια φωτο?

http://www.ebay.com/itm/LOVE-MEI-Waterproof-Dustproof-Metal-Cover-case-Gorilla-Glass-for-Xiaomi-3-Mi3-/360947632119?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item540a27c7f7

 

 

Την εχω παρει εγω..αλλα το κανει τεραστιο...εχει μπροστα τζαμι το οποιο νομιζα οτι εβγαινε ..ομορφη θηκη ειναι αλλα τελικα επειδη δεν βγαινει το τζαμι την εχω μονο για παραλια και σιγουρα για τον χειμωνα...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Find my phone εάν δουλεύει!? Λέει ότι το βρήκε το κινητό, αλλά δεν το δείχνει σε κανένα από τους δύο χάρτες που έχει (Baidu/Google)! Τελικά κατάφερα και εξαφάνισα το Τ9 και ηρέμησα. :p
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα συμφορουμίτες!σκέφτομαι και γω μετά τη μείωση της τιμής του mi3 να προβώ στην απόκτησή του.και επειδή εχω διαβάσει διάφορα περί κλώνων κτλ..και επειδή δεν έχω ξαναγοράσει από κίνα θα ήθελα τη συμβουλή σας για το πιο είναι το πιο αξιόπιστο κατάστημα για την αγορά της συγκεκριμένης συσκευής. Στο 2toc βρήκα στα 293 δολάρια μαζί με την δερμάτινη θήκη.κάθε άλλη συμβουλή είναι φυσικά καλοδεχούμενη!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα συμφορουμίτες!σκέφτομαι και γω μετά τη μείωση της τιμής του mi3 να προβώ στην απόκτησή του.και επειδή εχω διαβάσει διάφορα περί κλώνων κτλ..και επειδή δεν έχω ξαναγοράσει από κίνα θα ήθελα τη συμβουλή σας για το πιο είναι το πιο αξιόπιστο κατάστημα για την αγορά της συγκεκριμένης συσκευής. Στο 2toc βρήκα στα 293 δολάρια μαζί με την δερμάτινη θήκη.κάθε άλλη συμβουλή είναι φυσικά καλοδεχούμενη!:ninja:

 

Ολα τα μαγαζια που ακουγονται στο myphone ειναι αξιοπιστα ας ξεκινησω ετσι μερικα

1)minideal.net

2)vickmall

3)to2c.com

4)pandawill

5)merimobiles

 

και αλλα, αυτη τη στιγμη το πιο φθηνο νομιζω ειναι to vickmall, απο τη στιγμη που εχει paypal μην ανυσυχεις

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...