Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά αρκεί να είναι γνήσιο και δεν ειναι καμια μούφα γιατί οπου ακους πολλα κερασια κρατα και μικρό καλαθι λεει ο σοφός λαος...

Μολις παραλαβει κάποιος ας κανεο το τεστ γνησιότητας απο το site της xiaomi με τον αριθμό imei και serial number....για να σιγουρευτειτε οτι ειναι γνήσιο. Δεν ξέρω καπου υπήρχε και ενας οδηγός για τον έλεγχο γνησιότητας αν το ξερει κανεις αλλος ας βαλει το link

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει δοκιμασει κανενας θηκη σαν και αυτη?

http://www.ebay.com/itm/LOVE-MEI-XIAOMI-MI-3-POWRERFUL-Metal-Defender-case-Shockproof-Dirt-Weatherproof-/310908830316?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item48639c426chttp://i1023.photobucket.com/albums/af352/Bizoe2010/XIAOMI3LOVEMEPOWERFULCASE09_zps82366755.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανενας θηκη σαν και αυτη?

http://www.ebay.com/itm/LOVE-MEI-XIAOMI-MI-3-POWRERFUL-Metal-Defender-case-Shockproof-Dirt-Weatherproof-/310908830316?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item48639c426chttp://i1023.photobucket.com/albums/af352/Bizoe2010/XIAOMI3LOVEMEPOWERFULCASE09_zps82366755.jpg

Πολύ γομάρι δεν θα είναι...!? Εγώ έχω παραγγείλει αυτή εδώ ->

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=44939&stc=1&d=1399754090

http://www.ebay.com/itm/261359757104

 

Επίσης επειδή είδα ότι ήδη 22 άτομα κατέβασαν το excel Μου, το έβαλα στην υπογραφή μου, ώστε να το κατεβάσει όποιος θέλει. Υπόψιν, θέλει Office 2013

Link to comment
Share on other sites

@maddoctor

πολυ ωραια θηκη.προσωπικα δεν χρησιμοποιω θηκες,αλλα αυτη οντως μου αρεσε.

 

@ulvergr

μαλλον κανεις extreme sports για να ψαχνεις τετοια θηκη 'η extreme δουλεια.:)

 

απο αυτους που παραγγειλαμε χθες-προχθες πηρε κανεις tracking number?

μαλλον για δευτερα-τριτη με κοβω..

Link to comment
Share on other sites

[quote=asbatey;5386863

 

@ulvergr

μαλλον κανεις extreme sports για να ψαχνεις τετοια θηκη 'η extreme δουλεια.:)..

 

Ηλεκτρολόγος είμαι.. Χρειάζεται! Χαχα

Παλιότερα είχα το atrix και είχα παρόμοια θήκη της ballistic, το έκανε ποιο μεγάλο αλλά δεν παθαινε τίποτα (ήταν και.. Σκληρό πυρηνικό!)

Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρολόγος είμαι.. Χρειάζεται! Χαχα

Παλιότερα είχα το atrix και είχα παρόμοια θήκη της ballistic, το έκανε ποιο μεγάλο αλλά δεν παθαινε τίποτα (ήταν και.. Σκληρό πυρηνικό!)

Δες και από εδώ που την πήρα εγώ...είναι ποιο φθηνά....και δεν χρεώνει και μεταφορικά...άρα ακόμα ποιο φθηνά...

http://www.ebay.com/itm/231132141131?var=530328190003&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

μαλλον το πρωτο bug της kit kat.από χθες που την περασα παρατηρησα ότι δεν αναβουν τα ledακια ειδοποίησης.δεν ξερω αν εχετε παρατηρησει κ εσεις κατι αντιστοιχο.
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Δες και από εδώ που την πήρα εγώ...είναι ποιο φθηνά....και δεν χρεώνει και μεταφορικά...άρα ακόμα ποιο φθηνά...

http://www.ebay.com/itm/231132141131?var=530328190003&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Κάπου την είδα και 19€,έχεις την συγκεκριμένη θήκη;

Link to comment
Share on other sites

Κάπου την είδα και 19€,έχεις την συγκεκριμένη θήκη;

 

 

όχι ακόμα ...την αγόρασα από το link που σου έστειλα....αλλά 19 δεν την βρήκα πουθενά...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται καλή, το μέγεθος δεν με χαλάει,, το touch στην οθόνη φοβάμαι μιας και έχει τζάμι μπροστά
Link to comment
Share on other sites

μαλλον το πρωτο bug της kit kat.από χθες που την περασα παρατηρησα ότι δεν αναβουν τα ledακια ειδοποίησης.δεν ξερω αν εχετε παρατηρησει κ εσεις κατι αντιστοιχο.

εμενα μια χαρα μου αναβουν...!!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και γω , επισυναπτω εφαρμογη για οσους ξερουν μονο,αντιστοιχο του xposed installer.

 

Εγκατασταση πρωτα της 4.4.2 και μετα τρεχετε το συνημμενο αρχειο. Εχει πολυ καλες modules, σε μενα δεν δημιουργηθηκε κανενα προβλημα [θεματα επι πληρωμη κατεβαινουν και μπαινουν κανονικα, επιλογες για το framework, statusbar,clock ]

 

Link https://www.dropbox.com/s/5il66t2hz9yiorl/WSMTools_v2.3.1_b04.apk

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

όχι ακόμα ...την αγόρασα από το link που σου έστειλα....αλλά 19 δεν την βρήκα πουθενά...

http://www.aliexpress.com/item/Luxury-2014-new-Orginal-Water-Dirt-Shock-Proof-Aluminum-metal-Case-Cover-Grallia-Glass-For-xiaomi/1606131373.html

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

 

Καλά..από aliexpress δεν....γούστα είναι αυτά...χίλιες φορές e-bay....τα σχόλια εδώ μέσα για aliexpress δεν είναι και τα καλύτερα οπότε εσύ διαλέγεις...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Το Coolicool ξαναγυρίζει στην πρώτη θέση σαν πιο φθηνό. Μπορεί να φαίνεται το ibuymi, αλλά ακόμα δεν έχει αποδειχτεί η αξιοπιστία του σαν μαγαζί, αφού δεν έχουν παραλάβει ακόμα κινητά από εκεί, ούτε το έχουμε δει σε περίπτωση επιστροφής πως αντιδράει...

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=45012&stc=1&d=1399891181

Εκτός απροόπτου θα παραγγείλω και εγώ το 64άρι επιτέλους μεθαύριο, μάλλον από to2c.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από maddoctor

 

Το Coolicool ξαναγυρίζει στην πρώτη θέση σαν πιο φθηνό. Μπορεί να φαίνεται το ibuymi, αλλά ακόμα δεν έχει αποδειχτεί η αξιοπιστία του σαν μαγαζί, αφού δεν έχουν παραλάβει ακόμα κινητά από εκεί, ούτε το έχουμε δει σε περίπτωση επιστροφής πως αντιδράει...

 

----------------------------------------------

Γιατρέ δεν μας τα λες καλά.

Εγώ το έχω παραγγείλει από το ibuymi κατάστημα το Mi3 - 64mb, αλλά το Coolicool δεν το έχει μέσα το εξελάκι σου.!!!!

Δεν μπορείς να λες ότι δεν το έχει παραλάβει κανείς εδώ σ΄αυτό το νήμα (αν διάβαζες καλά το έχει πάρει ένας). Εάν διάβαζες και μέσα στο ελληνικό Φόρουμ xiaomi-miui.gr το έχουν πάρει πιο πολλοί. Τέλος πάντων κοντός ψαλμός και μας έρχονται όπου νάνε.

Edited by geord211
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Το Coolicool ξαναγυρίζει στην πρώτη θέση σαν πιο φθηνό. Μπορεί να φαίνεται το ibuymi, αλλά ακόμα δεν έχει αποδειχτεί η αξιοπιστία του σαν μαγαζί, αφού δεν έχουν παραλάβει ακόμα κινητά από εκεί, ούτε το έχουμε δει σε περίπτωση επιστροφής πως αντιδράει...

 

Γιατρέ δεν μας τα λες καλά.

Εγώ το έχω παραγγείλει από το ibuymi κατάστημα το Mi3 - 64mb, αλλά το Coolicool δεν το έχει.!!!!

Δεν μπορείς να λες ότι δεν το έχει παραλάβει κανείς εδώ σ΄αυτό το νήμα (αν διάβαζες καλά το έχει πάρει ένας). Εάν διάβαζες μέσα στο ελληνικό Φόρουμ xiaomi-miui.gr το έχουν πάρει πιο πολλοί. Τέλος πάντων κοντός ψαλμός και μας έρχονται όπου νάνε.

Για το 16άρι ισχύει αυτό που λέω αφού στην προηγούμενη φωτό ήταν το πιο ακριβό το Coolicool. Το 64άρι δεν το έχει για αυτό και την τετάρτη που θα μου έρθουν κάτι εφημερίες που μας χρωστάει το κράτος από τον δεκέμβρη!!!!! Θα πάρω το 64άρι σπό το to2c. Για το ibuymi στο θέμα με τα αξιόπιστα κινέζικα μαγαζιά λένε ότι κάποιοι έχουν παραλάβει κάποια πράγματα, όχι πολύ μεγάλης αξίας όπως και κάποιες ωραίες θεωρίες για πιθανή απάτη. Μακάρι να μην ισχύει τίποτα απ´ όλα αυτά και να είναι αξιόπιστο, αλλά αυτό πιστεύω θα φανεί μέσα στον επόμενο μήνα, που θα έχουν παραλάβει αρκετός κόσμος εδώ τις παραγγελίες τους. Το xiaomi-miui.gr δεν το παρακολουθώ όπότε δεν ξέρω τι έχει ειπωθεί εκεί

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από maddoctor

 

Το Coolicool ξαναγυρίζει στην πρώτη θέση σαν πιο φθηνό. Μπορεί να φαίνεται το ibuymi, αλλά ακόμα δεν έχει αποδειχτεί η αξιοπιστία του σαν μαγαζί, αφού δεν έχουν παραλάβει ακόμα κινητά από εκεί, ούτε το έχουμε δει σε περίπτωση επιστροφής πως αντιδράει...

 

----------------------------------------------

Γιατρέ δεν μας τα λες καλά.

Εγώ το έχω παραγγείλει από το ibuymi κατάστημα το Mi3 - 64mb, αλλά το Coolicool δεν το έχει μέσα το εξελάκι σου.!!!!

Δεν μπορείς να λες ότι δεν το έχει παραλάβει κανείς εδώ σ΄αυτό το νήμα (αν διάβαζες καλά το έχει πάρει ένας). Εάν διάβαζες και μέσα στο ελληνικό Φόρουμ xiaomi-miui.gr το έχουν πάρει πιο πολλοί. Τέλος πάντων κοντός ψαλμός και μας έρχονται όπου νάνε.

 

ποιος εχει παραλάβει εδώ?? εχει γραψει εντυπώσεις σε ποιο νήμα?? δωσε λινκ...να δούμε....εψαξα και στο xiaomi-miui.gr αλλα δεν μπορω να βρω καποιον δωσε και εκει αν μπορεις το link...

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έχει παραλάβει έαν w200 και το γράφει στο thread του ibuymi.

Μέχρι τώρα δεν έχει παραλάβει κάνεις ΜΙ3 απ' όσο έχω παρατηρήσει.

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

@maddoctor,

τωρα μας εκανες την καρδια περιβολι.παιζει τετοιο σκηνικο να ειναι μουφα η υποθεση?:confused:

ενταξει,χρηματα δεν θα χασουμε αλλα θα εχει ταλαιπωρια.

 

τρακινγκ πηρε κανεις?

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης δρουν ακαριαια στις παραγγελιες Πεμπτη παρηγγειλα, Σάββατο ηταν σινγκαπουρη σημερα εγινε dispatched....

ο φιλος LGakias περιμένει παραλαβή πιθανόν και σήμερα (εχει μπει Ελλαδα απο 9/5 το δεμα με τοMi3) οπότε σύντομα θα έχουμε ξεκάθαρα νεα...

Edited by kontz

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης δρουν ακαριαια στις παραγγελιες Πεμπτη παρηγγειλα, Σάββατο ηταν σινγκαπουρη σημερα εγινε dispatched....

ο φιλος LGakias περιμένει παραλαβή πιθανόν και σήμερα (εχει μπει Ελλαδα απο 9/5 το δεμα με τοMi3) οπότε σύντομα θα έχουμε ξεκάθαρα νεα...

 

Λοιπον παιδια μου ηρθε σημερα ειδοποιητηριο οτι αυριο παραλαμβανω το Mi3 16GΒ απο ibuymi.Οποτε το απογευμα με βραδυ θα γραψω τις εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μου ηρθε σημερα ειδοποιητηριο οτι αυριο παραλαμβανω το Mi3 16GΒ απο ibuymi.Οποτε το απογευμα με βραδυ θα γραψω τις εντυπωσεις!

 

το τεστ γνησιότητας φίλε οπωσδήποτε αρχικα....πηγαίνοντας στην σελιδα της xiaomi βαζεις εκει αριθμό IMEI και serial number και σου λεει αν ειναι γνήσιο. Υπάρχει βεβαια και καπου ενας οδηγός ακόμα πως βρισκουμε αν ειναι γνήσιο. Νομιζω αν το googlαρεις θα το βρεις

δες και εδω ενας φίλος απο Ελλάδα που την πάτησε....http://youtu.be/imXGb0bWXpo στο cpu z το κατάλαβε....αλλα και παλι μερικοί τύποι τελευταία hakaρουν και τα στοιχεία των config files των antutu cpu z οπότε μπορεί να σου δείξει ότι θέλουν αυτοί και με αυτές τις εφαρμογές....και ενω σου τα δείχνει κανονικα να ειναι παλι fake...οποτε..

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μου ηρθε σημερα ειδοποιητηριο οτι αυριο παραλαμβανω το Mi3 16GΒ απο ibuymi.Οποτε το απογευμα με βραδυ θα γραψω τις εντυπωσεις!

με το καλό!!

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...