Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα "περασα" την 5.5.22 και μου βγαζει τα ιδια errors που εβγαζε και η 5.5.1

εχει καποιος αλλος προβλημα με αυτην την rom?.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα "περασα" την 5.5.22 και μου βγαζει τα ιδια errors που εβγαζε και η 5.5.1

εχει καποιος αλλος προβλημα με αυτην την rom?.

 

 

Και γω σημερα την περασα και μου εβγαλε λαθος για τα google apps..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Για τη θήκη που ρώτησε κάποιος, έχω κι εγώ μόα παρόμοια και όντως έχει θέμα. Δε μου χαλάει σχεδόν καθόλου το σήμα κινητής, αλλά δεν κλειδώνει δορυφόρο gps με την καμια... Κρίμα γιατί εμφανισιακά ηταν απίστευτη.
Link to comment
Share on other sites

για τσεκαρε με αυτο το τροπο:https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5186-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-MIUI-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Xiaomi-Mi3-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%84%CF%81%CE%AF%CF%84%CE%BF-%CF%84%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF/

Δες και αυτόν τον τροπο https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/8489-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%9F%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-Full-Wipe-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CF%8C-ADB-Sideload-%CE%BC%CE%AD/

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γω σημερα την περασα και μου εβγαλε λαθος για τα google apps..

.

Και σε εμένα το έκανε και διορθωθηκε κανοντας reboot

Link to comment
Share on other sites

Μαντάρα τα έκανα...Προσπάθησα με MiFlash tool να περάσω την τελευταία stable για να το καθαρίσω-από την τελευταία developer που ήμουν και τα έπαιξε...Κρασάρει συνέχεια..Έχασε το recovery...Δεν μπορώ να μετονομάσω το zip που είχα μέσα ώστε να το φλασάρω...

Όλα χάλια...

Το έφτιαξα....ήταν λάθος το zip που είχα κατεβάσει

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Μην μπεις στον κόπο δεν αξίζει. Όλες έχουν προβλήματα π.χ του Ivan η lollipop 5.1.1 έχει πρόβλημα το 3G αν χρησιμοποιείς mobile internet. Τις CM 12.1 δοκίμασα την beta3 και beta 4 και στις δυο όταν ενεργοποιείς wifi ή mobile internet η μπαταρία έχει μεγάλη κατανάλωση και μάλιστα στην beta 4 εκεί που μιλούσα με έκανε reboot. Η Xenon HD δεν είχε play store και όταν πήγα να το κάνω εγκατάσταση δεν άνοιγε το app. Και τέλος η Billsop δεν με ενθουσίασε καθόλου. Όπως επίσης όλες έχουν θέμα με ringtones στις ειδοποιήσεις κατέβασε το app Zedge.

Αν θέλεις συμβουλή μου παρέμεινε στην rom της Miui, και από lollopop βάλε του Ivan είναι καλύτερη αλλά το 3G έχει θέμα http://en.miui.com/type-24-401.html

 

Αυτη του Ivan? το 3G δεν με ενδιαφερει..εχεις καποια αποψη για την συγκεκριμενη ή ειναι αναβαθμιση αυτης που ελεγες;;

http://en.miui.com/thread-114976-1-1.html

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ( εάν και το είχα ξαναρωτήσει και μου είχατε πει παίζει να φταίει η ρομ ) τι μπορεί να φταίει για τις υψηλές θερμοκρασίες?

Δεν παλεύετε με τίποτα,μετά από κανα 10λεπτό το πολύ στο FB ή σε κανα παιχνίδι αρχίζει και ζεματάει.

Αν πάει έτσι το καλοκαίρι θα σκάσει δεν παίζει.

Λίγο τα φώτα σας μπας και φταίει η συσκευή μου συγκεκριμένα και το σώσω,γιατί δεν έχει μέλλον έτσι σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ( εάν και το είχα ξαναρωτήσει και μου είχατε πει παίζει να φταίει η ρομ ) τι μπορεί να φταίει για τις υψηλές θερμοκρασίες?

Δεν παλεύετε με τίποτα,μετά από κανα 10λεπτό το πολύ στο FB ή σε κανα παιχνίδι αρχίζει και ζεματάει.

Αν πάει έτσι το καλοκαίρι θα σκάσει δεν παίζει.

Λίγο τα φώτα σας μπας και φταίει η συσκευή μου συγκεκριμένα και το σώσω,γιατί δεν έχει μέλλον έτσι σίγουρα.

 

 

φυσιολογικα δεν πρεπει να ζεσταινεται φιλε. Σε παιχνιδι μετα απο κανα 30λεπτο ζεσταινεται αλλα πολυ λιγο.σε πλοηγηση facebook κτλ. καθολου. Ειχα sony xperia T παλαιοτερα και αυτο πραγματι μετα απο καποια ωρα εκαιγε. Το κινητο μας ειναι το ακριβως αντιθετο. Ποια ρομ εχεις ?(αν και λογικα δεν παιζει καποιο ρολο γιατι εγω και με εβδομαδιαια πριν και με stable τωρα ειμαι μια χαρα)

Link to comment
Share on other sites

φυσιολογικα δεν πρεπει να ζεσταινεται φιλε. Σε παιχνιδι μετα απο κανα 30λεπτο ζεσταινεται αλλα πολυ λιγο.σε πλοηγηση facebook κτλ. καθολου. Ειχα sony xperia T παλαιοτερα και αυτο πραγματι μετα απο καποια ωρα εκαιγε. Το κινητο μας ειναι το ακριβως αντιθετο. Ποια ρομ εχεις ?(αν και λογικα δεν παιζει καποιο ρολο γιατι εγω και με εβδομαδιαια πριν και με stable τωρα ειμαι μια χαρα)

 

Τώρα έχω την 5.5.23 Developer από την ελληνική κοινότητα αλλά το έκανε και με όλες τις προηγούμενες :/

Σε παιχνίδι ζεσταίνεται πριν το 10λεπτο ,στο facebook/youtube κτλπ αντέχει το πολύ 15 μέχρι να αρχίζει να καίει πάλι.

Ήμουν σε σημείο να το ανταλλάξω με άλλο σήμερα αλλά πάλι καλά κρατήθηκα :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανεις απο σας ξερει ποιο ειναι το service που φτιαχνει αλλαγη οθονης στη θεσσαλονικη;

 

Για θεσ/νικη δεν ξέρω αλλά κάπου είχε πάρει το μάτι μου μαγαζί στην αθήνα που μπορείς να το στείλεις ταχυδρομικά

Εάν ενδιαφέρεσαι μπορώ να ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ( εάν και το είχα ξαναρωτήσει και μου είχατε πει παίζει να φταίει η ρομ ) τι μπορεί να φταίει για τις υψηλές θερμοκρασίες?

Δεν παλεύετε με τίποτα,μετά από κανα 10λεπτό το πολύ στο FB ή σε κανα παιχνίδι αρχίζει και ζεματάει.

Αν πάει έτσι το καλοκαίρι θα σκάσει δεν παίζει.

Λίγο τα φώτα σας μπας και φταίει η συσκευή μου συγκεκριμένα και το σώσω,γιατί δεν έχει μέλλον έτσι σίγουρα.

 

Βασικα εχεις πανω του θηκη?

Αν ναι τοτε η θηκη λειτουργει σαν μονωτης δεν επιτρεπει την απαγωγη της θερμοτητας προσ το περιβαλλον με αποτελεσμα να αυξανεται η θερμοκρασια του,

εγω προσωπικα οταν ειμαι σπιτι και βγαζω την θηκη απο σιλικονη το κινητο ειναι μια χαρα απο την αλλη με θηκη πραγματι ζεστενεται αρκετα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχεις πανω του θηκη?

Αν ναι τοτε η θηκη λειτουργει σαν μονωτης δεν επιτρεπει την απαγωγη της θερμοτητας προσ το περιβαλλον με αποτελεσμα να αυξανεται η θερμοκρασια του,

εγω προσωπικα οταν ειμαι σπιτι και βγαζω την θηκη απο σιλικονη το κινητο ειναι μια χαρα απο την αλλη με θηκη πραγματι ζεστενεται αρκετα

Έχω σιλικόνης την αρχική από την xiaomi,αλλά δεν είδα και καμιά μεγάλη διαφορά χωρίς αυτήν.

Πάλι καλά δεν αρχίζει να κολλάει όταν ζεσταίνεται,μη το ματιάσω κι όλας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω σιλικόνης την αρχική από την xiaomi,αλλά δεν είδα και καμιά μεγάλη διαφορά χωρίς αυτήν.

Πάλι καλά δεν αρχίζει να κολλάει όταν ζεσταίνεται,μη το ματιάσω κι όλας.

Μισο λεπτο, και εγω σιλικονης εχω, και η διαφορα ειναι τεραστια,

ξανα δες το,

τωρα αν παιζεις ξερω εγω παιχνιδια τυπου asphalt ε ναι εκει θα ζεσταθει, αλλα στο fb και στο browising δεν νομιζω

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο, και εγω σιλικονης εχω, και η διαφορα ειναι τεραστια,

ξανα δες το,

τωρα αν παιζεις ξερω εγω παιχνιδια τυπου asphalt ε ναι εκει θα ζεσταθει, αλλα στο fb και στο browising δεν νομιζω

Ναι γιαυτό έχω μείνει κι εγώ γιατί δεν είχα ακούσει τίποτα τέτοιο από άλλους εδώ στο νήμα.

Μπα σαχλαμαρίτσες μικρές παίζω ,τύπου glow hockey etc .

 

edit :

λίγο που είδα κι εδώ λένε διάφοροι για προβλήματα με την θερμοκρασία.

miui

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιαυτό έχω μείνει κι εγώ γιατί δεν είχα ακούσει τίποτα τέτοιο από άλλους εδώ στο νήμα.

Μπα σαχλαμαρίτσες μικρές παίζω ,τύπου glow hockey etc .

 

edit :

λίγο που είδα κι εδώ λένε διάφοροι για προβλήματα με την θερμοκρασία.

miui

 

τι να σου πω, δεν νομιζω οτι ειναι καποιο προβλημα σε παρτιδες αλλα η διαφορετικη αντιληψη του καθενος ισως,

μπορει εμενα και των υπολοιπων αυτο που μας φενεται νορμαλ σε αλλους να φενεται καυτο,,,,,

 

το ενδεχομενο να ζεστενονται τα χερια σου πολυ παιζει? το λεω γιατι εχω ενα φιλο που οταν παιζει με gamepad και μου το δινει ζεματαει και ειναι μεσα στον ιδρωτα

σε αντιθεση με τα δικα μου χερια

 

 

ασχετο η τελευταια developer 5.5.22 ειναι απαισια, οχι οτι κολλαει αλλα συνεχεια κρασαρουν εφαρμογες

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, δεν νομιζω οτι ειναι καποιο προβλημα σε παρτιδες αλλα η διαφορετικη αντιληψη του καθενος ισως,

μπορει εμενα και των υπολοιπων αυτο που μας φενεται νορμαλ σε αλλους να φενεται καυτο,,,,,

 

το ενδεχομενο να ζεστενονται τα χερια σου πολυ παιζει? το λεω γιατι εχω ενα φιλο που οταν παιζει με gamepad και μου το δινει ζεματαει και ειναι μεσα στον ιδρωτα

σε αντιθεση με τα δικα μου χερια

 

 

ασχετο η τελευταια developer 5.5.22 ειναι απαισια, οχι οτι κολλαει αλλα συνεχεια κρασαρουν εφαρμογες

 

Μπα δεν φταίνε τα χέρια μου γιατί το χω βάλει και σε άλλους να μου πουν την γνώμη τους και πάλι το ίδιο το ένιωσαν. :(

Στο μεταξύ τσέκαρα μπας και υπάρχει κάποιο app στο background που να τρέχει την cpu συγχρόνως αλλά δεν υπήρχε τίποτα.

Και σήμερα το παρατήρησα περισσότερο στην κάμερα ( δεν είχα βγάλει πάνω από 1-2 συνεχόμενα τόσο καιρό )

 

με την 5.5.23 εγώ στο θέμα των crash που λένε δεν έχω κάποιο θέμα πάντως,ούτε με την 22 βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν φταίνε τα χέρια μου γιατί το χω βάλει και σε άλλους να μου πουν την γνώμη τους και πάλι το ίδιο το ένιωσαν. :(

Στο μεταξύ τσέκαρα μπας και υπάρχει κάποιο app στο background που να τρέχει την cpu συγχρόνως αλλά δεν υπήρχε τίποτα.

Και σήμερα το παρατήρησα περισσότερο στην κάμερα ( δεν είχα βγάλει πάνω από 1-2 συνεχόμενα τόσο καιρό )

 

με την 5.5.23 εγώ στο θέμα των crash που λένε δεν έχω κάποιο θέμα πάντως,ούτε με την 22 βασικά.

 

 

 

5.5.23 και γω ολα οκ...ουτε ζεστη ουτε crash σε εφαρμογες.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Elixir 2 widget

 

Η θερμοκρασίες τελικά είναι φυσιολογικές απ'ότι νομίζω (50-52 βαθμοί )

Αρά λογικά είναι υποκειμενικό

Link to comment
Share on other sites

5.5.23 και γω ολα οκ...ουτε ζεστη ουτε crash σε εφαρμογες.

 

Μα δεν εχει βγει 5.5.23

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εχει βγει 5.5.23

Την αμέσως επόμενη ημέρα βγάλαν 5.5.23 γιατί υπήρχαν πολλά θέματα με crash σε Gapps σε πολλά άτομα

[GTV-5.5.23] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM

Link to comment
Share on other sites

Την αμέσως επόμενη ημέρα βγάλαν 5.5.23 γιατί υπήρχαν πολλά θέματα με crash σε Gapps σε πολλά άτομα

[GTV-5.5.23] H νέα έκδοση της Ελληνικής MIUI ROM

 

Σοβαρα?

Εγω που ειμαι με αγγλικη rom που τη βρισκω?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το φαινόμενο που κάθε δυο και τρεις (ιδίως μετά από φόρτωση κάποιας "βαριάς" εφαρμογής) "ξαναφορτώνει" το περιβάλλον MIUI προκαλώντας καθυστέρηση αρκετών δευτερολέπτων συμβαίνει εκτός από τις developer ΡΟΜ και στις stable εκδόσεις;
Link to comment
Share on other sites

μου εδωσαν ενα μπρικαρισμενο mi3 επειτα απο αλλαγη ρομ...

 

το τηλ μολις το ανοιξεις κολλαει στην αρχικη οθονη εκει που ειναι το λογοτυπο τοy mi...

 

στο recovery menu μπαινει κανονικα.

προσπαθησα να περασω μια ρομ αλλα μου εβγαλε error (status 7)

 

καμμια βοηθεια??

 

για τσεκαρε με αυτο το τροπο:https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5186-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-MIUI-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Xiaomi-Mi3-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%84%CF%81%CE%AF%CF%84%CE%BF-%CF%84%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF/

 

τον δοκίμασα αλλά τζίφος...

 

ενω μου λεει 'successfuly" κολλάει πάλι στο άσπρο mi logo...

 

κάποια άλλη βοήθειά???

 

γιατί είναι κρίμα το κινητακι...

Edited by xrele
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...