Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους παιδια, πριν λιγο παρελαβα κ εχω μεινει κατενθουσιασμενη με την εμφανιση κ τη ποιοτητα του τηλεφωνου, που αδικειται λιγο στις φωτο..

 

στο δια ταυτα τωρα!! το εχω εμπρος μου σβηστο... για παμε σε απλα ελληνικα βημα βημα -σα να μιλατε σε μωρο- τι πρεπει να κανω για να εγκαταστησω την τελευταια καλη κ δοκιμασμενη ελληνικη ρομ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο δια ταυτα τωρα!! το εχω εμπρος μου σβηστο... για παμε σε απλα ελληνικα βημα βημα -σα να μιλατε σε μωρο- τι πρεπει να κανω για να εγκαταστησω την τελευταια καλη κ δοκιμασμενη ελληνικη ρομ!!!

Καλορίζικο

Στο 1ο ποστ, υπάρχει μια "παραπομπή" - υπάρχει κάτι που δεν καταλαβαίνεις/σε δυσκολεύει?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.. ειμαι παντελως ασχετη κ ειναι πολλα τα σημεια που θελω με πιο απλες λεξεις η' επεξηγησεις..

 

Μπορεις να μου δωσεις λινκ ποια ρομ να κατεβασω ακριβως απο τις προσφατες ωστε να δουλευει απροβληματιστα?

 

Επισης θα ηθελα βοηθεια κ σχετικα με την εναλλαγη ποτε κανουμε τι στον υπολογιστη κ ποτε στο τηλεφωνο.. sd εννοεις τον αποθηκευτικο χωρο του τηλεφωνου? Ποια εννοεις ριζα αποθηκευσης στο οποιο σημειο προφανως θα πρεπει να αντιγραψω την μετονομασμενη ρομ?

Edited by dkmtb
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα σχόλια/ερωτήσεις σου, εκτιμώ οτι έχεις πολλά θέματα προς "κάλυψη", οπότε ξεκίνα ρίχνοντας μια ματια γενικά περι Android smartphones και άσε τις αλλαγές rom για αργότερα, οταν θα έχεις εξοικειωθεί με μερικές έννοιες

Το Μι3 λογικά λειτουργεί όπως είναι, με μερικές βασικες ρυθμισεις (εισαγωγή Επαφών, google account, κλπ)

Καλοπροαίρετα όλα αυτά, έτσι?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε, κανενα προβλημα.. δεν εχουμε ολοι τις ιδιες προτεραιοτητες η' και ταλεντα αν θες! χαχα..

 

Ας μεινουμε ομως στο θεμα κ αν δε σου κανει κοπο να το προχωρησουμε, γνωριζω πολλα πραματα αλλα σκαλισματα δεν εχω κανει..αν μου τα πεις λιγο απλα ειμαι ετοιμη! κατεβασα την 6.01-4.8.29.. καλα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κατά την άποψή μου να βάλεις την 3.21 stable

Μην μπλέκεις με beta, εν υπάρχει λογος

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

ok, κατεβασα την 3.13, την μετονομασα σε update (και με zip και χωρις..) , μπηκα στο recovery, εκανα wipe τα δυο πρωτα, και οταν πηγαινα για reboot to system one, δε μου εβρισκε το update... καμια ιδεα???
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα την V6 και ολα δουλευουν αψογα.Σημειωτεον δεν ειναι η ελληνικη ROM αλλα η ευρωπαικη (miuiandroid).

Διαβασα ποιο πανω οτι η V6 θελει wipe and data clear πριν την εγκατασταση.Αυτο ισχυει η ειναι μια γενικη

προτροπη?.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ok, κατεβασα την 3.13, την μετονομασα σε update (και με zip και χωρις..) , μπηκα στο recovery, εκανα wipe τα δυο πρωτα, και οταν πηγαινα για reboot to system one, δε μου εβρισκε το update... καμια ιδεα???

 

 

που ειναι το root directory της sd card που πρεπει να βαλω τη rom? συμπιεσμενη οπως τη κατεβασα πρεπει να τη βαλω?

Link to comment
Share on other sites

που ειναι το root directory της sd card που πρεπει να βαλω τη rom? συμπιεσμενη οπως τη κατεβασα πρεπει να τη βαλω?

 

κατέβασε την ROM μετονόμασε σε update και κανε αντιγραφή στο κινητο ( εγω χυμα στο κινητο το εκανα copy-paste) μετά πατάς το power και το volume up πατημένο μέχρι να κλείσει και να σε πάει στο mi recoveryεκεί πατάς 2 φορές το volume down να πάει στο english και μετά το power button για να αποδεχτεί την επιλογή σου και πας εκεί που λέει install update.zip το system one όταν τελειώσει πατάς το power button για αποδοχή και λες reboot και reboot στο system one.

Ναι συμπιεσμενη δεν ξεζιπαρεις.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως και ενω ολα φαινονταν τα πηγαινουν καλα αυτη τη φορα, στο τελος μου εβγαλε το εξης..

 

install update.zip failed! update.zip signature verification failed

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως και ενω ολα φαινονταν τα πηγαινουν καλα αυτη τη φορα, στο τελος μου εβγαλε το εξης..

 

install update.zip failed! update.zip signature verification failed

 

μαλιστα.. δεν ξερω γιατι το κανει τωρα αυτο. αν εχει τυχει σε καποιο φιλο απο εδω μεσα να του βγαλει τετοιο μηνυμα ας δωσει τα φωτα του. ισως χρειαστει να το περασεις με καποια απο τις αλλες 2 μεθοδους.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5460-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-MIUI-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Xiaomi-Mi3-VIDEO-1-M%CE%AD%CF%83%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-M/

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως και ενω ολα φαινονταν τα πηγαινουν καλα αυτη τη φορα, στο τελος μου εβγαλε το εξης..

 

install update.zip failed! update.zip signature verification failed

 

Και σε μενα το signature είχε πρόβλημα. Δοκίμασε την 3.21 πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα με αυτήν.

Σχετικά με το tethering δουλεύει σε κανέναν;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα την V6 και ολα δουλευουν αψογα.Σημειωτεον δεν ειναι η ελληνικη ROM αλλα η ευρωπαικη (miuiandroid).

Διαβασα ποιο πανω οτι η V6 θελει wipe and data clear πριν την εγκατασταση.Αυτο ισχυει η ειναι μια γενικη

προτροπη?.

 

Ευχαριστω

 

Wipes θα χρειαστείς αν δεν άνοιγε κάποια εφαρμογή πχ η κάμερα εάν είχες τέτοια προβλήματα τα περισσότερα λύνονται με wipe

Link to comment
Share on other sites

Wipes θα χρειαστείς αν δεν άνοιγε κάποια εφαρμογή πχ η κάμερα εάν είχες τέτοια προβλήματα τα περισσότερα λύνονται με wipe

 

Eυχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η ρυθμιση που κανουμε ωστε μια εφαρμογη να "τρεχει" αυτοματα οταν την καλει καποιος.

π.χ να τρεχει ενας messenger που εχουμε,οταν ερχεται καποιο μηνυμα.Οπως ειναι τωρα πρεπει να "τρεξω"

εγω την εφαρμογη για να δω αν εχω καποιο μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πέσει κάτω δεν θα πληρώσεις ευρώ;; Χαχαχ

τι λες ρε φίλε;

Οποιαδήποτε ζημιά που προκαλείς εσύ, την πληρώνεις από την τσέπη σου σε οποιαδήποτε εταιρία

 

Επίσης , αν το κινητό είναι παραεισαγωγης (σκρουτζ) κατά πάσα πιθανότητα δεν θα σε καλύψει η LG hellas νομίζω

 

Ο φιλαρακος με το lg g2 k 64g δεν έχει διαβάσει οτι δεν καλύπτεται με εγγυήσεις απο την lg hellas. Στα ίδια είμαστε φιλαρακο

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ο φιλαρακος με το lg g2 k 64g δεν έχει διαβάσει οτι δεν καλύπτεται με εγγυήσεις απο την lg hellas. Στα ίδια είμαστε φιλαρακο

 

Εσύ είσαι ανημέρωτος.... αν είναι ευρωπαϊκό (το δικό μου είναι Γαλλικό) τότε έχεις εγγύηση...!!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η ρυθμιση που κανουμε ωστε μια εφαρμογη να "τρεχει" αυτοματα οταν την καλει καποιος.

π.χ να τρεχει ενας messenger που εχουμε,οταν ερχεται καποιο μηνυμα.Οπως ειναι τωρα πρεπει να "τρεξω"

εγω την εφαρμογη για να δω αν εχω καποιο μηνυμα.

 

 

security - permissions -autostart και κανεις δεξια τον διακοπτη στις εφαρμογες που θελεις να τρεχουν αυτοματα. νομιζω αυτο ψαχνεις

ασφαλεια - αδειες -αυτοματη εκκινηση ( καπως ετσι πρεπει να ναι στα ελληνικα)

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις διαβάσει το αν είναι ευρωπαϊκό (το δικό μου ειναι Γαλλικό) τότε έχεις εγγύηση...!!!! άντε εξυπνάκια ήρθες να μου την πεις....!!!:lol:

Ρε φιλε χαλάρωσε λίγο... Είπαμε

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε χαλάρωσε λίγο... Είπαμε

 

Μου τα ''χώνουν'' λες και έχω τα δικαιώματα της LG ΣΤΗΝ ....:ΕΛΛΑΔΑ :lol: απλά έγραψα για την μη υποστήριξη service στην Ελλάδα του Mi3 .:cry:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου τα ''χώνουν'' λες και έχω τα δικαιώματα της LG ΣΤΗΝ ....:ΕΛΛΑΔΑ :lol: απλά έγραψα για την μη υποστήριξη service στην Ελλάδα του Mi3 .:cry:

EEEE και τι νομιζεις?

Οτι δεν το ξεραμε και ετσι τυχαια πηραμε τηλεφωνο απο Κινα?

Αρκετα ομως αν εχετε να πειτε κατι για το τηλεφωνο πειτε το και αφηστε τα OFF TOPIC PLEASE :)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μου τα ''χώνουν'' λες και έχω τα δικαιώματα της LG ΣΤΗΝ ....:ΕΛΛΑΔΑ :lol: απλά έγραψα για την μη υποστήριξη service στην Ελλάδα του Mi3 .:cry:

 

mariodj - Πάντως έχεις πλάκα ρε φίλε, συνεχίζεις να υποστηρίζεις την LG και την κάθε άλλη μάρκα, (έχεις καταλάβει ότι βρίσκεσαι μέσα στο (τόπικ χρηστών και υποστηριχτών της Xiaomi -mi3) και όλα αυτά που υποστηρίζεις , μπορεί να είναι μερικά σωστά μεν, αλλά δεν μας ενδιαφέρουν δε, εμάς εδώ στο τόπικ αυτό.

Τελικά πες μας και σε μας, τι πίνεις και μας το κρύβεις. Μας έσκασες !!!!!

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

mariodj - Πάντως έχεις πλάκα ρε φίλε, συνεχίζεις να υποστηρίζεις την LG και την κάθε άλλη μάρκα, (έχεις καταλάβει ότι βρίσκεσαι μέσα στο (τόπικ χρηστών και υποστηριχτών της Xiaomi -mi3) και όλα αυτά που υποστηρίζεις , μπορεί να είναι μερικά σωστά μεν, αλλά δεν μας ενδιαφέρουν δε, εμάς εδώ στο τόπικ αυτό.

Τελικά πες μας και σε μας, τι πίνεις και μας το κρύβεις. Μας έσκασες !!!!!

 

Ελευθερία λόγου...αν θες διαβάζεις..!!! τι κακό βλέπεις στο παρακάτω ποστ...??? και σιγά μην σου πω τι πίνω.......:lol:

 

http://s22.postimg.org/iokmrt9m9/Picture0001.png

img host

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η ρυθμιση που κανουμε ωστε μια εφαρμογη να "τρεχει" αυτοματα οταν την καλει καποιος.

π.χ να τρεχει ενας messenger που εχουμε,οταν ερχεται καποιο μηνυμα.Οπως ειναι τωρα πρεπει να "τρεξω"

εγω την εφαρμογη για να δω αν εχω καποιο μηνυμα.

 

 

security - permissions -autostart και κανεις δεξια τον διακοπτη στις εφαρμογες που θελεις να τρεχουν αυτοματα. νομιζω αυτο ψαχνεις

ασφαλεια - αδειες -αυτοματη εκκινηση ( καπως ετσι πρεπει να ναι στα ελληνικα)

 

Eνταξει φιλε μου το βρηκα,σε ευχαριστω,Σε μενα παντως η V6 τρεχει αψογα σε ολες τις εφαρμογες,εχω την ευρωπαικη

version ,αν παιζει καποιο ρολο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...