Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)Μπήκα recovery και μου έγραφε active system : 1.

Είμαι ok?

2)Η τελευταία developer είναι xiaomi-miui-hellas-4.4.4_cancro_GTV-5.5.1?

Να τη βάλω?

 

Αυτό σημαίνει ότι η rom που τρέχει το κινητό είναι στο system 1. Η 5.5.1 έχει αρκετά bugs. Την έβαλα, αλλά θα σου συνιστούσα να μην την βάλεις. Βάλε την αμέσως προηγούμενη καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

οτι σου ειπε ο γιατρος απλα για εμενα κρατα και τουλαχιστον μια ακομα που δουλευει καλα στο κινητο σου μην χρειαστει να γυρισεις πισω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Την έβαλα, δεν έχω δει κάτι περίεργο. Έχω και την προηγούμενη για να την περάσω αν δω κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια οταν παω να "τρεξω" την εγαρμογη security ,βγαζει "Unfortunately,Security has stopped"

Επισης οταν απο sleep ανοιγω το κινητο,βγαζει το μηνυμα "Unfortunately.com.qualcomm.msapm has stopped

 

Aν ξερει καποιος κατι.

Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια οταν παω να "τρεξω" την εγαρμογη security ,βγαζει "Unfortunately,Security has stopped"

Επισης οταν απο sleep ανοιγω το κινητο,βγαζει το μηνυμα "Unfortunately.com.qualcomm.msapm has stopped

 

Aν ξερει καποιος κατι.

 

Η τελευταία rom 5.5.1 έχει πολλά προβλήματα κάνε υπομονή μέχρι αύριο. Αν πας στο φορούμ της Ελληνικής κοινότητας το αναφέρουν άπαντες.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,οι έντονες θερμοκρασίες είναι συχνό φαινόμενο στο συγκεκριμένο κινητό ή παίζει να φταίει κάτι ?

Γιατί όταν το πήρα είχα νορμάλ θερμοκρασίες και μετά την 5.5.1 ,μέσα σε 5-6 λεπτά έβραζα καφέ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,οι έντονες θερμοκρασίες είναι συχνό φαινόμενο στο συγκεκριμένο κινητό ή παίζει να φταίει κάτι ?

Γιατί όταν το πήρα είχα νορμάλ θερμοκρασίες και μετά την 5.5.1 ,μέσα σε 5-6 λεπτά έβραζα καφέ.

 

οχι δεν ειναι φυσιολογικο. δοκιμασε και την σημερινη γιατι η 5.5.1. ειχε αρκετα θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με γαργαλάει το χέρι μου έχουμε καμία lolipop να βάλουμε στην κινητάρα?Λινκ και εντυπώσεις αν έβαλε κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με γαργαλάει το χέρι μου έχουμε καμία lolipop να βάλουμε στην κινητάρα?Λινκ και εντυπώσεις αν έβαλε κάποιος?

 

Μην μπεις στον κόπο δεν αξίζει. Όλες έχουν προβλήματα π.χ του Ivan η lollipop 5.1.1 έχει πρόβλημα το 3G αν χρησιμοποιείς mobile internet. Τις CM 12.1 δοκίμασα την beta3 και beta 4 και στις δυο όταν ενεργοποιείς wifi ή mobile internet η μπαταρία έχει μεγάλη κατανάλωση και μάλιστα στην beta 4 εκεί που μιλούσα με έκανε reboot. Η Xenon HD δεν είχε play store και όταν πήγα να το κάνω εγκατάσταση δεν άνοιγε το app. Και τέλος η Billsop δεν με ενθουσίασε καθόλου. Όπως επίσης όλες έχουν θέμα με ringtones στις ειδοποιήσεις κατέβασε το app Zedge.

Αν θέλεις συμβουλή μου παρέμεινε στην rom της Miui, και από lollopop βάλε του Ivan είναι καλύτερη αλλά το 3G έχει θέμα http://en.miui.com/type-24-401.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,υπαρχει περίπτωση να μπορω να επαναφέρω διεγραμένη φωτό ?? ευχαριστω.

 

ναι υπαρχει αυτη η περιπτωση με διαφορα προγραμματα αρκει να μην εχεις γεμισει πληρως την μνημη σου με αλλα αρχεια, αν εχεις κανενα φιλο φωτογραφο που ασχολούνται ολη μερα με αυτα θα στο κανει αμεσως, διαφορετικα κανε μια αναζητη στο google και θα βρεις λυση.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι φυσιολογικο. δοκιμασε και την σημερινη γιατι η 5.5.1. ειχε αρκετα θεματα.

 

Ναι τώρα είναι κάπως καλύτερα.με είχε τρομάξει η προηγούμενη κατάσταση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που θα βρω κανένα μεταχειρισμενο να αγοράσω...?

 

Ψάξε στο insomnia στις αγγελίες ή στη χρυσή ευκαιρία, γιατί να το αγοράσεις μεταχειρισμένο και όχι καινούργιο; Αληθεύει ότι έχει quick charge; Και πόσο κάνει να φορτίσει;

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει quick charge!Δεν κάνει πολύ, κανονικά 1:30-1:40

 

Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά στο gsmarena γράφει Fast battery charging: 60% in 30 min (Quick Charge 2.0) http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_3-5678.php Σε σχέση με το G2 ποιό υπέρ νικά και που; Από αυτονομία πως τα πάει;

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!Έξυσες μεγάλη πληγή...Είχα το g2 το έδωσα και όταν ήταν να πάρω το mi3 αμφινταλαντεύτηκα αν θα ξαναπάρω το g2 ή να πάρω το mi3...Πήρα το mi3 και δεν το μετάνιωσα...Ίσως το g2 να έχει καλύτερο κράτημα παρότι έχει λίγο μεγαλύτερο μέγεθος οθόνης...Βασικό ρόλο στην επιλογή παίζει και η miui η οποία έχει απίθανη υποστήριξη από την κοινότητα..Ενδεχομένως επίσης το mi3 να είναι καλύτερο στις νυχτερινές φώτο..Θυμάμαι το g2 είχε το γνωστό θέμα της καθυστέρησης με το φλας...
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ήσουν κατατοπιστικοτατος και ευχαριστώ για την βοήθεια. Να σαι καλά

Edit: Άκουσα ότι υπάρχει θέμα με το ακουστικό του;

Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα προφανώς έκανα μια πατάτα στο κινητό μου και δεν γνωρίζω πως να το επαναφέρω.

Κατέβασα την εφαρμογή SuperUser σε zip μορφή και στη συνέχεια την εγκατέστησα από το recovery mode και έκανα reboot. Τίποτα το ιδιαίτερο. Έπειτα κατέβασα την εφαρμογή Titanium Backup και την εγκατέστησα αφού προηγουμένως είχα κάνει root το κινητό μου.

Με το που πήγα να ξανακάνω restart δεν μου ανοίγει καθόλου το MIUI κια κολάει στην αρχική οθόνη.

Μήπως κάποιος ξέρει να βοηθήσει;

Όλα τα αρχεία μου μπορώ να τα δώ στο recovery mode αλλά δεν γνωρίζω πως να διορθώσω το πρόβλημα.

Σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει σχετικά ας με βοηθήσει!!!

 

Στο δικτυο κοιτάω κάτι για unbricking και adb αλλά δεν βγάζω άκρη

Edited by Sofos_5
Συνένωση Μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Στο δικτυο κοιτάω κάτι για unbricking και adb αλλά δεν βγάζω άκρη

δοκίμασε απο recovery ..wipe data factory reset (θα διαγραφούν όλα τα δεδομένα σου ) wipe chase,wipe dalvik (δοκιμασε τα 2 τελευταία πρωτα χωρις να κανεις factory reset ...)

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε απο recovery ..wipe data factory reset (θα διαγραφούν όλα τα δεδομένα σου ) wipe chase,wipe dalvik (δοκιμασε τα 2 τελευταία πρωτα χωρις να κανεις factory reset ...)

 

Εχω κάνει ενα backup πρώτα. θα το χάσω και αυτό;

Επίσης έχω 2 systems. Ποιό από τα 2 να κάνω factory reset;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα εδώ και καιρό. Τώρα τελευταία μου κόλλησε ότι θέλω να κλειδώνω και να ξεκλειδώνω την οθόνη με διπλό πάτημα. Κατέβασα διάφορες εφαρμογές αλλά δε βρήκα κάτι που να λειτουργεί. Έχετε κάτι υπόψη για το κινητό μας?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...