Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

Μήπως το mi3 θεωρείται πλέον ξεπερασμένο; πάντοτε σε σχέση με χρήματα που δίνεις!

να το αγοράσω ή θα μου κολλάει σε λίγο καιρό;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρήκα από το αγγλικό φόρουμ ένα workaround για τα ελληνικά.

Μέσω theme app κατεβάζουμε άλλο πακέτο fonts.

Εγώ τα βλέπω πολύ κοντά στα default και τα αναγνωρίζει σωστά, δίχως τα κενά.

Παραθέτω και φωτογραφίες βήμα βήμα

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Από ότι φαίνεται αλλάζουν τα fonts σε όλα τα προγράμματα (fb messenger, viber κτλ...)

Αφού ανοίξουμε λοιπόν τα themes:

1) πάμε στη δεξιά επιλογή και πατάμε το κάτω κουμπί

2) Πατάμε fonts

3) Δεξιά επιλογή

4) Δεξιά επιλογή

5) Σκρολάρουμε μέχρι να βρούμε το Neon Lamp 2.1 και το επιλέγουμε

6) download και μετά apply

 

Επειδή είναι λίγο πιο μικρή η γραμματοσειρά,

μπορείτε να πάτε settings->display->font size και από νόρμαλ να το κάνετε Large.

 

Καλησπερα, ψαχνω να βρω τη γραμματοσειρα που λες αλλα δεν υπαρχει πουθενα.. εχω την τελευταια stable miui v6 english.

Εκανα καποιες προσπαθειες με τις αλλες free που εχει αλλα το προβλημα παραμενει..

 

Επισης μηπως εχει κανεις καμια ιδεα πως μπορουμε να βαλουμε στα toggles το reboot και power οπως στην 5?

ευχαριστω !

Edited by Mailo_706
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μήπως το mi3 θεωρείται πλέον ξεπερασμένο; πάντοτε σε σχέση με χρήματα που δίνεις!

να το αγοράσω ή θα μου κολλάει σε λίγο καιρό;;;

 

Δεν γίνετε να κολλάνε αυτά τα κινητά... Eννοώ με αυτά τα χαρακτηριστικά όχι συγκεκριμένα το mi3.

Aλλα και σε συνδυασμό με το miui δεν θα κολλάει για αρκετά χρονια...εδώ το most wanted που είναι 2GB παιχνίδι για το κινητό και δεν μου κάνει ούτε ένα τσικ κολιματακι ποτε.

Επισης μην περιμενετε να πεσει δεν υπαρχει περιθώριο κερδους απο τα κινεζομαγαζα πλεον διοτι τα εχουν αγορασει περιπου 150ε+ 160ε+ αρα δεν θαχουν κερδος εαν το πουλησουν πιο λιγο.

Εαν βρειτε κοντα στα 200ε mi3 16gb τοτε κατι δεν παει καλα. Η θελει να το ξεφορτωθει αυτος που τοχει, δεν εξηγητε αλλιως

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνετε να κολλάνε αυτά τα κινητά... Eννοώ με αυτά τα χαρακτηριστικά όχι συγκεκριμένα το mi3.

Aλλα και σε συνδυασμό με το miui δεν θα κολλάει για αρκετά χρονια...εδώ το most wanted που είναι 2GB παιχνίδι για το κινητό και δεν μου κάνει ούτε ένα τσικ κολιματακι ποτε.

Επισης μην περιμενετε να πεσει δεν υπαρχει περιθώριο κερδους απο τα κινεζομαγαζα πλεον διοτι τα εχουν αγορασει περιπου 150ε+ 160ε+ αρα δεν θαχουν κερδος εαν το πουλησουν πιο λιγο.

Εαν βρειτε κοντα στα 200ε mi3 16gb τοτε κατι δεν παει καλα. Η θελει να το ξεφορτωθει αυτος που τοχει, δεν εξηγητε αλλιως

Το καλοκαίρι είχε αγγίξει τα 207 ευρώ στα κινέζικα μαγαζιά ;)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι είχε αγγίξει τα 207 ευρώ στα κινέζικα μαγαζιά ;)

το κινητο εχει πεσει λιγο η τιμη του απλα ανεβηκε η τιμη του δολλαριου

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι είχε αγγίξει τα 207 ευρώ στα κινέζικα μαγαζιά ;)

 

Ναι 210 το πηρα εγω το 16αρι απο το2c πριν μηηνες.. αυτο λεω πιο κατω δεν παει αποσο ΕΙΧΕ παει...

Γιαυτο και αν το βρειτε κατω απο 200 το 16αρι τοτε κατι δεν παει καλα διοτι δεν εχει κερδος ο seller με κατω απο 200.

Τωρα που γ@@@@@ε το euro εχουν γινει αστα να πανε τα πράματα

Link to comment
Share on other sites

ρύθμισα τη γραμματοσειρά στο μεγαλύτερο μέγεθος, όμως τα περισσότερα μενού δεν είδα να επειρεάζονται, π.χ. στα μυνήματα τα γράμματα είναι ίδια, μικρά, δεν υπάρχει τρόπος να μεγαλώσουνε (όπως σε lenovo που είχα που στον πίνακα μηνυμάτων με άνοιγμα των δαχτύλων μεγάλωναν όλα;)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.Εσπασε η οθονη του κινητου και δεν ανταποκρινεται καθολου.Τι κανουμε στην περιπτωση αυτη?Εωοω απο που παραγγελνουμε κι αν ειναι ευκολο να περαστει.Καμια προταση για θηκη?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συνδεσω το mi3 με το laptop με bluetooth αλλα δεν γινεται.Εχω ενεργοποιησει φυσικα

να "βλεπει¨ ολες τις συσκευες,εχω ακουστικο bluetooth που δουλευει,αλλα δεν συνδεεται με το laptop.

Μεσα απο usb συνδεεται κανονικα και εχω κατεβασει φυσικα drivers.Aν μπορει να βοηθησει καποιος.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αντιμετωπίζεται μήπως πρόβλημα με το facebook και το messenger application αυτό που θέλω να πω είναι ότι σε μένα δεν συνεργάζονται πάρα πολύ καλά δηλαδή όταν είναι στην εφαρμογή facebook και θα πάω να συνομιλήσω με κάποιον δεν μου ανοίγει κατευθείαν το messenger και πρέπει να το ανοίξω εγώ χειροκίνητα επίσης όταν κάποιος μου στέλνει μήνυμα στο messenger δεν βγαίνει το κυκλακια που είναι παλιά και επίσης πρέπει να το ανοίξω χειροκίνητα δηλαδή να ανοίξω πρώτα την εφαρμογή προσπάθησα να το απεγκαταστησω να το ξανα εγκαταστισω και τα δύο προγράμματα αλλά τίποτα λέτε να χρειάζεται restore το κινητό μου από την αρχή

 

Επισης οσοι κανατε update ο explorer σας λειτουργει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης οσοι κανατε update ο explorer σας λειτουργει;

 

Τι σκ@το update ηταν αυτο χαθηκε το google+

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Όχι ο Explorer έχει πρόβλημα και ναι εξαφανίστηκε το Google+. Κάθε update και χειρότερα...

 

Εμένα πάντως και τα αρχεία (explorer) δουλεύουν μια χαρά και να μην το ματιάσω, πρόβλημα δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως υπάρχει τρόπος να γράφουμε ελληνικά στα sms μέχρι τους 160 χαρακτήρες χωρίς να χρειάζεται συνέχεια να έχουμε κεφαλαία;;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι, γιατί ούτως ή άλλως η κωδικοποίηση για 160 ελληνικούς χαρακτήρες / sms υποστηρίζει μόνο κεφαλαία, δεν έχει να κάνει με τη συσκευή. Και αν μου πεις ότι σε άλλες συσκευές έχεις δει πεζά... την μετατροπή την κάνει εσωτερικά η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, γιατί ούτως ή άλλως η κωδικοποίηση για 160 ελληνικούς χαρακτήρες / sms υποστηρίζει μόνο κεφαλαία, δεν έχει να κάνει με τη συσκευή. Και αν μου πεις ότι σε άλλες συσκευές έχεις δει πεζά... την μετατροπή την κάνει εσωτερικά η συσκευή.

 

Αμ μπράβο, άλλες συσκευές κάνουν την μετατροπή εσωτερικά πριν στείλουν το sms!

 

Εδώ δεν μπορεί να γίνει κάτι ανάλογο? Δηλαδή να γράφουμε πεζά και όταν το στέλνουμε να μετατρέπεται σε κεφαλαία από την συσκευή (με την κατάλληλη ROM)!

 

Κρίμα είναι να βάζουμε εφαρμογές τρίτων για sms!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οτι αποθεμα εχουν τα κινεζομαγαζα πλεον,ρωτησα φιλο μου απο Κινα και μου πε οτι δεν υπαρχει Xiaomi Mi3 64gb και Xiaomi Mi4 64gb στην επισημη σελιδα της εταιριας.Μαλλον τελειωνουν...Οποτε τωρα ειναι καλη περιπτωση να το παρει κανεις απο εδω:

http://www.to2c.com/xiaomi-m3-mi3-basic-64g.html

Με την σημερινη ισοτιμια βγαινει 240 ευρω.

Με το δολαριο να χει παρει τον ανηφορο δεν ειμαι αισιοδοξος ,γιατι και να πεσει η τιμη,θα μεινει ψηλα η ακριβοτερα λογω δολαριου...

Μας πηρε και μας σηκωσε το κωλονομισμα.... :mad:

 

Το παρήγγειλα σήμερα (το 64GB) στα 275$ , ελπίζω να είναι όντως αξιόπιστοι οι to2c :confused:

 

Στο merimobiles έχει 309$ kai 280$ στο Vifocal

Edited by chrissdegrece
Link to comment
Share on other sites

Φίλε γιατί έδωσες $275 στο to2c αφού στην σελίδα του το έχει $269,99???????

 

Πήρα και εξτρα θηκούλα. Για την αξιοπιστία του καταστήματος είμαστε σε καλό δρόμο;

Link to comment
Share on other sites

λέω και εγώ! Για το κατάστημα μου έχουν πει καλά λόγια! Το σίγουρο είναι ότι δεν στέλνει μαϊμουδιές!!! το κινητό πόσο σου βγήκε ακριβώς σου κάνανε καμιά έκπτωση;
Link to comment
Share on other sites

λέω και εγώ! Για το κατάστημα μου έχουν πει καλά λόγια! Το σίγουρο είναι ότι δεν στέλνει μαϊμουδιές!!! το κινητό πόσο σου βγήκε ακριβώς σου κάνανε καμιά έκπτωση;

 

Οχι καμιά έκπτωση, όσο έλεγε η σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θελω απλα να ενημερωσω οτι παρελαβα το κινητο που ειχα δειξει μαι προσφορα απο ενα κινεζικο σιτε ,πριν λιγες μερες.ο πωλητης ειναι αυτος:

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Original-Xiaomi-Mi3-M3-Quad-Core-WCDMA-CellPhone-5-0-IPS-1920x1080-2GB-RAM/2050251451.html

το κινη το ειναι original,εχει φυσικα to mi recovery,κανονικο imei το οποιο το ελεγξα με ενα app απο το σιτε της xiaomi.και επισης εκανα τεστ με το cpu-z,droid info.

ολα καλα λοιπον και ακομα ειχε μεσα δωρο και xiaomi pistons,1 microSD USB adapter,1 Tempered Glass Screen 9H Surface Hardness και ενα πενακι.εκανε 1 μηνα ακριβως να μου ερθει..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θελω απλα να ενημερωσω οτι παρελαβα το κινητο που ειχα δειξει μαι προσφορα απο ενα κινεζικο σιτε ,πριν λιγες μερες.ο πωλητης ειναι αυτος:

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Original-Xiaomi-Mi3-M3-Quad-Core-WCDMA-CellPhone-5-0-IPS-1920x1080-2GB-RAM/2050251451.html

το κινη το ειναι original,εχει φυσικα to mi recovery,κανονικο imei το οποιο το ελεγξα με ενα app απο το σιτε της xiaomi.και επισης εκανα τεστ με το cpu-z,droid info.

ολα καλα λοιπον και ακομα ειχε μεσα δωρο και xiaomi pistons,1 microSD USB adapter,1 Tempered Glass Screen 9H Surface Hardness και ενα πενακι.εκανε 1 μηνα ακριβως να μου ερθει..

 

Καλορίζικο σου εύχομαι να το χαρείς. Ότι χρειαστείς στην ελληνική κοινότητα της miui.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...