Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια διαβαζω εδω και καιρο το νημα και νομιζω πως ηρθε και η δικη μου ωρα να αποκτησω το mi3 64Gb . Ειμαι αναμεσα στο vickmall και στο minideal. Το minideal το εχει 375$ ενω το vickmall 395$ ομως απ οτι εχω καταλαβει απ τα σχολια σας ειναι το πιο αξιοπιστο. Σε συγκριση τιμης και αξιοπιστιας ποιο θα μου προτεινατε να επιλεξω? Επισης το vickmall προσφερει τη δυατοτητα αποστολης με Netherland Post-Registered Airmail. Εψαξα στο νημα αλλα δε βρηκα καπου να αναφερεται τι προσφερει αυτος ο τροπος αποστολης. Ισως γλιτωνεις σιγουρα το τελωνειο?

 

Εχω παραλαβει και με τις δυο ταχυδρομικες,πολυ καλες και χωρις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Guys, μία γρήγορη ερώτηση, πήγα να αλλάξω sim και κόλλησε το tray.. έχει σφηνώσει και δεν βγαίνει.. τι προτείνουμε? :p
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραλαβει και με τις δυο ταχυδρομικες,πολυ καλες και χωρις προβλημα

 

Γνωριζεις ποια ειναι η διαφορα τους? Σχετικα με τα 2 καταστηματα ποια θα μου προτεινες?

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις ποια ειναι η διαφορα τους? Σχετικα με τα 2 καταστηματα ποια θα μου προτεινες?

 

δεν εχω αγορασει ποτε απο το μινιντιλ,το βικμολ ειναι πολυ αξιοπιστο,εχω παραγγειλει πολλα απο εκει,και με πολυ καλη εξυπηρετηση μετα την αγορα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε προβλημα με το ακουστικο του τηελφωνου?

Τι εννοω?

Λοιπον οταν ενεργοποιω το τηλεφωνο και ακουμπαω το αυτι μου στο ακουστικο ακουγεται ενας ηχος ψηλης συχνοτητας σαν να βουιζει το αυτι μου μετα απο δυνατη μουσικη και κατα την διαρκεια των κλησεων μπορω να πω οτι ειναι καπως εκνευριστικο,

εχετε κατι παρομοιο και εσεις?

Δοκιμαστε το και πειτε μου οσο ειναι ενεργοποιημενο το κινητο σας και βαλετε το αυτι στο ακουστικο, ακουτε καποιο ηχο?

Αν οχι πειτε να ξερω

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε προβλημα με το ακουστικο του τηελφωνου?

Τι εννοω?

Λοιπον οταν ενεργοποιω το τηλεφωνο και ακουμπαω το αυτι μου στο ακουστικο ακουγεται ενας ηχος ψηλης συχνοτητας σαν να βουιζει το αυτι μου μετα απο δυνατη μουσικη και κατα την διαρκεια των κλησεων μπορω να πω οτι ειναι καπως εκνευριστικο,

εχετε κατι παρομοιο και εσεις?

Δοκιμαστε το και πειτε μου οσο ειναι ενεργοποιημενο το κινητο σας και βαλετε το αυτι στο ακουστικο, ακουτε καποιο ηχο?

Αν οχι πειτε να ξερω

 

Όχι βέβαια, δεν ακούγεται το παραμικρό.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια.. το ακουστικό και γενικά εκεί ο μηχανισμός είναι λίγο χαλαρός με αποτέλεσμα ένα μικροτριξιμο και συντονισμό εκεί των εξαρτημάτων.. το καταλαβαινεις και αν το χτυπήσεις με το δάχτυλο στη πίσω μεριά του ακουστικού..

 

Το ίδιο διαπίστωσα και σε φίλης που παρήγγειλα.. Οπότε και για να το διαβάζω τώρα και από σένα, μάλλον έτσι θα συμβαίνει σε πολλά..

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, δεν ακούγεται το παραμικρό.

Ισως να μην παιζει ρολο αλλα τη ρομ εχεις? (Εκδοση)

γιατι εκανα wipe cache και καπως διορθωθηκε οχι ομως εντελως

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Guys, μία γρήγορη ερώτηση, πήγα να αλλάξω sim και κόλλησε το tray.. έχει σφηνώσει και δεν βγαίνει.. τι προτείνουμε? :p

κάτι τέτοιο ?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/6583-%CE%B1%CE%BD-%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%BF%CE%BA%CE%AC%CF%81%CE%B5%CE%B9-%CE%B7-SIM-slot-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%A0%CF%81%CF%8C%CE%BB%CE%B7%CF%88%CE%B7/

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην παιζει ρολο αλλα τη ρομ εχεις? (Εκδοση)

γιατι εκανα wipe cache και καπως διορθωθηκε οχι ομως εντελως

 

Έχω την τελευταία ελληνική ROM GTV-4.10.17

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

 

Κάααπως έτσι.. Ξέρουμε κανα μαγαζάκι που να αναλαμβάνει τέτοιες επισκευουλες?.. Στο τη. που ανέφερα, έχει φρακάρει το tray αφού έκλεισε πρώτα.. δεν εξέχει καθόλου δηλ..

Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Κάααπως έτσι.. Ξέρουμε κανα μαγαζάκι που να αναλαμβάνει τέτοιες επισκευουλες?.. Στο τη. που ανέφερα, έχει φρακάρει το tray αφού έκλεισε πρώτα.. δεν εξέχει καθόλου δηλ..

 

Πάρε τον Σταύρο , αν μπορεί θα σε βοηθήσει. http://experts-mobiles.gr/

Υπηρεσίες βελτίωσης-επιδιόρθωσης και για συσκευές που δεν αγοράστηκαν από εμάς

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τον Σταύρο , αν μπορεί θα σε βοηθήσει. http://experts-mobiles.gr/

Υπηρεσίες βελτίωσης-επιδιόρθωσης και για συσκευές που δεν αγοράστηκαν από εμάς

Νομίζω τον Σταύρο θα τον βρεις μόνο μέσω PM στο φόρουμ πλέον, αν ψάχνεις συγκεκριμένα αυτόν..

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την Παρέα!

 

Έχω την V6, και στα αγγλικά. Στα τελευταία 2 update μου έχει γίνει το εξής. Τα ελληνικά πλέον δεν εμφανίζονται κανονικά σε κάποια αππλικεισο.

Για του λόγου το αληθές σας παραθέτω τις εξής screenshot για να με βοηθήσετε αν μπορείτε.

 

 

 

plaesae help! thnx!

Link to comment
Share on other sites

Κάααπως έτσι.. Ξέρουμε κανα μαγαζάκι που να αναλαμβάνει τέτοιες επισκευουλες?.. Στο τη. που ανέφερα, έχει φρακάρει το tray αφού έκλεισε πρώτα.. δεν εξέχει καθόλου δηλ..

με έναν συνδετήρα (η το εργαλείο που έχει) , αν ανοίξει λίγο , το τραβάς απαλά , και αν μπορέσεις να βάλεις ένα κομμάτι ζελατίνας ανάμεσα στην sim και στις επαφές θα βγει , με πολύ προσοχή αυτά

Αν ο Σταύρος δεν μπορεί ,

σε Γερμανό αν το αναλάβουν , δύσκολο , εγώ το πήγα σε κατάστημα cyta που έγραφε και service (20 με 30 ευρώ για να κολλήσουν τις επαφές που ξήλωσα)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την Παρέα!

 

Έχω την V6, και στα αγγλικά. Στα τελευταία 2 update μου έχει γίνει το εξής. Τα ελληνικά πλέον δεν εμφανίζονται κανονικά σε κάποια αππλικεισο.

Για του λόγου το αληθές σας παραθέτω τις εξής screenshot για να με βοηθήσετε αν μπορείτε.

 

 

 

plaesae help! thnx!

κανε factory reset και μην κανεις μετα το update, εχει γενικα θεμα το update to τελευται και το προτελευταιο

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

κανε factory reset και μην κανεις μετα το update, εχει γενικα θεμα το update to τελευται και το προτελευταιο

 

Καλημέρα... Σε μένα δεν έχει θέματα... Εάν το παρενοχλεις και το πειράζεις συνέχεια τότε ναι θα έχεις θέματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την Παρέα!

 

Έχω την V6, και στα αγγλικά. Στα τελευταία 2 update μου έχει γίνει το εξής. Τα ελληνικά πλέον δεν εμφανίζονται κανονικά σε κάποια αππλικεισο.

Για του λόγου το αληθές σας παραθέτω τις εξής screenshot για να με βοηθήσετε αν μπορείτε.

 

 

 

plaesae help! thnx![/QUOT]Καλημέρα φίλε.Έτσι είναι όντως στις τελευταίες δύο αναβαθμίσεις.Εγώ με mi4 πήγα σε ελληνική και τελείωσα με αυτά.Συν το ότι σε οποιοδήποτε πρόβλημα,σε δύο λεπτά έχεις απάντηση από τα παιδιά στο φόρουμ εκεί.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την Παρέα!

 

Έχω την V6, και στα αγγλικά. Στα τελευταία 2 update μου έχει γίνει το εξής. Τα ελληνικά πλέον δεν εμφανίζονται κανονικά σε κάποια αππλικεισο.

Για του λόγου το αληθές σας παραθέτω τις εξής screenshot για να με βοηθήσετε αν μπορείτε.

 

 

 

plaesae help! thnx![/QUOT]Καλημέρα φίλε.Έτσι είναι όντως στις τελευταίες δύο αναβαθμίσεις.Εγώ με mi4 πήγα σε ελληνική και τελείωσα με αυτά.Συν το ότι σε οποιοδήποτε πρόβλημα,σε δύο λεπτά έχεις απάντηση από τα παιδιά στο φόρουμ εκεί.

 

Απλά δεν έχουν σωστή μετάφραση η αγγλικόκινέζικη ρομ.. Και έχουν αφαίρεση την ελληνική γλώσσα... Μπορείς να βάλεις όμως την ελληνική ρόμ με πλήρης σχεδόν μετάφραση στα ελληνικά... Από την ελληνικό φόρουμ που γράφω στην υπογραφή μου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παιδιά για τις απαντήσεις σας. Απλά εγώ θέλω το κινητό μου να είναι σα αγγλικά. Αν βάλω ελληνική ρομ μπορώ να το έχω στα αγγλικά το κινητό? Ευχαριστώ!

Επίσης κάποιο λίνκ για την ελληνική ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...