Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είπα να δω για πλάκα ένα συγκριτικό μεταξύ Xiaomi Mi3 και Iphone 6. Καλά, το Mi3 παρότι παλιό, το κερδίζει στα περισσότερα σημεία!!!

http://www.versusos.com/xiaomi-mi3-vs-apple-iphone-6-comparison/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είπα να δω για πλάκα ένα συγκριτικό μεταξύ Xiaomi Mi3 και Iphone 6. Καλά, το Mi3 παρότι παλιό, το κερδίζει στα περισσότερα σημεία!!!

http://www.versusos.com/xiaomi-mi3-vs-apple-iphone-6-comparison/

 

Ευχαριστούμε για το τεστ και τι άψογη σελίδα, με πάρα πολλά τεστ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tην 'εξυπναδα' παντως στην google την κανανε :(

Πειτε 'Μακεδονία' και δειτε τι θα βγαλει....

 

Δεν συμβαίνει και τίποτε το τρομερό !!! , διότι το Google Now, είναι σε beta μορφή , ενώ αν το γράψεις στο κλασικό ψαχτήρι είναι μια χαρά.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια που ισως φανει (και είναι) ηλιθια..:O

λοιπον,θελω να ενεργοποιησω την φωνητικη στα μηνυματα.εχω την επισημη αγγλικη ρομ.παω στο play store κ βρισκω μονο το ''google now launcher'' και το ''google'' (δεν βρηκα δηλαδή εφαρμογή ''google now'' όπως νομιζα).κατεβαζω την εφαρμογή google?επειτα κανω κατι άλλο ή απλα παω στις γλωσσες κ βρισκω την ελληνικη?

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φλασάρω από την αρχή την τελευταία ROM που εχει βγαλει επίσημα η MIUI. Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για την developer. Ωστόσο στο site τους στην ενότητα με τις ROM για το MI3 δεν μπορώ να καταλάβω πια είναι η κατάλληλη για το δικό μας WCDMA. Αναφέρει διαφορα για Μαλαισία, Ινδία, κτλ ... αλλα εδώ για Ελλάδα εχει κανεις καμια ιδέα ποιο μπορω να χρησιμοποιησω;;; Ευχαριστώ...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φλασάρω από την αρχή την τελευταία ROM που εχει βγαλει επίσημα η MIUI. Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για την developer. Ωστόσο στο site τους στην ενότητα με τις ROM για το MI3 δεν μπορώ να καταλάβω πια είναι η κατάλληλη για το δικό μας WCDMA. Αναφέρει διαφορα για Μαλαισία, Ινδία, κτλ ... αλλα εδώ για Ελλάδα εχει κανεις καμια ιδέα ποιο μπορω να χρησιμοποιησω;;; Ευχαριστώ...

 

Και γιατί δεν βάζεις την τελευταία ελληνική;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

δεν το είχα σκεφτεί. Αν είναι root καλή ιδέα...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φλασάρω από την αρχή την τελευταία ROM που εχει βγαλει επίσημα η MIUI. Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για την developer. Ωστόσο στο site τους στην ενότητα με τις ROM για το MI3 δεν μπορώ να καταλάβω πια είναι η κατάλληλη για το δικό μας WCDMA. Αναφέρει διαφορα για Μαλαισία, Ινδία, κτλ ... αλλα εδώ για Ελλάδα εχει κανεις καμια ιδέα ποιο μπορω να χρησιμοποιησω;;; Ευχαριστώ...

 

China wcdma ειναι αυτο που θες

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

δεν το είχα σκεφτεί. Αν είναι root καλή ιδέα...

 

Εννοείται ότι είναι ροοτ

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι του φόρουμ καλησπέρα,θα ήθελα την βοήθεια σας.Τις προάλλες μου έπεσε και τσαλακώθικε το πίσω καπάκι του mi3 μου,:cry:θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει στο να βρώ γνήσιο ανταλακτικό με nfc?Υπάρχει κάτι τέτοιο;Βρήκα απο merimobiles απο alliexpress και κανα δύο ακόμη σελίδες αλλα είναι γνήσια;
Link to comment
Share on other sites

Για δειξε μας τι ακριβως εγινε και τι βρηκες..

 

 

http://www.merimobiles.com/high-quality-original-xiaomi-mi3-phone-backcover_p/meri10332.htm μια ειναι αυτη

 

και οι υπολοιπες αν στο aliexpress γραψεις mi3 battery back cover door θα σου τις εμφανισει.

Link to comment
Share on other sites

σβήσε τα δεδομένα τους (μάλλον δεν θα δουλέψουν)

απεγκατάσταση και εγκατάσταση των εφαρμογών , (θα δουλέψουν)

 

Τελικά ήθελε μια επανεκκίνηση απο μένα, εκτός απο αυτή που έγινε μόλις πέρασα την Ρομ. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Την περιγραφη ως γνησια πσντως...

Εχεις κανενα βιντεακι για το πως θα το αποσυρναμολογισεις;

 

 

Αυτο ειναι,δεν ειναι και πολυ δυσκολο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πως μπορώ να βρω κάποιο εύκολο πρόγραμμα να βρω άχρηστα πράγματα στο τηλέφωνο; γιατί έχει γεμίσει χωρίς να έχω σχεδόν τίποτα μεσα
Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιση σημερα δεν εχει;

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πως μπορώ να βρω κάποιο εύκολο πρόγραμμα να βρω άχρηστα πράγματα στο τηλέφωνο; γιατί έχει γεμίσει χωρίς να έχω σχεδόν τίποτα μεσα

Clean master

αναβαθμιση σημερα δεν εχει;

Μάλλον όχι γιατί στο αγγλικό miui λένε ότι η εκδοση που βγάλανε έχει προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα 'θεματακι', μου αλλαζει συνεχως την ζωνη ωρας. Ενω την βαζω +3h αυτη μου γυριζει στο +2 ενω εχω κλειστα ολες τις αυτοματες ενημερωσεις..
Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιση σημερα δεν εχει;

 

 

 

[Changelog] MIUI ROM 4.10.10 Full Changelog. Mi 3W & Mi 4 Suspended. την εβγαλαν το πρωι και εξαιτιας καποιων bug την τραβηξαν

MIUI ROM 4.10.10 for Mi 3W and Mi 4 suspended due to touch screen bugs. New version will be released soon.

 

ενημερωτικα παντως, επειδη ειχαν γιορτες στην κινα εχει πολυ λιγες αλλαγες οποτε μικρο το κακο.

MIUI ROM 4.10.10 Full Changelog

Note: Changelog marked out for Mi 3/4/Pad is for MIUI 6, otherwise, it's for MIUI V5.

 

[Contacts]

New - Added 'Directory' group (Mi 3/4 W/C) (10-8)

 

[Gallery]

Optimization - Moved 'Share' button in cloud album to the bottom (Mi 3/4 W/C) (10-9)

 

[Mi Life]

New - Save Directory business number to contacts (Mi 3/4 W/C) (10-8)

Optimization - Order of numbers searched from Directory when dialing a number (Mi 3/4 W/C) (10-8)

Fix - It might show as blank when tracking a express shipment number (Mi 3/4 W/C) (10-8)

Fix - Sometimes, it would FC when sending online messages (Mi 3/4 W/C) (10-8)

 

The changelog is kind of short because of China National Holiday. Hope you understand. Thank you!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...