Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλακα μας κανουν πηρα απαντηση απο την singapore

 

Dear Dimitris ,

 

Thank you for your support and attention.

 

Regarding the SAR of the MI3,we have got the feedback from our engineer that it is less than 1W/kg.

Hope that it can be helped.

Have a nice day!

 

Ειναι πραγματικα αστεια αυτη η υποθεση, να μας λενε διαφορετικες τιμες τα ιδια customer service

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλακα μας κανουν πηρα απαντηση απο την singapore

 

Dear Dimitris ,

 

Thank you for your support and attention.

 

Regarding the SAR of the MI3,we have got the feedback from our engineer that it is less than 1W/kg.

Hope that it can be helped.

Have a nice day!

 

Ειναι πραγματικα αστεια αυτη η υποθεση, να μας λενε διαφορετικες τιμες τα ιδια customer service

 

Εμένα στο live chat δεν ήξεραν ούτε η κοπέλα του hong kong ούτε της σιγκαπούρης.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο live chat δεν ήξεραν ούτε η κοπέλα του hong kong ούτε της σιγκαπούρης.

 

και τι γινεται τωρα, αυτο μπορει να εχει sar 3 που να ξερουμε οτι δεν μας πουλαν παραμυθι

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

και τι γινεται τωρα, αυτο μπορει να εχει sar 3 που να ξερουμε οτι δεν μας πουλαν παραμυθι

 

Έχεις δίκιο. Κι εγώ δεν ξέρω γιατί δεν ξέρουν ή δε λένε. Παρ' όλ' αυτά το αγόρασα. Εδώ τα παιδιά λένε ότι κάποιος είχε ένα μηχανηματάκι και έκανε μετρήσεις. Αν μπορούσαμε να είχαμε ένα τέτοιο, ας το δοκίμαζε κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω και εγω να το αγορασω.

Το sar του επειδη ρωτησα κατοχους και γνωστες του αθληματος να σας ενημερωσω

οτι ειναι κοντα στο 1.5w/kg.

Παντως αυτο που λενε οτι ολα τα xiaomi εχουν κοντα στο 1.5 sar δεν ειναι αληθεια.

Το redmi note της xiaomi που θελω επισης να αγορασω για τη γυναικα ειναι περιπου στα 0.45w/kg

Δε γνωριζω γιατι το mi3 εχει τοσο μεγαλο sar αλλα εμενα προσωπικα δε με ενοχλει

και δε θα με αποτρεψει να το αγορασω.

Μη ξεχναμε και τα μεγαλα sar του μηλου αλλα παρολα αυτα τα αγοραζαν χωρις φοβο ολοι.

Η ουσια ειναι οτι ειναι στο επιτρεπτο οριο.

Link to comment
Share on other sites

...Το sar του επειδη ρωτησα κατοχους και γνωστες του αθληματος να σας ενημερωσω οτι ειναι κοντα στο 1.5w/kg....Παντως αυτο που λενε οτι ολα τα xiaomi εχουν κοντα στο 1.5 sar δεν ειναι αληθεια....

 

Επειδή παρακολουθώ την "αγωνια" των κατόχων (δυνητικών ή πραγματικών) για το SAR εδώ και καιρό στο συγκεκριμένο νήμα, καλό θα είναι πληροφοριές του τύπου "ρωτησα τους γνώστες" να αποφεύγονται...!

Η πληροφορία πρέπει να τεκμηριώνεται ΓΡΑΠΤΑ, ωστε να μπορεί να επαληθευτεί (scripta manent), οπότε τα υπόλοιπα είναι βερεσέ...

Απο την άλλη, δεδομένου οτι επισημη πληροφορία, προς το παρόν, δεν υπάρχει (τους λόγους, τους κουβεντιάσαμε πολλάκις), όσοι έχετε αγχος/ανησυχία, αφήστε το ρε παιδια και στραφείτε προς κάτι άλλο με επισημα "γραμμένο" SAR...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε asot δεν υπαρχει κατι να τεκμηριωσω.

Ειναι καποια ατομα εμπιστα για μενα (οχι ιντερνετικα αλλα real life) που ασχολουνται χρονια με αγορες τεχνολογικων προιοντων απο Κινα

ακομα και με ταξιδια στην ιδια την χωρα.

Τους εμπιστευομαι και απλα ειπα τι μου ειπαν αυτοι.

Απο κει και περα αν θεωρει καποιος οτι ειναι βλακειες οκ ας μη το λαβει υποψη του.

Ο καθενας στο κατω κατω οτι sar βρισκει και διαβαζει γραφει εδω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρακολουθώ την "αγωνια" των κατόχων (δυνητικών ή πραγματικών) για το SAR εδώ και καιρό στο συγκεκριμένο νήμα, καλό θα είναι πληροφοριές του τύπου "ρωτησα τους γνώστες" να αποφεύγονται...!

Η πληροφορία πρέπει να τεκμηριώνεται ΓΡΑΠΤΑ, ωστε να μπορεί να επαληθευτεί (scripta manent), οπότε τα υπόλοιπα είναι βερεσέ...

Απο την άλλη, δεδομένου οτι επισημη πληροφορία, προς το παρόν, δεν υπάρχει (τους λόγους, τους κουβεντιάσαμε πολλάκις), όσοι έχετε αγχος/ανησυχία, αφήστε το ρε παιδια και στραφείτε προς κάτι άλλο με επισημα "γραμμένο" SAR...

 

Μια χαρα τα λες,και επισης να προσθεσω οτι οι περισσοτεροι δεν ξερετε καν τι ειναι το sar και τι αντιπροσωπευει στη πραγματικοτητα,οποτε πρωτα ενημερωθητε και μην ρωτατε απλα για να ακουσετε εναν 'αχρηστο' αριθμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλο είναι να γίνεται κουβέντα σε κάθε χαρακτηριστικό για να αποσαφηνίζεται η κατάσταση, από την άλλη ορθώς αναφέρθηκε ότι αν δεν έχουμε κάτι χειροπιαστό να μην πετάμε νούμερα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μία ερώτηση καθότι πέρα από το Find 5, το οποίο το είχα πάρει από το oppostore, δεν έχω αγοράσει άλλο Κινέζικο. Από ποιο site να προβώ στην αγορά του Mi-3? Merimobiles μήπως?
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μία ερώτηση καθότι πέρα από το Find 5, το οποίο το είχα πάρει από το oppostore, δεν έχω αγοράσει άλλο Κινέζικο. Από ποιο site να προβώ στην αγορά του Mi-3? Merimobiles μήπως?

 

αποψη μου απο αυτα:Merimobiles,ibuygou.com,to2c.com

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι θέμα hardware, ίσως πρεπει να βιντεοσκοπήσεις το πρόβλημα, να το "δείξεις" στον πωλητή και να το επιστρεψεις προς επισκευή/αντικατάσταση...

Μικρότερη πιθανότητα, να συμβαίνει κάτι με τον proximity sensor - εχεις περασμένη ζελατίνα προστασίας? βγάλτην να δεις αν εξακολουθει το πρόβλημα...

Μην αφήσεις άλλο χρονο να περάσει πάντως, αφού οι rom δεν σου έλυσαν το πρόβλημα, ξεκίνα διαδικασία επιστροφής...

 

ευχαριστώ, όχι, δεν έχω ζελατίνα, τελικά το πρόβλημα λύθηκε μόνο του! (μετά από τρεις εβδομάδες χρήσης!).

Link to comment
Share on other sites

Το etotalk του εχει βαλει sar 2.0w/kg.

Νομιζω το παρατραβηξε.

 

Όταν η εταιρεία σου λέει ότι είναι κάτω από το όριο, ζητάς ακριβή τιμή και "δεν ξέρουν" να σου πουν, δε φταίει το etotalk ή όποιο άλλο κατάστημα που δίνει ό,τι τιμή να 'ναι.

Link to comment
Share on other sites

Το etotalk του εχει βαλει sar 2.0w/kg.

Νομιζω το παρατραβηξε.

 

Η etotalk απο που το εβγαλε αυτο το συμπερασμα? Αν εχει δικους του μηχανικους και βγαλαν τιμη τετοια δεν νομιζω να θελει αμφισβητιση

δεδομενου οτι ξεπερασε την τιμη 1w/kg

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Η etotalk απο που το εβγαλε αυτο το συμπερασμα? Αν εχει δικους του μηχανικους και βγαλαν τιμη τετοια δεν νομιζω να θελει αμφισβητιση

δεδομενου οτι ξεπερασε την τιμη 1w/kg

 

Η άποψή μου είναι στο παραπάνω σχόλιο. Πιθανώς δηλαδή να έβαλαν την τιμή του ορίου συγκεκριμένα, έτσι για τα μάτια του κόσμου. Και καλά ότι είναι μέσα στα όρια.

Link to comment
Share on other sites

Η άποψή μου είναι στο παραπάνω σχόλιο. Πιθανώς δηλαδή να έβαλαν την τιμή του ορίου συγκεκριμένα, έτσι για τα μάτια του κόσμου. Και καλά ότι είναι μέσα στα όρια.

 

καταλαβαινω τι λες απολυτως , ουσιαστικα να εχουν το κεφαλι τους ήσυχο αν σε περιπτωση βγει καποιο επισημο σαρ στη χειροτερη θα πουν οτι σου πουλησαν ενα προιον με καλυτερα σπεκς απο οτι οι ιδιοι σου πλασαραν

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω τι λες απολυτως , ουσιαστικα να εχουν το κεφαλι τους ήσυχο αν σε περιπτωση βγει καποιο επισημο σαρ στη χειροτερη θα πουν οτι σου πουλησαν ενα προιον με καλυτερα σπεκς απο οτι οι ιδιοι σου πλασαραν

 

Α, δεν το πάω τόσο μακριά, στέκομαι απλά στο ότι θα σου πουν πως είναι μέσα στα όρια, άρα βάζω αυθαίρετα τιμή 2.0. Έτσι κι αλλιώς η ίδια η xiaomi μία λέει κάτω από 2.0 μία λέει μάξιμουμ 0.8., άρα έβαλα μια τιμή που αντιπροσωπεύει την αλήθεια, καθώς πάνω από 2.0 αποκλείεται να έχει :P

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια όταν πας να τραβηξεις φωτο οπου το θεμα είναι μπροστα από την φωτεινη πηγη (πχ ηλιος) βγαινει αρκετα σκοτεινη η φωτογραφια,ακομα κ με φλας.υπαρχει καμια ρυθμιση να διορθωνει καπως το αποτέλεσμα?:rolleyes:
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια όταν πας να τραβηξεις φωτο οπου το θεμα είναι μπροστα από την φωτεινη πηγη (πχ ηλιος) βγαινει αρκετα σκοτεινη η φωτογραφια,ακομα κ με φλας.υπαρχει καμια ρυθμιση να διορθωνει καπως το αποτέλεσμα?:rolleyes:

 

δοκιμασες με HDR ενεργο?

Screw you guys,I'm going home.........
Link to comment
Share on other sites

Έχω πελαγώσει μεταξύ αγοράς mi-3, lg g2, nexus 5, με Outsiders kingzone K1, iOcean x8 και σε πιο φτηνές λύσεις redmi note και coolpad f1 και Jiayu G4s

Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόποη αγορά από κίνα (μιλάω σε σχέση με N5, αφού μπορώ να γλιτώσω ΦΠΑ).

Ένας βασικός ενδοιασμός είναι η έλλειψη (?) gorilla glass στο mi-3. Δεν έχει κάποιου είδους προστασία, χρειάζεται οπωσδήποτε protector δηλαδή? Στο xperia S που έχω, δε μ αρέσει η αίσθηση αφής με το protector που του έχω βάλει και θα ήθελα στο καινούριο μου κινητό να μη βάλω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας το έχω παραγγείλει και το περιμένω να έρθει μετά από samsung wave I, xperia P θα είναι το επόμενο κινητό μου (smartphone). Ελπίζω να μην με απογοητεύσει σαν συσκευή από πλευράς δυνατοτήτων και να έχω συνεχή ενημέρωση firmware και όχι όπως η παραπάνω εταιρείες που στους 18 μήνες μας άφησαν στο έλεος του Θεού.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πελαγώσει μεταξύ αγοράς mi-3, lg g2, nexus 5, με Outsiders kingzone K1, iOcean x8 και σε πιο φτηνές λύσεις redmi note και coolpad f1 και Jiayu G4s

Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόποη αγορά από κίνα (μιλάω σε σχέση με N5, αφού μπορώ να γλιτώσω ΦΠΑ).

Ένας βασικός ενδοιασμός είναι η έλλειψη (?) gorilla glass στο mi-3. Δεν έχει κάποιου είδους προστασία, χρειάζεται οπωσδήποτε protector δηλαδή? Στο xperia S που έχω, δε μ αρέσει η αίσθηση αφής με το protector που του έχω βάλει και θα ήθελα στο καινούριο μου κινητό να μη βάλω..

 

νομιζω οτι το mi3 εχει gorila glass 3 δεσ εδω..(The Xiaomi Mi3 is equipped with a 5-inch screen that has a resolution of 1920 x 1080 pixels. It is an IPS OGS panel which is, as mentioned before, protected with Gorilla Glass 3 against scratches and the not so beloved spiderman app. During the test the screen convinced us through total perfection. It is the most beautiful screen we have seen so far in a smartphone.¨)http://chinamobilemag.com/xiaomi-mi3-16gb-snapdragon-800-phone-review/

Link to comment
Share on other sites

doctorkostis

δοκιμασες με HDR ενεργο?

 

όχι δεν δοκιμασα αλλα νομιζω ότι άλλη είναι η λειτουργια του HDR...θα το δοκιμασω όμως οκ.

 

s2117

Ένας βασικός ενδοιασμός είναι η έλλειψη (?) gorilla glass στο mi-3. Δεν έχει κάποιου είδους προστασία, χρειάζεται οπωσδήποτε protector δηλαδή?

 

δεν είμαι σιγουρος αν εχει gorilla glass 3 αλλα εχει σιγουρα προστασια, το ειχα διαβασει καπου.Αλλα κ σε βιντεο αντοχης του κιν η οθονη δεν σπαει ευκολα που σημαινει ότι δεν είναι σκετο γυαλι!;)

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...