Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Maddoctor, φίλε μου, να ξέρεις ότι έχω ξανακατεβάσει το αρχείο και πάλι με office 2013 δεν παίρνει όλες τις τιμές σωστά. Βγάζει αυτό μια δυο φορές, μετά invalid web query και στο τέλος δεν έχει σωστές τιμές σε όλα τα μαγαζιά. Στους άλλους δουλεύει σωστά το excel αρχείο?

 

[ATTACH]45375[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο το google που κατεβάσαμε απο το miui store κατεβάζουμε το google contact sync(έχει το εικονίδιο των επαφών του κλασικού android) και είναι έτοιμο.Αυτό που δεν έχω βρει είναι όταν μου στέλνουν μήνυμα άτομα τα οποία τα έχω στον τηλεφωνικό μου κατάλογο στα μηνύματα δεν μου βγάζει το όνομα του μόνο τον αριθμό.

Πρέπει να περάσεις σε όλες σου τις επαφές το +30 μπροστά από τον αριθμό για να μην στο κάνει αυτό.

Ή θα το κάνεις εσύ χειροκίνητα, ή μέσω κάποιας εφαρμογής.

Εγώ το είχα κάνει σε 1 λεπτό με το Number Fixer.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δεν έχει και το 64αρι να βλέπαμε πόσο θα το είχε.

Πράγματι κρίμα. Μου είχαν πει ότι έχουν μόνο το Tegra όταν είχα μιλήσει μαζί τους

 

Maddoctor, φίλε μου, να ξέρεις ότι έχω ξανακατεβάσει το αρχείο και πάλι με office 2013 δεν παίρνει όλες τις τιμές σωστά. Βγάζει αυτό μια δυο φορές, μετά invalid web query και στο τέλος δεν έχει σωστές τιμές σε όλα τα μαγαζιά. Στους άλλους δουλεύει σωστά το excel αρχείο?

 

[ATTACH]45375[/ATTACH]

Θα σας ανεβάσω σήμερα στην υπογραφή μου ενημερωμένο. Εμένα πάντως δουλεύει μια χαρά. Πράγματι το Coolicool παραμένει το πιο φθηνό στο 16άρι. Ορίστε και μία σημερινή φωτό. Είδα ότι μερικοί έριξαν λίγο την τιμή τους... :D

 

http://i737.photobucket.com/albums/xx12/ekonstadoudakis/xiaomi_zps067d1913.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι κρίμα. Μου είχαν πει ότι έχουν μόνο το Tegra όταν είχα μιλήσει μαζί τους

 

 

Θα σας ανεβάσω σήμερα στην υπογραφή μου ενημερωμένο. Εμένα πάντως δουλεύει μια χαρά. Πράγματι το Coolicool παραμένει το πιο φθηνό στο 16άρι. Ορίστε και μία σημερινή φωτό. Είδα ότι μερικοί έριξαν λίγο την τιμή τους... :D

 

http://i737.photobucket.com/albums/xx12/ekonstadoudakis/xiaomi_zps067d1913.jpg

 

antelife,fastcardtech και vickmall ειναι τα πιο φτηνα αυτην την στιγμη...Ακομα κ απο το coolicool!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα μετά από αλλεπάλληλα mails κατάφερα να πάρω απάντηση από την εταιρεία για το SAR ήταν το μόνο που ήθελα για να το παραγγείλω.

Ακούω προτάσεις για παραγγελία.Το βασικό είναι να έρθει χωρίς να πληρώσω τελωνείο.

 

Παραθέτω και την απάντηση:

 

Dear xxxxxxxxx,

 

Thank you for your support and attention.

 

After the test, the highest SAR is 0.8W/kg.

 

Thank you so much for your understanding and cooperation.

Should you have any question, please feel free to contact us.

Wish you have a nice day!

Yours,

Kalin Ong

Xiaomi Singapore Customer Service Center

Website: http://www.mi.com

E-Mail: service.sg@xiaomi.com

Web Chat Service: http://www.xiaomi.com/sg/service/online/

Hotline: +65 6761 6088

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω μαγαζί είναι αξιόπιστο;

http://www.antelife.com/xiaomi-mi3-m3-quad-core-qualcomm-snapdragon800-2-3ghz-5-0inch-fhd-lg-screen-2g-16g-sony-camera-2-0mp-13-0mp-nfc-3050mah-smartphone-white.html

 

Η τιμή φαίνεται μια χαρά. Θα παραγγείλω για ένα φίλο και θέλω να αποφύγω πιθανά προβλήματα παραδόσεων. Υπάρχει κάτι που να προσέξω κατά την παραγγελία; Θα το πάρει Unrooted και απλά θα βάλει το ελληνικό πληκτρολόγιο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια τη δευτερα θα φτιαξω paypall και θα ειμαι ετοιμος για τη παραγγελια του θρυλικου κινητου .Απο που να το αγορασω με ασφαλεια και εμιστοσυνη και επιπλεον τι αλλο 8α χρειαστει να αγορασω για το συγκεκριμενο κινητο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα μετά από αλλεπάλληλα mails κατάφερα να πάρω απάντηση από την εταιρεία για το SAR ήταν το μόνο που ήθελα για να το παραγγείλω.

Ακούω προτάσεις για παραγγελία.Το βασικό είναι να έρθει χωρίς να πληρώσω τελωνείο.

 

Παραθέτω και την απάντηση:

 

Dear xxxxxxxxx,

 

Thank you for your support and attention.

 

After the test, the highest SAR is 0.8W/kg.

 

Thank you so much for your understanding and cooperation.

Should you have any question, please feel free to contact us.

Wish you have a nice day!

Yours,

Kalin Ong

Xiaomi Singapore Customer Service Center

Website: http://www.mi.com

E-Mail: service.sg@xiaomi.com

Web Chat Service: http://www.xiaomi.com/sg/service/online/

Hotline: +65 6761 6088

 

Κ εγώ αυτό περίμενα για να παραγγείλω, αλλά γιατί δε λένε την τιμή για το κεφάλι και την τιμή για το σώμα?!

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω μαγαζί είναι αξιόπιστο;

http://www.antelife.com/xiaomi-mi3-m3-quad-core-qualcomm-snapdragon800-2-3ghz-5-0inch-fhd-lg-screen-2g-16g-sony-camera-2-0mp-13-0mp-nfc-3050mah-smartphone-white.html

 

Η τιμή φαίνεται μια χαρά. Θα παραγγείλω για ένα φίλο και θέλω να αποφύγω πιθανά προβλήματα παραδόσεων. Υπάρχει κάτι που να προσέξω κατά την παραγγελία; Θα το πάρει Unrooted και απλά θα βάλει το ελληνικό πληκτρολόγιο.

Ευχαριστώ

 

Η τιμή είναι καλή, αλλά το κατάστημα έχει κάκιστη επικοινωνία, δηλαδή δεν σε απαντάνε ποτέ.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις σε όλες σου τις επαφές το +30 μπροστά από τον αριθμό για να μην στο κάνει αυτό.

Ή θα το κάνεις εσύ χειροκίνητα, ή μέσω κάποιας εφαρμογής.

Εγώ το είχα κάνει σε 1 λεπτό με το Number Fixer.

 

Μια χαρά δούλεψε η εφαρμογή.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι καλή, αλλά το κατάστημα έχει κάκιστη επικοινωνία, δηλαδή δεν σε απαντάνε ποτέ.

 

'Αρα ανύπαρκτη επικοινωνία.. Πάμε σε άλλο.. Ψάχνω το άσπρο βασικά...

16GB:

Pandawill: Δεν έχει άσπρο και είναι και στα 263€

to2c: Το άσπρο 247€ και χωρίς ιδιαίτερα δωράκια

Coolicool: Μόνο γκρι στα 221€ (και δεν ξέρω αν είναι καλό μαγαζί)

1buy.com: 244€ και χωρίς κανένα δώρο

minideal: 256€ και χωρίς ιδιαίτερα δωράκια

geekbuying: 363€ (!!!) και χωρίς δωράκια

merimobiles: Δεν υπάρχει το άσπρο. 244€ και χωρίς δωράκια

touch-us: Γύρω στα 260€

 

Άρα μάλλον θα πρέπει να περιμένω λίγο...

Link to comment
Share on other sites

'Αρα ανύπαρκτη επικοινωνία.. Πάμε σε άλλο.. Ψάχνω το άσπρο βασικά...

16GB:

Pandawill: Δεν έχει άσπρο και είναι και στα 263€

to2c: Το άσπρο 247€ και χωρίς ιδιαίτερα δωράκια

Coolicool: Μόνο γκρι στα 221€ (και δεν ξέρω αν είναι καλό μαγαζί)

1buy.com: 244€ και χωρίς κανένα δώρο

minideal: 256€ και χωρίς ιδιαίτερα δωράκια

geekbuying: 363€ (!!!) και χωρίς δωράκια

merimobiles: Δεν υπάρχει το άσπρο. 244€ και χωρίς δωράκια

touch-us: Γύρω στα 260€

 

Άρα μάλλον θα πρέπει να περιμένω λίγο...

 

http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_mi3_snapdragon_800_quad_core_android_4_2_5_inch_2_3ghz_2gb_ram_64gb_rom-5519-eur.html

Γράφει οτι black and white είναι stock και το κατάστημα είναι αξιόπιστο

Link to comment
Share on other sites

http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_mi3_snapdragon_800_quad_core_android_4_2_5_inch_2_3ghz_2gb_ram_64gb_rom-5519-eur.html

Γράφει οτι black and white είναι stock και το κατάστημα είναι αξιόπιστο

 

Ναι αλλά έχει και 280 κάτι ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έχει και 280 κάτι ευρώ...

 

Οπως αναφέρθηκε το 64άρι έχει τόσο. Πάντως προσεξτε απο που θα ψωνίσετε γιατι κάποιοι την πατησαν

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απόφαση να πάρω το ανωτέρω κινητό. Έχω κάποιες απορίες:

1) από ποιο sait να το παραγγείλω (αξιόπιστο)

2) τι γίνεται με τελωνείο? διάβασα ότι στα σχόλια να γράψω gifts, αξία μικρή και EMS

3) αν κάποιος το έχει εντυπώσεις φωτογραφικής μηχανής και λειτουργικού.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δούλεψε η εφαρμογή.Ευχαριστώ.

 

το εκανα και εγω όντως βγαζει τα ονοματα στα sms αλλα τωρα δεν βγαζει τα ονοματα οταν με καλουν ..:dizzy:

Link to comment
Share on other sites

'Αρα ανύπαρκτη επικοινωνία.. Πάμε σε άλλο.. Ψάχνω το άσπρο βασικά...

16GB:

Pandawill: Δεν έχει άσπρο και είναι και στα 263€

to2c: Το άσπρο 247€ και χωρίς ιδιαίτερα δωράκια

Coolicool: Μόνο γκρι στα 221€ (και δεν ξέρω αν είναι καλό μαγαζί)

1buy.com: 244€ και χωρίς κανένα δώρο

minideal: 256€ και χωρίς ιδιαίτερα δωράκια

geekbuying: 363€ (!!!) και χωρίς δωράκια

merimobiles: Δεν υπάρχει το άσπρο. 244€ και χωρίς δωράκια

touch-us: Γύρω στα 260€

 

Άρα μάλλον θα πρέπει να περιμένω λίγο...

Οσοι το θέλουν σε μαυράκι από vickmall 317$

http://www.vickmall.com/xiaomi-m3-snapdragon-800-quad-core-2-3ghz-2gb-16gb-nfc-otg-3050mah-5-0-inch-fhd-ogs-screen-smartphone-black.html

υπάρχει και κουπόνι "myphone" που μειώνει ακόμα 3$ :p

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο μια βδομαδα με το κινητο μπορω να πω οτι οποιος θελει να το παρει να το κανει με κλειστα ματια αρκει να ειναι γνησιο απο αξιοπιστο μαγαζι, πραγματικα δεν υστερει πουθενα κατα την γνωμη μου και με τα λεφτα που κοστιζει εδω δεν παιρνεις ουτε το μισο σε επιδοσεις κινητο απο τις γνωστες αγνωστες εταιριες
Link to comment
Share on other sites

το χτυπησα και εγω απο το coolicool ...τωρα περιμενουμε tracking!

οσοι το εχετε ,η οθονη χαραζεται?χρειαζεται filp case?

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει την Ελληνική 4.5.16 και σήμερα μου έβγαλε παραθυράκι για αναβάθμιση. Λέω ωραία η Ελληνική θα είναι πάλι αλλά @@ μου κατέβασε την κανονική. Τώρα προσπαθώ να βάλω την παλιά πάλι και δεν μπορώ. Προσπαθώ να κάνω copy paste στην SD το αρχείο και μου βγάζει σφάλμα ότι δεν μπορεί να μεταφερθεί το αρχείο. Με τα πολλά κατάφερα να κατεβάσω την παλιά ρομ στο κιν αλλά όταν μέσα από το recovery πατάω update μου λέει πάλι install update.zip failed. Τι σκτά κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει την Ελληνική 4.5.16 και σήμερα μου έβγαλε παραθυράκι για αναβάθμιση. Λέω ωραία η Ελληνική θα είναι πάλι αλλά @@ μου κατέβασε την κανονική. Τώρα προσπαθώ να βάλω την παλιά πάλι και δεν μπορώ. Προσπαθώ να κάνω copy paste στην SD το αρχείο και μου βγάζει σφάλμα ότι δεν μπορεί να μεταφερθεί το αρχείο. Με τα πολλά κατάφερα να κατεβάσω την παλιά ρομ στο κιν αλλά όταν μέσα από το recovery πατάω update μου λέει πάλι install update.zip failed. Τι σκτά κάνω λάθος;

 

προσπαθεις να κανεις υποβαθμιση(downgrade) του λογισμικου...αυτο δεν γινετε..επειδη εχεις καινουριο λογισμικο..

Link to comment
Share on other sites

antelife,fastcardtech και vickmall ειναι τα πιο φτηνα αυτην την στιγμη...Ακομα κ απο το coolicool!

Τα δύο πρώτα δεν νομίζω ότι είναι πολύ αξιόπιστα, ενώ το τρίτο είναι πιο ακριβό κατά 26 δολάρια αν δεις ;)

Εγώ πάντως από το coolicool μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο πρόβλημα ότι έχω παραγγείλει. Για τα μαγαζιά που αναφέρονται άλλα δεν έχω διαβάσει καλά σχόλια στο φόρουμ, αλλά θεωρούνται αξιόπιστα. Ουσιαστικά πιστεύω είναι να μην σου κάτσει. Διάβαζα για το ibuygou ότι είναι αναξιόπιστο μαγαζί και έστειλε σπασμένα κινητά mi1s σ' ένα πελάτη, όταν εδώ σίγουρα πολλοί θα πούνε το αντίθετο. Καλό είναι να μιλάτε πρώτα μαζί τους. Μετά ρωτάτε άτομα που έχουν αγοράσει από εκεί που σκέφτεστε εάν είχαν πρόβλημα. Και μετά κάνετε την προσευχή σας και παραγγέλνετε ότι δεν θα σας κάτσει κάποια στραβή :p

 

Επίσης για πιο φθηνά, είχα δώσει πιο πριν 3 sites για κωδικούς και κουπόνια για καλύτερες τιμές. Χρησιμοποιήστε τα!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5400948#post5400948

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

προσπαθεις να κανεις υποβαθμιση(downgrade) του λογισμικου...αυτο δεν γινετε..επειδη εχεις καινουριο λογισμικο..

 

Μάλλον εννοείς την 4.5.23 αυτή δεν έχει ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...