Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οποιος ξερει!το thl w11 δεν παιρνει καρτα sd?

 

Αν ακόμη και συ, τόσο παλιος/έμπειρος, φτάνεις να ρωτάς τέτοια πράγματα, καήκαμε...

>> Minideal.net > W11 > Card extend = NO

Επίσης, το πίσω καπάκι ΔΕΝ βγαινει (οι κάρτες SIM μπαινουν απο υποδοχές), battery not replaceable...

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ακόμη και συ, τόσο παλιος/έμπειρος, φτάνεις να ρωτάς τέτοια πράγματα, καήκαμε...

>> Minideal.net > W11 > Card extend = NO

Επίσης, το πίσω καπάκι ΔΕΝ βγαινει (οι κάρτες SIM μπαινουν απο υποδοχές), battery not replaceable...

το ειδα για την καρτα sd αλλα καλυτερα ρωταω εαν το εχεις κανενας να μου ελεγε για σιγουρια!
Link to comment
Share on other sites

H υποδοχή για sd υπάρχει στο w11 απλά για να βάλεις την κάρτα,πρέπει να ξεδιβώσεις το καπάκι
Link to comment
Share on other sites

H υποδοχή για sd υπάρχει στο w11 απλά για να βάλεις την κάρτα,πρέπει να ξεδιβώσεις το καπάκι

 

σωστος ο φιλος,κ επισης η μπαταρια αλλαζει,υπαρχει κ βιντεο στο αντιστοιχο τριτ αν κοιταξετε.

Link to comment
Share on other sites

H υποδοχή για sd υπάρχει στο w11 απλά για να βάλεις την κάρτα,πρέπει να ξεδιβώσεις το καπάκι

 

σωστος ο φιλος,κ επισης η μπαταρια αλλαζει,υπαρχει κ βιντεο στο αντιστοιχο τριτ αν κοιταξετε.

 

Συμφωνω, εφικτά είναι, όμως αφού είναι τόσο απλό, γιατί δεν το δίνει ως δυνατότητα ο κατασκευαστής?

μήπως το βαλε/βγάλε καπάκι (στο συγκεκριμένο) έχει θέμα? (του τύπου που το ανοίγει, του "πεφτει" το module της κάμερας!)

και στα goophone (iphone clone) γίνεται κάτι αντίστοιχο για να αυξησεις κάποιος την rom!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

θελω μια βοηθεια για οποιον γνωριζει τι να προτιμησω

1) Ulefone Star U9000 N9002 που ειναι κλωνος του note3

2) ΝΟ1 S6 που ειναι κλωνος του s4?

ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα θα ηθελα την γνωμη σας αναμεσα σε 2 τηλεφωνα

1)Ulefone Star U9000 N9002 που ειναι κλωνος του note 3

2)NO1 S6 που ειναι κλωνος του s4

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, για να ελαφρύνω λίγο την κατάσταση, παρήγγειλα απο geekbuing μία θήκη και επειδή ήταν φθηνή, είπα να μην πληρώσω παραπάνω για να πάρω tracking number.

Είναι 36η ημέρα και δεν έχει εμφανισθεί.

Θα περιμένω καμια βδομάδα ακόμη.

Αν δεν έρθει ποτέ θα μπορώ να διεκδικήσω τίποτα μεσω paypal ή τώρα που δεν έχω tracking number δεν μπορώ...???

 

Και εγώ είχα πάρει έναν φορτιστή αυτοκινήτου USB από Geekbuying χωρίς tracking number και δεν ήρθε ποτέ αλλά πήρα τα λεφτά από το paypal πίσω. Οτιδήποτε άλλο έχω πάρει χωρίς tracking από Ebay το έχω παραλάβει. Τι γίνεται, δεν τα στέλνει το Geekbuying;; :X

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για οταν πληρώνουμε σε δολάρια απο μαγαζιά κινεζικά την μετατροπη την κανει το paypal ή η τράπεζα???? αυτό δεν εχω καταλάβει ακομα .Μια μικρή αγορα που εχω κάνει σε δολαρια σε είδα καμια χρεωση εξτρα στο paypal ουτε στην τραπεζα ειδα καποια χρεωση.Μηπως γλιτώσουμε τιποτα μεταξύ ισοτιμίας ευρω σε δολαριο.
Link to comment
Share on other sites

Ένα κινητό που αγόρασα πριν λίγες μέρες είχε τιμή στο κατάστημα περίπου €75 ή $98.

Πληρώνοντας σε δολάρια και έχοντας ως primary το USD στο ΡΡ, τελικά πλήρωσα περίπου €72,50 χωρίς άλλες χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο Currency converter έχει 2 νομισματα λόγω πρόσφατης μικρής αγοράς σε δολάρια, πρώτα το ευρω ως primary και δεύτερο τα δολαρια, άρα πάω και διαγράφω το ευρω και αφήνω μόνο τα δολαρια ως κυριο νομισμα.Σωστά???Ελπίζω να μην έχει καμιά προμήθεια συναλλάγματος η τράπεζα και έρθει μια η άλλη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαγράφεις κάτι, απλά επιλέγεις USD και πατάς το "Make Primary"

 

Η Alpha δεν κράτησε κάποια προμήθεια, δεν εμφανίζεται τουλάχιστον τέτοια χωριστή εγγραφή στον λογαριασμό της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως και άλλοι φαντάζομαι, απο τότε που μάθαμε την κινέζικη αγορά μου την έχουν πέσει όλοι, φίλοι γνωστοί, να τους προτείνω και να τους φέρω κινητό.

Με αδέρφια και φίλους τα έβγαλα πέρα.

Με τα μελλοντικά πεθερικά μου τί γίνεται...???:):ninja:

Όπως καταλαβαίνετε πρέπει να φέρω 2 κινητά με τα λιγότερα προβλήματα.

Δεν ασχολούνται και πολύ, δε θέλουν πολλά αλλά τουλάχιστον να μην έχει θέμα με μπαταρία,σήμα ή λειτουργικότητα.

Μέχρι 5αρα οθόνη, wi-fi, 3G εννοείται, το λιγότερο 1/4gb και μέχρι 120-130 ευρώ.

Λοιπόν, ακούω προτάσεις...καιιιιι το ξύλο μισό-μισό...:lol::p:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως και άλλοι φαντάζομαι, απο τότε που μάθαμε την κινέζικη αγορά μου την έχουν πέσει όλοι, φίλοι γνωστοί, να τους προτείνω και να τους φέρω κινητό.

Με αδέρφια και φίλους τα έβγαλα πέρα.

Με τα μελλοντικά πεθερικά μου τί γίνεται...???:):ninja:

Όπως καταλαβαίνετε πρέπει να φέρω 2 κινητά με τα λιγότερα προβλήματα.

Δεν ασχολούνται και πολύ, δε θέλουν πολλά αλλά τουλάχιστον να μην έχει θέμα με μπαταρία,σήμα ή λειτουργικότητα.

Μέχρι 5αρα οθόνη, wi-fi, 3G εννοείται, το λιγότερο 1/4gb και μέχρι 120-130 ευρώ.

Λοιπόν, ακούω προτάσεις...καιιιιι το ξύλο μισό-μισό...:lol::p:lol::p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=368150 και τους κάνεις και οικονομία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνετε πρέπει να φέρω 2 κινητά με τα λιγότερα προβλήματα.

Δεν ασχολούνται και πολύ, δε θέλουν πολλά αλλά τουλάχιστον να μην έχει θέμα με μπαταρία,σήμα ή λειτουργικότητα.

Μέχρι 5αρα οθόνη, wi-fi, 3G εννοείται, το λιγότερο 1/4gb και μέχρι 120-130 ευρώ.

Λοιπόν, ακούω προτάσεις...καιιιιι το ξύλο μισό-μισό...:lol::p:lol::p

 

Lenovo S650 λευκό για την μέλλουσα πεθερα και με μικρή υπέρβαση στα χρήματα, Xiaomi Red Rice για τον συμπέθερο!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Στα γνωστα site το βλεπω out of stock.

υπάρχει εδώ http://www.lenteen.com/goods.php?id=253 δεν το ξέρω όμως το μαγαζί, πάντως το τηλ είναι ΑΣΤΕΡΙ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Lenovo S650 λευκό για την μέλλουσα πεθερα και με μικρή υπέρβαση στα χρήματα, Xiaomi Red Rice για τον συμπέθερο![/quote

Μεσα στο μυαλο μου εισαι, τα ζαχαρωνα και τα δυο απλα δεν εχω διαβασει και τα αντιστοιχα νηματα στο φορουμ.

Η αληθεια ειναι οτι ειναι καλα και τα δυο.

Θα πρεπει να διαβασω και τα αντιστοιχα post.

Και αλλες προτασεις καλοδεχουμενες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Lenovo S650 λευκό για την μέλλουσα πεθερα και με μικρή υπέρβαση στα χρήματα, Xiaomi Red Rice για τον συμπέθερο!

Μεσα στο μυαλο μου εισαι, τα ζαχαρωνα και τα δυο απλα δεν εχω διαβασει και τα αντιστοιχα νηματα στο φορουμ.

Η αληθεια ειναι οτι ειναι καλα και τα δυο.

Θα πρεπει να διαβασω και τα αντιστοιχα post.

Και αλλες προτασεις καλοδεχουμενες....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Ψάχνω ένα φτηνο κινητάκι μέχρι 70E 4,5 οθόνη και καλή μπαταρία για την κοπέλα μου , πρώτη φορά επαφή με τέτοια κινητά . Όποιος θέλει ας κάνει καμια καλή και αξιόπιστη πρόταση . Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Απο που και ως που Red Rice για τον πεθερο με τα 500 bloat της Miui μεσα;

Ωπα παιδια, τον πεθερο και τα ματια μας...:-P

Ειναι και μυστηριος...

Τι εννοεις για τα 500 bloat της Miui?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες συνεχίζετε την ίδια τακτική .... κατηγορείτε εταιρείες χωρίς να έχετε ιδίαν πείρα, απλώς και μόνο γιατί δεν την θεωρείτε "επώνυμη".

Το καλύτερο το οποίο μπορείτε να κάνετε, είναι να προτείνετε κάποιο μοντέλλο εφ'όσον είσθε κάτοχος και το γνωρίζετε.

Εγώ έχω ένα CUBOT από τα πιό φθηνά, του έχω βγάλει το λάδι, έπεσε κάτω πολλές φορές, και δουλεύει μιά χαρά, αλλά όπως θα είδατε, δεν βγήκα να πώ τίποτα, ούτε να χαρακτηρίσω "άχρηστο" κάποιο τηλέφωνο.

Και όπως γράφεις και εσύ .. "από που και ως που γίνατε όλοι ειδήμονες δεν μπορώ να καταλάβω.

Φιλικά πάντα .... :)

 

Έτσι ακριβώς είναι, εάν δεν έχεις ένα τηλέφωνο στα χέρια σου πώς βγαίνεις και ισχυρίζεσαι με σθένος κάποια πράγματα, μόνο τη γνώμη σου μπορείς να πεις και τίποτα άλλο.

Δεν μπορώ να πω για τα Cubot αλλά για το G4 από φίλο μου δεν πετάει από την χαρά του κιόλας, όλο κάτι του φταίει.

Και για να πω την αντιπαράθεση που είχαμε : αγόρασε πριν από εμένα το G4 και μου έλεγε που πας ρε καταμήτρο και αγοράζεις το Amoi N828 πάρε το G4 που είναι έτσι και αλλιώς, που είναι πρώτο σε πωλήσεις κτλ , εν κατακλείδι το έχω 6+ μήνες, χωρίς κανένα πρόβλημα και το φιλαράκι μου λέει συνέχεια τι κινητάρα είναι το Amoi και μ@@@κια που δεν πήρε το ίδιο. Έχω αγοράσει αλλά 2 Amoi ( N828 & A862W) τα οποία έχουν μείνει οι κάτοχοί τους απόλυτα ικονοποιημένοι.

Όλα έχουν τα προβλήματά τους ακόμα και τα επώνυμα, Sony Ericsson, Samsung, Nokia κτλ αλλά το ζήτημα είναι ότι εάν θα δώσω 80€ για ένα κινητό ξέρω τι θα είναι, αν όμως σκάσω 200€ πρέπει να είναι όχι μόνο ποιοτικά αλλά και από λογισμικής άποψης πολύ καλύτερο από τα 80-100-120€.

 

Όλα αυτά τα έχω βρει στην μάρκα που λέγεται Amoi : Άριστη ποιότητα κατασκευής (δεν τρίζει, το πίσω καπάκι έχει σχεδόν βελούδινη αφή) η μαμίσια rom χωρίς προβλήματα, gps τέλειο, ακουστικό άψογο και φωτογραφική αρκετά καλή για τα χρήματά του.

Για εμένα είναι το απόλυτο no name ποιοτικό κινητό από την Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν λίγο παρέλαβα από minideal μετά από ενάμιση μήνα αναμονής ένα N3+. Οκταπυρινο στα 1,7 με οθόνη 5,7 ίντσες. Ακόμα δεν το έχω δουλέψει αλλά έχω αρχίσει να ξενερονω. Στο κουτί όπως και σε ένα αυτοκόλλητο στην οθόνη έγραφε ότι είναι 4πυρινο στα 1,5. Πως μπορώ να σιγουρευτω για το τι είναι? Και τέλος ενώ έλεγε ότι έχει δυο μπαταρίες στο κουτί είχε μόνο μια. Περιμένω απάντηση τους και τη βοήθεια σας.
Link to comment
Share on other sites

Δώσε ένα λινκ ποιο μοντέλο αγόρασες. Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...