Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ZTE Nubia Mini, Ολα πολυ ωραια το μονο που με χαλαει οτι καβαλαει μια sim. :mad:

 

HUAWEI Honor 3C, Επεξεργαστης, καμερα κ οθονη που δεν ειναι IGZO.... :mad:

 

Huawei Ascend Honor 3 outdoor, Και αυτο δεν εχει 2sim και igzo Οπου εδω δεν με απασχολει τοσο...

 

Ειναι ανιση η σύγκριση...

Αν μπορείς να δώσεις τα $300, να πάρεις το ΖΤΕ (αλλα από κατάστημα, όχι από AliExpress)

Αν θες να μείνεις στα $210, το Honor 3C ειναι άριστη επιλογη.-

 

Εγω πάντως θεωρώ οτι αγορά από Κίνα. πρέπει να μένει κοντά στα $200...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όλα έχουν σχέση.....επαναλαμβάνω ότι έχω την άποψη όχι πάνω από 150 € για τηλ απο κίνα χωρίς ουσιαστικά εγγυηση ( μην μου αρχίσεις του στυλ ....στείλε το πίσω 20-30 μέρες να φτάσει, πλήρωσε και την αποστολή- 10 μέρες να το δούνε- 20 -30 μέρες να γυρίσει ) από εκεί και πέρα συγκρίνω ένα δυνατό τηλ κατασκευασμένο από μία γνωστή εταιρία (3c) με ένα επίσης δυνατό ( zte), εγώ στην θέση του λοιπόν και σύμφωνα με την λογική που μόλις παράθεσα αν είναι να δώκω μάνα μου 200+ ευρώ, πάω και πέρνω ένα μεταχείρο από εδώ ( πχ n4 ) τούμπανο , πολλά σε τέλεια κατάσταση ( όπως το δικό μου :) ) και με εγγύηση πραγματική και ίσως και μεγαλύτερη χρονικά από του κινέζου.

Αυτάααααααα :) :)

 

Δηλαδη εχει τοσο διαφορα αν θα 'χασεις' 150€ αντι για 200€; Πλακα κανουμε;

 

To αλλο για μεταχείρο, ασχολιαστο, γιατι να μη δωσεις λιγα παραπανω να παρεις το S4 κλπ

 

 

Δεν θα το έλεγα ότι βρίσκεται και πιο κάτω από την Jiayu για την οποία αναφέρονται τόσα προβλήματα! Μια χαρά είναι και τα κινητά της cubot.

 

1000 φορές cubot από jiayu.

 

Ναι ναι, τα Cubot ειναι 'καλα' και τα Jiayu 'μάπα'. Οτι πειτε.

Να το πεταξω το G3S μου; Ο φιλος μου να το πεταξει το G4; Που δουλεουν και τα 2 μπομπα;

 

Οοοοοοοοοταν κανουν τα Cubot τις πωλησεις των Jiayu, τα ξαναλεμε για 'ποιοτικα' και 'μαπα'.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ανιση η σύγκριση...

Αν μπορείς να δώσεις τα $300, να πάρεις το ΖΤΕ (αλλα από κατάστημα, όχι από AliExpress)

Αν θες να μείνεις στα $210, το Honor 3C ειναι άριστη επιλογη.-

 

Εγω πάντως θεωρώ οτι αγορά από Κίνα. πρέπει να μένει κοντά στα $200...

 

Και μαλλον αυτο θα κανω, ας μας φυγει η κ@υλα απο το μυαλο να τα εχουμε ολα. Και μην δεινουμε ολα τα λεφτα μας σε αυτα. Κατα 99% τοτε αυτο ναι, τωρα οσο για το 1gb Ram vs 2gb Ram, διαφορα απο τι ειδα ειναι 20€ να παρω τα 2GB χωρις 2η σκεψη ετσι;

Απο ποιο σαιτ προτινετε να το παρω;

 

1. http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-basic.html 154€

2. http://www.minideal.net/huawei-honor-3c-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-with-5-0-inch-hd-ogs-screen.html 158€

3. http://www.antelife.com/huawei-honor-3c-wcdma-version-mtk6582-quad-core-1-3ghz-5-0inch-1280-x-720-1gb-8gb-dual-camera-5-0mp-8-0mp-smartphone-white.html 170€

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα από τα δύο πρώτα και ρώτα τους πριν την αγορά για Κανά δωράκι ή επιπλέον έκπτωση (στα τοπικ τους εδώ μέσα)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

Ειμαστε πάντως και αρκετοί που το παραγγείλαμε απο vickmall γιατί έχει "πακετάκι" με θήκη και ακουστικά, σε καλή τιμή...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχετε δει γιατι το ζαχαρωνω πολυ ασχημα λεμε!:)

Και δεν εχω διαβασει πουθενα ασχημα σχολια για την Elephone, τι λετε?

http://www.to2c.com/elephone-p9-water-leather-case-solution.html

Tωρα μην βαλω στην πριζα τον φιλο που ειναι ετοιμος για Honor.........:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε πάντως και αρκετοί που το παραγγείλαμε απο vickmall γιατί έχει "πακετάκι" με θήκη και ακουστικά, σε καλή τιμή...

 

Με την singapore post ερχετε, ετσι; :worry:

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχετε δει γιατι το ζαχαρωνω πολυ ασχημα λεμε!:)

Και δεν εχω διαβασει πουθενα ασχημα σχολια για την Elephone, τι λετε?

http://www.to2c.com/elephone-p9-water-leather-case-solution.html

Tωρα μην βαλω στην πριζα τον φιλο που ειναι ετοιμος για Honor.........:lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=386941 :)

Με την singapore post ερχετε, ετσι; :worry:

Ναι

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εχει τοσο διαφορα αν θα 'χασεις' 150€ αντι για 200€; Πλακα κανουμε;

 

To αλλο για μεταχείρο, ασχολιαστο, γιατι να μη δωσεις λιγα παραπανω να παρεις το S4 κλπ

 

φυσικά και έχει διαφορά, τα 50 € είναι 35% παραπάνω ! Οσο μειώνεις το κόστος τόσο λιγότερο θα στενοχωρηθείς σε περίπτωση στραβής......

Την παραβολή για το μεταχείρο την έκανα ι με την αντιστάθμιση ....χρημάτων-ρίσκου-εχεγγύων κλπ

ολα αυτά στο δικό μου μυαλό, άποψη καταθέτουμε νομίζω, δεν θεωρώ ότι όλοι θα ακολουθούν τον δικό μου ( σωστό :) ) τρόπο σκέψης στις αγορές τους

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχετε δει γιατι το ζαχαρωνω πολυ ασχημα λεμε!:)

Και δεν εχω διαβασει πουθενα ασχημα σχολια για την Elephone, τι λετε?

http://www.to2c.com/elephone-p9-water-leather-case-solution.html

Tωρα μην βαλω στην πριζα τον φιλο που ειναι ετοιμος για Honor.........:lol:[/Qμια

 

Mια από τα ίδια και εγώ γι αυτό το κινητό και το Coolpad Halo F1 γλυκό κοιτάζω πάλι..αν και γενικά οι κινέζοι με έχουν κάνει διχασμένη προσωπικότητα δεν τους προλαβαίνω όλο με κάνουν να αναθεωρώ..:wacko:

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

1μηνα περιμενα το jiayu μου.. καλως κ γω οποτε δευτερα (αμα δν αλλαξω γνωμη καμια για κανα αλλο :p :D ) θα το παραγγειλω απο το ιδιο site. θα ρωτησω κ απο το To2c.com αμα τυχον για τιποτα εκτπωσουλα ακομα..

 

Μολις προσεξα κ' αυτο. http://www.to2c.com/thl-t100s-mtk6592-1-7ghz-octa-core-8-core-android-4-2-2g-32g-5-3-inch-fhd-screen-2g-32g.html

 

αλλα απο τι προσεξα σε καποιους εβγαλαν καποια προβληματα οποτε αναμενω στο Honor 3c! Τι λετε;

Edited by sokos1

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και έχει διαφορά, τα 50 € είναι 35% παραπάνω ! Οσο μειώνεις το κόστος τόσο λιγότερο θα στενοχωρηθείς σε περίπτωση στραβής......

Την παραβολή για το μεταχείρο την έκανα ι με την αντιστάθμιση ....χρημάτων-ρίσκου-εχεγγύων κλπ

ολα αυτά στο δικό μου μυαλό, άποψη καταθέτουμε νομίζω, δεν θεωρώ ότι όλοι θα ακολουθούν τον δικό μου ( σωστό :) ) τρόπο σκέψης στις αγορές τους

 

O τροπος σκεψης σου ειναι λαθος. :)

 

Με αντιστοιχη λογικη, ο αλλος δινει μεχρι 100€ για Κινεζο και κοροιδευει εσενα με τα 150 (50% παραπανω) κλπ

Link to comment
Share on other sites

O τροπος σκεψης σου ειναι λαθος. :)

 

Με αντιστοιχη λογικη, ο αλλος δινει μεχρι 100€ για Κινεζο και κοροιδευει εσενα με τα 150 (50% παραπανω) κλπ

το θέμα είναι πως αξιολογεί ο καθείς την κατάσταση και που θεωρεί ότι υπάρχει σωστή ισορροπία τιμής και προϊόντος αγοράς:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι πως αξιολογεί ο καθείς την κατάσταση και που θεωρεί ότι υπάρχει σωστή ισορροπία τιμής και προϊόντος αγοράς:)

 

Προφανως.

Γιαυτο λεω οτι εισαι λαθος, γιατι λες για το huawei που φοραει ΜΤΚ6582 και κανει 150€. Που κινητα με αυτο το socket ξεκινανε απο τα 80€.

 

Και εγω λεω για 200, για κινητο με snapdragon. Μαντεψε ποιο ειναι vfm και ποιο ειναι overkill.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως.

Γιαυτο λεω οτι εισαι λαθος, γιατι λες για το huawei που φοραει ΜΤΚ6582 και κανει 150€. Που κινητα με αυτο το socket ξεκινανε απο τα 80€.

 

Και εγω λεω για 200, για κινητο με snapdragon. Μαντεψε ποιο ειναι vfm και ποιο ειναι overkill.

 

κουβέντα ατέρμονη........και το n4 snapdragon φοράει.....ας δώκει 20 παραπάνω να το πάρει και να έχει και το μυαλό του ήσυχο για το υπόλοιπο της εγγύησης και τεράστια υποστήριξη στο xda και τα φράγκα θα πάνε σε Ελληνική τσέπη :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, τα Cubot ειναι 'καλα' και τα Jiayu 'μάπα'. Οτι πειτε.

Να το πεταξω το G3S μου; Ο φιλος μου να το πεταξει το G4; Που δουλεουν και τα 2 μπομπα;

 

Οοοοοοοοοταν κανουν τα Cubot τις πωλησεις των Jiayu, τα ξαναλεμε για 'ποιοτικα' και 'μαπα'.

 

Όσο και να τα υποστηρίζεις η δική μου άποψη είναι ότι τα jiayu είναι για τα σκουπίδια.

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να τα υποστηρίζεις η δική μου άποψη είναι ότι τα jiayu είναι για τα σκουπίδια.

 

Και εγω λεω οτι τα zopo και τα Cubot ειναι για τα σκουπιδια.

Αν βγαινει ο καθενας και λεει το μακρυ του και το κοντο του, χαιρω πολυ.

 

ΥΓ

 

Να εισαι κοσμιος, πχ 'προτιμω το Cubot απο το jiayu' αλλα ατακες τυπου 'ειναι για τα σκουπιδα τα jiayu' προκαλουν γελιο σε εμενα και ολους τους αλλους ευτυχισμενους κατοχους.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω λεω οτι τα zopo και τα Cubot ειναι για τα σκουπιδια.

Αν βγαινει ο καθενας και λεει το μακρυ του και το κοντο του, χαιρω πολυ.

 

ΥΓ

 

Να εισαι κοσμιος, πχ 'προτιμω το Cubot απο το jiayu' αλλα ατακες τυπου 'ειναι για τα σκουπιδα τα jiayu' προκαλουν γελιο σε εμενα και ολους τους αλλους ευτυχισμενους κατοχους.

 

Μπορείς να γελάς όσο θες και να έχεις τη γνώμη σου.

Αλλά έχουμε γνώμη και οι υπόλοιποι.

Επίσης είμαι κοσμιότατος και δεν έχω αφήσει ούτε μπηχτή, ούτε σε έχω ειρωνευτεί, ούτε σε προσέβαλα κάπου.

Μη χάνεις την ψυχραιμία σου βλέποντας "μη κόσμια" συμπεριφορά, επειδή κάποιος δε συμφωνεί μαζί σου και μη μετατρέπεις τη διαφορετική άποψη από τη δική σου σε προσωπικό ζήτημα.

Τα jiayu για μένα είναι για τα μπάζα, για σένα όχι.

Προχώρα παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω λεω οτι τα zopo και τα Cubot ειναι για τα σκουπιδια.

Αν βγαινει ο καθενας και λεει το μακρυ του και το κοντο του, χαιρω πολυ.

 

ΥΓ

 

Να εισαι κοσμιος, πχ 'προτιμω το Cubot απο το jiayu' αλλα ατακες τυπου 'ειναι για τα σκουπιδα τα jiayu' προκαλουν γελιο σε εμενα και ολους τους αλλους ευτυχισμενους κατοχους.

 

 

 

Μπορείς να γελάς όσο θες και να έχεις τη γνώμη σου.

Αλλά έχουμε γνώμη και οι υπόλοιποι.

Επίσης είμαι κοσμιότατος και δεν έχω αφήσει ούτε μπηχτή, ούτε σε έχω ειρωνευτεί, ούτε σε προσέβαλα κάπου.

Μη χάνεις την ψυχραιμία σου βλέποντας "μη κόσμια" συμπεριφορά, επειδή κάποιος δε συμφωνεί μαζί σου και μη μετατρέπεις τη διαφορετική άποψη από τη δική σου σε προσωπικό ζήτημα.

Τα jiayu για μένα είναι για τα μπάζα, για σένα όχι.

Προχώρα παρακάτω.

 

 

Γνωμη μου ειναι οτι ο καθενας πρεπει να ζυγιζει τις καταστασεις που μπορει να πανε στραβα με ενα κινεζικο τηλεφωνο...οπως επισης και το περιθωριο της τσεπης του και αναλογως να επιλεγει....

Κουβεντες τυπου "ειναι για τα σκουπιδια" δεν βοηθανε καπου τον υποψηφιο αγοραστη....και επιπλεον ακουγονται και λιγο "καπως"...;);)

Ειναι λιγο σαν να λες στον φιλο σου που μολις παρκαρε το Punto του κατω απο το σπιτι σου οτι "ολα τα Fiat ειναι για τα μπαζα"...:(:(

Ε πως να το κανουμε......χτυπαει λιγο ασχημα στα αυτια μας....

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι οτι ο καθενας πρεπει να ζυγιζει τις καταστασεις που μπορει να πανε στραβα με ενα κινεζικο τηλεφωνο...οπως επισης και το περιθωριο της τσεπης του και αναλογως να επιλεγει....

Κουβεντες τυπου "ειναι για τα σκουπιδια" δεν βοηθανε καπου τον υποψηφιο αγοραστη....και επιπλεον ακουγονται και λιγο "καπως"...;);)

Ειναι λιγο σαν να λες στον φιλο σου που μολις παρκαρε το Punto του κατω απο το σπιτι σου οτι "ολα τα Fiat ειναι για τα μπαζα"...:(:(

Ε πως να το κανουμε......χτυπαει λιγο ασχημα στα αυτια μας....

 

Αν αυτή είναι η άποψή σου πρέπει να την πεις.

Δεν πρέπει να την κρύψεις επειδή θα αντηχήσει άσχημα σε κάποια αυτιά.

Αυτή είναι, είτε συμφωνεί κάποιος είτε όχι.

Για τηλέφωνα μιλάμε όχι για γυναίκες για να προσβληθεί κάποιος :happy:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εχει τοσο διαφορα αν θα 'χασεις' 150€ αντι για 200€; Πλακα κανουμε;

Ναι ναι, τα Cubot ειναι 'καλα' και τα Jiayu 'μάπα'. Οτι πειτε.

Να το πεταξω το G3S μου; Ο φιλος μου να το πεταξει το G4; Που δουλεουν και τα 2 μπομπα;

 

Οοοοοοοοοταν κανουν τα Cubot τις πωλησεις των Jiayu, τα ξαναλεμε για 'ποιοτικα' και 'μαπα'.

 

O τροπος σκεψης σου ειναι λαθος. :)

 

Με αντιστοιχη λογικη, ο αλλος δινει μεχρι 100€ για Κινεζο και κοροιδευει εσενα με τα 150 (50% παραπανω) κλπ

 

Και εγω λεω οτι τα zopo και τα Cubot ειναι για τα σκουπιδια.

Αν βγαινει ο καθενας και λεει το μακρυ του και το κοντο του, χαιρω πολυ.

 

ΥΓ

 

Να εισαι κοσμιος, πχ 'προτιμω το Cubot απο το jiayu' αλλα ατακες τυπου 'ειναι για τα σκουπιδα τα jiayu' προκαλουν γελιο σε εμενα και ολους τους αλλους ευτυχισμενους κατοχους.

Συμφωνώ μαζί σου , με έπεισες με την αβρότητα σου και την δύναμη των επιχειρημάτων σου.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Εδω που τα λεμε το jiayu g4 δεν ειναι και για τα σκουπιδια, εχω παρει ενα στην γυναικα μου εδω και 5 μηνες, δυο τα προβληματα του, το 1ο το GPS που το λυνεις ή με την χρηση της default ή με τα διαφορα mod που κυκλοφορουν (ετσι το ελυσα) και 2ο το θεμα με το σκαλοπατι που και αυτο μαλλον το ελυσα με την αγορα της 2000 μπαταρια του g5

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτή είναι η άποψή σου πρέπει να την πεις.

Δεν πρέπει να την κρύψεις επειδή θα αντηχήσει άσχημα σε κάποια αυτιά.

Αυτή είναι, είτε συμφωνεί κάποιος είτε όχι.

Για τηλέφωνα μιλάμε όχι για γυναίκες για να προσβληθεί κάποιος :happy:

 

Συμφωνώ μαζί σου , με έπεισες με την αβρότητα σου και την δύναμη των επιχειρημάτων σου.

 

Ο ενας λεει ειναι τα Jiayu για πεταμα χωρις να πει ουτε ενα επιχειρημα και ο αλλος κουοταρει εμενα και μιλαει για 'δυναμη επιχειρηματων.'

 

Φιλε Στρατο, τα jiayu εχουν κανει πολλες παραπανω πωλησεις απο κατι Cubot κλπ Ειναι λοιπον οι συσκευες με τα πιο πολλα προβληματα. Απλη αναλογικη.

 

Το να πεις λοιπον οτι 'ειναι για πεταμα', δεν ειναι αποψη, ειναι εμπαθεια.

Αν ηταν για πεταμα, ουτε εγω, ουτε ο φιλος μου, ουτε αλλοι 800 θα τα χαιροντουσαν και θα τα διαφημιζαν.

 

Εδω που τα λεμε το jiayu g4 δεν ειναι και για τα σκουπιδια, εχω παρει ενα στην γυναικα μου εδω και 5 μηνες, δυο τα προβληματα του, το 1ο το GPS που το λυνεις ή με την χρηση της default ή με τα διαφορα mod που κυκλοφορουν (ετσι το ελυσα) και 2ο το θεμα με το σκαλοπατι που και αυτο μαλλον το ελυσα με την αγορα της 2000 μπαταρια του g5

 

Μα πως, για πεταμα ειναι.

Ακου εκει σκαλοπατι.

 

Στον Καιαδα ΟΛΑ τα jiayu και ΟΛΑ τα Zopo που εβγαλαν octa με μουφα μικροφωνο.

Link to comment
Share on other sites

έτσι τυπικά να πω

πως στο aliexpress μετράει κάθε βδομάδα τα top sells της εβδομαδας σε κάθε αντικείμενο...

επί 1+ μηνα(που το βλεπω εγω) το jiayu g4 ήταν πρώτο συνεχεια.

Τώρα μετά από αρκετό καιρό που έχει βγήκε ακόμα είναι κάθε βδομάδα πάντα στα top 5 sells, ε δεν νομίζω τόσο εκατομμύρια κόσμος να αγοράζει σκουπίδια..ναι g4 advanced εχω και εγω και χωρις αυτο το σκαλοπατι που λενε!!

Link to comment
Share on other sites

Ο ενας λεει ειναι τα Jiayu για πεταμα χωρις να πει ουτε ενα επιχειρημα και ο αλλος κουοταρει εμενα και μιλαει για 'δυναμη επιχειρηματων.'

 

Φιλε Στρατο, τα jiayu εχουν κανει πολλες παραπανω πωλησεις απο κατι Cubot κλπ Ειναι λοιπον οι συσκευες με τα πιο πολλα προβληματα. Απλη αναλογικη.

 

Το να πεις λοιπον οτι 'ειναι για πεταμα', δεν ειναι αποψη, ειναι εμπαθεια.

Αν ηταν για πεταμα, ουτε εγω, ουτε ο φιλος μου, ουτε αλλοι 800 θα τα χαιροντουσαν και θα τα διαφημιζαν.

 

Δεν είναι το θέμα μας τα jiayu για να κάτσω να γράψω επιχειρήματα γιατί τα θεωρώ μάπα.

Αν είναι δυνατόν να κάνουμε αναλύσεις όταν προτείνουμε ή όχι κάθε συσκευή.

Δε ξύπνησα μια μέρα και είπα τα jiayu δε τα χωνεύω.

Διαβάζω τα θέματά τους από την αρχή,δεν έχω χάσει ούτε ένα ποστ και κρίνω από αυτά που διαβάζω.

Όταν μου ζητάει κάποιος να προτείνω μια συσκευή, δε θα του προτείνω ποτέ μία που δε θα παίξει στο 100% από την αγορά της και θα χρειαστεί παπάδες και πατέντες για να το καταφέρει και μάλιστα με τόσο συχνό αριθμό βλαβών, είτε αυτά είναι digitizers είτε οτιδήποτε.

Και ούτε σε ειρωνεύτηκα, ούτε σε προσέβαλα, ούτε σε είπα εμπαθή σε καμία των περιπτώσεων (και με είπες και από πάνω μη κόσμιο).

Σεβάστηκα την γνώμη σου και συνεχίζω να τη σέβομαι.

Κάνε κι εσύ το ίδιο λοιπόν.

Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε.

Δε κοιτάω να σε πείσω, αλλά δε θα μου επιβάλεις και τη γνώμη σου.

Προχώρα παρακάτω και μη το κάνεις σήριαλ.

έτσι τυπικά να πω

πως στο aliexpress μετράει κάθε βδομάδα τα top sells της εβδομαδας σε κάθε αντικείμενο...

επί 1+ μηνα(που το βλεπω εγω) το jiayu g4 ήταν πρώτο συνεχεια.

Τώρα μετά από αρκετό καιρό που έχει βγήκε ακόμα είναι κάθε βδομάδα πάντα στα top 5 sells, ε δεν νομίζω τόσο εκατομμύρια κόσμος να αγοράζει σκουπίδια..ναι g4 advanced εχω και εγω και χωρις αυτο το σκαλοπατι που λενε!!

 

Φίλε μου δεν είπαμε και ότι θα έχουν και όλοι πρόβλημα.

Ακόμα και τη χειρότερη συσκευή του κόσμου να πάρουμε, κάποιοι θα είναι ευχαριστημένοι.

Αλίμονο.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...