Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Δυστυχώς πρόσφατα ανακάλυψα το "παράθυρο" για Κίνα αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ.

Διάβασα και ενημερώθηκα αρκετά για πολλά θέματα από το forum.

Θέλω όμως να ρωτήσω εάν οι συσκευές αυτές από τις επώνυμες κατασκευάστριες (ZOPO,THL,LENOVO) έχουν δυνατότητα και προγράμματα για συγχρονισμό με το microsoft outlook.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Android είναι το ίδιο σε όλες τις συσκευές έτσι νομίζω εγώ, ότι κάνουν οι επώνυμες κάνουν και αυτές.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.companionlink.clusbsync&hl=el

 

με μια πολυ συντομη αναζητηση στο google..

αλλα για πιο λογο θελεις να συγχρονιστεις με το outlook?

Link to comment
Share on other sites

Έχω εκτός από τις επαφές ρανετβού εργασίες σημειώσεις και άλλα.

Σε καμμία περίπτωση δεν με βολεύει επαφές από gmail.

Δεν το σκέφτηκα για google play συνηθισμένος από τις άλλες συσκευές που η κάθε μία έχει το δικό της software για συγχρονισμό.

Ευχαριστώ

Edited by thanosfass
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω γιατι δεν σε βολευει αλλα εμενα σε οποια συσκευη παω πλεον εχω παντα τις επαφες μου..

το καλο με το android αυτο ειναι κανεις οτι θελεις,δεν σε δεσμευει τιποτα πλεον..;)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλημέρα και ευχαριστώ πολύ που έγινα μέλος του forum σας,θα ήθελα εαν μπορούσατε να με βοηθήσετε,έχώ αγοράσει ένα τηλέφωνο HDC galaxy s4 Legend {http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-S4-Legend#aa}και όταν το συνδέω με το λάπτοπ μου λέει (η τελευταία συσκευή usb που συνδέθηκε δεν λειτούργησε σωστά και δεν αναγνωρίζετε απο τα windows)μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και περιμένω απαντησή σας.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2340770

 

1o post κάτω κάτω έχει διάφορα καλούδια να κατεβάσεις :)

 

Κατέβασε αρχικά τους usb drivers και στήστους στο PC σου για να "δει" το κινητό ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απαντησή σου,μπήκα στη σελίδα που μου είπες εχω κατεβάσει το πρόγραμμα αλλά δεν έκανα τίποτε.Υπάρχει περίπτωση με την βοήθειά σας να μπορέσω να ξαναστήσω το τηλέφωνο απο την αρχή χωρίς κινέζικα,γιατι το root checker pro μου βγάζει οτι κάποιοι φάκελοι δεν υπάρχουν.Ευχαριστώ πολύ και περιμένω απάντησή σας

 

το supersu πρόγραμμα μου λέει οτι:Δεν υπάρχει Su binary εγκατεστημένο ,και ο supersu δεν μπορεί να το εγκαταστήσει.Αυτό είναι πρόβλημα...Τί κάνω

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

το supersu πρόγραμμα μου λέει οτι:Δεν υπάρχει Su binary εγκατεστημένο ,και ο supersu δεν μπορεί να το εγκαταστήσει.Αυτό είναι πρόβλημα...Τί κάνω

 

Πρέπει να το κάνεις root για να παίξει το supersu

 

ψάξε λίγο και αυτό το site... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2407529

 

καλη επιτυχία

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου αλλά:

1).Πώς κάνουμε root την συσκευή & 2)καλλά τα λέει ο φίλος στο βίντεο αλλά το δικό μου τηλέφωνο δεν μπορεί να αναγνωριστεί απο τα windows και όταν τρέχω το αρχείο που λέει ο τύπος μου γράφει device offline και τερματίζει.Εγώ τώρα τι να κάνω είμαι καινούργιος στο android λογισμικό πρίν είχα iphone 3gs επίσης έχασα απο της ρυθμίσεις το developer option.Περιμένω απαντησή σας πιστεύω με κάποια λύση

 

Ok το βρήκα αλαξα καλώδιο usb και όλα καλά,αλλά μήπως ξέρεται γιατί έχασα την ρύθμιση (development option).Ευχαριστώ πολύ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Ok το βρήκα αλαξα καλώδιο usb και όλα καλά,αλλά μήπως ξέρεται γιατί έχασα την ρύθμιση (development option).Ευχαριστώ πολύ

 

Πήγαινε

Μενού > System Settings > About phone >

Κάνε tap καμμιά δεκαριά φορές επάνω στο build number και το developer options θα εμφανιστεί...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα dual-sim από alixpress με android 4.1.1 Στης πληροφορίες του κινητού, το μοντέλο αναφέρεται ως H830.

Στην περιγραφή λέει ότι υποστηρίζει 2G: 850/900/1800/1900MHz. Δεν θα έπρεπε να λειτουργούν οι Wind και Vodafone κανονικά?

Λειτουργεί μόνο η Cosmote φυσιολογικά. Στις άλλες δύο εμφανίζει μια στις τόσες σήμα. Για wind που με ενδιαφέρει έκανα χειροκίνητη

αναζήτηση και βρήκε ένα TIM 2G αλλά δούλεψε για λίγο και μετά πάλι τίποτα. Έχει πρόβλημα το κινητό ή οι συχνότητες που αναφέρει

δεν είναι για την Wind και Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες ευρωπαικές χώρες λειτουργούν το 3G στα 2100, το οποίο ΔΕΝ έχει το τηλέφωνό σου..

Εχει επιλογή να λειτουργήσει ΜΟΝΟ στο 2G?

 

Αλήθεια, εν έτει 2013, γιατί κάποιος αγοράζει τηλέφωνο που ΔΕΝ δουλευει σε 3G???

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, εν έτει 2013, γιατί κάποιος αγοράζει τηλέφωνο που ΔΕΝ δουλευει σε 3G???

 

Γιατι δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα ή γιατι δεν το χρησιμοποιει για Ιντερνετ κτλ.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες ευρωπαικές χώρες λειτουργούν το 3G στα 2100, το οποίο ΔΕΝ έχει το τηλέφωνό σου..

Εχει επιλογή να λειτουργήσει ΜΟΝΟ στο 2G?

Όχι δεν έχει επιλογή μόνο για 2G, γιατί λογικά είναι μόνιμο, σωστά?

Ωραία, και το Samsung Galaxy S6012, με 2G το χρησιμοποιώ, ίδιες συχνότητες έχει, πως λειτουργεί?

 

Αλήθεια, εν έτει 2013, γιατί κάποιος αγοράζει τηλέφωνο που ΔΕΝ δουλευει σε 3G???

Με κάλυψε ο arisg90.

Link to comment
Share on other sites

Ο κολλητός μου σκέφτεται να πάρει το neo n003. Αυτή τη στιγμή υπάρχει μόνο το μικρό όμως. Θεωρείτε είναι μια αγορά που μπορεί να κρατήσει μια 2ετία για κάποιον που δεν παίζει παιχνίδια κ το θέλει για τίποτα office κ το mhl του;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας θα ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι άλλο μήπως ξέρετε πού βρίσκεται (φάκελο ή διαδρομή) το αλφαβητάριο (δεξιά που επιλεγουμαι το αντίστιχο γράμμα για να μας παει στην αντίστοιχη επαφή) στις επαφές και εάν γίνεται να αλαχθεί γιατί είναι στα αγγλικά και θα ήθελα να το μετατρέψω στα ελληνικά;Ευχαριστώ πολύ εκτων προτέρων και περιμένω απάντησή σας
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν κάποια (κ ποιά) από τα αξιόλογα κινέζικα κινητά έχει έξοδο εικόνας; Είτε HDMI είτε κάτι σαν το MHL?

 

Ψάχνω στα χαρακτηριστικά αλλά δε βρήκα τίποτα σχετικό σε κάποιο... Δεν υπάρχει; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα παιδια του forum.

 

Θα ηθελα λιγο τα φωτα σας σχετικα με την αγορα κινεζικου smartphone για 1 φιλο.

 

Διαθεσιμα χρηματα το πολυ 150 ευρω (αντε βαρια βαρια 170 - οχι ομως παραπανω)

 

Απο αποψη χαρακτηριστικων θα θελα να χει οθονη 3,5+ ιντσες,1gb ram και καμερα 8mp +. Ο επεξεργαστης μπορει να ειναι και διπυρηνος αντι για τετραπυρηνος κανενα προβλημα με αυτο. Android ειτε 4.1 ειτε 4.2 καλα ειναι.

 

Αυτο που ζηταω ειναι να εχει το κινητο καλη εργοστασιακη ρομ (να δουλευουν ολα στην εντελεια και σωστα γιατι δεν ειναι γνωστης με custom roms κτλ). Ακομα να χει σχετικα καλη διαρκεια ζωης η μπαταρια ( να βγαζει τη μιση μερα ανετα με κανονικη χρηση) και το σημαντικοτερο θελω να χει καλη ποιοτητα κατασκευης. Δεν θελω δηλαδη μετα απο μερικους μηνες να αρχισουν κουμπια να μην δουλευουνε και να ξεκολλανε πλαστικα.

 

Εχω μερικα μοντελα κατα νου (κυριως απο THL) αλλα θα ηθελα και την δικια σας γνωμη.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα παιδια του forum.

 

Θα ηθελα λιγο τα φωτα σας σχετικα με την αγορα κινεζικου smartphone για 1 φιλο.

 

Διαθεσιμα χρηματα το πολυ 150 ευρω (αντε βαρια βαρια 170 - οχι ομως παραπανω)

 

Απο αποψη χαρακτηριστικων θα θελα να χει οθονη 3,5+ ιντσες,1gb ram και καμερα 8mp +. Ο επεξεργαστης μπορει να ειναι και διπυρηνος αντι για τετραπυρηνος κανενα προβλημα με αυτο. Android ειτε 4.1 ειτε 4.2 καλα ειναι.

 

Αυτο που ζηταω ειναι να εχει το κινητο καλη εργοστασιακη ρομ (να δουλευουν ολα στην εντελεια και σωστα γιατι δεν ειναι γνωστης με custom roms κτλ). Ακομα να χει σχετικα καλη διαρκεια ζωης η μπαταρια ( να βγαζει τη μιση μερα ανετα με κανονικη χρηση) και το σημαντικοτερο θελω να χει καλη ποιοτητα κατασκευης. Δεν θελω δηλαδη μετα απο μερικους μηνες να αρχισουν κουμπια να μην δουλευουνε και να ξεκολλανε πλαστικα.

 

Εχω μερικα μοντελα κατα νου (κυριως απο THL) αλλα θα ηθελα και την δικια σας γνωμη.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

ΝΤΣΕς

εχω το star S5 butterfly 5 ιντσες android 4,2 me 8 giga rom 1 ram με καμερα 12,6 λεει 8 ειναι αλλα πολυ καλη την ημερα,το βραδυ ολα τα κινεζικα δυσκολα να βγαλουν καλη φωτο,2500 mah μπαταρια(2) κραταει καλα,ενα ελλατωμα,πολυ λεπτο πισω καπακι,αγορασα αλλα δυο να εχω,ραγιζει αν το ανοιξεις χωρις προσοχη,στα χρηματα αυτα υπαρχουν πολλα.6 μηνες κανενα προβλημα,διαβαζω και για το zte 967s καλα λογια.Και το Αμοι 828

Link to comment
Share on other sites

Με ταβανι τα 170 θα σου προτεινα το Jiayu G4.

 

ζηταει κατι διχως προβλημα στην ρομ,εχω διαβασει ολο το τοπικ της jiayu,δες τι προβληματα εχουν εκει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομουνα απο THL τα W100, W200 & W8 καθως και τα Xiaomi Red Rice & το zte που αναφερθηκε.

 

Ολα αυτα σαν hardware ειναι παρομοια. Το σημαντικο για μενα ειναι να μην χρειαστει να μπλεξει το παιδι με custom roms και να μην ειναι πολυ φθηνιαρικη η κατασκευη.

 

Απ'οσα αναφερθηκαν μεχρι τωρα απο αποψη κατασκευης & καλης στοκ ρομ πιο υπερτερει ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...