Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ενδιαφέρον και με ενδιαφέρουσα τιμή,ψάξε το λίγο ακόμα, αν βρεις Κανένα review κλπ και ενημέρωσε μας

Κοίτα να δεις που ψιλοκολλησα με το κινητό και το ψάχνω πιο πολύ :-), διάβασα λοιπόν ότι είναι μονοκαρτο, ισχύει άραγε;

μολις ειδα αυτο.https://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-Note-4-Max.html

ειμαι μεταξυ του coolpad f1 και τωρα με εντυπωσιασε και αυτο.πια ειναι η γνωμη σας?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μολις ειδα αυτο.https://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-Note-4-Max.html

ειμαι μεταξυ του coolpad f1 και τωρα με εντυπωσιασε και αυτο.πια ειναι η γνωμη σας?

 

μαλιστα ,,,,,,,, βλεπω αυτο στο στελνουν ετοιμο στραβωμενο ....... δεν χρειαζεται να το κανει ο εκαστοτε αγοραστης μονος του οπως με το νεο iphone :)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που ψιλοκολλησα με το κινητό και το ψάχνω πιο πολύ :-), διάβασα λοιπόν ότι είναι μονοκαρτο, ισχύει άραγε;

 

μαλιστα ,,,,,,,, βλεπω αυτο στο στελνουν ετοιμο στραβωμενο ....... δεν χρειαζεται να το κανει ο εκαστοτε αγοραστης μονος του οπως με το νεο iphone :)

 

σε αλλα γνωστα κινεζοσαιτ που το εψαξα δεν το βρηκα.λετε να εχει παραμορφωση η εικονα με την κυρτη οθονη?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

σε αλλα γνωστα κινεζοσαιτ που το εψαξα δεν το βρηκα.λετε να εχει παραμορφωση η εικονα με την κυρτη οθονη?

 

ναι και εγώ το έψαξα, μόνο αυτό το έχει και κάποια άλλα σε τιμή +200 δολλάρια χωρίς paypal.

Δεν νομίζω να παραμορφώνει, είδες κανένα βίντεο του ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγώ το έψαξα, μόνο αυτό το έχει και κάποια άλλα σε τιμή +200 δολλάρια χωρίς paypal.

Δεν νομίζω να παραμορφώνει, είδες κανένα βίντεο του ?

 

οχι.και δεν εχω βρει και αλλες φωτο που να δειχνει ανοιχτο πισω για τις καρτες.αν εχει μια η δυο.ελεγα να δωσω σασμενος μεχρι 130€ για το f1 και εχω κολησει και εγω με αυτο τωρα.το ενα ειναι σιγουρη λυση και αυτο δεν βρισκω κατι αλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οχι.και δεν εχω βρει και αλλες φωτο που να δειχνει ανοιχτο πισω για τις καρτες.αν εχει μια η δυο.ελεγα να δωσω σασμενος μεχρι 130€ για το f1 και εχω κολησει και εγω με αυτο τωρα.το ενα ειναι σιγουρη λυση και αυτο δεν βρισκω κατι αλλο

 

βρηκα ενα βιντεο.http://www.youtube.com/watch?v=NqeoZXUi8pA

ναι.το ειδα στην σελιδα τους ανοιχτο πισω και ειχα μια καρτα sim.και παλι δεν με χαλαει!!

Edited by navystam
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

οχι.και δεν εχω βρει και αλλες φωτο που να δειχνει ανοιχτο πισω για τις καρτες.αν εχει μια η δυο.ελεγα να δωσω σασμενος μεχρι 130€ για το f1 και εχω κολησει και εγω με αυτο τωρα.το ενα ειναι σιγουρη λυση και αυτο δεν βρισκω κατι αλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

βρηκα ενα βιντεο.http://www.youtube.com/watch?v=NqeoZXUi8pA

 

χα,χα,χα, μόλις το είδα και εγώ. Πολύ καλό και δεν παραμορφώνει η οθόνη, θεώρησε ως δεδομένο ότι είναι μονόκαρτο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

χα,χα,χα, μόλις το είδα και εγώ. Πολύ καλό και δεν παραμορφώνει η οθόνη, θεώρησε ως δεδομένο ότι είναι μονόκαρτο

 

ανοιγω θεμα καινουριο εδω για το κινητο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5682166#post5682166

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ειπα οτι ετσι για παραδειγμα θα μπορουσε να ευσταθει ο ισχυρισμος.

Οχι οτι εχει αλλαξει η ισοτιμια τους.

Αλλωστε ειναι εδω και χρονια γνωστη η διαμαχη μεταξυ ΗΠΑ και Κινας οπου η Κινα αρνειται πεισματικα να υπερτιμήσει -να σκληρύνει- το νόμισμά της κ διατηρει την ισιτιμια τους.

 

Επι της ουσιας για την ανοδο της τιμης του Coolpad F1 που ρωτησα στο vickmall για την διαφορα της τιμης με τους αλλους κ γιατι το oti εχει -10$ στο merimobiles ,,,,, μου απαντησε οτι δεν ξερω τι και πως πουλαει σε αυτη την τιμη το merimobiles, και οτι σε αυτην την τιμη που πουλανε το merimobiles το F1 αυτος δεν μπορει καν να το αγορασει !!

 

Τα συμπερασματα δικα σας .......

 

Π@π@ρι@ μαντολες.

Απλα αυξανει το profit margin στο πιο δημοφιλες κινητο αυτη την στιγμη ,τι να πει δηλαδη οτι θελει να σου παρει περισσοτερα λεφτα?

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίπου είναι το κόστος για αλλαγή οθόνης σε κινέζικο κινητό των 120€ αν το στείλουμε Κίνα? Και πόσο αν μας στείλουν οθόνη? Αξίζει? Ρώτησα και το site που είχε γίνει η αγορά, αλλά δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

όπως τα λες είναι αν δεν κάνεις 2-3 κύκλους φόρτισης είναι νωρίς για να βεβαιωθείς οτι όντως έχεις πρόβλημα. Εν τω μεταξύ εγώ θα έκανα κ ενα 24ωρο χωρίς σύνδεση ιντερνετ, ενα μόνο με wifi κ ενα μονο με mobile data για να δω αν το πρόβλημα είναι σε ανταλλαγή data κ σε ποιό είδος σύνδεσης.

Φυσικά παίζει κ το απλούστερο σενάριο όλων που ειπώθηκε ήδη, να είναι η μπαταρία ΓΤΠ - για τα πανηγύρια (!) δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίπου είναι το κόστος για αλλαγή οθόνης σε κινέζικο κινητό των 120€ αν το στείλουμε Κίνα? Και πόσο αν μας στείλουν οθόνη? Αξίζει? Ρώτησα και το site που είχε γίνει η αγορά, αλλά δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα.

 

Ξανά παρτο καινούργιο;) και τα μισά χρήματα να θέλει και τα μεταφορικά Δεν αξίζει, και θα έχεις ενα επισκευασμενο τηλ.....!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίπου είναι το κόστος για αλλαγή οθόνης σε κινέζικο κινητό των 120€ αν το στείλουμε Κίνα? Και πόσο αν μας στείλουν οθόνη? Αξίζει? Ρώτησα και το site που είχε γίνει η αγορά, αλλά δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα.

Υπάρχουν πολλά μαγαζιά που επισκευάζουν κινητά. Ρώτησε εάν μπορούν να το επισκευάσουν, μπορεί να σου βγεί πολύ πιό φθηνά από το να μπλέξεις με τους Κινέζους, αλλοιώς καλύτερα να πάρεις καινο΄υριο όπως είπε και ο φίλος παραπάνω ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίπου είναι το κόστος για αλλαγή οθόνης σε κινέζικο κινητό των 120€ αν το στείλουμε Κίνα? Και πόσο αν μας στείλουν οθόνη? Αξίζει? Ρώτησα και το site που είχε γίνει η αγορά, αλλά δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα.

 

Δεν νομιζω οτι υπαρχει μπουσουλας για ολα τα μοντελα και ολα τα site, καθε μοντελο τηλ. εχει το δικο του κοστος(αναλογα και την οθονη που εχει),και καθε site εχει την δικια του τιμολογιακη πολιτικη.

Το καλυτερο που εχεις να κανεις, αν δεν το αναλαμβνει καποιος εδω, ειναι να απευθυνθεις στο site απ'οπου το πηρες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά μαγαζιά που επισκευάζουν κινητά. Ρώτησε εάν μπορούν να το επισκευάσουν, μπορεί να σου βγεί πολύ πιό φθηνά από το να μπλέξεις με τους Κινέζους, αλλοιώς καλύτερα να πάρεις καινο΄υριο όπως είπε και ο φίλος παραπάνω ....

Είναι ενός φίλου το κινητό και θέλει να δει πρώτα ποιο είναι το κόστος πριν παραγγείλει άλλο. Οθόνη αναγκαστικά θα έρθει από Κίνα γιατί εδώ δεν παίζει

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενός φίλου το κινητό και θέλει να δει πρώτα ποιο είναι το κόστος πριν παραγγείλει άλλο. Οθόνη αναγκαστικά θα έρθει από Κίνα γιατί εδώ δεν παίζει

 

κανένα 30€ επισκευή.......έχει πολύ δουλειά η αλλαγή οθόνης..!!! εκτός και αν μπορεί κάποιος που ξέρει......τζαπε..!;)

 

ΕΔΩ Αλλαγή σε p990

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πού παίρνουν 30€ γι αλλαγή οθόνης; 10-20€ κυμαίνεται

 

Έστω...!;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

κανένα 30€ επισκευή.......έχει πολύ δουλειά η αλλαγή οθόνης..!!! εκτός και αν μπορεί κάποιος που ξέρει......τζαπε..!;)

 

ΕΔΩ Αλλαγή σε p990

Μόνο τα εργατικά 30€, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα εργατικά 30€, έτσι?

 

Ένας φίλος παραπάνω λέει απο 10 εως 20€ ας μας πει που...????

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος παραπάνω λέει απο 10 εως 20€ ας μας πει που...????

 

Στείλε του ένα ΠΜ και θα σου πει (καπου στα δυτικά). Είναι λίγο δύσκολη η θέση του να σου το πει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας . Εχω παραγγειλει ενα κινητο τηλεφωνο απο το minideal.net απο τις 16/9/14 και το μονο που βλεπω απο τοτε

στην σελιδα που μου εχουν δωσει ως τρακινγ ειναι αυτο http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RF282617631SG

Ποσες μερες θα πρεπει να περιμενω ακομα? και τι μπορω να κανω για να παρω τα χρηματα μου πισω αν δεν το παραλαβω?

 

Σας ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας . Εχω παραγγειλει ενα κινητο τηλεφωνο απο το minideal.net απο τις 16/9/14 και το μονο που βλεπω απο τοτε

στην σελιδα που μου εχουν δωσει ως τρακινγ ειναι αυτο http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RF282617631SG

Ποσες μερες θα πρεπει να περιμενω ακομα? και τι μπορω να κανω για να παρω τα χρηματα μου πισω αν δεν το παραλαβω?

 

Σας ευχαριστω πολύ!

 

 

Με γεια σου φιλε μου

 

Καταγραφτηκε σημερα στα ελληνικα ΕΛΤΑ !!!

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF282617631SG

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 18-09-2014 11:29 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 13-10-2014 07:44 IPS

Link to comment
Share on other sites

Δοξα σοι ο θεος ημων . Εχω παραγγειλει το Lenovo p780 και τους εχω γραψει και το κλασικο παραμυθι για ελληνικα κλπ! Ελπιζω να μην μου ερθουν μονο τα κουμπια απο το κινητο :P
Link to comment
Share on other sites

Δοξα σοι ο θεος ημων . Εχω παραγγειλει το Lenovo p780 και τους εχω γραψει και το κλασικο παραμυθι για ελληνικα κλπ! Ελπιζω να μην μου ερθουν μονο τα κουμπια απο το κινητο :P

 

Με το καλό να το πάρεις ωραίο τηλέφωνο και με μεγάλη μπαταρία.

 

Και τα κουμπιά να πάρεις μια χαρά Είναι :-)

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με χαλάει λιγο που δεν έχει σκληρο δισκο 500gb και 6γιγα μνημη ραμ , αλλα θα την αντεξω κι αυτη τη σφαλιαρα της ζωης :P :P :P :P
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...