Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημαίνει ότι από το κατάστημα τους ενημέρωσαν ότι ΘΑ ταχυδρομηθεί δέμα με αυτόν τον αριθμό .... :)

 

Από τα λίγα που γνωρίζω , σου λένε ότι πήρανε πληροφορία ότι θα αποσταλεί δέμα , όχι ότι έφτασε Σινγκαπούρη . Μη ξεχνάς ότι σήμερα

λήγει η πενθήμερη αργία τους .

 

Ευχαριστω παιδια και εγω ετσι καταλαβα, οποτε δεν εχει γινει ακομη η αποστολη grrrr ανηπομονησια :O

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στις μετρήσεις ο Snapdragon 400 MSM8226 βγάζει 21606 , ενώ ο ΜΤΚ6592 27591 αν αυτό λέει κάτι .

Ενώ το 4G είναι κάτι που δεν με απασχολεί , αυτό με το καλύτερο GPS με ενδιαφέρει ιδιαίτερα . Τι ενδείξεις έχουμε γιατί είχα αρχίσει και έκλεινα προς το

δίκαρτο , ακριβώς λόγω επεξεργαστή .

 

...νομίζω έχεις μπερδευτεί γιατί στο αρχικό σου post υπονόησες ώς καλύτερο το καινούριο μοντέλο, ενώ ακόμα και τώρα επιβεβαιώνεις το αντίθετο. Αν το ψάξεις, ανεξάρτητα και από benchmarks, θα δεις ότι ο 8πύρηνος ΜΤΚ6592 είναι σαφώς καλύτερος του 4πύρηνου Snapdragon 400 MSM8226 σε πολλά σημεία (ενδεικτικά, μπορεί να χρησιμοποιεί και τους 8 πυρήνες ταυτόχρονα).

Όσον αφορά το GPS, η υποστήριξη GLONASS στο νέο μοντέλο, είναι κάτι πολύ θετικό, όπως διαπίστωσα και από την απόδοσή του στο νέο Redmi 1S. Ταχύτατο κλείδωμα, καλή ακρίβεια, αποτελέσματα ακόμα και από κλειστούς χώρους, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι η απόδοση του MTK chip προβληματίζει.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω...ποια η διαφορα 6592Μ απο 6592 απλο?

ας πουμε αυτο THL W200C SmartPhone Android 4.2 MTK6592M Octa Core 1.4GHZ 5.0'' Gorilla Glass 8.0MP OTG

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω...ποια η διαφορα 6592Μ απο 6592 απλο?

ας πουμε αυτο THL W200C SmartPhone Android 4.2 MTK6592M Octa Core 1.4GHZ 5.0'' Gorilla Glass 8.0MP OTG

 

6592 octacore 1,7GHZ

6592M octacore 1,4 GHZ

6592T octacore 2,0 GHZ

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

6592 octacore 1,7GHZ

6592M octacore 1,4 GHZ

6592T octacore 2,0 GHZ

 

δηλ. μονο και μονο στην συχνοτητα?

και η σειρα απο το παλαιοτερο>καινουριο?

χειροτερο>καλυτερο?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χρειάζομαι τη βοήθειά σας.

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό για τη γυναίκα μου, θα είναι το πρώτο της smartphone.

 

Κύρια κριτήρια είναι η τιμή, το μαζεμένο μέγεθος, διάρκεια μπαταρίας, δυνατό wifi και απροβλημάτιστη χρήση με τις official roms, καθώς δεν το κατέχω το άθλημα του περάσματος custom roms.

 

Με μια πρώτη ματιά καταλήγω στο Jiayu G2F. Θα με καλύψει ή έχετε να προτείνετε κάτι άλλο στα ίδια χρήματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χρειάζομαι τη βοήθειά σας.

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό για τη γυναίκα μου, θα είναι το πρώτο της smartphone.

 

Κύρια κριτήρια είναι η τιμή, το μαζεμένο μέγεθος, διάρκεια μπαταρίας, δυνατό wifi και απροβλημάτιστη χρήση με τις official roms, καθώς δεν το κατέχω το άθλημα του περάσματος custom roms.

 

Με μια πρώτη ματιά καταλήγω στο Jiayu G2F. Θα με καλύψει ή έχετε να προτείνετε κάτι άλλο στα ίδια χρήματα;

 

Μια χαρά απροβλημάτιστο κινητό!

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους και τον καθένα χωριστά γιά τις σοβαρές υποδείξεις και πληροφορίες .

Θα πάρω το μονόκαρτο από Vickmall .

 

@ NXONTZ : Το μονόκαρτο είναι πιό φτηνό από το δίκαρτο ?

Είχα ακούσει ότι ήταν αντίθετα . Το συγκεκριμένο είναι μαύρο μπροστά και άσπρο πίσω ή φταίει η φωτο .

 

Φίλε μου θα σου πω για το δίκαρτο που εχω, για το΄άλλο δεν ξέρω...δεν απαντώ!

Εγώ το πήρα τέλος Ιουνίου στα 155€ και στην τιμή αυτή είχε 2 θήκες, φορτιστή αυτ/του, ζελατίνα προστασίας, με multilangue και rootαρισμένο και δεν το έχω πειράξει από τότε καθότι ....άσχετος! :)

Η τιμή πραγματικά έχει ανέβει...αλλά με τους κινεζους ποτέ δεν είσαι σίγουρος, συνήθως λίγο μετά την κυκλοφορία ρίχνουν την τιμή αλλά εδώ την ανεβάσανε , ίσως λόγω μεγάλης ζήτησης

Εμένα είναι μαύρο μπροστά και άσπρο πίσω αλλά στο alliexpress μπορείς να βρείς για την πίσω μεριά πολλά χρώματα, αλουμινένια, πλαστικά, leather κλπ με τιμές που αρχίζουν από ..3 ευρώ, οπότε το πίσω χρώμα μην σε απασχολεί:)

 

Bέβαια την 2η κάρτα δεν την χρησιμοποιώ ( ούτε μάλλον στο μέλλον ) οπότε σήμερα θα έπαιρνα το μονόκαρτο, αφού είναι φηνότερο, λένε ότι έχει και καλύτερο επεξεργαστή και έχει και 4g ( αλλά αυτό τα επόμενα 1-2 για μένα τουλάχιστον είναι άχρηστο...).

Edited by NXONTZ
XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας....θελω μια συσκευη απο κινα .

Το ποσο που μπορω να διαθεσω ειναι γυρω στα 70-80 ευρω....

Το μεγεθος που ψαχνω ειναι 4.7'' εως 5''...

Αρχικα ειχα ξεχωρισει το t6s απο ΤΗL...αλλα ολο και εμφανιζονται κ αλλα και εχω χαθει....

Ψαχνω την οσο το δυνατον καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα...

οποιος μπορει η ειναι κατοχος μιας συσκευης ας απαντησει...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια γιατί δεν μπορώ να βρω αυτό που θέλω και σε λογική τιμή.

Θέλω ένα Κινητό αξιόπιστο με τα έξεις χαρακτηριστικά:

5 ίντσες με μικρά κενά (στυλ LG g2)

4g

2 sim

8πύρινο ή snapdragon 801

2 gb ram και 16 Rom

Μπαταρία πάνω από 2500

Nfc, otg

Εννοείται ότι ότι είναι προς τα πάνω είναι καλοδεχούμενο εκτός από την τιμή που δεν θέλω να ξεπερνάει τα 250 ευρώ.

Περιμένω με ανυπομονησία τις προτάσεις σας.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας....θελω μια συσκευη απο κινα .

Το ποσο που μπορω να διαθεσω ειναι γυρω στα 70-80 ευρω....

Το μεγεθος που ψαχνω ειναι 4.7'' εως 5''...

Αρχικα ειχα ξεχωρισει το t6s απο ΤΗL...αλλα ολο και εμφανιζονται κ αλλα και εχω χαθει....

Ψαχνω την οσο το δυνατον καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα...

οποιος μπορει η ειναι κατοχος μιας συσκευης ας απαντησει...

Ευχαριστω

 

Με 10 παραπανω παιρνεις το jiayu G2f Best seller, best price, best σε ολα

Link to comment
Share on other sites

Με 10 παραπανω παιρνεις το jiayu G2f Best seller, best price, best σε ολα

Μόνο που η οθόνη του είναι 4,3" .....:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι πιο μικρο....θα προτιμουσα στις 4.7''-5''....

Υπαρχει κατι??

Ρίξε και μία ματιά σε αυτά, και από όποιο κατάστημα θέλεις. Από το συγκεκριμένο ψωνίζω 4 χρόνια με πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής.

http://www.everbuying.com/product569754.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.0929&email=b2t8ZXZhbnNhcm1vckBnbWFpbC5jb218MTMyNQ==

 

http://www.everbuying.com/product571013.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.0929&email=b2t8ZXZhbnNhcm1vckBnbWFpbC5jb218MTMyNQ==

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια γιατί δεν μπορώ να βρω αυτό που θέλω και σε λογική τιμή.

Θέλω ένα Κινητό αξιόπιστο με τα έξεις χαρακτηριστικά:

5 ίντσες με μικρά κενά (στυλ LG g2)

4g

2 sim

8πύρινο ή snapdragon 801

2 gb ram και 16 Rom

Μπαταρία πάνω από 2500

Nfc, otg

Εννοείται ότι ότι είναι προς τα πάνω είναι καλοδεχούμενο εκτός από την τιμή που δεν θέλω να ξεπερνάει τα 250 ευρώ.

Περιμένω με ανυπομονησία τις προτάσεις σας.

Ευχαριστώ

 

ολα σχεδον τα εχει το zte z7 mini, μονο η μπαταρια ειναι 2300 αλλα στην πραξη ειναι το θεμα οποτε δες το νημα του για εντυπωσεις κατοχων. επισης εισαι κοντα και στο huawei honor 6.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε και μία ματιά σε αυτά, και από όποιο κατάστημα θέλεις. Από το συγκεκριμένο ψωνίζω 4 χρόνια με πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής.

http://www.everbuying.com/product569754.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.0929&email=b2t8ZXZhbnNhcm1vckBnbWFpbC5jb218MTMyNQ==

 

http://www.everbuying.com/product571013.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.0929&email=b2t8ZXZhbnNhcm1vckBnbWFpbC5jb218MTMyNQ==

 

Οι τιμες του ειναι στον θεο ρε φιλε ,δουλευει με κουπονια?

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας....θελω μια συσκευη απο κινα .

Το ποσο που μπορω να διαθεσω ειναι γυρω στα 70-80 ευρω....

Το μεγεθος που ψαχνω ειναι 4.7'' εως 5''...

Αρχικα ειχα ξεχωρισει το t6s απο ΤΗL...αλλα ολο και εμφανιζονται κ αλλα και εχω χαθει....

Ψαχνω την οσο το δυνατον καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα...

οποιος μπορει η ειναι κατοχος μιας συσκευης ας απαντησει...

Ευχαριστω

 

Φίλε μου κοίτα και το CUBOT BOBBY. Το έχω πάρει για φίλο. Σίγουρα δεν παίρνεις κινητό που βάζει φωτιά με την ταχύτητά του, αλλά δεν κολλάει πουθενά και για τα χρήματα που κοστίζει κάνει μια χαρά τη δουλειά του. Αν οι απαιτήσεις σου δεν είναι μεγάλες (ίντερνετ και τέτοια μια χαρά) τότε ρίξτου μια ματιά.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω από αυτά που βρήσκω στο διαδίκτυο ..... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας....θελω μια συσκευη απο κινα .

Το ποσο που μπορω να διαθεσω ειναι γυρω στα 70-80 ευρω....

Το μεγεθος που ψαχνω ειναι 4.7'' εως 5''...

Αρχικα ειχα ξεχωρισει το t6s απο ΤΗL...αλλα ολο και εμφανιζονται κ αλλα και εχω χαθει....

Ψαχνω την οσο το δυνατον καλυτερη επιλογη σε αυτα τα λεφτα...

οποιος μπορει η ειναι κατοχος μιας συσκευης ας απαντησει...

Ευχαριστω

 

THL T6s,Doogee DG310,Doogee DG450 και KingSing S2.

To ΤΗL T6s στα 85$ και το KingSing S2 στα 104$ στο gearbest.

Δεν υπαρχουν αλλες προτασεις.Μην παιδευεσαι αδικα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. σκεφτομαι να αγορασω αυτον το καιρο το Elephone P8, το οποιο εχω δει πως εχει πολυ καλα χαρακτηρηστικα για την τιμη του(1920x1080, 5,7 ιντσες , οκταπηρυνο κλπ.) , αλλα θα ηθελα να μου πειτε την δικη σας γνωμη γιατι ειναι η πρωτη φορα που σκεφτομαι να αγορασω κινεζικο κινητο :D :D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα κινητό από Κίνα.

Διάβασα σχεδόν όλο το θέμα αλλά μπερδεύτηκα περισσότερο νομίζω... :p

Είχα το lg g2 αλλά το έφαγε η μαύρη μαρμάγκα... έπεσε από μηχανή και το πάτησε η μισή Μαραθώνος που πήγαινε από πίσω μου, οπότε ψάχνω κάτι καλύτερο.

Θέλω μια συσκευή που να έχει τα παρακάτω σημαντικά

1. Τούμπανο GPS

2. FHD οθόνη με όσο γίνεται μικρότερα besels

3. 2gb ram (και 3 να έχει, όχι δεν θα πω)

4. μπαταρία πάνω από 3000mha

5. τετραπύρηνο ή οκταπύρινο επεξεργαστή

Οθόνη μέχρι 5-5,5 ίντσες όχι μεγαλύτερη, αν θα έχει μία δύο sim δεν με νοιάζει αν θα παίρνει sd δεν με νοιάζει και σε χρήματα καλό θα ήταν μέχρι 200€ άντε το πολύ ταβάνι μέχρι 250€

Συγγνώμη για το μέγεθος του post και ευχαριστώ εκ των προτέρων

Παναγιώτης

Ο Δανείζων Κάνει Εχθρούς Και Ο Χαρίζων Αχάριστους... :wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα κινητό από Κίνα.

Διάβασα σχεδόν όλο το θέμα αλλά μπερδεύτηκα περισσότερο νομίζω... :p

Είχα το lg g2 αλλά το έφαγε η μαύρη μαρμάγκα... έπεσε από μηχανή και το πάτησε η μισή Μαραθώνος που πήγαινε από πίσω μου, οπότε ψάχνω κάτι καλύτερο.

Θέλω μια συσκευή που να έχει τα παρακάτω σημαντικά

1. Τούμπανο GPS

2. FHD οθόνη με όσο γίνεται μικρότερα besels

3. 2gb ram (και 3 να έχει, όχι δεν θα πω)

4. μπαταρία πάνω από 3000mha

5. τετραπύρηνο ή οκταπύρινο επεξεργαστή

Οθόνη μέχρι 5-5,5 ίντσες όχι μεγαλύτερη, αν θα έχει μία δύο sim δεν με νοιάζει αν θα παίρνει sd δεν με νοιάζει και σε χρήματα καλό θα ήταν μέχρι 200€ άντε το πολύ ταβάνι μέχρι 250€

Συγγνώμη για το μέγεθος του post και ευχαριστώ εκ των προτέρων

Παναγιώτης

Μιά και οι απαιτήσεις σου πλησιάζουν τις δικές μου που παρέθεσα προχθές ........

Αφού διάβασα κάμποσες σελίδες και έκανα και αρκετές ενοχλητικές :lol: ερωτήσεις κατέληξα και παρήγγειλα το Xiaomi redmi note .

Link to comment
Share on other sites

Αφού διάβασα καμιά 15αριά σελίδες έχω καταλήξει στα :

Jiayu G2f, Elephone P6i, Doogee Dg800, Thl T6s.

Budget :70-100 €, (όσο πιο κοντά στα 70 θα είναι καλύτερα, αλλά αν αξίζει να πάω προς τα 100 δεν έχω και σοβαρό πρόβλημα)

Μέγεθος θέλω συμμαζεμένο οπότε οθόνη ως 4.5 ίντσες μάλλον εκτός και αν με πείσετε για λίγο παραπάνω (ξέρω ότι τα μισά από αυτά που εχω δώσει έχουν παραπάνω :( )

Να έχει τίμια μπαταρία και όσο δυνατόν καλύτερη ποιότητα κατασκευής και να μη χρειάζεται customιές!!

Τι λέτε εσείς οι ειδήμονες?Δεκτό και αν έχετε κάτι διαφορετικό από τα παραπάνω :)

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Κοντά στα 90 ευρώ: Jiayu G2F - μονόδρομος, στις 4.3" (εχω πάρει ΠΕΝΤΕ, τα 4 από vickmall, όλα δουλευουν χωρίς πρόβλημα)

Πλήρες, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, να πάρεις μια καλή θήκη με τα ρέστα

 

update: Δυο ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ sim παίρνει!

Πως πανε απο μπαταρια φιλε; Μπορεις να μας πεις ποση ωρα ενεργης οθονης βγαζουν πανω κατω;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...