Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Ψάχνω τηλέφωνο για την κοπέλα μου. Δεν θέλω τοπ specs απλά να είναι όμορφο και να μην έχει σοβαρά θέματα. Είμαι ανάμεσα σε κάποια αλλά θα ήθελα και τη γνώμη σας.

 

1. Zte red bull v5

2. Huawei honor 3c play

3. Blu studio 5.0S II

 

Ταβάνι έχουμε τα 150 ευρώ.

 

Εγω για τη κοπέλα μου με 155 αν θυμάμαι καλά πήρα ενα Jiayu gs4 άσπρο που το ήθελε όπως δηποτε και ειναι τρελαμένη. το 8πυρινο με 2 γιγα ραμ κιολας...αχρείαστα να ειναι... 3000mha μπαταρία - 6 μισή ωρες οθονη για πλάκα πιανει με τα παντα ανοικτά, μια φορα στις 2-3 μέρες το φορτίζει. (δε ξερω κιόλας κατι θέματα υπήρχαν με το μαυρο με κουμπια και οθονη οποτε το ασπρο και ομορφότερο και ποιο αξιόπιστο οσο κουφό και αν ακούγεται)

 

edit : http://www.to2c.com/jiayu-g4s-2gb-16gb-basic-mtk6582-quad-core-1-3ghz.html 149ευρο το ασπρο που ειναι +5$

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ψάχνω ένα κινητό για φίλο που εχει ξεμείνει με ένα xperia mini.

Δεν θέλει να διαθέσει πολλά λεφτά,~100 ευρό περίπου. Υπάρχει τπτ αξιόπιστο με 1 γιγα ραμ,τετραπύρηνο, κάμερα 5-8ΜΡ με φλας και μπροστινή; Οθόνη υπάρχει περίπτωση να υπάρχει τπτ σε 4.5''? Θα ήθελα αν έχετε να προτείνετε κάτι να είναι δοκιμασμένο...

Για ψαξε και το αψογο xiaomi mi2s.

 

 

Είχα ξαναρωτήσει, αλλά λίγο το διάβασμα, λίγο οι περιορισμοί στην τιμή, λίγο το ότι θέλω να είναι δοκιμασμένο, θέλω να υποστηρίζει και 2 SIMS

 

Ψάχνω για ένα κινητό με τα εξής χαρακτηριστικά:

(nice to have - καλοδεχούμενο)

 

Android >= 4.2

Dual Sim

3G (για Ελλάδα, HSPA+) (καλοδεχούμενο 4G FDD-LTE)

 

Οθόνη

4.7 - 5.5 Inch (προτιμώ 5 inch)

Ανάλυση >= 1280 x 720

Corning Gorilla Glass

 

CPU >= Quad core (καλοδεχούμενο Octa core)

RAM >= 1GB (καλοδεχούμενο 2GB)

ROM >= 8GB

 

Υπόλοιπα χαρακτηριστικά

Να παίρνει SD

Bluetooth >= 2.0

GPS (AGPS + GLONASS + BDS)

Compass

NFC

OTG

noise cancelation με 2ο μικρόφωνο

Συμπαθητική κάμερα ( >= 8 MP)

 

Καλή μπαρατία (καλοδεχούμενο κοντά στα 3.000 mAh)

 

Καλή ποιότητα κατασκευής

 

Τιμή: να μην υπερβαίνει τα 200$ (160e)

 

Τι έχετε να προτίνετε?

 

Εχω δει το iNew v3

http://www.vickmall.com/inew-v3-mtk-mt6582-android-4-2-5-0-inch-1280-720-pixels-1-3mp-camera-nfc-otg-wifi-gps-1g-16g-smart-phone-black.html

στα 164$. Μιας και μπορώ να ανέβω στα 200, αναρωτιέμαι αν υπάρχει άλλη επιλογή με octa core ή 4G, ή γενικά καλύτερο.

 

Δεν ξέρω αν το CoolPad F1 (στα ίδια χρήματα, με octa core) έχει noise cancelation

 

Ευχαριστώ

ThL T11. Εχει ολα αυτα που ζητας.

 

http://www.vickmall.com/thl-t11-smartphone-mtk6592-android-4-2-2gb-16gb-nfc-otg-5-0-inch-gorilla-glass-screen.html

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να φανώ κολλημένος απαντώ σε όλους τους αναζτητες κινέζικων :

Με100€ κινητό = xiaomi.

Με 150€=xiaomi

Με 200€=xiaomi

Με 400€=xiaomi

:-D

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω δει κάποια κινέζικα τηλέφωνα dual sim στο everbuying που με ενδιαφέρουν:

1) V6 Discovery Android 4.2 Smartphone

2) V5+ Discovery Android 4.2 3GSmartphone

3) DOOGEE DG150 3G και

4) 4.7 inch DOOGEE Hotwind DG200 Android 4.2 3G

 

Αν ξέρει κάποιος αυτά τα τηλέφωνα, θα ήθελα να μου πει αν όντως λειτουργούν οι δύο κάρτες ταυτόχρονα

και αν τα 3 πρώτα είναι όντως αδιάβροχα και γενικά εάν αξίζουν τα χρήματά τους

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να φανώ κολλημένος απαντώ σε όλους τους αναζτητες κινέζικων :

Με100€ κινητό = xiaomi.

Με 150€=xiaomi

Με 200€=xiaomi

Με 400€=xiaomi

:-D

 

Αν θες για να είμαστε και δίκαιοι μπορείς να προτείνεις και κανένα X I A O M I :X

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μπει σε τρελο τρυπακι να πουλήσω το Note 2 μου γτ εχω φαει σκαλωμα με το Zte nubia z7 mini απο τότε που τ ειδα. Τι γνωμη εχετε και απο πιο site μου προτείνετε να το πάρω? Θα είναι η πρώτη μου αγορά απο Κίνα και με λιγο ψάξιμο το Vickmall μου φαίνεται πιο γρηγορο και αξιόπιστο απο minideal to2c κτλπα. Παρακαλώ την βοήθεια σας :P
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο τα:

 

Xiaomi Redmi 1s

Coolpad F1

Jiayu G2F

 

ποιο έχει την καλύτερη κάμερα;

Η κάμερα θα χρησιμοποιηθεί κυρίως για φωτογράφιση έργων τέχνης σε εσωτερικό χώρο άρα η επίδοση σε σκοτεινές περιοχές ή η ποιότητα της βιντεολήψης δεν με αφορούν. Το κινητό δεν θα χρησιμοποιηθεί φυσικά αποκλειστικά για αυτή τη δουλειά γι'αυτό και ρωτάω για τα παραπάνω μοντέλα μονάχα. Είναι τα τρία κινητά που έχω ξεχωρίσει και αν σ'αυτό το τομέα δεν έχουν ουσιαστική διαφορά τότε θα αγοράσω το φθηνότερο (Jiayu G2F).

Link to comment
Share on other sites

To Xiaomi.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω δει κάποια κινέζικα τηλέφωνα dual sim στο everbuying που με ενδιαφέρουν:

1) V6 Discovery Android 4.2 Smartphone

2) V5+ Discovery Android 4.2 3GSmartphone

3) DOOGEE DG150 3G και

4) 4.7 inch DOOGEE Hotwind DG200 Android 4.2 3G

Αν ξέρει κάποιος αυτά τα τηλέφωνα, θα ήθελα να μου πει αν όντως λειτουργούν οι δύο κάρτες ταυτόχρονα

και αν τα 3 πρώτα είναι όντως αδιάβροχα και γενικά εάν αξίζουν τα χρήματά τους

Βάλε τα links των τηλεφώνων ....

Αν θες για να είμαστε και δίκαιοι μπορείς να προτείνεις και κανένα X I A O M I :X

Έγραψες ..... !!! :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο τα:

 

Xiaomi Redmi 1s

Coolpad F1

Jiayu G2F

 

ποιο έχει την καλύτερη κάμερα;

Η κάμερα θα χρησιμοποιηθεί κυρίως για φωτογράφιση έργων τέχνης σε εσωτερικό χώρο άρα η επίδοση σε σκοτεινές περιοχές ή η ποιότητα της βιντεολήψης δεν με αφορούν. Το κινητό δεν θα χρησιμοποιηθεί φυσικά αποκλειστικά για αυτή τη δουλειά γι'αυτό και ρωτάω για τα παραπάνω μοντέλα μονάχα. Είναι τα τρία κινητά που έχω ξεχωρίσει και αν σ'αυτό το τομέα δεν έχουν ουσιαστική διαφορά τότε θα αγοράσω το φθηνότερο (Jiayu G2F).

 

Xiaomi όπως είπε ο φίλος παραπάνω. Επειδή όμως με προβληματίζει η αυτονομία του θα προσθέσω στην λίστα μου και το καινούργιο αλλά και ποιο ακριβό απ'ολα Lenovo A8 A806. Έχει την καλύτερη κάμερα ή τουλάχιστον παρόμοια με του Xiaomi;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να φανώ κολλημένος απαντώ σε όλους τους αναζτητες κινέζικων :

Με100€ κινητό = xiaomi.

Με 150€=xiaomi

Με 200€=xiaomi

Με 400€=xiaomi

:-D

 

Σσσσωωωραίοοοοοοοςςςςςς και καθόλου κολλημένος :tease:

 

Παιδιά απο τα:

 

Xiaomi Redmi 1s

Coolpad F1

Jiayu G2F

 

ποιο έχει την καλύτερη κάμερα;

Η κάμερα θα χρησιμοποιηθεί κυρίως για φωτογράφιση έργων τέχνης σε εσωτερικό χώρο άρα η επίδοση σε σκοτεινές περιοχές ή η ποιότητα της βιντεολήψης δεν με αφορούν. Το κινητό δεν θα χρησιμοποιηθεί φυσικά αποκλειστικά για αυτή τη δουλειά γι'αυτό και ρωτάω για τα παραπάνω μοντέλα μονάχα. Είναι τα τρία κινητά που έχω ξεχωρίσει και αν σ'αυτό το τομέα δεν έχουν ουσιαστική διαφορά τότε θα αγοράσω το φθηνότερο (Jiayu G2F).

 

Αν και έχω το F2 είμαι ευχαριστημένος για τα λεφτά του νομίζω ότι τ'άλλα 2 είναι καλύτερα

και όπως είπε και ο προηγούμενος ο μη " Κολλημένος" ΧΙΑΟΜΙ εγγύηση :hypno: τουλάχιστον να ξέρεις ποιον να κυνηγάς :food: GR_MAcedon :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μπει σε τρελο τρυπακι να πουλήσω το Note 2 μου γτ εχω φαει σκαλωμα με το Zte nubia z7 mini απο τότε που τ ειδα. Τι γνωμη εχετε και απο πιο site μου προτείνετε να το πάρω? Θα είναι η πρώτη μου αγορά απο Κίνα και με λιγο ψάξιμο το Vickmall μου φαίνεται πιο γρηγορο και αξιόπιστο απο minideal to2c κτλπα. Παρακαλώ την βοήθεια σας :P

 

http://www.coolicool.com/zte-nubia-z7-mini-4g-lte-msm8974aa-quad-core-20ghz-50-inch-1920-1080-screen-android-os-44-4g-smar-g-33761

Σε 15 μέρες σπίτι σου, με PostNL και πολύ καλό aftersales, το έχω δοκιμάσει και για αυτό στο λέω.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Θα ήθελα να αγοράσω ενα κινητό στην αρραβωνιαστικιά μου ως δώρο επετείου. Το μέγιστο μπάτζετ είναι 150 ευρώ και ξεκινάμε από όσον το δυνατον φθηνότερα (πχ THL T6s κλπ) και ανεβαίνουμε επειδή πρώτον, είμαι οικονομικα "μαζεμένος" αυτό τον καιρό και δεύτερον, καθώς η λεγάμενη δεν έχει καμία επαφή με smartphones δεν θα καταλάβει ιδιαίτερα την διαφορά μεταξύ ενός κινητού των 150 ευρώ με ενα των 250.

 

Η χρήση του θα είναι η κλασική των γυναικών, δηλαδή ως τηλέφωνο, φωτογραφίες και ίντερνετ.Το βασικότερο είναι να είναι κινητό "out of the box", άντε το πολυ πολύ να του περάσω οτιδήποτε χρειαστεί πριν να της το δώσω, αλλά μετά απο μακριά και αγαπημένοι... Γενικά έχω διαβάσει στο σαιτ ότι:

Μεχρι τα 100 ευρώ, προτείνεται κυρίως:

1) το Jiayu G2F το οποίο όμως έχει σχετικά μικρή οθόνη,

2) το THL T6s που βγάζει -για μερικούς- χάλια φωτογραφίες και -για άλλους- καλούτσικες βάσει της τιμής του και

3) διάφορα Doogees (DG310, DG450, DG800) αλλά είτε αρκετοι έχουνε διατυπώσει παράπονα για την μπαταρία ή για το touch της οθόνης τους είτε γενικοτερα λετε οτι η εταιρεία δεν είναι αξιόπιστη γιατί συνεχώς βγάζει καινούργια μοντέλα αντί να ασχοληθεί με τα προβλήματα των παλιών.

Mέχρι τα 150, υπάρχουν κυρίως:

1) το Coolpad F1 το οποίο όμως θέλει να του περάσεις δύο τρία πράγματα και πέραν τούτου, είναι σχετικά ογκώδες,

2) το Lenovo A8 το οποίο φαίνεται καλό αλλά δεν έχει δοκιμαστεί από άλλους οπότε αναμένουμε να δουμε τι θα πουνε οι πρωτοι χρησες του,

3) το xiaomi 1s το οποίο είχε παλαιότερα ένα πρόβλημα με τη μπαταρία του αλλά πλεον λύθηκε, και

4) διάφορα άλλα όπως τα Jiayu G4s, KingSing S2 και INEW V3 για τα οποία δεν εχω πολυκαταλάβει εάν αξίζουν ή όχι..

 

Γενικά, όπως είπα και παραπάνω, δεν ζητάω πολλά, απλά να έχει μεγαλούτσικη οθόνη π.χ. 4.5 - 5'' (αλλά να μην είναι πολύ ογκώδες, δηλαδή να μην έχει κενο πανω ή πλάγια από την οθόνη προς εξοικονόμηση χώρου) και κυριως να παιζει καλά (δηλαδή όχι συνέχεια νεες rom) κατι πανω κατω σαν το "iphone των φτωχων"....

 

 

Υσ: Off the topic, θεωρείτε ότι αξίζει σε αντίστοιχες περιπτώσεις (αγορά "ιδιαίτερου δώρου") να το ρισκάρει κανείς με την αγορά κινέζικου με ότι αυτό συνεπάγεται σε περίπτωση εμφάνισης προβλήματος ( ιδίως το πρίξιμο και η μουρμούρα που περιμένει στην γωνία... ) ή να περιοριστεί σε ένα πχ. Lenovo A328 ή ZTE Blade L2 από Ελλάδα στα 130 ευρώ ή 150 αντίστοιχα, οπότε και αν προκύψει οτιδήποτε να έχεις έτοιμη την απάντηση: Πήγαινε το π.χ. στο public να το δούνε και άσε μας ήσυχους....

Από το αρκετο διάβασμα που εχω κάνει στο σαιτ έχω καταλάβει ότι όλα τα κινέζικα είναι λιγο πολυ τυχη, δηλαδή ενδέχεται να έχουν ενα μικρό μειονέκτημα/πρόβλημα αλλά κατά τα άλλα για την τιμή τους είναι super...αλλά αν σου κάτσει το στραβό, ποιος ακούει την άλλη μετα...? Αξίζει το ρίσκο για την περίπτωση μου ή καλύτερα να πιαστώ - εν γνώση μου- κορόιδο με ένα κινητό από Ελλάδα (A328 κλπ) ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Θα ήθελα να αγοράσω ενα κινητό στην αρραβωνιαστικιά μου ως δώρο επετείου. Το μέγιστο μπάτζετ είναι 150 ευρώ και ξεκινάμε από όσον το δυνατον φθηνότερα (πχ THL T6s κλπ) και ανεβαίνουμε επειδή πρώτον, είμαι οικονομικα "μαζεμένος" αυτό τον καιρό και δεύτερον, καθώς η λεγάμενη δεν έχει καμία επαφή με smartphones δεν θα καταλάβει ιδιαίτερα την διαφορά μεταξύ ενός κινητού των 150 ευρώ με ενα των 250.

 

Η χρήση του θα είναι η κλασική των γυναικών, δηλαδή ως τηλέφωνο, φωτογραφίες και ίντερνετ.Το βασικότερο είναι να είναι κινητό "out of the box", άντε το πολυ πολύ να του περάσω οτιδήποτε χρειαστεί πριν να της το δώσω, αλλά μετά απο μακριά και αγαπημένοι... Γενικά έχω διαβάσει στο σαιτ ότι:

Μεχρι τα 100 ευρώ, προτείνεται κυρίως:

1) το Jiayu G2F το οποίο όμως έχει σχετικά μικρή οθόνη,

2) το THL T6s που βγάζει -για μερικούς- χάλια φωτογραφίες και -για άλλους- καλούτσικες βάσει της τιμής του και

3) διάφορα Doogees (DG310, DG450, DG800) αλλά είτε αρκετοι έχουνε διατυπώσει παράπονα για την μπαταρία ή για το touch της οθόνης τους είτε γενικοτερα λετε οτι η εταιρεία δεν είναι αξιόπιστη γιατί συνεχώς βγάζει καινούργια μοντέλα αντί να ασχοληθεί με τα προβλήματα των παλιών.

Mέχρι τα 150, υπάρχουν κυρίως:

1) το Coolpad F1 το οποίο όμως θέλει να του περάσεις δύο τρία πράγματα και πέραν τούτου, είναι σχετικά ογκώδες,

2) το Lenovo A8 το οποίο φαίνεται καλό αλλά δεν έχει δοκιμαστεί από άλλους οπότε αναμένουμε να δουμε τι θα πουνε οι πρωτοι χρησες του,

3) το xiaomi 1s το οποίο είχε παλαιότερα ένα πρόβλημα με τη μπαταρία του αλλά πλεον λύθηκε, και

4) διάφορα άλλα όπως τα Jiayu G4s, KingSing S2 και INEW V3 για τα οποία δεν εχω πολυκαταλάβει εάν αξίζουν ή όχι..

 

Γενικά, όπως είπα και παραπάνω, δεν ζητάω πολλά, απλά να έχει μεγαλούτσικη οθόνη π.χ. 4.5 - 5'' (αλλά να μην είναι πολύ ογκώδες, δηλαδή να μην έχει κενο πανω ή πλάγια από την οθόνη προς εξοικονόμηση χώρου) και κυριως να παιζει καλά (δηλαδή όχι συνέχεια νεες rom) κατι πανω κατω σαν το "iphone των φτωχων"....

 

 

Υσ: Off the topic, θεωρείτε ότι αξίζει σε αντίστοιχες περιπτώσεις (αγορά "ιδιαίτερου δώρου") να το ρισκάρει κανείς με την αγορά κινέζικου με ότι αυτό συνεπάγεται σε περίπτωση εμφάνισης προβλήματος ( ιδίως το πρίξιμο και η μουρμούρα που περιμένει στην γωνία... ) ή να περιοριστεί σε ένα πχ. Lenovo A328 ή ZTE Blade L2 από Ελλάδα στα 130 ευρώ ή 150 αντίστοιχα, οπότε και αν προκύψει οτιδήποτε να έχεις έτοιμη την απάντηση: Πήγαινε το π.χ. στο public να το δούνε και άσε μας ήσυχους....

Από το αρκετο διάβασμα που εχω κάνει στο σαιτ έχω καταλάβει ότι όλα τα κινέζικα είναι λιγο πολυ τυχη, δηλαδή ενδέχεται να έχουν ενα μικρό μειονέκτημα/πρόβλημα αλλά κατά τα άλλα για την τιμή τους είναι super...αλλά αν σου κάτσει το στραβό, ποιος ακούει την άλλη μετα...? Αξίζει το ρίσκο για την περίπτωση μου ή καλύτερα να πιαστώ - εν γνώση μου- κορόιδο με ένα κινητό από Ελλάδα (A328 κλπ) ?

 

Φίλε μου ταπεινή μου άποψη μιας και προορίζεται για δώρο και μάλιστα στην κοπέλα σου μη δίνεις τόση σημασία σε specs και το ποιο είναι "καλύτερο" και "ισχυρό". Ειδικά για κοπέλα αυτό που παίζει ρόλο πιστεύω είναι το κύρος,εμφάνιση,εγγύηση, μπαταρία. Θα τη ρωτήσει η φιλενάδα της τι κινητό πήρες, έ άλλο να λέει ζιου ζίτσου-typeX και άλλο να λέει LG,Sony πχ. Δές κατα τη γνώμη μου το LG G2 mini απο σκρουτζομαγαζο και κανα άμαζον(πχ Γαλλικό). Το πήρε σε κόκκινο η κοπελιά μου και είναι πολύ ευχαριστημένη, κουκλί με μικρά bezels και πολύ καλή μπαταρία. Για τη χρήση που κάνει δε κολλάει πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ταπεινή μου άποψη μιας και προορίζεται για δώρο και μάλιστα στην κοπέλα σου μη δίνεις τόση σημασία σε specs και το ποιο είναι "καλύτερο" και "ισχυρό". Ειδικά για κοπέλα αυτό που παίζει ρόλο πιστεύω είναι το κύρος,εμφάνιση,εγγύηση, μπαταρία. Θα τη ρωτήσει η φιλενάδα της τι κινητό πήρες, έ άλλο να λέει ζιου ζίτσου-typeX και άλλο να λέει LG,Sony πχ. Δές κατα τη γνώμη μου το LG G2 mini απο σκρουτζομαγαζο και κανα άμαζον(πχ Γαλλικό). Το πήρε σε κόκκινο η κοπελιά μου και είναι πολύ ευχαριστημένη, κουκλί με μικρά bezels και πολύ καλή μπαταρία. Για τη χρήση που κάνει δε κολλάει πουθενά

 

Συμφωνώ με τον προλαλησαντα....!!!;) LG G2 mini ..!:love:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον προλαλησαντα....!!!;) LG G2 mini ..!:love:

 

Συμφωνω και εγω... ομως υπαρχει και η εξης καλυτερη λυση:

Πατε σε μια γνωστη αλυσιδα και βλεπετε το ακομα καλυτερο s850 των 250 ευρω σε ασπρο ή κοκκινο... και αν της κανει κλικ(σχεδον σιγουρο) το παιρνεις με τα μισα σχεδον λεφτα απο vickmall.

Link to comment
Share on other sites

@teohatzi

Εγω θα ελεγα να παρεις το Xiaomi hongmi 1s. Και καλα specs και καλη ποιοτητα και συμαζεμενο.

Για το κυρος που λες και το τι θα απανταει η κοπελα οταν θα την ρωταν οι φιλες της τί μαρκα ειναι, συγχωρεσε με αλλα αυτα ειναι βλακειες. Στην τελικη πες της τι εστι Χiaomi και να το λεει κι αυτη με περιφανια κι οχι ντροπη.

Αν ειναι δυνατον δηλαδη, να ντεπωμαστε να πουμε τη μαρκα του κινητου μας επειδη δεν ειναι γνωστη στην Ελλαδα. Οι αλλοι πρεπει να ντεποντε που πηραν κινητο πολυ πιο ακριβο απο το "κινεζικο" και ειναι και χειροτερο μονο και μονο επειδη εχει ενα γνωστο ονομα πανω.

 

Κανενα να μην παρεις. Ακου εκει 512MB RAM. Θα σου βγαλει την πιστη.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ FLOOFLIS για την απάντηση. Και εγώ αρχικα αυτής την άποψης ημουν, εννοείται όχι τόσο λόγω της Χ,Ψ μάρκας ( π.χ. είναι Doogee και όχι sony ) , αλλά κυρίως λόγω της εγγύησης (άρα δεν ξανασχολούμαι με το κινητό). Από το Σαββατοκύριακο όμως που και διλάβασα αρκετά το σαιτ και είδα τι κινητά έχουν βγάλει αυτοί οι κινέζοι, λεώ μήπως και το δοκιμάσω, και παράλληλα κολλάω στο να πάω να αγοράσω από Ελλάδα κάτι που το αντιστοιχο του κοστίζει απο κινα την μισή τιμή.

Εννοειται μπαινει το LG G2 Mini στην λίστα αν η αγορά γίνει τελικά από Ελλάδα. Γενικά θα περιμένω μέχρι το τέλος της εβδομάδας να ακουσω και κανένα άλλο φίλο να δούμε αν συμφωνεί και μετά θα αποφασίσω. Να' σαι καλά.

Το S850 είναι καλό? Υπάρχει πιθανότητα να το καλύπτει η εγγύηση εδώ στην Ελλάδα αν γίνει η αγορά απο vickmall ? Γιατί αν είναι να το στείλω στην κίνα το ίδιο και το αυτό..πάλι μουρμούρα θα έχουμε.

 

antdel_ δεν υπάρχει η δυνατότητα να παμε μαζι να δουμε τα κινητα γιατι λέω να το κρατησω για εκπληξη...οπότε σςςςςςςς μην μας ακούσει

Edited by teohatzi
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το τελευταίο μην το υπολογίζεις, δεν αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα γιά τηλ. με 512 ram.

Επίσης, γιά τα υπόλοιπα που γράφεις, κάνε το εξής: Πήγαινε στο κατάστημα, γράψε στην αναζήτηση : Waterproof Smartphone Android και θα σου τα βγάλει όλα. Επέλεξε lowest price και θα τα βάλει με σειρά τιμής, οπότε διαλέγεις τι θέλεις. Όλα από ότι είδα έχουν 512 ram αλλά αυτό είναι σχετικό γιά τι είδους χρήση το θέλεις.

Γιά το ερώτημά σου, όλα αυτά είναι αδιάβροχα. Επίσης, καλύτερα να επιλέξεις με οθόνη 4", και να προσέξεις στά χαρακτηριστικά να γράφει Dual SIM Card Dual Standby.

Από το κατάστημα αυτό ψωνίζω χρόνια, αλλά πριν αγοράσεις να τους ρωτήσεις εάν έχει Ελληνικά εκτός και εάν δεν σε ενδιαφέρει.

Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ FLOOFLIS για την απάντηση. Και εγώ αρχικα αυτής την άποψης ημουν, εννοείται όχι τόσο λόγω της Χ,Ψ μάρκας ( π.χ. είναι Doogee και όχι sony ) , αλλά κυρίως λόγω της εγγύησης (άρα δεν ξανασχολούμαι με το κινητό). Από το Σαββατοκύριακο όμως που και διλάβασα αρκετά το σαιτ και είδα τι κινητά έχουν βγάλει αυτοί οι κινέζοι, λεώ μήπως και το δοκιμάσω, και παράλληλα κολλάω στο να πάω να αγοράσω από Ελλάδα κάτι που το αντιστοιχο του κοστίζει απο κινα την μισή τιμή.

Εννοειται μπαινει το LG G2 Mini στην λίστα αν η αγορά γίνει τελικά από Ελλάδα. Γενικά θα περιμένω μέχρι το τέλος της εβδομάδας να ακουσω και κανένα άλλο φίλο να δούμε αν συμφωνεί και μετά θα αποφασίσω. Να' σαι καλά.

Το S850 είναι καλό? Υπάρχει πιθανότητα να το καλύπτει η εγγύηση εδώ στην Ελλάδα αν γίνει η αγορά απο vickmall ? Γιατί αν είναι να το στείλω στην κίνα το ίδιο και το αυτό..πάλι μουρμούρα θα έχουμε.

 

antdel_ δεν υπάρχει η δυνατότητα να παμε μαζι να δουμε τα κινητα γιατι λέω να το κρατησω για εκπληξη...οπότε σςςςςςςς μην μας ακούσει

Φιλε μου με προλαβες. Εχω γραψει τη δικια μου γνωμη στο προηγουμενο ποστ μου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κι εσενα TUPAC_RIP για την απαντηση. εννοείται δεν με νοιάζει η μάρκα. Ο φίλος πιο πάνω έκανε λόγο για μάρκες, αλλά καταλαβαίνω πως το είπε. Τι να κάνουμε, άλλες γυναίκες είναι κολλημένες, άλλες όχι...ευτυχώς η δική μου δεν ειναι. Το πολύ πολύ εάν στην αρχή καμια φίλη της πει τιποτε κομπλεξικο, αφού δει το Χ,Ψ κινέζικο, μετά από κανενα μηνα θα με παρακαλαει να της παραγγειλω ενα Xiaomi ή κάτι αντίστοιχο.

Επομένως, +1 για Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες την βοηθεια σας γιατι εκει που κατεληξα σε ενα κινητο.....τσουπ βλεπω και ενα αλλο.......

οποτε ειμαι στα

1)xiaomi Mi3

2)meizu MX3

3)Jiayu G6

4)JIAYU S2

 

κυριο θεμα η καμερα και τιμη μεχρι 250 ευρω.

Αν εχετε και καποιο αλλο κατα νου σας ακουω:):)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει η δυνατότητα να παμε μαζι να δουμε τα κινητα γιατι λέω να το κρατησω για εκπληξη...οπότε σςςςςςςς μην μας ακούσει

Και που να δεί το :

" καθώς η λεγάμενη δεν έχει καμία επαφή με smartphones δεν θα καταλάβει ιδιαίτερα την διαφορά μεταξύ ενός κινητού των 150 ευρώ με ενα των 250."

και τότε να δείς εσύ τι έχει να γίνει ..... :p:lol::lol::lol::lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το τελευταίο μην το υπολογίζεις, δεν αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα γιά τηλ. με 512 ram.

Επίσης, γιά τα υπόλοιπα που γράφεις, κάνε το εξής: Πήγαινε στο κατάστημα, γράψε στην αναζήτηση : Waterproof Smartphone Android και θα σου τα βγάλει όλα. Επέλεξε lowest price και θα τα βάλει με σειρά τιμής, οπότε διαλέγεις τι θέλεις. Όλα από ότι είδα έχουν 512 ram αλλά αυτό είναι σχετικό γιά τι είδους χρήση το θέλεις.

Γιά το ερώτημά σου, όλα αυτά είναι αδιάβροχα. Επίσης, καλύτερα να επιλέξεις με οθόνη 4", και να προσέξεις στά χαρακτηριστικά να γράφει Dual SIM Card Dual Standby.

Από το κατάστημα αυτό ψωνίζω χρόνια, αλλά πριν αγοράσεις να τους ρωτήσεις εάν έχει Ελληνικά εκτός και εάν δεν σε ενδιαφέρει.

Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο.

 

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για τον χρόνο σου. Το έχω ψάξει με τον τρόπο που αναφέρεις και κατέληξα σε αυτά λόγω της τιμής τους

αλλά και το οτι είναι αδιάβροχα και αντέχουν περισσότερο σε κάποιες δύσκολες στιγμές (για τα 3 πρώτα).

Για αυτά τα τηλέφωνα γράφει Dual SIM Card Dual Standby αλλά ρωτάω γιατί έχω ακούσει οτι κάποια τηλέφωνα ενώ γράφουν

Dual Standby, τελικά δεν είναι ταυτόχρονα ενεργές και οι δύο sim.

Όσο για τη ram, ναι είναι μικρή αλλά περισσότερο με ενδιαφέρει να αντέχει το τηλέφωνο στις κακουχίες και σε υγρό περιβάλλον.

Και μόνο που αναφέρεις οτι ψωνίζεις χρόνια απο αυτό το κατάστημα σημαίνει οτι τουλάχιστον είσαι ικανοποιημένος.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...