Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρετε για κάποιο κατάστημα που να έχει και αποθήκη στην Ευρώπη (όπως antelife.com);

Θέλω να αποφύγω κάθε περίπτωση για τελωνείο αλλά και να γλυτώσω χρόνο! Το antelife δεν έχει όσα κινητά έβαλα στο μάτι μιας και τα περισσότερα είναι Out of stock! :/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το jiayu g3s έχει αρχίσει να μου κάνει νερά μετά από μια τούμπα ραγισε σε ένα σημείο η οθόνη το μικρόφωνο κάνει διακοπές κατά την κλήση. Ήρθε μάλλον η ώρα για αλλαγή.

Η επιλογή είναι δύσκολη :

Xiaomi redmi note

Asus zenfone 5

Coolpad f1

Huawei 3c αν υπάρχει στοκ

ή κανένα Lenovo

Βασικά θέλω 2gb Ram

Καλή Μπαταρία ( καλομαθα με το jiayu που χτύπαγα 2-3μερες)

Και καλή ποιότητα κατασκευής.

Πιο να εμπιστευτώ φίλοι μου;;

 

Για μένα δαγκωτό asus.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δαγκωτό asus.

 

Βρε μου αρέσει το άσους αλλά με φοβίζει η μπαταρία του θα τη βγάζω την μέρα ;; άσε που δεν αλλάζει ώστε να πάρεις άλλη μια για να έχεις καβατζα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα βγάζει μέρα αν δεν κάνω λάθος με 3,5 ώρες οθόνη. Προσωπικά θα πάρω και το 10400mah power bank της xiaomi και θα καθαρίσω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες....Επειδη εχω ενα galaxy ace εδω κ χρονια αλλα πλεον δεν παει αλλο ηρθε η ωρα για αλλαγη....

εχετε υποψιν σας απο κινεζικη αγορα καποιο καλο??

Εμενα μου αρεσε απο θεμα χαρακτηριστικων το thl t6s.....εγω το θελω για απλη χρηση (λιγο ιντερνετ , καμμια εφαρμογη τετοια πραγματα...) αυτα που με ενδιαφερουν περισσοτερο ειναι να εχει καλη οθονη και σχετικα καλη αυτονομια....

Μπορειτε να μου πειτε μια γνωμη για αυτο?? η αν εχετε να προτινετε καποιο αλλο σε αυτα τα χρηματα πανω-κατω??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδες αν καποιος δεν χρειαζεται το 3g αυτο δεν ειναι το απολυτο VFM απο specs και επεξεργαστη - οθονη -καρτα γραφικων κλπ?

Να το παρω για παιχνιδια για τα παιδια και browsing!:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Browsing χωρίς 3G; Είσαι σίγουρος; :blink:

Και το WIFI γιατι ειναι βρε φιλαρακο?

Ετσι και αλλιως τις περισσοτερες ωρες της ημερας βρισκομαστε σε μερη που υπαρχει wifi ή οχι μηπως?

Ρωταω εγω τωρα και ας ειμαι μικρος:lol:

 

ουπς δεν ειχα βαλει ουτε το link, ζεστη πολυ βρε παιδι μου!

http://www.aliexpress.com/item/new-arrival-Daxian-I9500-5MP-HD-display-854-480-Quad-core-MTK-phone-Android-4-1/1545625877.html

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν το πας έτσι, εντάξει.

 

Εγώ πάντως όποτε πραγματικά χρειάζομαι WiFi, ποτέ δεν το βρίσκω :lol:

 

Ωπά! Τώρα είδα το link! Έχεις μήπως λεφτά για πέταμα; Αν ναι, πέταξε τα προς τα εμένα, όχι σε αυτόν τον Κινέζο απατεώνα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν το πας έτσι, εντάξει.

 

Εγώ πάντως όποτε πραγματικά χρειάζομαι WiFi, ποτέ δεν το βρίσκω :lol:

 

Ωπά! Τώρα είδα το link! Έχεις μήπως λεφτά για πέταμα; Αν ναι, πέταξε τα προς τα εμένα, όχι σε αυτόν τον Κινέζο απατεώνα :lol:

Και αυτο σωστο αλλα υπαρχουν και κατι πολυ ωραιες εφαρμογουλες που το κλεβουν το ατοιμο το wifi .......οποτε καλυπτομαστε!:)

 

Παρτο και απο αλλου, δες το feedback και μετα πες για απατεωνες.......

http://www.aliexpress.com/item/Hot-sale-original-cell-Phone-Lenovo-P780-w-MTK6592-Octa-Core-5-0inch-HD-IPS-MTK6589/1852337741.html

 

Μιλαμε για 83 ευρω, αν ισχυουν αυτα που γραφουν που δεν αμφιβαλλω γιατι το τηλ. απλα δεν εχει 3g.

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για 83 ευρω, αν ισχυουν αυτα που γραφουν που δεν αμφιβαλλω γιατι το τηλ. απλα δεν εχει 3g.

 

Ναι...το 3G είναι ο λόγος που όλοι οι άλλοι δεν βγάζουν κινητά 8core με 5,5" οθόνη και απέραντη μνήμη στα €85...

Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε μου κάποιο αξιόπιστο τετραπύρηνο με 1gb, γύρω στα 80-100 ευρώ. Μοναδική προϋπόθεση, επειδή το άτομο που θα το πάρει δεν έχει ιδέα από ρουτ και κάστομ ρομ και θέλει απλά να βάλει την κάρτα του και να δουλεύει κανονικά στα Ελληνικά, να είναι κάποιο τέτοιο τηλέφωνο και όχι ένα που θα θέλει καστομιές για να τρέξει σωστά στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι...το 3G είναι ο λόγος που όλοι οι άλλοι δεν βγάζουν κινητά 8core με 5,5" οθόνη και απέραντη μνήμη στα €85...

Καλά όλα τα ξέρετε βρε παιδί μου?

Και το Coolpad 7320 που είχα για λίγο πόσο είχε και τι τηλ. ειναι δεν μου λες σε παρακαλώ?

Μήπως είναι 2πυρήνο και 3.2 ίντσες?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε μου κάποιο αξιόπιστο τετραπύρηνο με 1gb, γύρω στα 80-100 ευρώ. Μοναδική προϋπόθεση, επειδή το άτομο που θα το πάρει δεν έχει ιδέα από ρουτ και κάστομ ρομ και θέλει απλά να βάλει την κάρτα του και να δουλεύει κανονικά στα Ελληνικά, να είναι κάποιο τέτοιο τηλέφωνο και όχι ένα που θα θέλει καστομιές για να τρέξει σωστά στην Ελλάδα.

Cubot s208.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα τα ξέρετε βρε παιδί μου?

Και το Coolpad 7320 που είχα για λίγο πόσο είχε και τι τηλ. ειναι δεν μου λες σε παρακαλώ?

Μήπως είναι 2πυρήνο και 3.2 ίντσες?

 

Αφού νομίζεις οτι τα ξέρεις εσύ όλα και εμείς τίποτα, αγόρασε το και δείξε μας το λάθος που κάνουμε τόσο καιρό. Με το καλό να σου έρθει, δεν σε ταΐζω άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Αφού νομίζεις οτι τα ξέρεις εσύ όλα και εμείς τίποτα, αγόρασε το και δείξε μας το λάθος που κάνουμε τόσο καιρό. Με το καλό να σου έρθει, δεν σε ταΐζω άλλο...

Μπορείς να ταΐσεις το καναρίνι σου και ότι άλλο πουλί έχεις.....Και όχι εμένα στα σίγουρα!

Επίσης δεν νομίζω να ζήτησα την άποψη σου.

Σίγουρα θα το πάρω αλλά ούτε θα γκρινιάξω ούτε και θα σου δείξω τον δρόμο όμως αφού δεν θα τον βρεις ποτέ....

End off topic for you.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα ψωνίσεις μία φόλα, μα μία φόλα, που θα το φυσάς και δεν θα κρυώνει. Άμα ήξερες λίγο από χαρακτηριστικά, θα καταλάβαινες ότι δεν υπάρχει οχταπύρηνος στα 1000ΜHZ που δείχνει το Antutu και μάλιστα βλέπεις ότι μόνο δύο πυρήνες είναι ανοιχτοί. Οπότε θα πάρεις ένα πολύ ωραίο 6577, ούτε καν 6572, θα έχεις 9-10 χιλιάδες Antutu (που φυσικά δεν το δείχνει ο τύπος στις φωτό) και μετά έλα αν έχεις κουράγιο να μας κλαφτείς.

 

Αλλά τι να λέμε τώρα, αφού το γουστάρεις, καλορίζικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να θυμίσω τους απλούς κανόνες επικοινωνίας σε ένα forum: Λέμε τη γνώμη μας, χρησιμοποιούμε τα επιχειρήματά μας και μέχρι εκεί. Από εκεί και πέρα ο καθένας διαβάζει, κρίνει και πράττει αναλόγως, δεν έχουμε λόγο να πείσουμε τον άλλο ότι έχουμε εμείς δίκιο και όχι εκείνος. Συνεχίζουμε στα των συσκευών...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε μου κάποιο αξιόπιστο τετραπύρηνο με 1gb, γύρω στα 80-100 ευρώ. Μοναδική προϋπόθεση, επειδή το άτομο που θα το πάρει δεν έχει ιδέα από ρουτ και κάστομ ρομ και θέλει απλά να βάλει την κάρτα του και να δουλεύει κανονικά στα Ελληνικά, να είναι κάποιο τέτοιο τηλέφωνο και όχι ένα που θα θέλει καστομιές για να τρέξει σωστά στην Ελλάδα.

Το πολύ καλό (για τα λεφτά του) Jiayu G2F! Συμμαζεμένες διαστάσεις, μεγάλη μπαταρία, καλή κατασκευή και OTG για να συνδέει ποντίκι/πληκτρολόγιο/φλασάκι κτλ.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες....Επειδη εχω ενα galaxy ace εδω κ χρονια αλλα πλεον δεν παει αλλο ηρθε η ωρα για αλλαγη....

εχετε υποψιν σας απο κινεζικη αγορα καποιο καλο??

Εμενα μου αρεσε απο θεμα χαρακτηριστικων το thl t6s.....εγω το θελω για απλη χρηση (λιγο ιντερνετ , καμμια εφαρμογη τετοια πραγματα...) αυτα που με ενδιαφερουν περισσοτερο ειναι να εχει καλη οθονη και σχετικα καλη αυτονομια....

Μπορειτε να μου πειτε μια γνωμη για αυτο?? η αν εχετε να προτινετε καποιο αλλο σε αυτα τα χρηματα πανω-κατω??

ευχαριστω

 

Δύσκολα θα βρεις καλό κινητό σ'αυτή την τιμή, άλλωστε ζητάς καλή οθόνη και κοιτάς κινητό με ανάλυση 800χ480 ,καλύτερα αν μπορείς να ανέβεις λίγο και να πάρεις το Jiayu G2F που προτείνεται και παραπάνω (ίδια ανάλυση αλλά με βάση τις κριτικές καλύτερη συσκευή). Για μένα βέβαια το ιδανικό θα ήταν Hongmi 1s αν και ξεφεύγει λίγο αλλιώς από το THL καλύτερα το Jiayu πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μην έρθεις να μας πρήζεις, όταν παραλάβεις κάνα διπύρηνο με 512MB και 800χ480 ανάλυση...

Ειμαι αρκετα μεγαλος για να μην κλαιω πια!

Εχω αγορασει πανω απο καμια 30 Κινεζο τηλεφωνα τα τελευταια 3 χρονια οποτε μην περιμενεις να πριξω κανεναν ακομη και αν την πατησω καποια φορα.

 

Θα ψωνίσεις μία φόλα, μα μία φόλα, που θα το φυσάς και δεν θα κρυώνει. Άμα ήξερες λίγο από χαρακτηριστικά, θα καταλάβαινες ότι δεν υπάρχει οχταπύρηνος στα 1000ΜHZ που δείχνει το Antutu και μάλιστα βλέπεις ότι μόνο δύο πυρήνες είναι ανοιχτοί. Οπότε θα πάρεις ένα πολύ ωραίο 6577, ούτε καν 6572, θα έχεις 9-10 χιλιάδες Antutu (που φυσικά δεν το δείχνει ο τύπος στις φωτό) και μετά έλα αν έχεις κουράγιο να μας κλαφτείς.

 

Αλλά τι να λέμε τώρα, αφού το γουστάρεις, καλορίζικο.

Σωστα τι να λεμε τωρα περι γνωσεων για πυρηνες cpu - gpu etc

Τωρα δλδ με το screenshot που βλεπεις παρακατω τι συμπερασμα βγαζεις?

Μαλλον οτι αγορασα μια μουφα-μαιμου Xiaomi mi3w που πρεπει να το ταισω καμια μπανανα?

Αφου δουλευει μονο ο 1 πυρηνας στα 960MHZ ΕΤΣΙ?

 

 

Να θυμίσω τους απλούς κανόνες επικοινωνίας σε ένα forum: Λέμε τη γνώμη μας, χρησιμοποιούμε τα επιχειρήματά μας και μέχρι εκεί. Από εκεί και πέρα ο καθένας διαβάζει, κρίνει και πράττει αναλόγως, δεν έχουμε λόγο να πείσουμε τον άλλο ότι έχουμε εμείς δίκιο και όχι εκείνος. Συνεχίζουμε στα των συσκευών...

Συμφωνουμε απολυτα Γιαννη αρκει να μην προκαλουμε την μοιρα μας......:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ποιο είναι το πιο φθηνό αξιόπιστο κινητό με nfc και ποιο με nfc και otg; ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι θέλει κανείς να προσβάλει κάποιον εδώ μέσα, αλλά εσύ ποιος θεωρείς ότι κινδυνεύει με μία τέτοια αγορά, όταν στο 99,9% των περιπτώσεων το συγκεκριμένο τηλέφωνο πωλείται γύρω στα 280$ και υπάρχει κάποιος κινέζος που το δίνει στο 1/3 της τιμής του; Ποιος νομίζεις ότι θα είναι ο χαμένος; Απλά πράγματα, δεν είναι πυρηνική φυσική...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...