Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

meizu mx4 pro

 

Ευχαριστω . Ναι το ειχα υπόψιν μου το meizu αλλα ειναι ακριβο. Οπως ειπα ψαχνω για κατι πιο οικονομικο γυρω στα 120 ευρω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω . Ναι το ειχα υπόψιν μου το meizu αλλα ειναι ακριβο. Οπως ειπα ψαχνω για κατι πιο οικονομικο γυρω στα 120 ευρω

 

2Κ οθόνη και 120€ πως θα το συνδυάσεις;

Προς το παρών εκτός του Meizu και του Xiaomi υπαρχουν μονο τα samsung galaxy 6 κι 7, google nexus 6p, motorola moto turbo (αρχαιο μοντέλο), Mororola moto X style, HTC one plus, LG G4, Gionee Elife E8 και Samsung Galaxy Note 4 επίσης αρχαίο μοντελο που ειναι απο ακριβότερα έως πού ακριβότερα.

Ίσως να ξέχασα κανα μοντέλο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος και το LG G3 ειναι με 2Κ οθονη και μτχ μπορει να βγερει κανα 150 αρι. σε αυτην την περιπτωση αξιζει καλυτερα απο ενα meizu mx4 pro?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Kάποια πρόταση με καλή φωτογραφική έχει κανείς;

 

Μεταξύ των umi super, elephone p9000, blackview r7 και του ακριβότερου vernee apollo lite ποιο θεωρείτε πιο καλό γενικά;

Link to comment
Share on other sites

Το leeco le2 pro από Κίνα και θα μπορούσε κ το nexus 5x από Ελλάδα, εφόσον όμως έπαιρνε sd card για να μπορούσες να αγόραζες την "μικρή" έκδοση στα χρήματα που παίζεις....;)
Link to comment
Share on other sites

Το leeco le2 pro από Κίνα και θα μπορούσε κ το nexus 5x από Ελλάδα, εφόσον όμως έπαιρνε sd card για να μπορούσες να αγόραζες την "μικρή" έκδοση στα χρήματα που παίζεις....;)

 

Πολύ καλό στα υπόψιν αλλά χωρίς το απαραίτητο για μένα fm radio.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το ht17 της homtom

Πολυ καλο κινητο γρηγοροτερο αρκετα σε σχεση με τα 6580 της εταιρειας

Πολυ ελαφροτερο ειχε και διαφανη θηκη η συσκευασια

Εχει notification leds και οθονη 5 σημειων

Και η καμερα του ειναι αρκετα καλη

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το ht17 της homtom

Πολυ καλο κινητο γρηγοροτερο αρκετα σε σχεση με τα 6580 της εταιρειας

Πολυ ελαφροτερο ειχε και διαφανη θηκη η συσκευασια

Εχει notification leds και οθονη 5 σημειων

Και η καμερα του ειναι αρκετα καλη

 

Εχει δικο του θεμα! :)

Πολυ καλο οντως !

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Kάποια πρόταση με καλή φωτογραφική έχει κανείς;

 

Μεταξύ των umi super, elephone p9000, blackview r7 και του ακριβότερου vernee apollo lite ποιο θεωρείτε πιο καλό γενικά;

 

ειχα blackview και ειχες βγει φοβερο χωρις προβληματα αλλο μοντελο ομως , οχι το r7

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αντικαταστήσω το Meizu mx4 που εχω με ενα αλλο με ιδιες ή καλυτερες δυνατοτητες αλλα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ δίκαρτο.

Εχω αυτο.....

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-meizu-mx432gb

Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με την συσκευη που εχω αλλα θελω να χρησιμοποιησω κ δευτερη καρτα οποτε αναγκαστικά θελω ΔΙΚΑΡΤΟ. Την μια καρτα θα εχω cosmote για ομιλια - μηνύματα και την δευτερη θα εχω wind για ιντερνετ 4g.

Θελω λοιπον ενα δικαρτο με πολυ καλη καμερα (οπως του Meizu) και με καλη μπαταρια (οπως του Meizu) και οσο γινεται οικονομικο.

Προτασεις απο Ελλαδα αλλα κ απο Κινα.

Δεν θελω κατι λιγοτερο καλο απο αυτο που εχω ομως.....

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αντικαταστήσω το Meizu mx4 που εχω με ενα αλλο με ιδιες ή καλυτερες δυνατοτητες αλλα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ δίκαρτο.

Εχω αυτο.....

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-meizu-mx432gb

Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με την συσκευη που εχω αλλα θελω να χρησιμοποιησω κ δευτερη καρτα οποτε αναγκαστικά θελω ΔΙΚΑΡΤΟ. Την μια καρτα θα εχω cosmote για ομιλια - μηνύματα και την δευτερη θα εχω wind για ιντερνετ 4g.

Θελω λοιπον ενα δικαρτο με πολυ καλη καμερα (οπως του Meizu) και με καλη μπαταρια (οπως του Meizu) και οσο γινεται οικονομικο.

Προτασεις απο Ελλαδα αλλα κ απο Κινα.

Δεν θελω κατι λιγοτερο καλο απο αυτο που εχω ομως.....

 

Οικονομικό, αλλά με ποιο ανώτερο κόστος;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας για αγορα δικαρτου κινητου του οποιου να μην χρειαστει να πειραξω τιποτα και το οποιο να παιζει κανονικα απο την μανα του και μετα απο προτασεις μελων του forum εχω καταληξει στο ELEPHONE P 9000 για αγορα απο Κινα ή στο HUAUEI P 9 lite με 3 GB RAM για αγορα απο Ελλάδα και το οποιο βγαινει και λιγο ακριβοτερο απο οτι ειδα στο διαδυκτιο.,Θα ηθελα την γνωμη σας για τα δυο αυτά τονιζοντας οτι ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΩ ΤΙΠΟΤΑ...Εχω σιχαθει να μου πεταγονται διαφημίσεις κλπ αηδίες και ο λογος που θα πουλησω το LΕTV1PRO 4/64 που εχω ειναι αυτός και μονο αυτός μιας και δεν το εχω με τα πειραγματα και δεν βρεθηκε κανεις να βοηθησει με το στησιμο του οσο και να ρωτησα στο forum.:(:(:( Πιστευετε λοιπον οτι θα μπορουσα να βρω αυτα σε ενα απο τα δυο προαναφερθέντα τηλεφωνα η θα πρεπει να παω καπου αλλου σε καποια αλλη μαρκα???Το τηλέφωνο θα δουλευει πολυ λογω επαγγέλματος με απαραιτητη την πολλη καλη καλυψη 4G και μαλιστα WIND ως επι το πλειστον.Μηπως θα πρεπει να παω σε κατι επωνυμο (SAMSUNG..κλπ)προκειμενου να μην εχω προβλήματα??Μηπως οι δικαρτες συσκευες παρουσιαζουν γενικότερα τετοια προβλήματα??Συγχωρηστε μου καποιες "ασχετες " ερωτησεις αλλα οπως καταλαβαινετε δεν εχω γνωση επι του αντικειμενου γι αυτο και απευθυνομαι εδω.Ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Οικονομικό, αλλά με ποιο ανώτερο κόστος;

Άλλα Meizu δεν σε καλύπτουν;

Αφού είσαι ευχαριστημένος με την παρούσα συσκευή, ψάξε ποια ταιριάζει στο budget σου.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

200 ευρω - ισως κ λιιιιιγο παραπανω...

 

 

Huawei p9 lite, zuk z1, Meizu m3 note , Meizu mx5, xiaomi redmi 3 pro. Στα περισσότερα που ζητάς σε καλύπτουν. Νομίζω πως το mx5 είναι πιο κοντά σε αυτό που ψάχνεις μιας και είχες το mx4.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

ευτυχής κάτοχος coolpad f1 εδώ και 1,5 χρόνο περίπου.Η αδελφούλα θέλει να πάρει κινητό και να κάνει μετάβαση απο το περιβόητο cubots200 σε 5.5'' θέλουμε¨

 

-τρίκαλη κάμερα

-ωραίο design

-(αξιόλογη μπαταρία θα πώ εγώ)

 

budget: 200-250 e

 

ανεκαθεν θεωρούσα κάποιο απο τα xiaomi note καλή περίπτωση,αλλά δεν της άρεσαν.Άρα κατι σε meizu metal,mx5,leeco le2,LeTV Le1 Pro X800 κάπου κατα κει.Καμιά βοήθεια κανείς για πρόταση?'H άλλο μοντέλο που να μ διέφυγε?

 

merci! :)

 

 

Υ.Γ. Ναι παίξουμε με rom δεν έχουμε θέμα γενικά μετά την ολόκληρη Οδύσσεια με το coolpad π έχει προηγηθεί

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε ξαι το oukitel 6000 pro με 6000 μπαταρια

 

Ο άνθρωπος είπε θέλει τρίκαλη κάμερα. Δεν λεω, καλο το oukitel, αλλά κάμερα καλή δεν έχει. Ειδικά σε σχέση με τα άλλα που ανέφερε ο φιλος. Αν κατάλαβα καλά, θέλει απλά καλή αυτονομία, να βγάζει την μέρα, αλλά πρωτίστως τον ενδιαφέρει η κάμερα. Νομίζω πως το ΜΧ5 θα έχει την καλύτερη κάμερα.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. επειδη μου αρεσε η εμφανιση τoυ iphone αλλα οχι το λειτουργικο, πηρα την αποφαση (βλακεια) να παρω ενα κλωνο με 3gb ram 64gb rom android 5,1 kai οκταπυρινο στα 250 ευρω,,,,, μετα απο δυο βδομαδες αρχισε να βγαζει μνμ ( η εφαρμογησταματησε να λειτουργει) παντου τηλεφωνο ρυθμισεις πλειστορε κλπ. ψαχνοντας ειδα οτι και αλλοι εχουν προβλημα και εκαναν flash με νεα ρομ και εφτιαξε το προβλημα. μπορει να με βοηθησει καποιος να το κανω με την σωστη ρομ? και μια χαζη ισως ερωτηση.. γινεται να διωξω εμφανισιακα το ios και να εχει android? ευχαριστω και ελπιζω στην βοηθεια σας ξεροντας οτι θα ξεραθειτε απο τα γελια με τις ερωτησεις μου:lol::(:lol::(:lol::(
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. επειδη μου αρεσε η εμφανιση τoυ iphone αλλα οχι το λειτουργικο, πηρα την αποφαση (βλακεια) να παρω ενα κλωνο με 3gb ram 64gb rom android 5,1 kai οκταπυρινο στα 250 ευρω,,,,, μετα απο δυο βδομαδες αρχισε να βγαζει μνμ ( η εφαρμογησταματησε να λειτουργει) παντου τηλεφωνο ρυθμισεις πλειστορε κλπ. ψαχνοντας ειδα οτι και αλλοι εχουν προβλημα και εκαναν flash με νεα ρομ και εφτιαξε το προβλημα. μπορει να με βοηθησει καποιος να το κανω με την σωστη ρομ? και μια χαζη ισως ερωτηση.. γινεται να διωξω εμφανισιακα το ios και να εχει android? ευχαριστω και ελπιζω στην βοηθεια σας ξεροντας οτι θα ξεραθειτε απο τα γελια με τις ερωτησεις μου:lol::(:lol::(:lol::(

 

Καλησπέρα, λοιπόν, νομίζω ότι είναι καλύτερα να ρωτήσεις εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405 . Αλλά να αναφέρεις το μοντέλο και την μάρκα του κινητού, αλλιώς δεν γίνεται τίποτα.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας στα 190-220 ευρω τι πολυ καλο κινητο μου προτινετε ??

 

Lenovo ZUK Z1.

Του περνάς και CM13.0.1 (Android 6.0.1)

Και πετάει

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψαχνοντας για αγορα δικαρτου κινητου του οποιου να μην χρειαστει να πειραξω τιποτα και το οποιο να παιζει κανονικα απο την μανα του και μετα απο προτασεις μελων του forum εχω καταληξει στο ELEPHONE P 9000 για αγορα απο Κινα ή στο HUAUEI P 9 lite με 3 GB RAM για αγορα απο Ελλάδα και το οποιο βγαινει και λιγο ακριβοτερο απο οτι ειδα στο διαδυκτιο.,Θα ηθελα την γνωμη σας για τα δυο αυτά τονιζοντας οτι ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΩ ΤΙΠΟΤΑ...Εχω σιχαθει να μου πεταγονται διαφημίσεις κλπ αηδίες και ο λογος που θα πουλησω το LΕTV1PRO 4/64 που εχω ειναι αυτός και μονο αυτός μιας και δεν το εχω με τα πειραγματα και δεν βρεθηκε κανεις να βοηθησει με το στησιμο του οσο και να ρωτησα στο forum.:(:(:( Πιστευετε λοιπον οτι θα μπορουσα να βρω αυτα σε ενα απο τα δυο προαναφερθέντα τηλεφωνα η θα πρεπει να παω καπου αλλου σε καποια αλλη μαρκα???Το τηλέφωνο θα δουλευει πολυ λογω επαγγέλματος με απαραιτητη την πολλη καλη καλυψη 4G και μαλιστα WIND ως επι το πλειστον.Μηπως θα πρεπει να παω σε κατι επωνυμο (SAMSUNG..κλπ)προκειμενου να μην εχω προβλήματα??Μηπως οι δικαρτες συσκευες παρουσιαζουν γενικότερα τετοια προβλήματα??Συγχωρηστε μου καποιες "ασχετες " ερωτησεις αλλα οπως καταλαβαινετε δεν εχω γνωση επι του αντικειμενου γι αυτο και απευθυνομαι εδω.Ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Lenovo ZUK Z1

Απλα θα τους βάλεις (ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ) ΤΗ CM 13 KAI πετάει....

Κοστος 175-185€.

Το έχω το κινητό κ είμαι σουπερ ικανοποιημένος.

Συμβουλή αν θες απέφυγε τα Elefone

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

 

Lenovo ZUK Z1

Απλα θα τους βάλεις (ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ) ΤΗ CM 13 KAI πετάει....

Κοστος 175-185€.

Το έχω το κινητό κ είμαι σουπερ ικανοποιημένος.

Συμβουλή αν θες απέφυγε τα Elefone

Θέλει κάλυψη wind, και απο το Ζ1 λείπει η 800αρα. Σοβαρό θεμα δεν θα εχει, αλλά επειδή επισήμανε την πολύ καλή κάλυψη Wind........

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...