Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπα, αν ερθει με την 1447 απο vickmall, παλια μεν, αλλα χωρις θεμα. Τωρα αν χρειαστεις να αλλαξεις τα fonts, σιγα το πραγμα..

Είναι για άνθρωπο που δεν ασχολείται...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Meizu M1 Note vs Meizu M2 Note

Γιατί εκτός από την πρόσθεση SD που έχει το m2,το m1 note υπερτερεί σε όλα τα υπόλοιπα.

 

ναι το εψαξα αλλα ουτε καρτα μνημης ουτε μπαταρια να βγαινει.δεν θελω τετοιο κινητο.παντως ειναι πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

ναι το εψαξα αλλα ουτε καρτα μνημης ουτε μπαταρια να βγαινει.δεν θελω τετοιο κινητο.παντως ειναι πολυ καλο.

Είναι αναλόγως τι θέλεις,αλλά ναι για πολλούς είναι μεγάλο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ναι το εψαξα αλλα ουτε καρτα μνημης ουτε μπαταρια να βγαινει.δεν θελω τετοιο κινητο.παντως ειναι πολυ καλο.

Ερώτηση:

- τα 32gb δεν σου φτάνουν;

- ή μπαταρία γιατί θες να βγαίνει; Ούτε στα 2 τελευταία κινητά μου έβγαινε και ποτέ δεν μου χρειάστηκε κιόλας.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

τελικα πηρα το zenfone2 :p

 

Το ειδα γι'αυτο σου ειπα οτι ειναι τουμπανακι και να σ'ευχαριστηση, απλα για εμενα λιγακι χοντροκομμενο... ;)

 

Και στην συγκριση αυτη δεν ξερω αν την ειδες ειναι το λενοβο, το ζτε, το ασους και το χαουει και η βαθμολογια του σαιτ γιάυτα και μπορεις πατωντας επανω τους να δεις και την προσωπικη κριτικη για το καθενα...

http://www.kimovil.com/en/compare/asus-zenfone-2-ze551ml4gb-16gb-1-8ghz,huawei-honor-6,lenovo-vibe-shot,zte-nubia-z9-mini

 

Αλλα πλεον καλοδουλευτο το Χοντρουλι σου :lol::lol::lol:

 

Meizu M1 Note vs Meizu M2 Note

Γιατί εκτός από την πρόσθεση SD που έχει το m2,το m1 note υπερτερεί σε όλα τα υπόλοιπα.

 

Ε εχει και ραδιο το νεο που δεν ειχε το παλιο και ειναι σημαντικο και αυτο, για καποιους... ;)

 

Και παλι να περνατε ομορφα ΟΛΟΙ !!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Το Lenovo K3 Note στις 5,5" με 1080p οθόνη στα $170 από vickmall. Για τα bezels δες youtube reviews της συσκευής γιατί είναι λίγο σχετικό το πως τα βλέπει κανείς.

Πολυ καλο το vickmaill αλλα το lenovo κ3 note μπορουμε να βρουμε σε αλλα καταστηματα στα 150-155 δολαρια.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανείς εμπειρια απο ulefone? μου φαινεται ενδιαφερον το be touch 2.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά χάζευα στο AliExpress και έπεσα τυχαία πάνω σε αυτό :

Original Smartphone 3G one M8 MTK6595 Octa Core 5.0" 1080P 4GB RAM 16GB ROM Dual Sim 13.0MP Camera android cell Mobile Phone

http://www.aliexpress.com/item/Original-Smartphone-3G-one-M8-MTK6595-Octa-Core-5-0-1080P-4GB-RAM-16GB-ROM-Dual/32340834706.html

Σα λίγο φτηνό δε σας φαίνεται για τα χαρακτηριστικά του; :D

Link to comment
Share on other sites

Το Lenovo K3 Note στις 5,5" με 1080p οθόνη στα $170 από vickmall.

Στα 160 είναι πια :)

http://www.vickmall.com/original-lenovo-k3-note-k50-t5-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα γι'αυτο σου ειπα οτι ειναι τουμπανακι και να σ'ευχαριστηση, απλα για εμενα λιγακι χοντροκομμενο... ;)

 

Και στην συγκριση αυτη δεν ξερω αν την ειδες ειναι το λενοβο, το ζτε, το ασους και το χαουει και η βαθμολογια του σαιτ γιάυτα και μπορεις πατωντας επανω τους να δεις και την προσωπικη κριτικη για το καθενα...

http://www.kimovil.com/en/compare/asus-zenfone-2-ze551ml4gb-16gb-1-8ghz,huawei-honor-6,lenovo-vibe-shot,zte-nubia-z9-mini

 

Αλλα πλεον καλοδουλευτο το Χοντρουλι σου :lol::lol::lol:

 

 

 

Ε εχει και ραδιο το νεο που δεν ειχε το παλιο και ειναι σημαντικο και αυτο, για καποιους... ;)

 

Και παλι να περνατε ομορφα ΟΛΟΙ !!! :D:D:D

 

πάντως δεν είναι τόσο παντόφλα στο χέρι!

το πίσω καπάκι είναι κυρτό και βοηθάει πάρα πολύ στο να το πιάνεις με το ένα χέρι.

:)

 

Είμαι πάντως πολύ ενθουσιασμένη με το κινητό. Το έχω λιώσει απο χθες :)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά χάζευα στο AliExpress και έπεσα τυχαία πάνω σε αυτό :

Original Smartphone 3G one M8 MTK6595 Octa Core 5.0" 1080P 4GB RAM 16GB ROM Dual Sim 13.0MP Camera android cell Mobile Phone

http://www.aliexpress.com/item/Original-Smartphone-3G-one-M8-MTK6595-Octa-Core-5-0-1080P-4GB-RAM-16GB-ROM-Dual/32340834706.html

Σα λίγο φτηνό δε σας φαίνεται για τα χαρακτηριστικά του; :D

 

Ειναι τρομερη ευκαιρια.Και μεχρι να σου ρθει,ολο και καποιο σουπερ μαρκετ θα χει προσφορα τις μπανανες,να φορτωσεις ποσοτητα γιατι θα χρειαστει να το ταιζεις...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τρομερη ευκαιρια.Και μεχρι να σου ρθει,ολο και καποιο σουπερ μαρκετ θα χει προσφορα τις μπανανες,να φορτωσεις ποσοτητα γιατι θα χρειαστει να το ταιζεις...

Lol, αν είχα φράγκα θα το παρήγγελνα μόνο και μόνο από περιέργεια, να δω τι σου έρχεται σε αυτές τις περιπτώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Lol, αν είχα φράγκα θα το παρήγγελνα μόνο και μόνο από περιέργεια, να δω τι σου έρχεται σε αυτές τις περιπτώσεις!
θα εχει την ram και τον επεξεργαστη που αναφερει,αλλα θα ειναι πολυ μετρια κατασκευη με ολα πλαστικά που θα τρίζουν.η οθονη θα εχει χαμηλη φωτεινοτητα και θα φαινεται βρωμικη οσο και να την καθαριζεις.gps δεν θα κλειδωσει ποτέ.wifi και σημα τηλεφωνου πολυ χαμηλα.ηχος εξωτερικου μεγαφωνου πολυ χαμηλος και κακης ποιοτητας.η τεραστια μπαταρια θα αδειαζει σε δυο ωρες και θα κανει πολλες ωρες να φορτισει.θα ζεσταινεται και θα κολλαει συχνα.οι καμερες θα ειναι χάλια.το φλας θα αναβει μετα το τραβηγμα της φωτογραφιας.για αναβαθμισεις δεν το αναφερω ουτε για πλάκα.:)

 

πάντως δεν είναι τόσο παντόφλα στο χέρι!

το πίσω καπάκι είναι κυρτό και βοηθάει πάρα πολύ στο να το πιάνεις με το ένα χέρι.

:)

 

Είμαι πάντως πολύ ενθουσιασμένη με το κινητό. Το έχω λιώσει απο χθες :)

καλοριζικο!μπορεις να δεις στο antutu τι βαθμους βγαζει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τρομερη ευκαιρια.Και μεχρι να σου ρθει,ολο και καποιο σουπερ μαρκετ θα χει προσφορα τις μπανανες,να φορτωσεις ποσοτητα γιατι θα χρειαστει να το ταιζεις...

:lol::lol::lol::lol: θεός

Link to comment
Share on other sites

θα εχει την ram και τον επεξεργαστη που αναφερει,αλλα θα ειναι πολυ μετρια κατασκευη με ολα πλαστικά που θα τρίζουν.η οθονη θα εχει χαμηλη φωτεινοτητα και θα φαινεται βρωμικη οσο και να την καθαριζεις.gps δεν θα κλειδωσει ποτέ.wifi και σημα τηλεφωνου πολυ χαμηλα.ηχος εξωτερικου μεγαφωνου πολυ χαμηλος και κακης ποιοτητας.η τεραστια μπαταρια θα αδειαζει σε δυο ωρες και θα κανει πολλες ωρες να φορτισει.θα ζεσταινεται και θα κολλαει συχνα.οι καμερες θα ειναι χάλια.το φλας θα αναβει μετα το τραβηγμα της φωτογραφιας.για αναβαθμισεις δεν το αναφερω ουτε για πλάκα.:)

 

2πυρηνο ΜΤΚ6572 ή στην καλυτερη 4πυρηνο ΜΚΤ6582,ram 512MB και 4GB rom,οθονη 854x480 και καμερα 2-5ΜΡ εχουν αυτες οι συσκευες.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά κάνα καλό μέχρι 100-110 Ε.. ?

Δες αυτό αν δεν έχεις απαιτήσεις από το gps. http://www.vickmall.com/cubot-s200-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-4-smartphone-1gb-ram-8gb-rom-5-0-inch-hd-ips-screen-3g.html

Και τα ρέστα σουβλάκια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπορείτε να προτείνετε ένα καλό κινητό με 2 gb ram σε καλή τιμή? Έχω δει elephone 6000 μέχρι τώρα μου φαίνεται η καλύτερη πρόταση. Τι λέτε εσείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μπορείτε να προτείνετε ένα καλό κινητό με 2 gb ram σε καλή τιμή? Έχω δει elephone 6000 μέχρι τώρα μου φαίνεται η καλύτερη πρόταση. Τι λέτε εσείς?

Lenovo a8 a806.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το Lenovo A8 Α806 ίσως είναι η πιο ολοκληρωμένη πρόταση, δεν μπορώ να πω πολλά όμως καθώς δεν το έχω δει ο ίδιος καθόλου. Αλλά λένε τα καλύτερα και έχει εξαιρετική τιμή για όσα προσφέρει.

 

Σίγουρα δες το ulefone be pro. Android 5, 4G και γενικώς μια πολύ σύγχρονη συσκευή σε πολύ καλή τιμή. Η ulefone είναι ίσως η καλύτερη εταιρία από τις μικρές.

 

Αν οι 5 και 5.5 ίντσες είναι πολλές, δες το Nubia Z5s mini. 4,7 ίντσες, 13,3 εκ. μήκος και σχετικά λεπτό και γενικώς μια καλή συσκευή με την ποιότητα της ZTE. Το δίνουν και με ελληνικό μενού, αλλά θα τους ζητούσα το αυθεντικό (δεν έχει ελληνικό μενού) 1.26.

 

Αν μπορείς να ανέβεις λίγο σε €, δες οπωσδήποτε το Asus Zenfone 5. Μια πολύ ισορροπημένη πρόταση σε σχεδόν όλους τους τομείς. Μου αρέσει και για το πλούσιο λογισμικό του. Να του βάλεις την νεότερη ευρωπαϊκή 4.4 για πολύ βελτιωμένη διαχείριση ενέργειας.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά κάνα καλό μέχρι 100-110 Ε.. ?

 

Καλησπέρα παιδιά μπορείτε να προτείνετε ένα καλό κινητό με 2 gb ram σε καλή τιμή? Έχω δει elephone 6000 μέχρι τώρα μου φαίνεται η καλύτερη πρόταση. Τι λέτε εσείς?

Κοιτάξτε και αυτό ...

http://www.everbuying.net/product922623.html

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

2πυρηνο ΜΤΚ6572 ή στην καλυτερη 4πυρηνο ΜΚΤ6582,ram 512MB και 4GB rom,οθονη 854x480 και καμερα 2-5ΜΡ εχουν αυτες οι συσκευες.

Και αυτοί με τα θετικά σχόλια από κάτω άσχετοι άραγε ή βαλτοί; Άβυσσος η αγορά της Κίνας!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν διαφορα κολπα για το θετικο φιντμπακ στο αλι απο αλλαγη στο προιον (πχ πριν εδινε καλωδια usb και στην ιδια θεση εβαλε το κινητο) μεχρι και μιλημενους αγοραστες ,εγω εχω διαπιστωσει 5-6 διαφορετικους τροπους.

Στο αλι ισχυει ο κανονας "ο παλιος ειναι αλλιως" ,μονο αυτο ειναι καλο κριτηριο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...