Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Lenovo A806 παιζει στα 129$ τωρα τελευταια και ειναι εξαιρετικη προταση στις 5 ιντσες.Το Cubot ξεχνα το.

Στις 5.5'' το Lenovo K3 Note που προταθηκε παραπανω,ειναι επισης εξαιρετικη προταση.

Aris μηπως ξερεις που παιζει το a806 στα 130$?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο to2c πρεπει να το χα δει πριν λιγες μερες.Πλεον στα 139$.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα thl4000 το ιστορικο κλησεων εχει κολλησει και δεν μου δειχνει την νεα εξερχομενη η εισερχομενη κληση. Αυτο το πραγμα πρωτη φορα το βλεπω σε τηλεφωνο.

Εκανα reboot , εκανα την αναβαθμιση που μου ειχε βγαλει τιποτα.Η ημερομηνια εχει κολλησει στο ιστορικο κλησεων.

Καμια λυση κανεις;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Στα 120-130 ευρω εχετε να προτεινεται κανενα καλο 5ιντσο να μην χρειαζεται και πολλα πειραγματα για να δουλεψει?

Διαβασα πιο πανω για το Lenovo A8 A806, εχετε καποιο αλλο υπ οψιν σας?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Aris μηπως ξερεις που παιζει το a806 στα 130$?

THE CHEAPESTS

Δεν ξέρω τι παίζει με τα μεταφορικά των συγκεκριμένων κτλπ,αλλά αρχίζει από τα 120 σε ένα site.

Link to comment
Share on other sites

THE CHEAPESTS

Δεν ξέρω τι παίζει με τα μεταφορικά των συγκεκριμένων κτλπ,αλλά αρχίζει από τα 120 σε ένα site.

Εάν κάνεις κλίκ επάνω στο κατάστημα σου βγάζει εάν έχουν μεταφορικά.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κοίταξα καν απλά ανέφερα τις τιμές που βλέπω.

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως :)

 

Άρα 125 απ'το 1949deal με απλό ταχυδρομείο χωρίς έξοδα αποστολής,το φθηνότερο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοίταξα καν απλά ανέφερα τις τιμές που βλέπω.

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως :)

 

Άρα 125 απ'το 1949deal με απλό ταχυδρομείο χωρίς έξοδα αποστολής,το φθηνότερο.

Γιατί είναι το φθηνότερο? 146 δολάρια το έχει τη στιγμή που οι περισσότεροι το έχουν 139.90

Εκτός και έχεις κάποιο κουπόνι.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι το φθηνότερο? 146 δολάρια το έχει τη στιγμή που οι περισσότεροι το έχουν 139.90

Εκτός και έχεις κάποιο κουπόνι.

 

Νομίζω πως έβαλα κάποιο λίνκ και είπα ότι από αυτά που φαίνονται εκεί είναι το πιο φθηνό.

Τώρα εαν υπάρχουν sites με φθηνότερη τιμή που δεν φαίνονται στην λίστα,πάω πάσο.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εχω ενα gionee elife e7 και θελω να το κανω root ξερετε καποιο ευκολο τροπο και αποτελεσματικο? Θελω βασικα να σβησω τις κινεζιες που εχει μεσα γιατι κανει updates καθε πεντε λεπτα για κινεζικες εφαρμογες. Βοηθηστε παρακαλω.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο λέτε είναι καλύτερο;

όποιος τα έχει πιάσει ας πει πως του φαίνεται η απόκριση οθόνης, έχω δουλέψει λίγο το Blackview και πιστεύω θα μπορούσε να έχει καλύτερο touch.

 

Ευχαριστώ!

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Άλλη κλάση κατασκευαστής η Foxconn, δεν συγκρίνονται.

Το μόνο μειονέκτημα του Μ2 είναι τα φαρδυά bezels πάνω-κάτω. Κατά τ'άλλα είναι φονιάς γιγάντων :D Κάμερες, οθόνη, λογισμικό κτλ είναι πολύ καλά. Δεν συζητάμε για ποιότητα κατασκευής.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Άλλη κλάση κατασκευαστής η Foxconn, δεν συγκρίνονται.

Το μόνο μειονέκτημα του Μ2 είναι τα φαρδυά bezels πάνω-κάτω. Κατά τ'άλλα είναι φονιάς γιγάντων :D Κάμερες, οθόνη, λογισμικό κτλ είναι πολύ καλά. Δεν συζητάμε για ποιότητα κατασκευής.

 

δηλαδή προτείνεις Infocus M2;

το Breeze το έχεις δει καθόλου; μιλάμε για μεγάλη διαφορά ποιότητας;

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή προτείνεις Infocus M2;

το Breeze το έχεις δει καθόλου; μιλάμε για μεγάλη διαφορά ποιότητας;

 

δεν συγκρινονται σε τπτ τα δυο κινητα..το infocus ειναι πολυ ανωτερο σε ολα και ειδικα επεξεργαστη καμερες gps οθονη...αλλα απο εμφανιση ειναι καπως...εχω σεταρει 2 infocus κι το κινητο εχω ξαναπει ειναι το απολυτο vfm αυτην την στιγμη

Link to comment
Share on other sites

Με ενα μειον το infocus ενω εχει 4.5 οθονη στην ουσια ειναι μικροτερη λογω κατασκευης.

4.2" έχει, πού είδες 4.5

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

 

θα ήθελα (και πάλι) λίγο την βοήθεια σας :)

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό και εννοείται ότι πάλι θα το πάρω από κίνα, αν και δεν ήμουν 100% ευχαριστημένη με το umi x2.

 

Το budget είναι περίπου στα 300 ευρώ.

 

Τα χαρακτηριστικά τα οποία θα ήθελα να έχει είναι :

 

- 2 sim (καλό θα ήταν να αποφύγω τις nano Sim αλλά δεν είναι πρόβλημα μεγάλο αν έχει)

- να δέχεται SD/micro SD

- σίγουρα μεγαλύτερο απο 5 ιντσες

- Να μην εχει Mtk επεξεργαστή, Γιατί αν έχω καταλάβει καλά για τα κινητά που έχουν mtk επεξεργαστές δεν υπάρχουν και πολλές rom και αναβαθμίσεις

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά, μην πάρεις πάλι umi..

 

δεν παίζει να πάρω umi.

Κοιτούσα κάτι σε huawei / zte / lenovo που είναι πιο μεγάλες εταιρίες

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει να πάρω umi.

Κοιτούσα κάτι σε huawei / zte / lenovo που είναι πιο μεγάλες εταιρίες

 

Ριξε μια ματια στα παρακατω το πρωτο το πηρα εγω απο vickmall εντυπωσεις εχω γραψει στο νημα του ειναι 5' και ειναι νεα κινητα

 

ZTE Nubia Z9 mini

http://www.vickmall.com/zte-nubia-z9-mini-smartphone-4g-lte-android-5-0-octa-core-2gb-ram-16gb-rom-5-0inch-fhd-screen-16mp-black.html

 

 

Lenovo Vibe Shot Z90-7

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-shot-z90-7-snapdragon-615-octa-core-1-7ghz-ram-3gb-rom-32gb-android-5-0-smartphone-5-0-inch-screen.html

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

 

θα ήθελα (και πάλι) λίγο την βοήθεια σας :)

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό και εννοείται ότι πάλι θα το πάρω από κίνα, αν και δεν ήμουν 100% ευχαριστημένη με το umi x2.

 

Το budget είναι περίπου στα 300 ευρώ.

 

Τα χαρακτηριστικά τα οποία θα ήθελα να έχει είναι :

 

- 2 sim (καλό θα ήταν να αποφύγω τις nano Sim αλλά δεν είναι πρόβλημα μεγάλο αν έχει)

- να δέχεται SD/micro SD

- σίγουρα μεγαλύτερο απο 5 ιντσες

- Να μην εχει Mtk επεξεργαστή, Γιατί αν έχω καταλάβει καλά για τα κινητά που έχουν mtk επεξεργαστές δεν υπάρχουν και πολλές rom και αναβαθμίσεις

 

huawei honor 4x. μου το προτειναν και εμενα και το παρηγγειλα και λογω της αυτονομιας του συν τα παραπανω που ζητας

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

 

θα ήθελα (και πάλι) λίγο την βοήθεια σας :)

Θέλω να αγοράσω ένα κινητό και εννοείται ότι πάλι θα το πάρω από κίνα, αν και δεν ήμουν 100% ευχαριστημένη με το umi x2.

 

Το budget είναι περίπου στα 300 ευρώ.

 

Τα χαρακτηριστικά τα οποία θα ήθελα να έχει είναι :

 

- 2 sim (καλό θα ήταν να αποφύγω τις nano Sim αλλά δεν είναι πρόβλημα μεγάλο αν έχει)

- να δέχεται SD/micro SD

- σίγουρα μεγαλύτερο απο 5 ιντσες

- Να μην εχει Mtk επεξεργαστή, Γιατί αν έχω καταλάβει καλά για τα κινητά που έχουν mtk επεξεργαστές δεν υπάρχουν και πολλές rom και αναβαθμίσεις

Δες το huawei honor 6 plus απο κινακαι το Asus zenfone 2 απο καποιο amazon. Δεν νομιζω να βρεις κατι πιο αξιοπιστο και ταυτοχρονα καλυτερο σε αυτη την τιμη. Αυτο που λες με τον επεξεργαστη δεν ισχυει, ειδικα για γνωστες μαρκες που υποστηριζουν και δινουν συνεχεια αναβαθμισεις στις συσκευες τους.

καλημερα παιδια εχω το doogee dg850 και δεν εχω καθολου καλο WIFI, καμια γραμμουλα στα 5 μετρα, τι μπορω να κανω?

Ρωτα στο νημα της συσκευης σου καλυτερα. Ισως να κανεις μια αναβαθμιση της ρομ και αν εξακολουθει το προβλημα λογικα ειναι προβλημα hardware οποτε μιλας με το καταστημα που το αγορασες.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στα παρακατω το πρωτο το πηρα εγω απο vickmall εντυπωσεις εχω γραψει στο νημα του ειναι 5' και ειναι νεα κινητα

 

ZTE Nubia Z9 mini

http://www.vickmall.com/zte-nubia-z9-mini-smartphone-4g-lte-android-5-0-octa-core-2gb-ram-16gb-rom-5-0inch-fhd-screen-16mp-black.html

 

 

Lenovo Vibe Shot Z90-7

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-shot-z90-7-snapdragon-615-octa-core-1-7ghz-ram-3gb-rom-32gb-android-5-0-smartphone-5-0-inch-screen.html

 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Η αλήθεια είναι ότι το lenovo το κοιτούσα και εχθές. Κυρίως λόγω 3 gb ram , Πάντως είναι και τα δυο πολύ όμορφα και δεν έχω διαβάσει για κάποιο ελάττωμα . Τo ZTE πόσο καιρό το έχεις? Σε έχει προβληματίσει κάτι;

 

huawei honor 4x. μου το προτειναν και εμενα και το παρηγγειλα και λογω της αυτονομιας του συν τα παραπανω που ζητας

Πραγματικά πολυ καλό. Και ήθελα και κάτι μεγαλύτερο απο τα 5αρια που έχω τώρα :-) Δεν έχει όμως android 5. Και επειδή είχα παλαιότερα huawei δεν την εμπιστεύομαι στις αναβαθμίσεις της. Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου

 

Δες το huawei honor 6 plus απο κινακαι το Asus zenfone 2 απο καποιο amazon. Δεν νομιζω να βρεις κατι πιο αξιοπιστο και ταυτοχρονα καλυτερο σε αυτη την τιμη. Αυτο που λες με τον επεξεργαστη δεν ισχυει, ειδικα για γνωστες μαρκες που υποστηριζουν και δινουν συνεχεια αναβαθμισεις στις συσκευες τους.

 

Το huawei honor 6 plus τώρα το βλέπω!!!

Καλά σε πόσες εκδόσεις βγαίνει ( 5 ίντσες και 5,5 και μια διαφορετικές ραμ?) Μήπως είμαι τυφλή και βλέπω διαφορετικά μοντέλα ?

Πάντως αυτό στις 5,5 ίντσες και με 3 ραμ πολύ καλό μου φαίνεται. Θα κάτσω να διαβάσω reviews :)

 

Για zenfone κοιτούσα αλλά με προβλημάτισαν κάποια θεματάκια με την φωτεινότητα που διάβασα. Νομίζω και εδώ σε κάποιο άρθρο το λέγανε κιόλας.

 

Αν ανεβάσω το budget έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο; :p

 

Αυτό που είπα για τους επεξεργαστές ΜΤΚ είναι ότι δεν μπόρεσα να βρω εύκολα customs roms για τα κινητά που έχω (umi x2 και Neo003) και αν κατάλαβα καλά (προφανώς μπορεί και να μην κατάλαβα) είναι ότι θέμα επεξεργαστή που δεν κυκλοφορούν πολλές customs. Όπως επίσης και τα δυο αυτά κινητά έχουν θεματάκια με το gps και δεν ξέρω αν είναι θέμα κεραίας ή επεξεργαστή. Για αυτό λέω αυτή την φορά να τα αποφύγω. Ελπίζω δηλαδή να είμαι πιο τυχερή αυτή την φορά :)

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Αν θες απροβλημάτιστο κινητό στις 5.5 ίντσες πας σε Μ1 ΝΟΤΕ και δεν ξανασχολεισαι.

Παίζουν όλα από την αρχή τέλεια.

Πλέον στα 150€ σε κάποια site.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...