Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά τα δίκτυα είναι οκ για μας ?

 

2G: GSM 900/1800/1900MHz

 

3G: WCDMA 900/2100MHz

 

4G: FDD-LTE B1 / B3 (1800/2100MHz)

 

Ψήνομαι για το Lenovo A8 A806.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτά τα δίκτυα είναι οκ για μας ?

 

2G: GSM 900/1800/1900MHz

 

3G: WCDMA 900/2100MHz

 

4G: FDD-LTE B1 / B3 (1800/2100MHz)

 

Ψήνομαι για το Lenovo A8 A806.

 

Μια χαρά εισαι για Ευρωπαϊκά δίκτυα , το Α806 ειναι για εμάς , ενώ το Α808Τ είναι για τα κινέζικα δίκτυα

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια καποιος

Xiaomi note ή

Xiaomi Mi3 16gb????

Βοηθεια!!!

Προβλημα με το μεγεθος δεν εχω!!Κυριο θεμα μου ειναι καμερα!!

 

mi3 ! κάμερα και διπλό φλας

όχι πως το Note έχει πρόβλημα, αλλά το mi3...! κι όχι μόνο στο θέμα φωτογραφία. κι ο επεξεργαστής μακραν!.. και γενικότερα

Ισως το καλύτερο κινητό (σαν σύνολο) που έχω δοκιμάσει - υποκειμενικό βεβαια

Εκτος από τις υπόλοιπες-πολλές διαφορές τους φαντάζομαι ξέρεις πως παίρνει και μια κάρτα σιμ, όχι δύο - ίσως αυτό να είναι θέμα

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έκανε αυτός ο φίλος; Τι αποζημίωση είχε απο pandawill;

 

Έχω ένα προβληματικό Feiteng / HTM H9500 με χαλασμένο το volume down button και μου πρότειναν μόνο 10USD coupon ως αποζημίωση... :mad: (Δείτε σχετικό μήνυμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5609283#post5609283 )

 

Σορρυ που δε απαντησα.

Απο paypal μερια: Πριν 15 μερες ζητησαν αποδειξη απ το παιδι που το πηρε οτι το στειλε (Το στειλαν μεσω μειλ και αυτος τσεκαρε μονο τη σελιδα του paypal). δε το ειδε δλδ έγκαιρα και την εστειλε πιο μετα. Περιεργως το claim συνεχιζεται. Ισως ειδαν οτι εφτασε το κινητο κινα. Τωρα εχουν στειλει λεει μειλ στο μαγαζι και περιμενουν απαντηση.

 

Απο panda: Το κινητο εχει φτασει κινα. Το παραδεχτηκαν και οι κινεζοι οτι εχει προβλημα και φυσικα ζητανε ακομα... να κλεισει το claim.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας για άλλη μία φορά!

Έχω πάρει στην κοπέλα μου το Lenovo S650 και έχει βγει άψογο σε όλα!

Το πρόβλημα είναι ότι ζήλεψαν κάποιοι γνωστοί και μου ζητάνε να τους παραγγείλω και σε αυτούς.

Αλλά δεν το βρίσκω σε κανένα μαγαζί πλέον. Υπάρχει κάποια εναλλακτική? Το S660 που αν δεν κάνω λάθος είναι ο αντικαταστάτης αυτού, είναι το ίδιο καλό και αξιόπιστο? Δε θέλω να τους πάρω στο λαιμό μου με κάποιο που δεν έχω δοκιμάσει. Όσων αφορά την τιμή ψάχνουμε γύρω στα 100 με 115, όσο δλδ είχε το S650.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

AOSP KitKat στα Xiaomi... από την ίδια τη 'μαμά' Xiaomi;

http://blog.gsmarena.com/xiaomi-developer-launches-stock-android-4-4-roms-mi-3-mi-4/

Πολύ καλό, αν γίνει, και μακάρι να ακολουθήσουν και άλλοι κατασκευαστές!

 

Αν αληθεύει, τα Xiaomi θα μπουν (ξαφνικά και... δυναμικά) στη λίστα των πιθανών επιλογών μου!

Μέχρι τώρα, το MIUI (δεν το χώνεψα ποτέ μου) με έκανε απλώς να τα προσπερνάω...

Link to comment
Share on other sites

mi3 ! κάμερα και διπλό φλας

όχι πως το Note έχει πρόβλημα, αλλά το mi3...! κι όχι μόνο στο θέμα φωτογραφία. κι ο επεξεργαστής μακραν!.. και γενικότερα

Ισως το καλύτερο κινητό (σαν σύνολο) που έχω δοκιμάσει - υποκειμενικό βεβαια

Εκτος από τις υπόλοιπες-πολλές διαφορές τους φαντάζομαι ξέρεις πως παίρνει και μια κάρτα σιμ, όχι δύο - ίσως αυτό να είναι θέμα

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα φιλαρακι θελει κινεζικο το πολυ 150 ευρω!(inew v3?)κατα προτιμηση dual sim

Για τσεκαρε αυτα:

ThL T11

Huawei honor 3c

Coolpad F1

Lenovo A806

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα φιλαρακι θελει κινεζικο το πολυ 150 ευρω!(inew v3?)κατα προτιμηση dual sim

 

Έτσι μου φαίνεται και εμένα. Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει? Ότι ουσιαστικά είναι το ίδιο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μου φαίνεται και εμένα. Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει? Ότι ουσιαστικά είναι το ίδιο τηλέφωνο?

Το ποιό με ποιό;;; :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ λάθος quote :P

Εννοώ το S650 με το S660.

Χίλια συγνώμη.

 

...γιατί δε το διαπιστώνεις μόνος σου; ( Αναζήτησε s650 vs s660) Τα 4-5 πρώτα αποτελέσματα αναζήτησης θα σου λύσουν κάθε απορία. Έχουν διαφορές στα σημεία (π.χ. μπαταρία, υποστηριζόμενα bands/δίκτυα, Κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Μακρυά από το fastcardtech.

Μεγάλη απάτη. 2 Αυγούστου 2014 αγόρασα ένα κινητό, και όταν το παρέλαβα μετά από ένα μήνα περίπου, όταν το κουνούσες ακουγόταν μέσα σαν να ήταν ξεβιδωμένα όλα, και όταν έβαζα τη sim, έλεγε no sim. Η αγορά είχε γίνει με paypal. Και το site διατείνονταν για ένα χρόνο εγγύηση. Όταν τους το είπα η fastcardtech έκανε τον κινέζο για να κερδίσει χρόνο, και η "αξιόπιστη" buyer protection paypal ότι θα πρέπει να πληρώσω τα μεταφορικά για να το επιστρέψω, και να μου στείλουν άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το PayPal σου είπε το σωστό. Αν δεν το ακολούθησες δικό σου λάθος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θελω ενα κινητο εως 80 ευρω, λιγοτερο απο 5 ιντσες αξιοπιστο χωρις προβληματα. τι μου προτεινεται?

δες αυτό με ένα 10ρικο παραπάνω.....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398906

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Θέλω να αγοράσω το Honor6 απο vickmall αλλά άλλαξα την κάρτα μου και τώρα πρέπει να την δηλώσω στο paypal και η όλη διαδικασία αργεί λίγο...Το vickmall έχει άλλη επιλογή με western union... Να το τολμήσω ή να περιμένω το paypal ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Θέλω να αγοράσω το Honor6 απο vickmall αλλά άλλαξα την κάρτα μου και τώρα πρέπει να την δηλώσω στο paypal και η όλη διαδικασία αργεί λίγο...Το vickmall έχει άλλη επιλογή με western union... Να το τολμήσω ή να περιμένω το paypal ?

Να περιμένεις οπωσδήποτε !!!

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Θέλω να αγοράσω το Honor6 απο vickmall αλλά άλλαξα την κάρτα μου και τώρα πρέπει να την δηλώσω στο paypal και η όλη διαδικασία αργεί λίγο...Το vickmall έχει άλλη επιλογή με western union... Να το τολμήσω ή να περιμένω το paypal ?

 

Είναι αξιόπιστο μέχρι στιγμής, αλλά οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους.... :)

 

Οπότε +1 και από εμένα να κάνεις υπομονή και αγορά με PayPal ΜΌΝΟ!!!!!

:)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θελω ενα κινητο εως 80 ευρω, λιγοτερο απο 5 ιντσες αξιοπιστο χωρις προβληματα. τι μου προτεινεται?

 

 

jiayu f1 γυρω στα 60 ευρω

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θελω ενα κινητο εως 80 ευρω, λιγοτερο απο 5 ιντσες αξιοπιστο χωρις προβληματα. τι μου προτεινεται?

όπως είπε και ο Barlost to Jiayu f1 καλή επιλογή το έχει γνωστός μου , αλλά αν οι 5 inch δεν είναι τόσο μεγάλο θέμα θα έλεγα το THL Τ6S στα 89,99 $ ( 70 ευρώ )

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...