Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κινητακι με μαξ 5" και αυστηρα οριο στα 80 τι παιζει;

Διάλεξε μόνος σου γιατί θα σε πάνε στα 180 .... :lol:

https://www.banggood.com/Wholesale-Attribute-Smartphones-c-1567-0-1-3-45-0-s-4439v37185_page1.html?sortType=asc

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα και καλη χρονια. Τα φωτα σας παρακαλω. Εχω δυο κινητα (κινεζικα), ενα παλιο με Αndroid 4.2 και ενα καινουριο με Android 7. Παρατηρωντας διαφορα Videos στο διαδικτυο διαπιστωσα (δοκιμαζοντας στα ιδια Videos) οτι στο 4.2 υπαρχει το βελακι δυνατοτητας download (κατω δεξια στη μπαρα διπλα στο μεγαφωνο και το σηματακι μεγεθυνσης) ενω στο 7 δεν υπαρχει το βελακι download απολυτως σε κανενα video. Δοκιμασα και με αλλον browser αλλα τιποτα. Καμμια ιδεα τι παιζει και πως θα το διορθωσουμε? Ευχαριστω.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το xiaomi rn3 pro εχει φοβερη καμερα τη ημερα. Το βραδυ εχει θορυβο. Δεν θυσιαζεις ετσι οπως το λες ανεκτιμητες στιγμες. Εχω βγαλει τρομερες φωτο την ημερα σχεδον ιδιες με το lumia 950 της γυναικας μου που το θεωρω ακομα και σημερα κορυφη στις φωτο.

Θα σου προτεινα το samsung j7 2017 που εχει και 1.7 διαφραγμα. Το δοκιμασα και εχει απιστευτη καμερα και εννοειται οθονη. Καμια σχεση με το mi note 3. Και οπως λεει ο φιλος παραπανω αν θελεις καμερα κοιτα και κανενα oneplus 5 με κανενα 400αρι.

Το j7 καλύτερη κάμερα από το mi note 3?

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάλεξε μόνος σου γιατί θα σε πάνε στα 180 .... :lol:

https://www.banggood.com/Wholesale-Attribute-Smartphones-c-1567-0-1-3-45-0-s-4439v37185_page1.html?sortType=asc

 

μπα για μια κυρια 60+ ειναι να τραβαει καμια φωτο τα εγγονια και κανα τηλεφωνο

απλα πραματα

Link to comment
Share on other sites

Το xiaomi rn3 pro εχει φοβερη καμερα τη ημερα. Το βραδυ εχει θορυβο. Δεν θυσιαζεις ετσι οπως το λες ανεκτιμητες στιγμες. Εχω βγαλει τρομερες φωτο την ημερα σχεδον ιδιες με το lumia 950 της γυναικας μου που το θεωρω ακομα και σημερα κορυφη στις φωτο.

Θα σου προτεινα το samsung j7 2017 που εχει και 1.7 διαφραγμα. Το δοκιμασα και εχει απιστευτη καμερα και εννοειται οθονη. Καμια σχεση με το mi note 3. Και οπως λεει ο φιλος παραπανω αν θελεις καμερα κοιτα και κανενα oneplus 5 με κανενα 400αρι.

 

Συγνωμη αλλα αν νομιζεις οτι το rn3 εχει τρομερη καμερα τη μερα, ποιο εχει κακη; :lol:

 

Απλα τρισαθλια η καμερα του, απορω με τι τη συγκρινεις και τη βγαζεις καλη. Με κανα Nokia του 2005?

Αυτο που λες οτι ειναι ιδιες με το 950 ειναι..... αστειο.

 

Δωσε δειγμα διπλα διπλα

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Το j7 καλύτερη κάμερα από το mi note 3?

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Οι καμερες του ειναι εκπληκτικες. 1.7 διαφραγμα η πισω και 1.9 η μπροστα. Σε νυχτερινες ειναι πολυ δυνατο. Το mi note 3 σε φιλο μου φανηκε οτι δυσκολευεται περισσοτερο σε χαμηλο φωτισμο σε σχεση με το j7. Εκει ομως που εχασε πολυ το mi note 3 ειναι η οθονη που ειναι κλασεις χειροτερη απο το j7 2017.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνωμη αλλα αν νομιζεις οτι το rn3 εχει τρομερη καμερα τη μερα, ποιο εχει κακη; :lol:

 

Απλα τρισαθλια η καμερα του, απορω με τι τη συγκρινεις και τη βγαζεις καλη. Με κανα Nokia του 2005?

Αυτο που λες οτι ειναι ιδιες με το 950 ειναι..... αστειο.

 

Δωσε δειγμα διπλα διπλα

 

Ε οχι και αθλια την ημερα. Ποιο εχει κακη; Εχω δειγματα πολλα. Θα ανεβασω αν και συνηθως εχω τα παιδια μου. Καθολου αστειο ετσι οπως το λες. Την ημερα βγαζει παρα πολυ καλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Οι καμερες του ειναι εκπληκτικες. 1.7 διαφραγμα η πισω και 1.9 η μπροστα. Σε νυχτερινες ειναι πολυ δυνατο. Το mi note 3 σε φιλο μου φανηκε οτι δυσκολευεται περισσοτερο σε χαμηλο φωτισμο σε σχεση με το j7. Εκει ομως που εχασε πολυ το mi note 3 ειναι η οθονη που ειναι κλασεις χειροτερη απο το j7 2017.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ε οχι και αθλια την ημερα. Ποιο εχει κακη; Εχω δειγματα πολλα. Θα ανεβασω αν και συνηθως εχω τα παιδια μου. Καθολου αστειο ετσι οπως το λες. Την ημερα βγαζει παρα πολυ καλες.

Μιλάμε για διάφορα στη ποιότητα του αισθητήρα. Καμία σχέση το ένα με το άλλο. Επίσης το xiaomi διαθέτει και optical image stabilization. Και σα specs καθαρά μεγάλη διαφορά. Μόνο αρνητικό ξαναλέω η έλλειψη 800αρας

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε για κινεζικό κινητό με πραγματικά καλή φωτογραφική? Κόστος μέχρι 250-300!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Φίλε στα 300-330 φέρνεις το LG V20 από ευρωπαϊκό ebay και έχεις κάμερα που ουδεμία σχέση έχει με τα κινέζικα. Τώρα δε που μπορείς να έχεις και google camera με portrait mode, κοιτάει το pixel 2 στα ίσα :) https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7449257 Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και καλη χρονια. Τα φωτα σας παρακαλω. Εχω δυο κινητα (κινεζικα), ενα παλιο με Αndroid 4.2 και ενα καινουριο με Android 7. Παρατηρωντας διαφορα Videos στο διαδικτυο διαπιστωσα (δοκιμαζοντας στα ιδια Videos) οτι στο 4.2 υπαρχει το βελακι δυνατοτητας download (κατω δεξια στη μπαρα διπλα στο μεγαφωνο και το σηματακι μεγεθυνσης) ενω στο 7 δεν υπαρχει το βελακι download απολυτως σε κανενα video. Δοκιμασα και με αλλον browser αλλα τιποτα. Καμμια ιδεα τι παιζει και πως θα το διορθωσουμε? Ευχαριστω.
Τελικά έφταιγε ο browser...

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το Koolnee K1 (αγορά από Gearbest € 125 + € 18 Priority Line EU Express για αποφυγή τελωνείου) . Σε πρώτη φάση η συσκευή φαίνεται πιο premium και από το original S8+ χωρίς υπερβολή ! Απίστευτη οθόνη, design, ποιοτική κατασκευή που το καταλαβαίνεις στην υφή και στο βάρος της. Από εκεί και πέρα περιμένω να δω επιδόσεις που καλύπτουν τις απαιτήσεις της καθημερινής χρήσης όπως όλες οι συσκευές με το αντίστοιχο hardware. Πάντως οι πρώτες εντυπώσεις είναι άκρως θετικές ενώ φαίνεται πια ότι οι νέοι κινέζοι κατασκευαστές το έχουν πάει σε άλλο level το θέμα των smartphone..
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το Koolnee K1 (αγορά από Gearbest € 125 + € 18 Priority Line EU Express για αποφυγή τελωνείου) . Σε πρώτη φάση η συσκευή φαίνεται πιο premium και από το original S8+ χωρίς υπερβολή ! Απίστευτη οθόνη, design, ποιοτική κατασκευή που το καταλαβαίνεις στην υφή και στο βάρος της. Από εκεί και πέρα περιμένω να δω επιδόσεις που καλύπτουν τις απαιτήσεις της καθημερινής χρήσης όπως όλες οι συσκευές με το αντίστοιχο hardware. Πάντως οι πρώτες εντυπώσεις είναι άκρως θετικές ενώ φαίνεται πια ότι οι νέοι κινέζοι κατασκευαστές το έχουν πάει σε άλλο level το θέμα των smartphone..

 

Καλό θα ήταν να άνοιγες ένα καινούργιο νήμα για την συσκευή και να μας πεις - δείξεις κάποια στιγμή και κάποια πράγματα για την φωτογραφική μηχανή του σε διάφορες συνθήκες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το Koolnee K1 (αγορά από Gearbest € 125 + € 18 Priority Line EU Express για αποφυγή τελωνείου) . Σε πρώτη φάση η συσκευή φαίνεται πιο premium και από το original S8+ χωρίς υπερβολή ! Απίστευτη οθόνη, design, ποιοτική κατασκευή που το καταλαβαίνεις στην υφή και στο βάρος της. Από εκεί και πέρα περιμένω να δω επιδόσεις που καλύπτουν τις απαιτήσεις της καθημερινής χρήσης όπως όλες οι συσκευές με το αντίστοιχο hardware. Πάντως οι πρώτες εντυπώσεις είναι άκρως θετικές ενώ φαίνεται πια ότι οι νέοι κινέζοι κατασκευαστές το έχουν πάει σε άλλο level το θέμα των smartphone..

 

Αδερφέ άνοιξε νήμα νεο

Εγώ περιμένω το θηρίο oukitel k6

Και θα ανοιξω κι για αυτό νήμα όταν παραλαβω....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ άνοιξε νήμα νεο

Εγώ περιμένω το θηρίο oukitel k6

Και θα ανοιξω κι για αυτό νήμα όταν παραλαβω....

 

Τι θα γινει με σενα? Οπου δεις ... Θηριο, ορμας! :p

Καλο φαινεται το Κ6 , για ψαχτο και πεσε λεπτομεριες !

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινει με σενα? Οπου δεις ... Θηριο, ορμας! :p

Καλο φαινεται το Κ6 , για ψαχτο και πεσε λεπτομεριες !

 

Θα. Δώσω στη σύζυγο το ASUSzenfone ,των 6 ιντσών...

Γτ, όντως, έχει το ΑΣΟΥΣ φοβερό ήχο...

Οποτε θα μείνω με.το κτήνος εγω

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας! Τα φώτα σας λιγο παρακαλώ οι γνώστες. Είχα πάρει το Jiayu S3 advanced me preorder οταν βγηκε αλλα ήρθε η ώρα του και με άφησε επειδή έσπασε η οθόνη ψάχνω εναν αντικαταστάτη του και θα ήθελα αν μπορείτε να μου δώσετε ιδέες. budget μεχρι 200 ευρω. (από κίνα). Κοιτάω το Mi Max-2 και το Redmi Note 4x. Καμία άλλη ιδέα. θα είχα μια προτίμηση προς snapdragon αυτη τη φορά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Τα φώτα σας λιγο παρακαλώ οι γνώστες. Είχα πάρει το Jiayu S3 advanced me preorder οταν βγηκε αλλα ήρθε η ώρα του και με άφησε επειδή έσπασε η οθόνη ψάχνω εναν αντικαταστάτη του και θα ήθελα αν μπορείτε να μου δώσετε ιδέες. budget μεχρι 200 ευρω. (από κίνα). Κοιτάω το Mi Max-2 και το Redmi Note 4x. Καμία άλλη ιδέα. θα είχα μια προτίμηση προς snapdragon αυτη τη φορά.

Πρέπει, σε πρώτη φάση, να καταλήξεις τί μέγεθος οθόνης επιθυμείς.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω θέμα αν θα είναι 5.5 η 6.44. Πάντως από 5.5 και πάνω.

https://www.lightinthebox.com/oukitel-mix-2-5-99-inch-cell-phone-6gb-64gb-2-mp-21-mp-octa-core-4080_p6470603.html

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω θέμα αν θα είναι 5.5 η 6.44. Πάντως από 5.5 και πάνω.
https://m.lightinthebox.com/en/letv-leeco-coolpad-cool1-5-5-4g-smartphone-4gb-32gb-13-mp-13-mp-octa-core-4060mah_p6418876.html?prm=1-2.3.5.0

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα. Μπορειτε να μου προτεινεται κανενα τηλεφωνακι για φιλο με τα εξης στοιχεια. Μεχρι 100€ μαζι με μεταφορικα. Με 5-5,5 οθονη,2+g ram,16+g rom,3000+ mah μπαταρια. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μπορειτε να μου προτεινεται κανενα τηλεφωνακι για φιλο με τα εξης στοιχεια. Μεχρι 100€ μαζι με μεταφορικα. Με 5-5,5 οθονη,2+g ram,16+g rom,3000+ mah μπαταρια. Ευχαριστω.

redmi 4a και 10 σουβλάκια δώρο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...