Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε ξερω αλλα μαρκες τυπου oukitel cubot thl κλπ, δε μπορω να εμπιστευτω..

κ πιστεψε με ψαχνομαι πριν αγορασω κτ.. γιαυτο τωρα κοιταω πριν προχωρησω σε αγορα...

ηδη 2-3 μερες το ψαχνω..

φίλε μου εφ'όσον πιστεύεις ότι η xiaomi είναι "μονόδρομος" δεν χρειάζεται να γράφεις εδώ, παίρνεις αυτό που θέλεις και δεν ασχολείσαι ούτε εσύ ούτε οι υπόλοιποι για να σου προτείνουν κάτι ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η oukitel και η xiaomi υπαρχουν μαγαζια στην αθηνα τουλάχιστον που αναλαμβανουν επισκευες!!! και σιγα σιγα θα αναλαμβανουν και για άλλες εταιριες νομιζω ,αν δεν υπαρχουν ηδη βεβαια :)
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάτι σε:

1) 5.5"-6"

2) Να βγάζει τη μέρα από μπαταρία με νορμάλ χρήση (λίγες κλήσεις, πολύ wifi, λίγα data)

3) Το ηχείο να μην είναι πίσω

4) Δεν έχω θέμα με bezel, αλλά δεν μ'αρέσουν τα μαύρα σε άσπρα κινητά (αν δεν είναι εμφανή μπορώ να τα ανεχτώ)

5) Μέτρια++ κάμερα

6) Όχι χρυσό/ροζουλί κλπ

7) Όχι πολύ βαρύ

8) Καλή οθόνη (να φαίνεται στον ήλιο, να έχει μια νορμάλ ανάλυση/φωτεινότητα κλπ)

9) Μνήμη 3GB+

10) Μέχρι ~250-260

 

Καμία πρόταση;

My faith has left me,

they've stolen all my dreams

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάτι σε:

1) 5.5"-6"

2) Να βγάζει τη μέρα από μπαταρία με νορμάλ χρήση (λίγες κλήσεις, πολύ wifi, λίγα data)

3) Το ηχείο να μην είναι πίσω

4) Δεν έχω θέμα με bezel, αλλά δεν μ'αρέσουν τα μαύρα σε άσπρα κινητά (αν δεν είναι εμφανή μπορώ να τα ανεχτώ)

5) Μέτρια++ κάμερα

6) Όχι χρυσό/ροζουλί κλπ

7) Όχι πολύ βαρύ

8) Καλή οθόνη (να φαίνεται στον ήλιο, να έχει μια νορμάλ ανάλυση/φωτεινότητα κλπ)

9) Μνήμη 3GB+

10) Μέχρι ~250-260

 

Καμία πρόταση;

 

http://www.everbuying.net/product1202923.html?admitad_uid=fee6485f6e728f9cf28cc9660e3ce62d

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-4-Pro-Helio-X20-3GB-64GB-Smartphone---Silver-371576.html?source=ShareAsale

http://www.banggood.com/Meizu-MX6-5_5-inch-Fingerprint-4GB-RAM-32GB-ROM-Helio-X20-Deca-core-4G-Smartphone-p-1070634.html?utm_source=tradetracker&utm_medium=tradetracker_sp&utm_campaign=12&utm_content=219346

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Απο meizu mx5 σε XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO- 32 GB - 3 GB RAM ειναι καλη αλλαγη?ειναι πιο γρηγορο,διαφερει σε κατι?

το θεμα με το ΜΕΙΖΥ ειναι οτι δεν μου φτανει η μνημη.

Ειναι η καμερα εξησου καλη και το βιντεο,τα εχει δοκιμασει καποιος?

Στο ΜΕΙΖΥ ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

Απο meizu mx5 σε XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO- 32 GB - 3 GB RAM ειναι καλη αλλαγη?ειναι πιο γρηγορο,διαφερει σε κατι?

το θεμα με το ΜΕΙΖΥ ειναι οτι δεν μου φτανει η μνημη.

Ειναι η καμερα εξησου καλη και το βιντεο,τα εχει δοκιμασει καποιος?

Στο ΜΕΙΖΥ ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

Καλύτερη κάμερα δεν έχει σίγουρα το ΧΙΑΟΜΙ και αν δεν σου φτάνει η μνήμη στο Meizu με τόσο γρήγορο λειτουργικό, τότε στο ΧΙΑΟΜΙ παίζει με τις ίδιες εφαρμογές να είναι το ίδιο.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Ποια είναι η πιο σωστή-αξιόπιστη λύση 5-5,5" μέχρι 100 ευρώ; Μόνη απαίτηση, να έχει καλή φωτογραφική μηχανή (όσο είναι εφικτό σε τόσο χαμηλό ποσό).

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη κάμερα δεν έχει σίγουρα το ΧΙΑΟΜΙ και αν δεν σου φτάνει η μνήμη στο Meizu με τόσο γρήγορο λειτουργικό, τότε στο ΧΙΑΟΜΙ παίζει με τις ίδιες εφαρμογές να είναι το ίδιο.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

καποια προταση στα 200 ευρω κοντα με τα ιδια χαρακτηριστηκα λιγο πολυ αλλα συν επεκταση μνημης?

αυτο πχ ?

http://www.vickmall.com/xiaomi-max-6-44-inch-fhd-miui-v8-3gb-32gb-4g-lte-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-650-hexa-core-5-0mp16-0mp-touch-id-4850mah-battery-ir-remote-control-silver.html

Edited by embrance
Link to comment
Share on other sites

καποια προταση στα 200 ευρω κοντα με τα ιδια χαρακτηριστηκα λιγο πολυ αλλα συν επεκταση μνημης?

αυτο πχ ?

http://www.vickmall.com/xiaomi-max-6-44-inch-fhd-miui-v8-3gb-32gb-4g-lte-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-650-hexa-core-5-0mp16-0mp-touch-id-4850mah-battery-ir-remote-control-silver.html

http://www.banggood.com/HOMTOM-HT10-5_5-inch-Iris-Recognition-4GB-RAM-32GB-ROM-Helio-X20-Deca-core-4G-Smartphone-p-1062751.html?utm_source=tradetracker&utm_medium=tradetracker_sp&utm_campaign=12&utm_content=219346

πολύ καλό αλλά με μία κάρτα και κάρτα μνήμης ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινετε πουλαει κανονικα. Zopomobiles.com

Καμία σχέση με την επίσημη εταιρεία.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινετε πουλαει κανονικα. Zopomobiles.com

 

Καμία σχέση με την επίσημη εταιρεία.

 

ασε που η σελίδα zopomobiles.com δεν είναι διαθέσιμη αλλά και να ήταν, γνώριζα οτι δεν έχει σχέση με την εταιρία. Απλά εχω να δώ νέο τηλεφωνο από αυτούς πάνω από χρόνο για αυτό ρώτησα αν κλείσανε. Μήπως ξέρεις εσύ junglist τίποτα;

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

H Zopo γενικά φαίνεται να... υπάρχει ακόμα, αλλά με τις κινήσεις που κάνει, δεν τη βλέπω για πολύ...

Είχε ανακοινώσει ένα flagship model (Speed 8) από τα τέλη του '15, το οποίο ακόμα δεν έχει δει κανείς, και κατά καιρούς εμφανίζει διάφορα... τηλεφωνάκια τα οποία λίγες πιθανότητες έχουν να βρουν πελάτες.

Η τελευταία τους κίνηση για να προσελκύσουν λίγη δημοσιότητα ήταν... αυτό το απολύτως άστοχο και αποτυχημένο βίντεο που κοινοποίησαν.

Σε μια τόσο ανταγωνιστική πλέον αγορά, δεν τους βλέπω να επιβιώνουν για πολύ ακόμα, εκτός και αν αποφασίσουν να κάνουν καμιά γενναία κίνηση...

Link to comment
Share on other sites

και την iocean δεν βλεπω σε κανενα κινεζικο μαγαζι.εκλεισε;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

R.I.P....

Ιδού και το ιστορικό:

http://www.gizchina.com/2016/08/01/looking-back-iocean/

ειχα αγορασει καποτε ενα iocean Χ7 elite αλλα δεν ειχα μεινει ευχαριστημενος .

Μου εχει κανει εντυπωση η.. UMU και η Elephone. εχω διαβασει απειρα ασχημα σχολια για τα κινητα τους ,και εξακολουθουν να. υπαρχουν και να βγαζουν συνεχεια καινουρια.πως εξηγειται αυτο;

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχα αγορασει καποτε ενα iocean Χ7 elite αλλα δεν ειχα μεινει ευχαριστημενος .

Μου εχει κανει εντυπωση η.. UMU και η Elephone. εχω διαβασει απειρα ασχημα σχολια για τα κινητα τους ,και εξακολουθουν να. υπαρχουν και να βγαζουν συνεχεια καινουρια.πως εξηγειται αυτο;

 

Ειναι καθαρα θεμα μαρκετινγκ , για την ελεφον εβγαλε πατατες στο παρελθον, τωρα συμμαζευεται

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα του Ali Ρωτάς, όχι εδώ φίλε

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Μέχρι 100€ ευρώ 5,5" (βαριά 120, αλλά αν μπορούμε μέχρι 100 ακόμα καλύτερα) και όσο γίνεται πιο αξιόπιστο τι να προτείνω;

Ξάδελφος μου θέλει να αλλάξει ένα iphone με ένα μεγαλύτερο, αλλά φράγκα (ή καλύτερα ευρώ) δεν παίζουν... Οπότε... Ψάχνει κάτι οικονομικό και όσο γίνεται καλύτερο.

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...