Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα .. κανα καλό μέχρι 100 €.?

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_276783.html?wid=4

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .. κανα καλό μέχρι 100 €.?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432795

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

Το εχει για λιγο στο Γκιαρμπεστ αν τελικα σε ενδιαφερει.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .. κανα καλό μέχρι 100 €.?

Μπορείς να δεις και το vernee thor...τίμιο κινητακι

 

Sent from my thor using Tapatalk

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=433686

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

Κινητό για τη μαμά μου ως 60 € ποιο θα προτείνατε ως 5 ίντσες? Έχω δει τα bluboo picasso και oukitel c3 που είναι και συμπαθητικά εμφανισιακά.. Η χρήση θα είναι για viber + καμιά φωτό...
Link to comment
Share on other sites

Γεια φοτο ας βγάλει το Bluboo Picasso :)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για το Picasso, το πρωί πήρε το μάτι μου review στο Gizchina. Δεν έχω προλάβει ακόμα να το διαβάσω, αλλά ο τίτλος δε φαίνεται πολύ ενθαρρυντικός...:

Bluboo Picasso Review: Look Elsewhere For A Budget Phone

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δε θα το'λεγα και έτσι. Είναι πολύ καλό για τα λεφτά του, απλά πρέπει να θεωρήσεις ότι είναι ένα κινητό χωρίς κάμερες.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα πάραυτα γιατί μ άρεσε περισσότερο από τ' άλλα. Εξάλλου δε νομίζω να βγάζει χειρότερες φωτό από τούτο που έχει τώρα (iocean x1). Μόλις παραλάβω θα σας πω εντυπώσεις.. Θέλω να ελπίζω ότι θα διορθωθεί λίγο με κάποιο update το θέμα των καμερών..
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα πάραυτα γιατί μ άρεσε περισσότερο από τ' άλλα. Εξάλλου δε νομίζω να βγάζει χειρότερες φωτό από τούτο που έχει τώρα (iocean x1). Μόλις παραλάβω θα σας πω εντυπώσεις.. Θέλω να ελπίζω ότι θα διορθωθεί λίγο με κάποιο update το θέμα των καμερών..

Μια χαρά είναι το Picasso, ποιότητα και εμφάνιση πολύ καλύτερο από άλλα κινητά στην ίδια τιμή. Απλά όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω, αν βγάλεις φώτο με χαμηλό φωτισμό όπου χρειάζεται φλας, δεν είναι καθόλου καλές. Την ημέρα είναι αρκετά ικανοποιητικές και ίσως καλύτερες από τα άλλα κινητά στην τιμή του.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για το Picasso, το πρωί πήρε το μάτι μου review στο Gizchina. Δεν έχω προλάβει ακόμα να το διαβάσω, αλλά ο τίτλος δε φαίνεται πολύ ενθαρρυντικός...:

Bluboo Picasso Review: Look Elsewhere For A Budget Phone

 

Θα πρεπει να ξερουν καποιοι οτι σε μερικα sites π.χ. gizchina, τα reviews δεν ειναι παντα τοσο αμεροληπτα! Δε γνωριζω για τη συγκεκριμενη συσκευη περαιτερω απλα ηθελα να το αναφερω!! Το review το διαβασα κι εγω κι οντως ο τυπος το εθαψε το κινητο! Δε μ επεισε...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να ξερουν καποιοι οτι σε μερικα sites π.χ. gizchina, τα reviews δεν ειναι παντα τοσο αμεροληπτα! Δε γνωριζω για τη συγκεκριμενη συσκευη περαιτερω απλα ηθελα να το αναφερω!! Το review το διαβασα κι εγω κι οντως ο τυπος το εθαψε το κινητο! Δε μ επεισε...

 

Όντως ποιες κριτικές είναι αντικειμενικές και ποιες όχι είναι ένα ερώτημα. Εγώ το πήρα το κινητό για να το δώσω σε φίλο μου και μου άρεσε σε σημείο να το κρατήσω εγώ. Πολύ όμορφο, δείχνει ποιοτικό και πιο ακριβό, 2 GB RAM και κάτω από 60 ευρώ είναι προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανένα κινητό γύρω στα 80€ για απλούς χρήστες;;;

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Homtom ht3 pro

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος θελει να παρει το http://www.vickmall.com/letv-le-one-3gb-ram-16gb-rom-smartphone.html το εχει παρει κανενας να μας πει εντυπώσεις?

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος θελει να παρει το http://www.vickmall.com/letv-le-one-3gb-ram-16gb-rom-smartphone.html το εχει παρει κανενας να μας πει εντυπώσεις?

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

 

δεν καταλαβαινω γιατι το ονομαζει x608 σαν το χ600 ειναι,το εχω,μια χαρα τηλεφωνο,πολυ καλη καμερα,ολα δουλευουν μια χαρα,η μπαταρια επισης αναλογα την χρηση διαρκει και 3 μερες

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω γιατι το ονομαζει x608 σαν το χ600 ειναι,το εχω,μια χαρα τηλεφωνο,πολυ καλη καμερα,ολα δουλευουν μια χαρα,η μπαταρια επισης αναλογα την χρηση διαρκει και 3 μερες

Δεν βλέπω και σχόλια από κάτω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω και σχόλια από κάτω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν υπηρχε την προηγουμενη βδομαδα,εχει τα ιδια σπεκς με το χ600

http://ru.aliexpress.com/store/product/Letv-One-X600-Le-1-Octa-Core-64GB-5-5-inch-Helio-X10-MTK6795-Android-5/301564_32363995294.html?storeId=301564

εδω το εχουν σαν ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα θα είναι κινέζικη έκδοση, για κινέζικα δίκτυα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η κινεζικη εκδοση που λεει το παιδι απο πανω που με φλασαρισμα υποστηριζει και τις δικες μας συχνοτητες οπως το xiaomi redmi note 2 TD & Lenovo K3 Note T3s.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνω ένα κινητό με τη καλύτερη δυνατή κάμερα που μπορώ να έχω μέχρι τα 200$ περίπου

Μεταξύ των Xiaomi Mi4 & Mi4c ποιό έχει τη καλύτερη κάμερα; (στην έκδοση των 16 γίγα, είναι πολύ κοντά στα 100€, νομίζω πολύ καλή τιμή)

 

Έχετε κάποια άλλη πρόταση;

Προδιαγραφές:

- Dual SIM

- Καλά θα ήταν να υποστηρίζονται οι μπάντες της Wind για 4G

 

Δυστυχώς τώρα συνειδητοποίησα ότι το mi4 είναι μονόκαρτο....

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνω ένα κινητό με τη καλύτερη δυνατή κάμερα που μπορώ να έχω μέχρι τα 200$ περίπου

Μεταξύ των Xiaomi Mi4 & Mi4c ποιό έχει τη καλύτερη κάμερα; (στην έκδοση των 16 γίγα, είναι πολύ κοντά στα 100€, νομίζω πολύ καλή τιμή)

 

Έχετε κάποια άλλη πρόταση;

Προδιαγραφές:

- Dual SIM

- Καλά θα ήταν να υποστηρίζονται οι μπάντες της Wind για 4G

 

Δυστυχώς τώρα συνειδητοποίησα ότι το mi4 είναι μονόκαρτο....

 

Νομίζω φίλε μου πως σε meizu mx5 πρέπει να στραφεις! Εχω δει απο κοντα και το mi4 και το mi4c, δε νομίζω να εχουν μεγαλες διάφορες μεταξύ τους στη κάμερα. Το meizu αρκετά ανώτερο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...