Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα.

παρελαβα σημερα απο vickmall ενα κινητο takee 1 με jelly bean 4.2.2

κατα τη διαρκεια κλησης ο συνομιλητης μου ακουει πατημα πληκτρων.

οταν το βαζω σε ανοιχτη ακροαση ολα καλα.

μερικες φορες στο πανω μερος της οθονης η μπαρα ενδειξης σηματος του δικτυου φαινεται υπογραμμισμενη.

αν γνωριζει καποιος φιλος ας απαντησει.

ευχαριστω

Αγνωστη η μαρκα, ας ελπισουμε με νεα ρομ να στρωσουν. Αν μπορεις να το κανεις ρουτ ισως μεσω του ΜΤΚ tools να βρεις ακρη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιός αθεόφοβος σου πρότεινε αυτό το κινητό; :(

Ίσως υπάρχει αναβάθμιση στο NeedRom.com, νομίζω εδώ http://www.needrom.com/download/estar-takee-1/

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

παρελαβα σημερα απο vickmall ενα κινητο takee 1 με jelly bean 4.2.2

κατα τη διαρκεια κλησης ο συνομιλητης μου ακουει πατημα πληκτρων.

οταν το βαζω σε ανοιχτη ακροαση ολα καλα.

μερικες φορες στο πανω μερος της οθονης η μπαρα ενδειξης σηματος του δικτυου φαινεται υπογραμμισμενη.

αν γνωριζει καποιος φιλος ας απαντησει.

ευχαριστω

 

δες και εδώ

 

http://forum.xda-developers.com/general/general/takee-1-review-3d-holographic-phone-t3202829

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολους για τις απαντησεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι αληθεια το holographic που λενε για το κινητο?

ναι ειναι αληθεια.

φοβερη αναπαραγωγη 3D.

πολυ καλη αναλυση οθονης,καλο wifi και απιστευτο gps.

 

Αγνωστη η μαρκα, ας ελπισουμε με νεα ρομ να στρωσουν. Αν μπορεις να το κανεις ρουτ ισως μεσω του ΜΤΚ tools να βρεις ακρη

καλημερα

γνωριζεις με ποιο προγραμμα θα το κανω root?

με το framaroot απετυχε.

κι αν γινει root τι θα αλλαξω στα MTK tools?

ευχαριστω

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Θέλω ένα καλό αξιόπιστο κινέζικο μέχρι 180 ευρώ. Έχω βρει κάμποσα με 3GB RAM. έχω κολλήσει στο Ulefone be touch 2. Είναι καλό; έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά; μόνο για το meizu mx4 PRO θα ανέβαινα λίγο στην τιμή. Από vickmall πάντα η αγορά. Οποία βοήθεια/πρόταση ευπρόσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Θέλω ένα καλό αξιόπιστο κινέζικο μέχρι 180 ευρώ. Έχω βρει κάμποσα με 3GB RAM. έχω κολλήσει στο Ulefone be touch 2. Είναι καλό; έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά; μόνο για το meizu mx4 PRO θα ανέβαινα λίγο στην τιμή. Από vickmall πάντα η αγορά. Οποία βοήθεια/πρόταση ευπρόσδεκτη

 

Παρε το ulefone be touch 3. Σημερα το εχει 149 $ στο everbuying αν προλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

LeTV x600 vs Redmi Note 2 Vs Meizu M2 Note

Μπορει να μου πει καποιος που δουλεψε τις συσκευες αυτες ,ποιο εχει τον δυνατοτερο και ποιοτικοτερο ήχο στα ακουστικα .

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Θέλω ένα καλό αξιόπιστο κινέζικο μέχρι 180 ευρώ. Έχω βρει κάμποσα με 3GB RAM. έχω κολλήσει στο Ulefone be touch 2. Είναι καλό; έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά; μόνο για το meizu mx4 PRO θα ανέβαινα λίγο στην τιμή. Από vickmall πάντα η αγορά. Οποία βοήθεια/πρόταση ευπρόσδεκτη

 

φιλε τ ο letv 600 ειναι πολυ ποιοτικο και γρηγορο οφωνο δεσ κα ι τ οσχετικο νημα που γραφουν οι κατοχοι του ,το εχω και εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

LeTV x600 vs Redmi Note 2 Vs Meizu M2 Note

Μπορει να μου πει καποιος που δουλεψε τις συσκευες αυτες ,ποιο εχει τον δυνατοτερο και ποιοτικοτερο ήχο στα ακουστικα .

 

εχω ακουσει οτι το Letv εχει πολυ δυνατο και καλο ηχο αλλα επειδη δεν το εχω το τηλεφωνο ρωτα στο συγκεκριμενο τοπικ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζουν τα κινέζικα αυτά κινητά....Ως καινούριος θα ήθελα την γνώμη σας..... Βρήκα αυτό το elephone και το σκέφτομαι να το αγοράσω θα έχω προβλήματα η όλα καλά...Ευχαριστώ......Elephone Vowney 5,5 ιντσών Android 5.1 4G phablet Helio X10 Octa Πυρήνας 32GB ROM 21.0MP κύρια κάμερα GPS NFC...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζουν τα κινέζικα αυτά κινητά....Ως καινούριος θα ήθελα την γνώμη σας..... Βρήκα αυτό το elephone και το σκέφτομαι να το αγοράσω θα έχω προβλήματα η όλα καλά...Ευχαριστώ......Elephone Vowney 5,5 ιντσών Android 5.1 4G phablet Helio X10 Octa Πυρήνας 32GB ROM 21.0MP κύρια κάμερα GPS NFC...

Προφανώς όλα τα κινέζικα δεν είναι ίδια.

Τα elephone απ'οτι έχω διαβάσει είναι αρκετά προβληματικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζουν τα κινέζικα αυτά κινητά....Ως καινούριος θα ήθελα την γνώμη σας..... Βρήκα αυτό το elephone και το σκέφτομαι να το αγοράσω θα έχω προβλήματα η όλα καλά...Ευχαριστώ......Elephone Vowney 5,5 ιντσών Android 5.1 4G phablet Helio X10 Octa Πυρήνας 32GB ROM 21.0MP κύρια κάμερα GPS NFC...

Από τα χαρακτηριστικά του φαίνεται πάρα πολύ καλό, αλλά δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη ... η απόφαση δική σου.:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει οτι το Letv εχει πολυ δυνατο και καλο ηχο αλλα επειδη δεν το εχω το τηλεφωνο ρωτα στο συγκεκριμενο τοπικ

 

Σ'ευχαριστω πολυ ,απλα ρωταω εδω μηπως υπάρχει καποιος που να εχει δουλέψει και με τις τρεις συσκευες .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζουν τα κινέζικα αυτά κινητά....Ως καινούριος θα ήθελα την γνώμη σας..... Βρήκα αυτό το elephone και το σκέφτομαι να το αγοράσω θα έχω προβλήματα η όλα καλά...Ευχαριστώ......Elephone Vowney 5,5 ιντσών Android 5.1 4G phablet Helio X10 Octa Πυρήνας 32GB ROM 21.0MP κύρια κάμερα GPS NFC...

 

Καλυτερα απεφυγε την elephone και κοιτα για το καινουριο xiaomi redmi note 3.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό κινητακι μέχρι 100$ υπάρχει? Για χαρακτηριστικά όσο το δυνατόν καλύτερα. Έχω δει προσφορά στο gearbest το mlais mx base καλό φαίνεται. Επισεις είχε το cubot h1 στα 100 κάτι αλλά πλέον το έχει ανεβάσει στα 120+.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό κινητακι μέχρι 100$ υπάρχει? Για χαρακτηριστικά όσο το δυνατόν καλύτερα. Έχω δει προσφορά στο gearbest το mlais mx base καλό φαίνεται. Επισεις είχε το cubot h1 στα 100 κάτι αλλά πλέον το έχει ανεβάσει στα 120+.

 

Umi rome και doogee x5 pro

Link to comment
Share on other sites

Η Elephone βελτιώθηκε πολύ φέτος με τα P7000 και P8000, αλλά ακόμα έχει θέματα με το quality control. Θα την απέφευγα και εγώ για λίγο ακόμα. Αν συνεχίσει έτσι όμως μπορεί να ανταγωνιστεί σιγά σιγά τους καλύτερους κινέζους πιστεύω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό κινητακι μέχρι 100$ υπάρχειυπάρχει? Για χαρακτηριστικά όσο το δυνατόν καλύτερα. Έχω δει προσφορά στο gearbest το mlais mx base καλό φαίνεται. Επισεις είχε το cubot h1 στα 100 κάτι αλλά πλέον το έχει ανεβάσει στα 120+.

 

Να φοβασαι αυτες τις προσφορες και μαλιστα απο το συγκεκριμενο καταστημα.

Αν θελεις να ανεβεις λιγο τοτε πας εδω

http://www.vickmall.com/original-oukitel-k4000-4g-lte-mtk6735-quad-core-2gb16gb-5-inch-hd-ips-4000mah-big-battery-android-5-1-smartphone.html

Και uni rome, εφοσον αρχισουν να το πουλανε κανονικα και οχι presale

Link to comment
Share on other sites

Umi rome και doogee x5 pro

 

Φιλε adversus, βλεπω και editor. Μετα το απολυτο φιασκο με το umi zero, ειναι δυνατον στο φορουμ να προτεινουμε umi και μαλιστα presell. + για το doogee εκτος απο την καμερα του.

 

P papadis. Δες αν προλαβεις zte blade s6 στο geekbuying με κουπονι CNTMONBN 119 $.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζουν τα κινέζικα αυτά κινητά....Ως καινούριος θα ήθελα την γνώμη σας..... Βρήκα αυτό το elephone και το σκέφτομαι να το αγοράσω θα έχω προβλήματα η όλα καλά...Ευχαριστώ......Elephone Vowney 5,5 ιντσών Android 5.1 4G phablet Helio X10 Octa Πυρήνας 32GB ROM 21.0MP κύρια κάμερα GPS NFC...

Όχι Elephone, χαλάνε πολύ εύκολα.

 

Κανένα καλό κινητακι μέχρι 100$ υπάρχει? Για χαρακτηριστικά όσο το δυνατόν καλύτερα. Έχω δει προσφορά στο gearbest το mlais mx base καλό φαίνεται. Επισεις είχε το cubot h1 στα 100 κάτι αλλά πλέον το έχει ανεβάσει στα 120+.

Πάρε κάτι καλό. Και να σου αντέξει και να μη σου σπάσει τα νεύρα λόγω προβλημάτων αύριο μεθαύριο, αλλά και για να έχει αναβαθμίσεις.

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-2-4g-lte-smartphone-snapdragon-410-quad-core-1-2ghz-1gb-8gb-4-7inch-ips-miui6-dual-sim.html

 

Φιλε adversus, βλεπω και editor. Μετα το απολυτο φιασκο με το umi zero, ειναι δυνατον στο φορουμ να προτεινουμε umi και μαλιστα presell.

Κι εγώ αν ξαναδώ να προτείνουν UMI, θα κάνω report το post για ανήθικη συμπεριφορά! :lol:

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα απλό κινητακι ζήτησα για δεύτερο που δεν θα με νοιάζει να πάθει κάτι αλλά γι αυτό λέω αυστηρά μέχρι 100$ και τουλάχιστον 2 ραμ για να μην κολλάει. Θα κοιτάξω το umi όταν θα γίνει στοκ. Έχω δει για το Iron και το emax καλά λόγια πάντως. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...