Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωχ ισχυει για το blackview ξεπερναει την τιμη που θελω

το χιαομι μου κανει αλλα με χαλαει που δεν εχει 800 μπαρα 4G

κοιταζα και το Cubot H1 πως το βλεπεις?

 

Πολλα τα λεφτα για MTK6735P.. αν το εδινε μεχρι 120, θα ηταν καλα.

Ξεπερνανε και τα αλλα που ειπες. Αλλα θεωρω οτι to Blackview ειναι πιο κοντα σε αυτα που ζητας

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω,Διαβαζω και για το Letv x600 τι γνωμη εχεις για αυτο?

Όταν κάποιος σου προτείνει Audi, δεν τον ρωτάς για skoda.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει από τις 28/9 ένα HTC E9 από το Merimobiles και είναι ακόμα στην διαδικασία "processing".. Αν εξαιρέσουμε την αργία τους 1 με 7 Οκτωβρίου ,σαν πολλές μέρες δεν έχουν περάσει;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποιος σου προτείνει Audi, δεν τον ρωτάς για skoda.

 

Νομίζω οτι είναι εντελώς λανθασμένη η σύγκριση σου. Ψαξε και μαθε τι εστί letv, κάνε μετά σύγκριση των συσκευών και υστερα βγάλε τα συμπεράσματα σου.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Μερικά νέα, παρακολουθώντας το facebook της Jiayu Γερμανίας:

ΠΟΛΥ καλή σούμα ειδήσεων! Σε ευχαριστούμε!

Κράτα μας ενήμερους όταν μαθαίνεις τίποτα φρέσκο...!

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει από τις 28/9 ένα HTC E9 από το Merimobiles και είναι ακόμα στην διαδικασία "processing".. Αν εξαιρέσουμε την αργία τους 1 με 7 Οκτωβρίου ,σαν πολλές μέρες δεν έχουν περάσει;

 

 

Εμένα έστειλαν μήνυμα ότι τάχα θα αργήσει 2-3 μέρες... γιατί δεν έχουν στοκ... τους απάντησα ότι στο σαιτ γράφουν εως 5 εργάσιμες το στέλνουν και τώρα πέρασαν 7....το 2-3 επειδή πέφτει και ΣΚ... σημαίνει από Τετάρτη και βάλε.... οπότε τους λέω αν δεν το στείλουν μέχρι Δευτέρα μεσημέρι τους κάνω dispute... σε 10 λεπτά στέλνουν μήνυμα ότι το έχουν σε μαύρο και όχι σε άσπρο... συμφώνησα και περιμένω... θέλουν πιέση όπως καταλαβαίνεις..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκοπεύω να παραγγείλω το Paris αλλά φοβάμαι πριν διαβάσω καμία κριτική

 

Και εγώ για το Paris είμαι,αλλα δεν το έχει ούτε το vickmall ούτε το Minideal,στο gearbest το έχει μετά τις 15 οκτωμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έστειλαν μήνυμα ότι τάχα θα αργήσει 2-3 μέρες... γιατί δεν έχουν στοκ... τους απάντησα ότι στο σαιτ γράφουν εως 5 εργάσιμες το στέλνουν και τώρα πέρασαν 7....το 2-3 επειδή πέφτει και ΣΚ... σημαίνει από Τετάρτη και βάλε.... οπότε τους λέω αν δεν το στείλουν μέχρι Δευτέρα μεσημέρι τους κάνω dispute... σε 10 λεπτά στέλνουν μήνυμα ότι το έχουν σε μαύρο και όχι σε άσπρο... συμφώνησα και περιμένω... θέλουν πιέση όπως καταλαβαίνεις..

 

Το μαύρο βέβαια είναι ακριβότερο και μάλλον και πιο καλό σαν υλοποίηση. Δεν είναι γυαλιστερό. Τους έστειλα μνμ το πρωί αλλά δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα. Ούτε ειδοποίηση πως θα καθυστερήσουν. Το απόγευμα λοιπόν θα το κάνω όπως και εσύ..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο βέβαια είναι ακριβότερο και μάλλον και πιο καλό σαν υλοποίηση. Δεν είναι γυαλιστερό. Τους έστειλα μνμ το πρωί αλλά δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα. Ούτε ειδοποίηση πως θα καθυστερήσουν. Το απόγευμα λοιπόν θα το κάνω όπως και εσύ..

 

Καλά τώρα μη βιάζεσαι... έχει και διαφορά η ώρα να την υπολογίζεις... είναι και Σάββατο σήμερα .. εγώ τους απάντησα χτες τα ξημερώματα και δεν περίμενα τόσο γρήγορα απάντηση, ίσως τους πέτυχα κατά τύχη...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι είναι εντελώς λανθασμένη η σύγκριση σου. Ψαξε και μαθε τι εστί letv, κάνε μετά σύγκριση των συσκευών και υστερα βγάλε τα συμπεράσματα σου.

Lol

Οκ με βάση τα δεδομένα σου δηλαδή,υπάρχει σχέση της Letv με Meizu και Xiaomi?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟ ΕΝΑ ΤΙΜΜΥ Ε128 ΕΧΟ ΒΡΗ 2ΡΟΜ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΑΝ ΕΧΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΙΛΗ ΕΝΑ ΒΑΚ ΑΠ aostolhs@hotmail.com ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Elephone M2 στα 132 ευρώ, είναι ευκαιρία;

http://www.dealsmachine.com/best_276968.html?SSAID=986533&utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

Edited by gbouts
λαθος
Link to comment
Share on other sites

Elephone??????

Think again.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν θα το ελεγα.

Link to comment
Share on other sites

Η THL έκλεισε.

Κρίμα. Πάντα ήθελα ένα THL, με χάλαγε όμως το design τους.

 

Ήταν η μοναδική κινεζο-μάρκα που έβρισκα σε κατάστημα της πόλης.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω με ποια εφαρμογή μπορώ να κάνω synch το Outlook (ημερολόγιο και επαφές).... με τα κινέζικα κινητά ή τα όχι τόσο επώνυμα κινητά... μιας και δεν έχουν δικιά τους τέτοια εφαρμογή.

 

 

Αν δεν λύσω αυτό το θέμα, δεν μπορώ να αγοράσω συσκευή μιας και έχω πάνω από 2000 επαφές και 800 ημερομηνίες στο ημερολόγιο... άρα είναι κρίσιμο να μπορώ να το κάνω απρόσκοπτα.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Όντως κρίμα για τη THL τα τηλέφωνα της ήταν γενικά καλά. Ένα THL 5000 που έχω, είναι άψογο 1,5 χρόνο παρόλα τα σουτ που έχει φάει...

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Μερικά νέα, παρακολουθώντας το facebook της Jiayu Γερμανίας:

Η Jiayu έφυγε από το παλιό εργοστάσιο και έχει μεταφερθεί σε νέο. Το 1ο κινητό τους αναμένεται να διατεθεί τον Δεκέμβριο, ενώ θα ακολουθήσει κυκλοφορία νέων μοντέλων στο 1ο τέταρτο του 2016. Δεν δίνουν πληροφορίες, αλλά μάλλον θα είναι το S4 με ενημερωμένες προδιαγραφές. Υπάρχει ήδη μια φωτογραφία του.

https://www.facebook.com/JiayuDE/photos/a.376285565826032.1073741827.322998401154749/863363980451519/?type=3&permPage=1

 

Η THL έκλεισε.

Η Zopo μάλλον πουλήθηκε στην Siswoo.

 

 

Και κάτι δικό μου: Η iOcean παλεύει να επιβιώσει και φαίνεται ότι γίνεται i-Moma.

αυτο για την ζοπο που το διαβασες?
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΧΟ ΕΝΑ ΤΙΜΜΥ Ε128 ΜΟΝΤΕΛΟ Ε128 ΑΝ ΞΕΡΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΡΟΜ ΕΧΟ ΔΟΚΙΜΑΣΗ 2 ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΑΝ ΕΧΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ aostolhs@hotmail.com

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΧΟ ΕΝΑ ΤΙΜΜΥ Ε128 ΜΟΝΤΕΛΟ Ε128 ΑΝ ΞΕΡΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΡΟΜ ΕΧΟ ΔΟΚΙΜΑΣΗ 2 ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΑΝ ΕΧΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ aostolhs@hotmail.com

 

φίλε μου, ένας από τους κανόνες του φόρουμ είναι να ΜΗΝ γράφουμε με κεφαλαία γράμματα, είναι σαν φωνάζεις στους άλλους..

Να είσαι σίγουρος ότι εάν κάποιος μπορεί να σε βοηθήσει, τότε θα το κάνει..

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα παιδια

θελω την βοηθεια σας γιατί εχω καταμπερδευτει.

Εχω κινεζικο κινητο inew v3 καλα τα εχει παει μεχρι τωρα σχεδον δυο χρονια.. εχω παραγγελει απο gearbeast to dodgee f5 KAI ΦΥΣΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΚΟΜΑ. Και οσο περιμενω σκεφτομαι μηπως δεν εκανα καλη επιλογη.

Μπορειτε να μου προτεινετε καποιο κινητο σε αυτη τη κατηγορια και ισως λιγο καλυτερο μεχρι 180 ευρω. Καμερα καλη, ντουαλ σιμ, μεγαλη μπαταρια??

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

το Doogee που ζητησες ειναι καλο

αλλα εχει χιλιαδες! προπαραγγελιες....

Αν δεν μπορεις να αναμενεις

κοιτα ΧΙΑΟΜΙ, HUAWEI, MEIZU

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση celtic. Και μενα μου αρεσε το dodgee απλα δεν το βλεπω να ερχεται πριν τα χριστουγεννα.. και καθως περιμενω κοιταω και αλλα. απλα οτι κοιταω δεν εχει τα χαρακτηριστικα του dodgee και μαλλον θα πρεπει να συμβιβαστω η να περιμενω
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Πάντα ήθελα ένα THL, με χάλαγε όμως το design τους.

 

Ήταν η μοναδική κινεζο-μάρκα που έβρισκα σε κατάστημα της πόλης.

Σοβαρά έκλεισε? μετά το W100, τώρα έχω το 4000 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. κρίμα.

Θέλω και μια βοήθεια παιδιά. για γνωστή μου. Κινητό το πολύ μέχρι 5 ίντσες (προτιμάει λίγο μικρότερο), μέχρι 150 ευρώ, όχι τρομερά πράγματα και features όσο αξιοπιστία. 2 GB RAM.

Edited by konak
νέα ερώτηση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...