Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To Ali δεν δεχεται paypal.

Δεν ήξερα ότι μιλάει γιά ALI, αλλά δεν παίζει κανένα ρόλο, δεν πρόκειται να χάσει τα χρήματά του, απλώς θα παιδεύεται πολύ καιρό ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ξαναεπιστρεφω για την αγορα κινεζικου.ειχα καταληξει απο συζητησεις στο coolpad f1 και τωρα ηδα το lenovo a8.πιο λετε?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

ξαναεπιστρεφω για την αγορα κινεζικου.ειχα καταληξει απο συζητησεις στο coolpad f1 και τωρα ηδα το lenovo a8.πιο λετε?

 

Lenovo A8 806 πολύ καλό κατεμέ και δοκιμασμένο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το lenovo αλλα μονοκαρτο.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

single sim ομως ,αν δεν σε ενδιαφερει το δικαρτο μια χαρα ειναι

 

ωραιο το lenovo αλλα μονοκαρτο.

 

δεν με νιαζει το δυκαρτο.να μην εχω προβληματα και να μπω σε ψαξιματα με νιαζει γιατι βαρεθηκα με το nexus.

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φίλε μαιμού το κόβω και εγώ. αυτά παθαίνει όποιος δεν διαβάζει λίγο πριν αγοράσει κάτι και θέλει να το παίξει έξυπνος ότι έκανε την καλύτερη αγορά με λίγα λεφτά. τόσα σοβαρά μαγαζιά από αλι βρήκε να το πάρει.

 

 

 

όταν έρθει με το καλό κάνε μας μια ενημέρωση (τρώει μπανάνες η μαιμου;;) :)

 

Παιδιά......καλύτερα να βοηθάμε κάποιων φίλο και οχι να τον χλευάζουμε με κάποια αγορά, η με κάποιο λάθος που έχει κάνει.....!!!Ας πούμε οτι έκανε λάθος, αν ξέρουμε του υποδεικνύουμε κάποιο τρόπο να πάρει τα χρήμα τα του πίσω, η να αλλάξει συσκευή (με το λιγότερο κόστος) απέναντι στην εταιρία...!!! και στο κάτω κάτω δικά του είναι τα χρήματα...!!!;)

 

**** οπός ο arisg90 τον συμβουλεύει πολύ σωστά...!~

 

Το κινητο αυτο δεν ειναι Lenovo.Και φαινεται πρωτα πρωτα απο τα κουμπια που ειναι διαφορετικα απο αυτα που εχει η εταιρεια ιδια σε ολα της τα μοντελα.Επισης αυτα τα χαρακτηριστικα σ αυτα τα λεφτα δεν υπαρχουν.Ακυρωσε το συντομοτερο την παραγγελια γιατι πιθανων θα σου ρθει καποιο κινητο noname (ασχετα αν γραφει Lenovo πισω) με 512ΜΒ ram...

Μια χαρα αξιοπιστο και εξαιρετικο ειναι το ali αρκει να μπορεις να διακρινεις απατεωνες και καλους εμπορους.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τα Cubot ποια η άποψή σας? Στην ίδια κατηγορία με Doogee, THL παίζουν?

 

Είμαι ανάμεσα στο Cubot S168 (με το κουπόνι -20$) από Gearbest και στο Doogee DG310 από vickmall.

Ποια από τις δύο σας φαίνεται καλύτερη επιλογή από άποψη αξιοπιστίας (μαγαζιού και συσκευής)?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τα Cubot ποια η άποψή σας? Στην ίδια κατηγορία με Doogee, THL παίζουν?

 

Είμαι ανάμεσα στο Cubot S168 (με το κουπόνι -20$) από Gearbest και στο Doogee DG310 από vickmall.

Ποια από τις δύο σας φαίνεται καλύτερη επιλογή από άποψη αξιοπιστίας (μαγαζιού και συσκευής)?

 

Το cubot δεν ειναι διαθεσιμο,ρωτα πριν παραγγειλεις αναποφασισεις αυτο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....θα ηθελα γνωμες για ενα κινητο με μπατζετ στα 80-100 ευρω...

περιμενω τις προτασεις σας για ενα vfm κινητο σε αυτα τα λεφτα περιπου στις 4.5 - 5 ιντσες...

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Ποια η γνωμη σας για το zte v5 red bull 1gb? Εχει καλη πισω καμερα αλλα μικρη rom (4 gb). Ειναι σχετικα φθηνο! Ειδα συγκριση με το xiaomi redmi 1s και κονταροχτυπιουνται.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....θα ηθελα γνωμες για ενα κινητο με μπατζετ στα 80-100 ευρω...

περιμενω τις προτασεις σας για ενα vfm κινητο σε αυτα τα λεφτα περιπου στις 4.5 - 5 ιντσες...

ευχαριστω...

 

κοιταξε το Lenovo S660 ,,,, εχει και χαμηλο SAR.

 

Mε 80 Ευρω θα βρεις κατι σαν σχεδον-περιπου vfm ......

Καλυτερα πιες 3-4 καφεδες λιγοτερους και πηγαινε στα 100+ κατι και τοτε θα βρεις vfm.

 

......... και θα εχεις κανει και καλο στα νευρα σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλησπέρα (που ελεγε και ο Σταυρος στους πρωταγωνιστες) παρηγγειλα στις αρχες του Σεπτεμβρη ενα κινεζικο οχταπυρινο VOTO X6 απο το ebay περα απο το οτι το πηρα μαυρο και μου ηρθε ασπρο στην μιαμιση εβδομαδα μου εσβησε ενω ειχε μπαταρια το αναψα αλλα δεν καταφερε να κανει εκκινηση οποτε σκεφτηκα οτι εκανα λαθος και ειχα "φαει" την μπαταρια το φορτησα.... οσο και αν το φορτιζα ομως δεν ξεκινουσε... το αναβω και δεν καταφερνει να φτασει στην επιφανεια εργασιας και αν το κανει (ανοιξε την επιφανεια 4-5 φορες) σβηνει πριν προλαβω να κανω κατι εκτος απο μια φορα που δουλεψε αλλα η μπαταρια ξεκινωντας απο 30% σε 2 λεπτα επεσε μια-μια μοναδα στο 0% οπου και εσβησε τωρα αν ανοιξει για κανενα δευτερολεπτο η μπαταρια διχνει 0% μιλησα με τον κινεζο και μου ειπε στην αρχη να μου στειλει cd-rom μαλλον για να το κανω format απ'οτι καταλαβα την επομενη μερα αλλαξε γνωμη και μου ειπε οτι εχει προβλημα η μπαταρια και εστειλε καινουρια η οποια ειναι καθ'οδον... εγω ο Ελλην δαιμονιος επειδη εχω την υπονια οτι κατι αλλο συμβαινει και δεν φταει η μπαταρια του εδωσα κατευθειαν 5v DC στις επαφες απο μετασχηματιστη και κανει ακριβως το ιδιο πραγμα... υπαρχει περιπτωση να γνωριζει καποιος τι ακριβως συμβαινει? μηπως υπαρχει καποιο προβλημα με την μνημη η τον επεξεργαστη? μπορω να του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ενω ειναι κλειστο?

 

αυτος ειναι ο συνδεσμος του πωλητη με τις λεπτομερειες του τηλεφωνου...

http://www.ebay.com/itm/VOTO-X6-Smartphone-Android-4-4-MTK6592-2GB-32GB-5-5-Inch-Gorilla-Glass-Screen-/171360980658?pt=Cell_Phones&var&hash=item27e5e90eb2

σκεφτομαι να το στειλω πισω αλλα δεν θελω γιατι αναπολω την μιαμιση εβδομαδα που πηγαινε σφαιρα...

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

 

Απ'οτι αντιλαμβανομαι δεν γνωριζει καποιος τι ακριβως συμβαινει?

Μήνυμα από τον βορρά!!!
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια φορτίζει πληρως; δινει δλδ 5v και παραπανω μονη της; (ασχετα με το κινητο που δεν ανοιγει). Δεν ειμαι τεχνικος btw.

 

Aλλα φιλε μαλλον καλυτερα να το στειλεις πισω τωρα που μπορεις. Και αν ηταν τοσο καλο ξαναπαρε το ιδιο και πες του να το διπλοτσεκαρει. Αν και σαυτα τα λεφτα, αν το πηρες $200, βρισκεις αρκετα αξιοπιστα κινητα.

Edited by ipal
Link to comment
Share on other sites

Τα 5v που τα έδωσες; Στο ίδιο το κινητό; Οι μπαταρίες θεωρούν το 100% όταν έχουν τάση στους πόλους τους στα 4.2 με 4.3 volt, και άδειες γύρω στα 3.6v. Καλύτερα μέτρα με ένα πολύμορφο τι τάση έχει η μπαταρία στους πόλους της.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω δύο ερωτήσεις :1, το sisaxis έχει καταφέρει κάποιος να το λειτουργήσει σε mtk6592,ποιο προτείνεται μέχρι 180€,κυρίως η κάμερα με ενδιαφέρει
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω δύο ερωτήσεις :1, το sisaxis έχει καταφέρει κάποιος να το λειτουργήσει σε mtk6592,...

 

...νομίζω είναι θέμα kernel (drivers) περισσότερο και όχι ολοκληρωμένου. Δοκίμασες πρώτα να ελέγξεις την υποστήριξη με τη σχετική εφαρμογή (π.χ. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dancingpixelstudios.sixaxiscompatibilitychecker&hl=en); Επίσης εξαρτάται πώς επιδιώκεις τη σύνδεση, μέσω OTG ή BT. Εννοείται απαιτεί και root.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε το Lenovo S660 ,,,, εχει και χαμηλο SAR.

 

Mε 80 Ευρω θα βρεις κατι σαν σχεδον-περιπου vfm ......

Καλυτερα πιες 3-4 καφεδες λιγοτερους και πηγαινε στα 100+ κατι και τοτε θα βρεις vfm.

 

......... και θα εχεις κανει και καλο στα νευρα σου ;)

 

Στα 100 πιο θα ελεγες??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. τι θα λέγατε για αυτό και αυτό? doogee Turbo 2 και Umi Zero.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. τι θα λέγατε για αυτό και αυτό? doogee Turbo 2 και Umi Zero.

Εγώ θα σου έλεγα αυτό. iOcean X8 Mini Pro.

Στα ίδια λεφτά με το DooGee, αλλά από μια μάρκα που θεωρώ πολύ πιο αξιόπιστη.

Το Umi ωραίο μεν, αλλά στα λεφτά που το ζητάνε (έστω και με το discount coupon που βλέπω τώρα ότι έβγαλε το Coolicool) και για τα χαρακτηριστικά που διαθέτει (επεξεργαστή, δίκτυα -απουσία 4G- κλπ) - και γιατί όχι, και τη μέχρι τώρα εικόνα της Umi για την ποιότητα των προϊόντων της, νομίζω ότι είναι απλώς υπερτιμημένο...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....θα ηθελα γνωμες για ενα κινητο με μπατζετ στα 80-100 ευρω...

περιμενω τις προτασεις σας για ενα vfm κινητο σε αυτα τα λεφτα περιπου στις 4.5 - 5 ιντσες...

ευχαριστω...

 

κοιταξε το Lenovo S660 ,,,, εχει και χαμηλο SAR.

 

Mε 80 Ευρω θα βρεις κατι σαν σχεδον-περιπου vfm ......

Καλυτερα πιες 3-4 καφεδες λιγοτερους και πηγαινε στα 100+ κατι και τοτε θα βρεις vfm.

 

......... και θα εχεις κανει και καλο στα νευρα σου ;)

 

Στα 100 πιο θα ελεγες??

 

Σου ειπα την γνωμη μου να πας στα 100 και κατι.

Γιατι θα πρεπει να σου πω οπωσδηποτε στα 100 ακριβως αφου δεν συμφωνω με αυτο και αρα δεν εχω κατι να προτεινω σε αυτο το ευρος τιμης που ζητας.

 

.......... απο οτι καταλαβα το θεμα του καφε ειναι αδιαπραγματευτο :)

 

Τι να πω αν το προβλημα ειναι για 5 ευρω διαφορα κοιτα αυτο με 110 ευρω εδω http://www.b2cbuying.com/mobile-phone/huawei-honor-3c-play.html

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...