Jump to content

Lenovo A760


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο ενταση στο ηχειο στις κλησεις και στη μουσικη και απο διαρκεια μπαταριας πως παει?Μεγεθος περιπου σαν το S4 απ οτι εχω διαβασει?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο ενταση στο ηχειο στις κλησεις και στη μουσικη και απο διαρκεια μπαταριας πως παει?Μεγεθος περιπου σαν το S4 απ οτι εχω διαβασει?

 

Πολυ δυνατο θα ελεγα..Ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιο με το s3 απλα εμας εχει μεγαλυτερο πλαισιο

 

Ποια ROM φοράς? Ποιο recovery περνάς?

Υποψιάζομαι πως η ROM τσεκάρει κατα την εκκίνηση το recovery και αν δεν το βρει το ξαναβάζει μόνη της.

Έτσι εξηγείται αν το περνάς σωστά όπως λες.

 

φοραω την Α760-1_S_2_001_0133_130828 ειναι η Updated.Η recovery ειναι η κλασικη cwm αλλα π.χ το filename δεν γραφει κατι περα του <recovery.img>

 

Παντος ειναι πραγματικα παραξενο γιατι την περναει ..οπως βλεπεις γραφει κανονικα

 

sending 'recovery' (6544 KB)... OKAY

writing 'recovery'... OKAY

 

τωρα τι ακριβως συμβαινει δεν ξερω..οι γνωσεις μου και μενα ειναι σχεδον μηδαμινες στο θεμα development

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα screenshot και βάλτο εδώ από το recovery.
Το πιο γ@μάτο πράγμα που έφερε το multitasking είναι πως πολλά μπορούν να πάνε στραβά ταυτόχρονα.:dance:
Link to comment
Share on other sites

Τί γίνεται, ακριβαίνει σιγά σιγά το τηλέφωνο στο minideal; Όταν το παρήγγειλα ήταν περίπου $115. Μετά από λίγες μέρες το βλέπω ~117 και σήμερα σχεδόν 122...

 

Άντε να μου έρθει κι εμένα να μπορώ να συμμετέχω πιο ενεργά στην κουβέντα....

Link to comment
Share on other sites

Τί γίνεται, ακριβαίνει σιγά σιγά το τηλέφωνο στο minideal; Όταν το παρήγγειλα ήταν περίπου $115. Μετά από λίγες μέρες το βλέπω ~117 και σήμερα σχεδόν 122...

....

έτσι φαίνεται και εντέλει είναι λογικό, αν σκεφτούμε τα υπόλοιπα τηλέφωνα των $120+!

Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ειναι πως οταν κανω push την cwm μου λεει οτι εγινε.εκτος αν ειναι μουφα το image.παιρνω το image για το a706.λενε πως παιζει και με το δικο μας
Link to comment
Share on other sites

κάνε εγκατάσταση της cwm με mobileuncle (από το google play). 2 κουμπιά υπόθεση.

εκτός αν θέλεις να την flashάρεις μόνη της με flash tool. Αλλά με mobileuncle tools είναι γελοία διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

κάνε εγκατάσταση της cwm με mobileuncle (από το google play). 2 κουμπιά υπόθεση.

εκτός αν θέλεις να την flashάρεις μόνη της με flash tool. Αλλά με mobileuncle tools είναι γελοία διαδικασία.

 

δεν κανει κατι..μου λεει να μπουταρει σε recovery αλλα παλι την παλια βλεπω..Ρε μπας και ειναι μουφα η συγκεκριμενη recovery?Εχει μια recovery απο lenovo s820 .παιζει ρολο το μοντελο του κινητου για την recovery ?

Link to comment
Share on other sites

πόσα bytes είναι το αρχείο?

πολύ πιθανό να είναι πολύ μεγάλο για να χωρέσει γι αυτό και δεν παίζει

Link to comment
Share on other sites

δεν κανει κατι..μου λεει να μπουταρει σε recovery αλλα παλι την παλια βλεπω..Ρε μπας και ειναι μουφα η συγκεκριμενη recovery?Εχει μια recovery απο lenovo s820 .παιζει ρολο το μοντελο του κινητου για την recovery ?
χρησιμοποιείς τη σωστή επιλογή στο MobileUncletools;

Εγώ πάθαινα κάτι παρόμοιο (στο Α820), αλλά αντί για την επιλογή Recovery Update (που είναι η σωστή) χρησιμοποιούσα την Update Tool!!! και το αρχείο πρέπει να είναι *.img για να το δει και όχι *.zip.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

πόσα bytes είναι το αρχείο?

πολύ πιθανό να είναι πολύ μεγάλο για να χωρέσει γι αυτό και δεν παίζει

 

6,5mb

 

χρησιμοποιείς τη σωστή επιλογή στο MobileUncletools;

Εγώ πάθαινα κάτι παρόμοιο (στο Α820), αλλά αντί για την επιλογή Recovery Update (που είναι η σωστή) χρησιμοποιούσα την Update Tool!!! και το αρχείο πρέπει να είναι *.img για να το δει και όχι *.zip.

 

μωρε img ειναι...θα ξαναδοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

κάνε εγκατάσταση της cwm με mobileuncle (από το google play). 2 κουμπιά υπόθεση.

εκτός αν θέλεις να την flashάρεις μόνη της με flash tool. Αλλά με mobileuncle tools είναι γελοία διαδικασία.

 

νομιζω οτι κανεις λαθος, το mobileuncle.apk ειναι για mtk επεξεργαστες η δικια μας φοραι msm8225q

Link to comment
Share on other sites

πόσα bytes είναι το αρχείο?

πολύ πιθανό να είναι πολύ μεγάλο για να χωρέσει γι αυτό και δεν παίζει

 

6,5mb

 

χρησιμοποιείς τη σωστή επιλογή στο MobileUncletools;

Εγώ πάθαινα κάτι παρόμοιο (στο Α820), αλλά αντί για την επιλογή Recovery Update (που είναι η σωστή) χρησιμοποιούσα την Update Tool!!! και το αρχείο πρέπει να είναι *.img για να το δει και όχι *.zip.

 

μωρε img ειναι...θα ξαναδοκιμασω

 

edit : τελικά δε γινεται να κανω τοσο λαθος...ή ειμαι κουλος ή κατι παιζει με την συγκεκριμενη recovery

Link to comment
Share on other sites

αδερφέ.... το αρχείο είναι τεράστιο... ΔΕΝ πρόκειται να παίξει ποτέ...

το recovery partition για mtk είναι 6144000 bytes

Link to comment
Share on other sites

αδερφέ.... το αρχείο είναι τεράστιο... ΔΕΝ πρόκειται να παίξει ποτέ...

το recovery partition για mtk είναι 6144000 bytes

 

οποτε λαθος recovery...

Link to comment
Share on other sites

οποτε λαθος recovery...

 

δυστυχώς ναι...

αν δεν βαριέσαι... μπορείς να φτιάξεις ένα σε λίγα λεπτά από ΕΔΩ

με το πρώτο ποστ... φτιάχνεις έκδοση 5,5,0,4 και μετά είναι στο χέρι σου να πας είτε σε 6,0,4,0 είτε σε COT touch

Link to comment
Share on other sites

6,5mb

 

 

 

μωρε img ειναι...θα ξαναδοκιμασω

 

edit : τελικά δε γινεται να κανω τοσο λαθος...ή ειμαι κουλος ή κατι παιζει με την συγκεκριμενη recovery

 

κατεβασε αυτο https://mega.co.nz/#!RQBQAQ4D!KsZnBT-tWtfsYXY5pBpXRGl2zJIn4wQHv3Tr8sgYFQE και τρεξε το bat. file μονο μεσω του υπολογιστη σου αφου εχεις εγκαταστειση τα ντραιβ για το Λενοβο. Σε λεω κατι κανεις λαθος:D

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς ναι...

αν δεν βαριέσαι... μπορείς να φτιάξεις ένα σε λίγα λεπτά από ΕΔΩ

με το πρώτο ποστ... φτιάχνεις έκδοση 5,5,0,4 και μετά είναι στο χέρι σου να πας είτε σε 6,0,4,0 είτε σε COT touch

αδερφε sorry αν σε ζαλιζω..ολο αυτο θελω να το κανω βασικα για να περασω gapps...ξερεις αν τα κλασικα για 4.1.2 κανουν ή τσαμπα το παλευω ?

 

κατεβασε αυτο https://mega.co.nz/#!RQBQAQ4D!KsZnBT-tWtfsYXY5pBpXRGl2zJIn4wQHv3Tr8sgYFQE και τρεξε το bat. file μονο μεσω του υπολογιστη σου αφου εχεις εγκαταστειση τα ντραιβ για το Λενοβο. Σε λεω κατι κανεις λαθος:D

 

αυτο εχω κατεβασει οποτε ειναι λαθος.....

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι μόνο τα gapps... το recovery θα σου χρειαστεί για πολλά πράγματα... πάντα είναι καλό ένα backup

 

μπορεις να πάρεις το easygapps από εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2435568

 

έτσι δεν θα ψάχνεις επί ώρες να βρεις αυτό που θες

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι μόνο τα gapps... το recovery θα σου χρειαστεί για πολλά πράγματα... πάντα είναι καλό ένα backup

Δεν με καταλαβες μαλλον :)Ξερω τι παιζει με recover απλα για gapps με ενδιαφερει πιο πολυ.Περναω τα κλασικα 4.1.2 ή εχει καποια ιδαιτεροτητα λογω lenovo ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...