Jump to content

Μέχρι πόσες ίντσες (οθόνη) κινητό θα επιλέγατε;


 Κοινοποίηση

Μέχρι πόσες ίντσες (οθόνη) κινητό θα επιλέγατε;  

131 members have voted

  1. 1. Μέχρι πόσες ίντσες (οθόνη) κινητό θα επιλέγατε;

    • μικρότερο
      0
    • 3,5 ίντσες
      4
    • 3,7 ίντσες
      2
    • 4,0 ίντσες
      10
    • 4,3 ίντσες
      22
    • 4,7 ίντσες
      26
    • 5,0 ίντσες
      33
    • 5,3 ίντσες
      10
    • 5,7 ίντσες
      13
    • μεγαλύτερο
      11


Recommended Posts

Ψήφισα 5,7. Πρόσφατα έκανα την αλλαγή από s2 (4,3) σε note 2(5,5), η διαφορά ήταν χαοτική. Πλέον το s2 μοιάζει μικροσκοπικό στα μάτια μου. Νομίζω ότι αν πας σε μεγάλη οθόνη, μετά δύσκολα πας σε μικρότερη. Και πάλι όμως, πάνω από 5,7 δε θα έπαιρνα, πιστεύω ότι εκει χάνεται τελείως η φορητότητα της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για μένα το 4.7 είναι το μέγιστο σε μια συσκευή για να με βολέψει! Παραπάνω μου φαίνεται δύσχρηστο!
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το 4.7 είναι το μέγιστο σε μια συσκευή για να με βολέψει! Παραπάνω μου φαίνεται δύσχρηστο!

 

Αν είναι 5 σε μέγεθος 4.7 πχ s4 vs s3; :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω μέχρι να αγορασω το note 2 μου ελεγα οτι με τις 4.7 που είχα ήμουν υπερκαλύμενος.ομως τωρα που καλομαθα στις 5.5 δύσκολα κατεβαίνω..και πιστεύω ότι πανω απο αυτο το μέγεθος δν θα ανεβαινα εκτος αν η συσκευή ειχε το ίδιο ακριβώς μέγεθος οπως το note 3 ας πούμε
Link to comment
Share on other sites

εγώ με το 5ιντσο ΖΤΕ V967S μπορώ να πω δεν αντιμετωπίζω κάποιο ιδιαίτερο θέμα με το μέγεθός του και σίγουρα θα δοκίμαζα και τηλέφωνο με 5.3 ίντσες. Πάνω από 5.3 όμως πολύ δύσκολα θα επέλεγα κάποιο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερο ρόλο παίζει το μέγεθος του κινητού και όχι οι ίντσες της οθόνης. :)
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το ιδανικό μέγεθος είναι αυτό που σου επιτρέπει να χειρίζεσαι την συσκευή και με το ένα χέρι... Παρ'όλα αυτά επειδή πλέον δεν μιλάμε για απλά τηλέφωνα και 5,7' να είναι το τηλ. θα είναι θέμα 2-3 ημερών να το συνηθίσεις...
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν με 4,7 δύο χρόνια κοντά (one x), αν και το είχα συνηθίσει ήταν στιγμές που με χαλούσε το μέγεθος του , τώρα είμαι με 4,3 (one mini) και βρήκα την υγεία μου.

Θεωρώ ιδανικό μέγεθος της 4,3 ίντσες, θα μπορούσα να φτάσω έως και της 4,7 ιντσες εάν έπεφτε στα χέρια μου μια συσκευή με μικρές συνολικά διαστάσεις, αλλά ώς εκεί.

Link to comment
Share on other sites

αν μιλάμε για κινητό 3,5 και κάτω

αν μιλάμε για smartphone τότε 4 μέχρι 4,5

 

Μέχρι 4.7 είναι μια χαρά και για χρήση με το ένα χέρι. Πιο πάνω μεγαλώνει πολύ.

Ολυμπιακός Θύρα 7 - Ultras Gate 7!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 5" Full Hd και πλέον το συνήθισα! :D επειδή είμαι ψηλός και έχω μεγάλα χέρια το επόμενο μου θα είναι 6" γιατί το 5 μου φαίνεται μικρό πλέον....γιαυτό λέμε πάντα μετράει το μέγεθος! :p:p:p
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 4,7

 

Και πολλες ειναι. Εδω το Τ με 4,55'' και δυσκολευομαι ωρες ωρες να γραψω με το ενα χερι. Απο τη στιγμη που εχω Tablet, στο κινητο με ενδιαφερει να ειναι βολικο στην καθημερινοτητα. Ενα τερας των 5'' και ανω κατα την αποψη μου δν ειναι βολικο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 5" Full Hd και πλέον το συνήθισα! :D επειδή είμαι ψηλός και έχω μεγάλα χέρια το επόμενο μου θα είναι 6" γιατί το 5 μου φαίνεται μικρό πλέον....γιαυτό λέμε πάντα μετράει το μέγεθος! :p:p:p

 

Και εγώ μόλις παρέλαβα το zp980 με την καταπληκτική FHD 5άρα οθόνη του έπαθα ένα σόκ με το μέγεθος σε σχέση με το SGS της επίσης καταπληκτικής amoled 4άρας οθόνης του.:D

Τώρα που το συνήθισα όταν πιάνω το SGS που εκτελεί χρέη δεύτερου τηλεφώνου μου φαίνεται σαν κινητό για Hobit's.:lol:

 

Ψηφισα 5.3 γιατί δεν έχει την επιλογή 5.5 που θα είναι μάλλον το επόμενο τηλέφωνο μου.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Απο wildfire s των 3.2,πηγα σε hongmi των 4.7,ενω ενδιαμεσα ειχα παρει κινητο για την κοπελα μου 4.5 to οποιο το "επιασα" αρκετα :lol:

Το hongmi το εχω καμια βδομαδα,και μπορω να πω με ασφαλεια οτι μοιαζει ιδανικο μεγεθος για μια τετοια μεταβαση,αλλα το επομενο σιγουρα θα ειναι ~5.3!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κι εγω συνηθισα στις 4,7 και πλεον μου φαινεται μικρο, το επομενο θα ειναι πανω απο 5 ιντσες. Γενικα θα επελεγα καποιο μεχρι 6 ιντσες μαξιμουμ!
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...