Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

κοιτα σιγουρα ηταν αστοιχειωτοι γιατι δεν ηξεραν που πιγεναν τα 4 αλλα δινεις καποια λεφτα και δεν ειναι λιγα ομως οταν θες να αγωρασεις κατι πρεπει να τα κοιτας ολα ,οσο για την εγγυηση μπορω να πω οτι δεν κανουν και τιποτα σπουδεω εαν φανταστεις οτι σου κανουν "ενημερωση λογισμικου" σιγα το σερβισ και την εγγυηση που πλιρωνεις την πιστη θα σου βγαλουν εαν εχει καποιο προβλημα , για αυτο περιμενω καποιον φιλο απο το φορουμ να το δουλεψει λιγο πρωτα
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μαζι σου φιλε!200 ευρω δεν βρισκονται στον δρομο.ειδικα αυτον τον καιρο.απλα στην βονταφον που ρωτατε πιο πολυ θα μπερδευτειτε.

και το κινητο,προερχομενος απο xperia,του 11 πιστευω οτι σιγουρα θαναι τιμιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βεβεα σκοπευα να παρω το samsung galaxy mini και μπηκε αυτο το κινητο και η διαφορα ειναι μολις 49 ευρω αλλα τι σου δινει το σαμσουνγκ και τι το αλλο , αλλα εγω δεν θα το παρω τορα τα το παρω σε 15 μερες γιατι τοτε θα μπορω οικονομικα ομως με το mini εχω το κεφαλι ησυχο γιατι δεν ειναι κατι το παρεξενο ενω το αλλο με 200 ευρω και λες "πλακας μα κανεις ; " δηλαδη δεν ειναι οτι δεν πειρα την απαντηση που περιμενα απο το μαγαζι της βονταφον ομως το θεμα ειναι οτι υπαρχουν πολλα ερωτιματικα γυρω απο αυτο μοντελο και θα το χαρακτηρισω σαν "ρισκο" να το παρει καποιος εφοσων δεν μας λενε τι παιζι με αυτο , για αυτο θα περιμενω κανενα φιλο απο το φορουν να μου πει τι ακριβως παιζι με την σησκευη διαφορετικα θα παρω το GALAXY
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

οπως το πα..λογω στοκ πωλειται τοσο χαμηλα.

Δεν πωλείται λόγω στοκ τόσο χαμηλά. Το κινητό δεν έχει κάν κυκλοφορήσει ακόμα επίσημα πότε πρόλαβε να γίνει stock; Πωλείται χαμηλά για να φεύγει!

 

ασε που σιγουρα θα χει επισημη εγγυηση απο την SE.

 

Δεν είμαι καθόλου σίγουρος πλέον για αυτό. Δες στο site της SE και θα δεις ότι το κινητό έχει πάλι την ένδειξη "Προς κυκλοφορία". Πρίν ένα μήνα περίπου είχε μπει η ένδειξη "Νέο" (για αυτό άλλωστε και αλλάξαμε και τον τίτλο του θέματος). Αν σε ένα μήνα το δεις να εξαφανίζεται από την ιστοσελίδα (όπως έγινε με το Neo) τότε ας μην απορήσουμε γιατί!

 

Κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν το βλέπω να έρχεται στα μαγαζιά. Το ίδιο λογικά θα γίνει και με τα υπόλοιπα που αναμένουμε (Live with walkman, PRO ίσως και το Active). Ας μην ξεχνάμε ότι πλέον δεν υπάρχει Sony Ericsson αλλά σκέτο Sony πράγμα που σημαίνει ότι η νέα εταιρεία (η Sony δηλαδή) θα θέλει να υπάρχουν όσο το δυνατό λιγότερα τηλέφωνα της SonyEricsson. Έτσι δεν θα χρειάζεται να παρέχει υποστήριξη και κυρίως θα έχει περισσότερο χώρο για τα νέα κινητά που θα λανσάρει.

Μακάρι να κάνω λάθος. Ξανά τονίζω ότι εκφράζω προσωπική άποψη και δεν έχω καμία επίσημη πληροφορία.

 

Μεταξύ αστείου και σοβαρού ένας καλός λόγος για να πάρει κανείς αυτά τα κινητά είναι επειδή σε μερικά χρόνια θα είναι σίγουρα συλλεκτικά!!! :p:D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μαζι σου zxr κανεις δεν μπορει να ξερει τι παιζεται με αυτο στην βονταφον μπορει να λενε οτι θελουν , προσωπικη μου αποψη οτι εαν αγωραστει θα πρεπει να γινει με πολυ προσωχη..... γιατι ειναι μεγαλη παγιδα ...... και μονο η σονυ κανει τετεια εγω δεν εχω δει αλλα παρομοια γεγονοτα , περα απο αυτο σιγουρο ειναι οτι ειναι ρισκο εαν η σονη εγινε αυτονομη τοτε σιγουρα για αυτο το εχει φθηνο να φιγει...αυτα τα τηλεφωνα σε τετειες τιμες ειναι παραμηθια και δεν μου αρεσει η σονη να με δουλευει , πειρα ηδη μια αποτιχια το w100i δεν την ξαναπαταω ...... θα παρακολουθω το θεμα και εαν ακουσω τιποτα θα το πω απλα πιστευω οτι η σονυ δεν αλλαζει ουτε με σφαιρες οποτε θα προτημισω αλλα ετερια γιατι σονη δεν ξαναπερνω
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

Κατσε ρε Γιωργο γιατι εχω καποιες αποριες τωρα.

Οταν η ιδια η βονταφον λεει οτι το φερνει αποκλειστικα στην ελλαδα,γιατι να μην εχει ηδη στοκ;δηλαδη δεν μπορει να παρηγγειλε εναν μεγαλο αριθμο και να θελει τωρα να αδιασει την αποθηκη;

οσο για το σαιτ,δεν ηξερα οτι εβαλε αναμενεται τωρα.

για την εγγυηση ηξερα τοσο καιρο οτι οποιο κινητο ερχεται παραεισαγωγης απο χωρα της Ε.Ε. εχει εγγυηση επισημη απο σονυ.

η μεγαλη μου απορια ειναι αλλη.πως θελει να γλειτωσει τηλεφωνα με το παλιο λογκο απο την μια αλλα απο την αλλη ειναι η πρωτη που ανακοινωνει επισημα την αναβαθμιση σε ICS ακομα και για αυτα τα μοντελα;;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι διαβασαν τα ματια μου σε δυο σελιδες...

 

Λοιπον, manosraul,με ολο το θαρρος, εδω δεν ειναι chat του facebook για να λεμε οτι ψυχανεμιζομαστε κατ'εξακολουθηση. Επισης ανοιξε επειγοντως την γραμματικη του Τριανταφυλλιδη γιατι κοντευεις να με τυφλωσεις.

Zxr εχω την εντυπωση οτι εισαι παλιος εδω. Αρα και εμπειρος. Αρα απο που τις αντλεις αυτες τις ζοφερες θεωριες συνωμοσιας περι Sony σκετο και Sony Ericsson ; Σκεφτειτε ολιγον τι ΛΟΓΙΚΑ. Πιστευετε οτι μια εταιρια θα πασαρει την τελευταια της παρτιδα ενος τηλεφωνου, με ολες τις συσκευες προβληματικες, και θα υπαρχει στον χαρτη την επομενη μερα ;;; Για ονομα του Θεου ! Και το xperia x10 mini του χαν ξεφτυλισει την τιμη και η SE εβγαλε τα αντερα της απο αυτα, στο Πλαισιο ειχαν παθει κοκομπλοκο απο την εξωφρενικη ζητηση. Αρα το πιθανοτερο ειναι οτι η εταιρια την ειδε "αλλιως". Και θα παρακαλεσω τους κατοχους smartphone SE να μας πουν απο την εμπειρια τους ποσο αναξιοπιστη ειναι, ποσο συχνα βγαζει προβληματικες παρτιδες, ποσο κακο σερβις εχει κτλ.

Κατοχοι του Xperia Neo V, ΜΙΛΗΣΤΕ αμεσα και πειτε την γνωμη σας απ'τη μεχρι τωρα χρηση γιατι οδηγουμαστε εις την παρανοιαν.

Link to comment
Share on other sites

Να μου επιτρεξεις να διαφωνήσω μαζί σου για το πολύ λογικό πράγμα ότι ένα τηλ σαν αυτό είναι πολύ παράξενο να κάνει μονό 200 ευρώ , εάν βγει κάποιος κάτοχος και πει 2-3 πράγματα θα το εκτιμούσα γιατί το θέλω και εγώ. Όσο για το σέρβις της εταιρίας έχω πολλές προσωπικές εμπειρίες και δεν περιμένω τώρα να έχει σέρβις τις προκοπής επίσης και δεν θεωρώ ότι είναι εταιρία που βγάζει εξευτελίστηκες τιμές τα κινητά της γιατί είναι ακριβός το αντίθετο. από εκεί περά σαν κινητό είναι ωραίο αλλά το θεωρώ εμπορική παγιδα
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/329731/Sony-Ericsson-Xperia-Arc.html

 

Πριν 2 μηνες ειχε 500 ευρω. Εμπορικη παγιδα.

 

http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/xperia-neo-v?cc=gb&lc=en#view=overview

 

250 ευρω ή λιρες αναλογως, τιμη στανταρακι. Η vodafone γουσταρει να κοψει ενα 50ρικο για να χεστει στο ταληρο και θα το κανει γιατι ηδη οι ξανθιες και μη πωλητριες εχουν ερωτηθει πολλες φορες για το κινητο αυτο και ξερουν πανω κατω τι θα γινει. Οπως καποτε μου δωσε το nokia 5800 με 50 ευρω μολις, οταν εκανες συμβολαιο απλο, και σου χαριζε 300 ευρω για την πλακα. Εμπορικη παγιδα.

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου αρέσει πολύ, αλλά γιατί το θεωρείτε πολύ φτηνό;

Η οθόνη δεν είναι με gorilla glass ούτε και amoled.

και SAR 1,10 δεν το λες και λίγο...

Link to comment
Share on other sites

http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones?cc=gr&lc=el εδω λεει "Σύντομα κοντά σας" τοτε γιατι το εχει η βονταφον ; εχει την αποκλιστικοτητα στην ελλαδα ; εσενα δηλαδη δεν σου φαινεται περιεργο μονο 200 ευρω ; και εαν οσα λεει ο zrx αληθευουν , περνεις ενα κινητο και μπορει να μην εγγυηση σε λιγους μηνες
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones?cc=gr&lc=el εδω λεει "Σύντομα κοντά σας" τοτε γιατι το εχει η βονταφον ; εχει την αποκλιστικοτητα στην ελλαδα ; εσενα δηλαδη δεν σου φαινεται περιεργο μονο 200 ευρω ; και εαν οσα λεει ο zrx αληθευουν , περνεις ενα κινητο και μπορει να μην εγγυηση σε λιγους μηνες

 

λέω ότι αν είχε πάνω από 250 δεν θα πούλαγε έτσι κι αλλιώς...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να λέμε τη αλήθεια η vodafone μας έκανε ολους να παραμιλάμε.Δε μπορεί να πωλούν ελαττωματικές συσκευες γιατί δε θα έχει μόνο πρόβλημα η sony-ericsson η οποια μπορεί να γίνει sony πραγματι ,αλλα και η vodafone στη κακή φήμη οτι πουλάει προβληματικα κινητά και να μη προτιμάει ο κόσμος να αγοράζει απο εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να λέμε τη αλήθεια η vodafone μας έκανε ολους να παραμιλάμε.Δε μπορεί να πωλούν ελαττωματικές συσκευες γιατί δε θα έχει μόνο πρόβλημα η sony-ericsson η οποια μπορεί να γίνει sony πραγματι ,αλλα και η vodafone στη κακή φήμη οτι πουλάει προβληματικα κινητά και να μη προτιμάει ο κόσμος να αγοράζει απο εκεί.

 

Πολυ σωστα γι'αυτο εγκαταλειψτε τις ανοητες πλεον θεωριες σας και περιμενετε τις γνωμες των κατοχων οσοι αμφιβαλλετε τοσο πολυ. Το κουρασαμε το post πλεον.

Να πω την προσωπικη μου αποψη, για σφραγισμενη συσκευη χωρις αλλα πειραγματα, ειναι μια εξαιρετικα δελεαστικη προταση. Προσωπικα, εχω δωσει και 500ρια, βλεπε Νοκια Ν8, και τα προβληματα σε οθονες κτλ εβγαιναν απ το πρωτο δευτερολεπτο. Αρα δεν ισχυει το "ο,τι δινεις παιρνεις".

Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου αρέσει πολύ, αλλά γιατί το θεωρείτε πολύ φτηνό;

Η οθόνη δεν είναι με gorilla glass ούτε και amoled.

και SAR 1,10 δεν το λες και λίγο...

 

Ωπα κατσε! εχει bravia engine.

Και η οθονη ειναι αντιχαρακτικη.οχι gorilla βεβαια.

κανενα κινητο της SE δεν εχει amoled!

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα ένα να τα βάλουμε σε μια σειρά.

 

γιατι ειναι μεγαλη παγιδα ...... και μονο η σονυ κανει τετεια εγω ...αυτα τα τηλεφωνα σε τετειες τιμες ειναι παραμηθια...... ...... γιατι σονη δεν ξαναπερνω

 

Η αγορά του συγκεκριμένου κινητού κάθε άλλο παρά παγίδα είναι. Αυτή τη στιγμή είναι η καλύτερη αγορά κατά τη γνώμη μου. Ακόμα κι ένα χρόνο να το κρατήσεις έχει βγάλει τα λεφτά του! Απλά το παίρνεις κι έχεις μια μικρή αβεβαιότητα σχετικά με την παροχή service κι αυτό μόνο και μόνο γιατί δεν ξέρουμε αν τελικά θα εισαχθεί επίσημα στην Ελλάδα. (θυμίζω ότι στο site είχε ένδειξη "Προς κυκλοφορία", έγινε "Νέο" και τώρα πάλι "Προς κυκλοφορία")

 

 

Κατσε ρε Γιωργο γιατι εχω καποιες αποριες τωρα.

Οταν η ιδια η βονταφον λεει οτι το φερνει αποκλειστικα στην ελλαδα,γιατι να μην εχει ηδη στοκ;δηλαδη δεν μπορει να παρηγγειλε εναν μεγαλο αριθμο και να θελει τωρα να αδιασει την αποθηκη;

 

Δεν διαφωνώ σε αυτό. Δικαίωμά της. Ελεύθερη αγορά έχουμε, ότι θέλει κάνει ο καθένας. Αλλά γιατί να θέλει να αδειάσει αποθήκες για ένα κινητό το οποίο δεν έχει καν περπατήσει στην αγορά; Δεν μιλάμε για το X10 mini που είναι ήδη δυο χρόνια στις βιτρίνες οπότε πλησιάζει το τέλος του αλλά για ένα ουσιαστικά ακυκλοφόρητο κινητό.

 

για την εγγυηση ηξερα τοσο καιρο οτι οποιο κινητο ερχεται παραεισαγωγης απο χωρα της Ε.Ε. εχει εγγυηση επισημη απο σονυ.

Σωστότατο αλλά υπάρχει ένα "αλλά". Η εγγύηση στην Ελλάδα ισχύει μόνο αν το κινητό εισάγεται επίσημα από την SE Hellas. Αν όχι τότε αν απευθυνθείς στην SE θα σου πει ότι δεν έχεις εγγύηση από όποια χώρα κι αν το έχεις αγοράσει. Ότι δηλαδή ισχύει για το Neo.

 

η μεγαλη μου απορια ειναι αλλη.πως θελει να γλειτωσει τηλεφωνα με το παλιο λογκο απο την μια αλλα απο την αλλη ειναι η πρωτη που ανακοινωνει επισημα την αναβαθμιση σε ICS ακομα και για αυτα τα μοντελα;;

 

Η αναβάθμιση για αυτά τα μοντέλα ήρθε γιατί πολύ απλά τα hardware specs τους μπορούν να σηκώσουν την ICS. Άλλωστε ο σχεδιασμός τους έγινε πολύ πρίν τον σεισμό στην Ιαπωνία και πολύ πρίν την εξαγορά της SonyEricsson από την Sony.

 

 

Πω πω τι διαβασαν τα ματια μου σε δυο σελιδες...

 

Λοιπον, manosraul,με ολο το θαρρος, εδω δεν ειναι chat του facebook για να λεμε οτι ψυχανεμιζομαστε κατ'εξακολουθηση. Επισης ανοιξε επειγοντως την γραμματικη του Τριανταφυλλιδη γιατι κοντευεις να με τυφλωσεις.

 

Θερμή παράκληση να μην ξεκινήσει κανένα flame εξαιτίας αυτής της κριτικής (κακώς).

 

Zxr εχω την εντυπωση οτι εισαι παλιος εδω. Αρα και εμπειρος. Αρα απο που τις αντλεις αυτες τις ζοφερες θεωριες συνωμοσιας περι Sony σκετο και Sony Ericsson ;

 

Ζοφερές συνωμοσίες.

 

Πιστευετε οτι μια εταιρια θα πασαρει την τελευταια της παρτιδα ενος τηλεφωνου, με ολες τις συσκευες προβληματικες, και θα υπαρχει στον χαρτη την επομενη μερα ;;;

 

Σε κανένα μα κανένα post δεν αναφέρθηκε ότι η συσκευή είναι προβληματική. Κάθε άλλο. Η συσκευή όχι μόνο είναι εξαιρετική και μη προβληματική, όχι μόνο έχει φοβερή τιμή αλλά είναι και η ευκαιρία του 2011!!! Προσωπικά θα το πάρω το κινητό μιας και το περιμένω εδώ και δυο μήνες και καλύπτει στο έπακρο τις ανάγκες μου.

 

Και το xperia x10 mini του χαν ξεφτυλισει την τιμη και η SE εβγαλε τα αντερα της απο αυτα, στο Πλαισιο ειχαν παθει κοκομπλοκο απο την εξωφρενικη ζητηση.

Η περίπτωση του Χ10 mini ήταν όντως ξεπούλημα. Μιλάμε ένα κινητό που επίσημα πήγε μέχρι την 2.1 τη στιγμή που κυκλοφορούσε η 2.3 και η 2.3 οπότε καταλαβαίνεις.

 

Και θα παρακαλεσω τους κατοχους smartphone SE να μας πουν απο την εμπειρια τους ποσο αναξιοπιστη ειναι, ποσο συχνα βγαζει προβληματικες παρτιδες, ποσο κακο σερβις εχει κτλ.

Κατοχοι του Xperia Neo V, ΜΙΛΗΣΤΕ αμεσα και πειτε την γνωμη σας απ'τη μεχρι τωρα χρηση γιατι οδηγουμαστε εις την παρανοιαν.

Θα σου απαντήσω εγώ σε αυτό μιας και πρέπει να είμαι ο μοναδικός στο forum που από το '98 έχει στα χέρια του μόνο κινητά της Ericsson και της SonyEricsson. Δεκά τέσσερα σχεδόν χρόνια δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα με κινητά, με service, με αξιοπιστίες κτλ κτλ. Κι όπως φαντάζεσαι δεν είμαι κανένας απλός χρήστης. Η μόνη παράνοια αυτή τη στιγμή είναι η αγάπη μου για την SE και τίποτα άλλο!!! :lol::lol::p

 

Υ.Γ.: Χαίρομαι ιδιαίτερα που γίνεται μια κουβένα με γνώμονα το σεβασμό προς τους άλλους χρήστες, την ευγένεια και την επιχειρηματολογία και ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι. :)

 

 

EDIT:

 

Πάντως να λέμε τη αλήθεια η vodafone μας έκανε ολους να παραμιλάμε.Δε μπορεί να πωλούν ελαττωματικές συσκευες γιατί δε θα έχει μόνο πρόβλημα η sony-ericsson η οποια μπορεί να γίνει sony πραγματι ,αλλα και η vodafone στη κακή φήμη οτι πουλάει προβληματικα κινητά και να μη προτιμάει ο κόσμος να αγοράζει απο εκεί.

 

Να το ξανά πω για να γίνει ξεκάθαρο και να μην συνεχιστεί. Οι συσκευές σε καμία περίπτωση δεν είναι ελαττωματικές! (πώς βγήκε αυτό το συμπέρασμα;;;) Τελεία και παύλα!

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ήρεμα παιδιά, θα κουφαθούμε τελείως με αυτα που διαβάζουμε...

 

€200 για άλλους είναι πολλά και για άλλους λίγα, δεκτό. Σε συγκριση με τα υπόλοιπα κινητά που κυκλοφορούν τα 200 που ζητά το Neo V είναι εξαιρετική τιμή.

 

Προφανώς οι 2-3 τυχαίοι υπάλληλοι ενός καταστηματος Βονταφον δεν μπορεί να γνωρίζουν την τιμολογιακή πολιτική της εταιρείας. Άρα κάνουν υποθέσεις... Αν η βονταφον θελει ενα τηλέφωνο για κραχτη, να μπει κοσμος στα καταστήματά της , είναι στο χέρι μας να εκμεταλευτούμε την ευκαιρία. Όσο για "ελαττωματικά" τηλέφωνα που πωλούνται από τόσο μεγάλη εταιρία... ε, τι να πώ, αν όντως αποδειχτεί κάτι τέτοιο, έχουν χάσει και η βονταφον και η SE ...

 

Επιτρέψτε μου να επαναλάβω ότι (στις λίγες ώρες που το έχω στα χέρια μου) το τηλέφωνο λειτουργεί άψογα, είναι πλήρως ξεκλείδωτο (το δουλεύω στη wind), έχει ελληνικά, δεν έχει τίποτε από vodafone live και άλλου είδους branding, και στο κουτί του γράφει BG EL RO, δηλαδή ή συσκευή που έχω στα χέρια μου είναι για τις αγορές της Ελλάδος, Βουλγαρίας και Ρουμανίας.

 

Επί το τεχνικότερον, ήρθε με 2.3.4 ρομ και μου βρήκε και αναβάθμιση για το 4.0.2.Α.0.42

Link to comment
Share on other sites

 

Α να χαθεις συνωμοτη :p Ε μα μου ανεβηκε η μυωπια 25 και η πιεση 40 μ αυτα που διαβαζα απ'το παληκαρι !

 

Περα απ'την πλακα, τα πες πολυ καλα και με βρισκεις κατα βαση συμφωνο, ειναι μια συσκευη που χω βαλει επισης στο ματι. Κι εβαλα πριν μια ωρα φιλο να ρωτησει προσωπο καλα δικτυωμενο στη vodafone να μαθει. Εμαθα τα εξης : δεν υφισταται παραεισαγωγη, απ'οτι φαινεται δε το συνηθιζει η εταιρια. Με απετρεψε ομως να το παρω γιατι ισχυριζεται οτι το android δεν ειναι καλα δουλεμενο στα SE και τα υλικα κατασκευης ειναι φτωχα. Ο καθενας εδω μπορει επισης να πει οτι θελει.

Περι της εγγυησεως, ειναι νομιζω επιστημονικη φαντασια να σου ακυρωνουν 2χρονη εγγυηση επειδη συγχωνευτηκαν εταιριες. Μιλαμε για νομους εμποριου, οχι για την Ντορα την εξερευνητρια.

 

Ήρεμα παιδιά, θα κουφαθούμε τελείως με αυτα που διαβάζουμε...

 

€200 για άλλους είναι πολλά και για άλλους λίγα, δεκτό. Σε συγκριση με τα υπόλοιπα κινητά που κυκλοφορούν τα 200 που ζητά το Neo V είναι εξαιρετική τιμή.

 

Προφανώς οι 2-3 τυχαίοι υπάλληλοι ενός καταστηματος Βονταφον δεν μπορεί να γνωρίζουν την τιμολογιακή πολιτική της εταιρείας. Άρα κάνουν υποθέσεις... Αν η βονταφον θελει ενα τηλέφωνο για κραχτη, να μπει κοσμος στα καταστήματά της , είναι στο χέρι μας να εκμεταλευτούμε την ευκαιρία. Όσο για "ελαττωματικά" τηλέφωνα που πωλούνται από τόσο μεγάλη εταιρία... ε, τι να πώ, αν όντως αποδειχτεί κάτι τέτοιο, έχουν χάσει και η βονταφον και η SE ...

 

Επιτρέψτε μου να επαναλάβω ότι (στις λίγες ώρες που το έχω στα χέρια μου) το τηλέφωνο λειτουργεί άψογα, είναι πλήρως ξεκλείδωτο (το δουλεύω στη wind), έχει ελληνικά, δεν έχει τίποτε από vodafone live και άλλου είδους branding, και στο κουτί του γράφει BG EL RO, δηλαδή ή συσκευή που έχω στα χέρια μου είναι για τις αγορές της Ελλάδος, Βουλγαρίας και Ρουμανίας.

 

Επί το τεχνικότερον, ήρθε με 2.3.4 ρομ και μου βρήκε και αναβάθμιση για το 4.0.2.Α.0.42

 

Aπο αποψη υλικων πως το κρινεις ; Και απο θεμα ταχυτητας κτλ ;

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

το χω πει πολλες φορες και γω οτι ειναι best value for money.τοσο πολυ που θελω να το αγορασω χωρις να χω λεφτα.αλλα δεν λεει να πλενω βιτρινες στη βονταφον..

και μην αγχωνεστε!τα flames ειναι μονο στα android vs iOS! :p

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να πω και εγω απο την μερια μου οτι το κινητο ειναι τελειο ενας φιλος μ το πηρε οχι απο την βοταφον αλλα απο ενα ιντερνετικο μαγαζι σε τιμη ποιο πανω απο αυτη που πουλαει η συγκεκριμενη εταιρια ....!! Και εγω πηγα να διαπιστωσω αν οντως ισχυει η τιμη που διαβασα στο σιτε τις βοταφον ειναι τιμη εκπληξη ...

ειμαι μεταξυ 3 κινητων μινι προ ,xperia live walkman ,neo v... αλλα μονο τα 2 εχω δει περιμενω κ το τριτο για να καταληξω

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που κοπεί απόδειξη αγοράς η συσκευή έχει 2 χρόνια εγγύηση και να κόψει το λεμο της η βονταφον πως θα το κάνει εάν προγκήξει τέτοιο ζήτημα από εκεί και περά εάν όντως ‘’οκ’’ τότε κατά τις 1 Δεκεμβρίου λέω να μου κάνω ένα δώρο μιας έρχονται και γιορτές και γιορτάζω :lol::p Edited by manosraul
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

Α να χαθεις συνωμοτη :p Ε μα μου ανεβηκε η μυωπια 25 και η πιεση 40 μ αυτα που διαβαζα απ'το παληκαρι !

 

Περα απ'την πλακα, τα πες πολυ καλα και με βρισκεις κατα βαση συμφωνο, ειναι μια συσκευη που χω βαλει επισης στο ματι. Κι εβαλα πριν μια ωρα φιλο να ρωτησει προσωπο καλα δικτυωμενο στη vodafone να μαθει. Εμαθα τα εξης : δεν υφισταται παραεισαγωγη, απ'οτι φαινεται δε το συνηθιζει η εταιρια. Με απετρεψε ομως να το παρω γιατι ισχυριζεται οτι το android δεν ειναι καλα δουλεμενο στα SE και τα υλικα κατασκευης ειναι φτωχα. Ο καθενας εδω μπορει επισης να πει οτι θελει.

Περι της εγγυησεως, ειναι νομιζω επιστημονικη φαντασια να σου ακυρωνουν 2χρονη εγγυηση επειδη συγχωνευτηκαν εταιριες. Μιλαμε για νομους εμποριου, οχι για την Ντορα την εξερευνητρια.

 

Εντός ΕΕ είναι εξωπραγματικό να υπάρχει η λέξη "παραεισαγωγή". Ακόμα κι αν το κουτί γράφει DE, FR, GB, BG, ES κτλ από τη στιγμή που είναι χώρες τις ΕΕ δεν υφίσταται παραεισαγωγή.

 

Δεν είπα ότι η εγγύηση θα ακυρωθεί λόγω της εξαγοράς (δεν συγχωνεύτηκαν όπως γράφεις). Εννοείται ότι θα υπάρχει εγγύηση. Αυτό που είπα είναι ότι αν (το τονίζω, αν) τελικά η SE Hellas αποφασίσει να μην εισάγει επίσημα το κινητό τότε δεν θα υπάρχει επίσημη υποστήριξη. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι αν το πας σε κάποιο Service Point θα σου πουν είτε ότι δεν αναλαμβάνουν είτε ότι θα πρέπει να πληρώσεις. Απλά!

 

Για τα υλικά που αναφέρει ο γνωστός σου δεν θα σχολιάσω μιας κι αυτά είναι γούστα. Για το αν είναι δουλεμένο το Android από την SE επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. Αν συζητάγαμε πρίν ένα χρόνο θα σου έλεγα ότι έχει δίκιο ο φίλος σου. Άλλωστε πρώτος ανέφερα ότι η SE με τα Χ8, X10 mini και X10 πειραματίστηκε (κι αν θες την πικρία μου ίιιιιιιιιισως και λίγο εις βάρος των χρηστών - τους άφησε στα κρύα... της 2.1) και μάλλον το πείραμα πέτυχε. Πλέον είναι σε πολύ καλό επίπεδο και φαίνεται από την υποστήριξη. Άλλωστε δεν είναι τυχαίο ότι νέα εταιρεία μετά την εξαγορά, η Sony, θα εστιάσει στα Android smartphone κι όχι στα απλά κινητά (dump phones).

 

Αύριο μετά τη δουλειά με βλέπω για τη Vodafone!:lol::p:D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

...

Aπο αποψη υλικων πως το κρινεις ; Και απο θεμα ταχυτητας κτλ ;

 

Σε σύκριση με το Xperia X1 είναι πιο "φτηνιάρικο." Το Χ1 έχει μέταλλο γύρω από την οθόνη και μεταλλικό καπάκι στην μπαταρία του, και παρόλες τις ρωγμές που εμφάνισαν τα πλαστικά νωρίς στην καριέρα του, έζησε σχεδον τρια χρόνια... Το Νεο κολακεύεται πολύ από το λευκό χρώμα και τις καμπύλες αλλά το πίσω καπάκι φοβάμαι ότι μετά από 2-3 πτώσεις θα χάσει μερικά από τα δοντάκια του και δεν θα εφαρμόζει. Νομίζω μια διαφανής θήκη ειναι must.

 

Όσο για την ταχύτητα, είναι σαφώς γρηγορότερο από το Χ1, αλλά δεν έχω παίξει με άλλα σύγχρονα κινητά ωστε να μπορώ να έχω γνώμη. Η κύληση των μενού και των επαφών δεν παρουσιάζει κολλήματα.

 

Τέλος, στην επιβεβαίωση παραγγελίας από τη Βονταφον αναφέρει ρητά ότι έχει 2 χρόνια εγγυηση και τη συσκευή την φέρνουμε στα καταστήματα Βονταφον , από όπου παίρνουμε συσκευή αντικατάστασης για όσο χρόνο είναι στο σερβις...

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
Α να χαθεις συνωμοτη :p Ε μα μου ανεβηκε η μυωπια 25 και η πιεση 40 μ αυτα που διαβαζα απ'το παληκαρι !

 

Περα απ'την πλακα, τα πες πολυ καλα και με βρισκεις κατα βαση συμφωνο, ειναι μια συσκευη που χω βαλει επισης στο ματι. Κι εβαλα πριν μια ωρα φιλο να ρωτησει προσωπο καλα δικτυωμενο στη vodafone να μαθει. Εμαθα τα εξης : δεν υφισταται παραεισαγωγη, απ'οτι φαινεται δε το συνηθιζει η εταιρια. Με απετρεψε ομως να το παρω γιατι ισχυριζεται οτι το android δεν ειναι καλα δουλεμενο στα SE και τα υλικα κατασκευης ειναι φτωχα. Ο καθενας εδω μπορει επισης να πει οτι θελει.

Περι της εγγυησεως, ειναι νομιζω επιστημονικη φαντασια να σου ακυρωνουν 2χρονη εγγυηση επειδη συγχωνευτηκαν εταιριες. Μιλαμε για νομους εμποριου, οχι για την Ντορα την εξερευνητρια.

 

 

 

Aπο αποψη υλικων πως το κρινεις ; Και απο θεμα ταχυτητας κτλ ;

 

χειροτερο απο το νεξους ς που νομιζω πως εχεις δεν ειναι,οσο αναφορα την ποιοτητα κατασκευης.ισα ισα που το θεωρω και αρκετα καλυτερο χωρις ομως να φτανει τα επιπεδα της νοκια η της htc. απο κει και περα ειναι πολυ γρηγορο(μην ακουω βλακειες για την υλοποιηση του android οταν ο μονος ουσιαστικος ανταγωνιστης ειναι το χ5 προ).αξιζει για τα λεφτα του,ισως και στα 250 ευρω θα ταν καλη προσφορα.το μονο που με εκνευριζει ειναι το κλασσικο προβλημα με την φωτεινοτητα της οθονης για το οποιο εχει γινει ντορος στο θεμα του xperia mini. ακομη ξεχασα να πω οτι σε λευκο ειναι απιστευτα ομορφο,αν και θυμιζει λιγο vivaz.οτι ερωτησεις εχετε πειτε μου

 

υγ.παντως γινεται της ..... με το τηλεφωνο στην vodafone.εγω βρηκα ενα μονο διαθεσιμο σε καταστημα στο κεντρο της θεσσαλονικης,και αυτο προηλθε απο ακυρωση του αγοραστη

Edited by alexmi900
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο,οποτε πας κανε και μια ερωτηση στον πωλητη να δουμε τι κουφο θα σου πει για το κινητο.

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...