Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

Ρε παιδια πλακα μας κανουν? αυτο ειναι καλυτερο και απο το huawei στα 200€. Πρεπει να εχει γινει καποιο λαθος δεν εξηγηται αλλιως.

 

Δεν ειναι λαθος, 240 το δινουν οι υπολοιποι. Ισως ειναι special προσφορα απο τη vodafone, τα κανει αυτα. Ακρως δελεαστικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως το δινει με καποιο προγραμμα;για διαβαστε πιο προσεκτικα (δεν μπορω αυτη τη στιγμη να τσεκαρω)

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως το δινει με καποιο προγραμμα;για διαβαστε πιο προσεκτικα (δεν μπορω αυτη τη στιγμη να τσεκαρω)

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

Όχι η κανονική τιμή του είναι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχω δύο απορίες:

 

1) Επειδή έχω μπερδευτεί με τις διαφορές με το Neo, απ' ότι κατάλαβα η μόνη διαφορά στο Hardware είναι η κάμερα (το Neo έχει 8MP ενώ το Neo V έχει 5MP) και ότι το Neo V έχει κάποιες επιπλέον λειτουργίες στο Software (πχ. 3D Sweep panorama και κάποιες άλλες αλλαγές που μπορεί να βγουν σαν update και για το Neo). (Επίσης το Neo V βγαίνει σε λευκό, αντί για μπορντώ). Υπάρχουν και άλλες διαφορές?

 

2) Έχει αγοράσει κανείς το κινήτο από Vodafone να μας πει ακριβώς τί διαφορές έχει και τί έχει προσθέσει η Vodafone στο Software? Με τί έκδοση Android έρχεται? Επίσης τί άλλο περιλαμβάνει στη συσκευασία? (μου φαίνεται μεγάλη η διαφορά των 200 € που το δίνει η Vodafone, από τα υπόλοιπα skroutzo-μάγαζα)...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Το παρήγγειλα προχτές και περιμένω να μου έρθει. Η παραγγελία είναι για σκέτη συσκευή, χωρις ένταξη σε κάποιο πρόγραμμα (το καλό που τους θέλω...)

Μόλις το παραλάβω, θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα είμαι ανάμεσα σε αυτό και το live. Με ενοχλεί μόνο το μέγεθος του Neo V μιας και δεν θέλω απαραίτητα μεγάλο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

αν είναι branded τι σημαίνει?

 

οτι εχει ολη τη σαβουρα της βονταφον μεσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οτι εχει ολη τη σαβουρα της βονταφον μεσα.

 

και η σαβούρα δεν βγαίνει?δεν γίνεται unbranded?

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολυ με νοιαζει να μην εχει το vodafone logo πανω στο κινητο (δεν αφαιρειται)

Υπαρχει περιπτωση να ειναι κλειδωμενο σε vodafone και να μην βλεπει cosmote sim ?

Link to comment
Share on other sites

Προφανως το κινητο απο vodafone ειναι εισαγωγης.Αυτο που θελω να μαθω ειναι αν ειναι vodafone branded.

 

Τι εννοείς είναι εισαγωγής? Τι αρνητικό μπορεί να χει δηλαδή? Α και πως μπορούμε να καταλάβουμε αν είναι vodafone branded?

Link to comment
Share on other sites

η σαβουρα βγαινει.δεν ξερω αν υπαρχει οδηγος για debrand για αυτο το κινητο.

 

οχι,δεν υπαρχει περιπτωση ναναι κλειδωμενο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προφανως το κινητο απο vodafone ειναι εισαγωγης.Αυτο που θελω να μαθω ειναι αν ειναι vodafone branded.

 

Αγαπητέ κύριε ****,

 

Σε απάντηση του e-mail σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως οι συσκευές που διατίθενται από την αλυσίδα καταστημάτων της Vodafone είναι σφραγισμένες με ταινία ασφαλείας και συμπεριλαμβάνουν όλα τα αξεσουάρ που έχει ορίσει η εκάστοτε κατασκευάστρια εταιρία.

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

Είμαστε κοντά σας κάθε φορά που μας χρειάζεστε.

 

 

 

 

 

Ρωτισα τωρα αν δεν εχει λογιτιπα vodafone και τετοια μιας και το θελω για δωρο και θα παει στο εξωτερικο που δεν εχει VODAFONE αλλα orange ;)

Αι να δουμε

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ κύριε ****,

 

Σε απάντηση του e-mail σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως οι συσκευές που διατίθενται από την αλυσίδα καταστημάτων της Vodafone είναι σφραγισμένες με ταινία ασφαλείας και συμπεριλαμβάνουν όλα τα αξεσουάρ που έχει ορίσει η εκάστοτε κατασκευάστρια εταιρία.

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

Είμαστε κοντά σας κάθε φορά που μας χρειάζεστε.

 

 

 

 

 

Ρωτισα τωρα αν δεν εχει λογιτιπα vodafone και τετοια μιας και το θελω για δωρο και θα παει στο εξωτερικο που δεν εχει VODAFONE αλλα orange ;)

Αι να δουμε

 

Δηλαδή το τηλέφωνο δεν ειναι εισαγωγής έτσι? Τελικά με το vodafone branded τι σου παν...?

Link to comment
Share on other sites

το θελω και εγω αυτο το τηλεφωνο το ειδα στην ιστοσελιδα της βονταφον δεν το ειδα σε κανενα αλλο μαγαζι . εστειλα e-mail στο e-shop για να ξερω εαν το φερουν . ειναι πολι φτηνο 200 ευρω για αυτα που δινει σιγουρα καποιο λακο εχει φαβα με αυτο το μοντελο κατι παιζει . το θεμα ειναι οτι επειδη το εχει μονο η βονταφον και να πας να ρωτησεις πληροφοριες για την σησκευη μπορει να σου πουνε διαφορα για να το παρεις χωρις ομως να εχεις ρωτησει σε αλλο μαγαζι τι παιζει . Δεν το πιστευω 1000 ΜΗz επεξεργαστη 512 ραμ 5 mp καμερα και ΗD και 3.7 οθονη 16.000.000 χρωματα μονο με 200 ευρω δηλαδη δεν γινεται με τιποτα αυτο το τηλεφωνο επρεπε να κανει τουλαχιστον 300 ευρω κατι παιζεται και δεν θα το παρω ισως γιατι το μονο που θελει η βονταφον ειναι να το παρεις και εαν γινει τιποτα "κλες" μετα Edited by zxr
Αφαίρεση άσεμνων λέξεων
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

το θελω και εγω αυτο το τηλεφωνο το ειδα στην ιστοσελιδα της βονταφον δεν το ειδα σε κανενα αλλο μαγαζι . εστειλα e-mail στο e-shop για να ξερω εαν το φερουν . ειναι πολι φτηνο 200 ευρω για αυτα που δινει σιγουρα καποιο λακο εχει φαβα με αυτο το μοντελο κατι παιζει . το θεμα ειναι οτι επειδη το εχει μονο η βονταφον και να πας να ρωτησεις πληροφοριες για την σησκευη μπορει να σου πουνε διαφορα για να το παρεις χωρις ομως να εχεις ρωτησει σε αλλο μαγαζι τι παιζει . Δεν το πιστευω 1000 ΜΗz επεξεργαστη 512 ραμ 5 mp καμερα και ΗD και 3.7 οθονη 16.000.000 χρωματα μονο με 200 ευρω δηλαδη δεν γινεται με τιποτα αυτο το τηλεφωνο επρεπε να κανει τουλαχιστον 300 ευρω κατι παιζεται και δεν θα το παρω ισως γιατι το μονο που θελει η βονταφον ειναι να το παρεις και εαν γινει τίποτα "κλες" μετα

 

Χώρια που είναι και sony ericsson που αυτή τα κινητά της συνηθίζει να τα βάζει σε λίγο εξωφρενικές τιμές. Νομίζω το παρήγγειλε ένας φίλος μας από εδώ περιμένουμε εντυπώσεις.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

πειγα στην βονταφονε το ειχαν ετοιμοπαραδοτο στα 200 ευρω . ρωτισα '' ειναι κλειδωμενο σε εσας αν του βαλω κοσμοτε σιμ θα την δεκτει;" και μου ειπαν ναι . επειδη πειγα να το δς και εαν εχει το λογκο της εταιριας επανω του , οχι δεν ειχε το συγκεκριμενο της εκθεσης αλλα προς πωληση μπορει να εχει...
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

πειγα στην βονταφονε το ειχαν ετοιμοπαραδοτο στα 200 ευρω . ρωτισα '' ειναι κλειδωμενο σε εσας αν του βαλω κοσμοτε σιμ θα την δεκτει;" και μου ειπαν ναι . επειδη πειγα να το δς και εαν εχει το λογκο της εταιριας επανω του , οχι δεν ειχε το συγκεκριμενο της εκθεσης αλλα προς πωληση μπορει να εχει...

 

Δεν πιστευω οτι εβαλαν αυτοκολλητα και αλλα πραγματα πανω στη συσκευη, διαφορετικα θα επονομαζοταν vodafone live. Και να το ξαναπουμε, φαινεται στην αγορα η εν λογω συσκευη να εχει γυρω στα 240 ευρω, αρα πιθανον η vodafone να κανει παραεισαγωγη (δηλαδη φερνει μοντελα του εξωτερικου) και τα εμπορευεται σε φιλικοτερη τιμη. Οι χαμηλες τιμες σε smartphones ειναι καθαρα θεμα τιμολογιακης πολιτικης, οπως οταν η samsung αποφασισε να "ξεφτυλισει" την τιμη του Nexus απο τα 580 στα 300, χωρις επι της ουσιας να αλλαξει τιποτα. Υπομονη λοιπον μεχρι ν ακουσουμε γνωμες απο οσους το αγορασουν και το πιασουν στα χερια τους για να το δουλεψουν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εδω μιλαμε για ενα κινητο που εχει 2 μηνες κυκλοφοριας και αν.μην το συγκρινεις με το nexus.

απο την αλλη μου φαινεται πολυ δυσκολο να φερνει εισαγωγης κομματια ολοκληρη βονταφον και να συμπεριφερεται σαν σκρουτζομαγαζο.δεν αγοραζω βεβαια απο παροχους.εσεις ξερετε αν ειναι πολιτικη των εταιριων να φερνει εισαγωγης κομματια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πειγα στην βονταφονε το ειχαν ετοιμοπαραδοτο στα 200 ευρω . ρωτισα '' ειναι κλειδωμενο σε εσας αν του βαλω κοσμοτε σιμ θα την δεκτει;" και μου ειπαν ναι . επειδη πειγα να το δς και εαν εχει το λογκο της εταιριας επανω του , οχι δεν ειχε το συγκεκριμενο της εκθεσης αλλα προς πωληση μπορει να εχει...

 

Άρα μέχρι στιγμής ξέρουμε ότι δεν είναι εισαγωγής και ότι δεν είναι κλειδωμένο σύμφωνα με αυτά που μας λέει η vodafone. Μας μένει να μάθουμε αν είναι vodafone branded.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι επειδη πολυ σωστα ειπε ενας φιλος απο πανω οτι η sony βαζει τα κινητα της λιγο ακριβα , συμφωνο και εδω που ειναι που προβληματιζμαι , αν ομως ειναι οπως λετε να ειναι του εξωτερικου τοτε δηλαδη παιζει και να μην εχει ελληνικα ή να εχει βλακιες της βονταφον του εξωτερικου . επεισης το ιδα στο σκρουτζ με 230 ,240ευρω αλλα το ειδες σε μεγαλες αλησιδες καταστηματων σαν το πλαισιο ας πουμε. το εχει μονο η βονταφον σε αυτην την τιμη και δεν ειναι "φυσιολογικο"
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοί φίλοι,

εγώ πηρα το κινητό απο αντιπρόσωπο της βονταφον στην λαρισα και με αποσυρση του παλιού μου κινητού μου βγήκε στα 130ευρώ περίπου.

απο το x10mini στο νεο ν ειμαι τρελαμένος.

κινητό σφραγισμένο με ταινια της σονυ. δεν έχει τίποτα μα τίποτα απο βονταφον.

2 μέρες τώρα με ελαφρύ λιώσιμο στο wi-fi, internet, κλπ η μπαταρία του είναι στο 14%.

πιστεύω ότι πέτυχα διάνα μαυτη την επιλογή και με 130 μονο.

περισσοτερες λεπτομέρειες σύντομα καθώς θα το σκαλίζω περισσότερο....

καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...