Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

αγαπητοί φίλοι,

εγώ πηρα το κινητό απο αντιπρόσωπο της βονταφον στην λαρισα και με αποσυρση του παλιού μου κινητού μου βγήκε στα 130ευρώ περίπου.

απο το x10mini στο νεο ν ειμαι τρελαμένος.

κινητό σφραγισμένο με ταινια της σονυ. δεν έχει τίποτα μα τίποτα απο βονταφον.

2 μέρες τώρα με ελαφρύ λιώσιμο στο wi-fi, internet, κλπ η μπαταρία του είναι στο 14%.

πιστεύω ότι πέτυχα διάνα μαυτη την επιλογή και με 130 μονο.

περισσοτερες λεπτομέρειες σύντομα καθώς θα το σκαλίζω περισσότερο....

καλή συνέχεια.

 

Δεν έχει τίποτα που να σχετίζεται με vodafone και ήταν και τυλιγμένο με ταινία της sony? Άρα αυτό σημαίνει δεν είναι εισαγωγής? Άμα πάω σε ένα κατάστημα vodafone θα με αφήσουν να το λειτουργήσω ή τα έχουν όλα κλειστά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χώρια που είναι και sony ericsson που αυτή τα κινητά της συνηθίζει να τα βάζει σε λίγο εξωφρενικές τιμές. Νομίζω το παρήγγειλε ένας φίλος μας από εδώ περιμένουμε εντυπώσεις.

 

Got my hands on it..

 

 

Δεν ειναι BRANDED! :))))))

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

σε λευκό το είδα. Πανέμορφο.

 

σε μπλεδάκι το είδε κάποιος να μας πει;

 

Από φωτογραφίες φαίνεται ωραίο:

http://www.smdb.gr/sites/default/files/smartphones_images/sony_ericsson_xperia_neo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από φωτογραφίες φαίνεται ωραίο:

http://www.smdb.gr/sites/default/files/smartphones_images/sony_ericsson_xperia_neo.jpg

 

Δεν την μπορώ την διχρωμία!!!

 

Αν και ειμαι ΥΠΕΡ του Μαυρου (χρωματος) .. το λευκο με εντυπωσίασε!

 

Δηλαδή είναι κανονικό τηλεφωνάκι?:D

 

ΟΗ YES :))))))

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν την μπορώ την διχρωμία!!!

 

Αν και ειμαι ΥΠΕΡ του Μαυρου (χρωματος) .. το λευκο με εντυπωσίασε!

 

Μπα εμένα μου αρέσουν τα δίχρωμα!:)

 

ΟΗ YES :))))))

 

Τέλεια!:D

Link to comment
Share on other sites

Μπα εμένα μου αρέσουν τα δίχρωμα!:)

 

 

 

Τέλεια!:D

 

Απλά μου την δίνει η ΈΝΩΣΗ του μπλε με το ΜΑΎΡΟ...

ΑΑΑΑ... και ενα MUST

 

http://www.ebay.co.uk/itm/250891215760

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

αγαπητοί φίλοι,

εγώ πηρα το κινητό απο αντιπρόσωπο της βονταφον στην λαρισα και με αποσυρση του παλιού μου κινητού μου βγήκε στα 130ευρώ περίπου.

απο το x10mini στο νεο ν ειμαι τρελαμένος.

κινητό σφραγισμένο με ταινια της σονυ. δεν έχει τίποτα μα τίποτα απο βονταφον.

2 μέρες τώρα με ελαφρύ λιώσιμο στο wi-fi, internet, κλπ η μπαταρία του είναι στο 14%.

πιστεύω ότι πέτυχα διάνα μαυτη την επιλογή και με 130 μονο.

περισσοτερες λεπτομέρειες σύντομα καθώς θα το σκαλίζω περισσότερο....

καλή συνέχεια.

 

μια θερμη παρακληση φιλε μου, μιας και μαλλον εισαι ο πρωτος εδω μεσα που το πηρε.

εχω ξαναρωτησει βεβαια σε αλλο θεμα και μου ειπε ενας φιλος "οχι", αλλα ηταν σε θεωρητικο επιπεδο, δεν το ειχε στα χερια του.

 

η ερωτηση μου λοιπον ειναι η εξης:

κανει κανονικες βιντεοκλησεις?

οχι μεσω skype και αντιστοιχων προγραμματων!

μιλαω για κανονικες βοντεοκλησεις μεσω δικτυου!

εχεις δοκιμασει?

μπορεις να δοκιμασεις?

 

απλα για επιβεβαιωση...

 

το ειχα σταμπαρει καιρο το κινητο, αλλα η απουσια κανονικων βιντεοκλησεων που μου ειχε αναφερει ενας φιλος μου εκοψε τα φτερα.

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Απλά μου την δίνει η ΈΝΩΣΗ του μπλε με το ΜΑΎΡΟ...

ΑΑΑΑ... και ενα MUST

 

http://www.ebay.co.uk/itm/250891215760

 

Τίποτα από αγορά από Ελλάδα παίζει? Είτε ζελατίνες είτε θήκες.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα πριν λίγο. Η συσκευασία ήταν κλειστή με το λογοτυπο της SE. Μέσα είχε το κινητό, μπαταρία, φορτιστή, καλώδιο usb και μεσα στο κινητο καρτα 2 GB. (Δυστυχώς όχι HDMI mini που ήλπιζα...)

 

το θελω και εγω αυτο το τηλεφωνο το ειδα στην ιστοσελιδα της βονταφον δεν το ειδα σε κανενα αλλο μαγαζι . εστειλα e-mail στο e-shop για να ξερω εαν το φερουν . ειναι πολι φτηνο 200 ευρω για αυτα που δινει σιγουρα καποιο λακο εχει φαβα με αυτο το μοντελο κατι παιζει . το θεμα ειναι οτι επειδη το εχει μονο η βονταφον και να πας να ρωτησεις πληροφοριες για την σησκευη μπορει να σου πουνε διαφορα για να το παρεις χωρις ομως να εχεις ρωτησει σε αλλο μαγαζι τι παιζει . Δεν το πιστευω 1000 ΜΗz επεξεργαστη 512 ραμ 5 mp καμερα και ΗD και 3.7 οθονη 16.000.000 χρωματα μονο με 200 ευρω δηλαδη δεν γινεται με τιποτα αυτο το τηλεφωνο επρεπε να κανει τουλαχιστον 300 ευρω κατι παιζεται και δεν θα το παρω ισως γιατι το μονο που θελει η βονταφον ειναι να το παρεις και εαν γινει πουστια "κλες" μετα

 

εγω θα έλεγα να το πιστέψεις....

 

 

 

 

Δεν πιστευω οτι εβαλαν αυτοκολλητα και αλλα πραγματα πανω στη συσκευη, διαφορετικα θα επονομαζοταν vodafone live. Και να το ξαναπουμε, φαινεται στην αγορα η εν λογω συσκευη να εχει γυρω στα 240 ευρω, αρα πιθανον η vodafone να κανει παραεισαγωγη (δηλαδη φερνει μοντελα του εξωτερικου) και τα εμπορευεται σε φιλικοτερη τιμη. Οι χαμηλες τιμες σε smartphones ειναι καθαρα θεμα τιμολογιακης πολιτικης, οπως οταν η samsung αποφασισε να "ξεφτυλισει" την τιμη του Nexus απο τα 580 στα 300, χωρις επι της ουσιας να αλλαξει τιποτα. Υπομονη λοιπον μεχρι ν ακουσουμε γνωμες απο οσους το αγορασουν και το πιασουν στα χερια τους για να το δουλεψουν κανονικα.

 

Το τηλέφωνο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ BRANDED. Ούτε αυτοκόλλητα, ούτε ταμπελίτσες ούτε τίποτε στο μενού. Ελληνικά έχει κανονικά και είναι φυσικά ξεκλείδωτο. (το έχω με καρτα wind).:)

Edited by nikosdoc
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από αγορά από Ελλάδα παίζει? Είτε ζελατίνες είτε θήκες.

 

Φιλε μου ειναι απο Γερμανια και πιστεψε με εχω παρει απο τον τυπο αυτον.. σε 3 μερες ειναι σπιτι σου!!!

Οι ζελατινες ειναι ΑΡΙΣΤΕΣ. (στα ουτε 2 ευρω)

Ελλαδα ειχα δει πλαισιο νομιζω.. οι δυο 6€ χαχαχχααχ GTFO greek thieves!

 

Αν θελεις ριξε μια ματια

Για τιποτα δεν πληρωνεις δασμους (μιας και το κοστος ειναι 2-10 ευρω)

Απο αγγλια κ γερμανια υπολογιζε 3-4 μερες

Απο ΑΣΙΑ 20.

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=Xperia+xperia+Neo&_sacat=0&_stpos=&_sop=15&gbr=1&_odkw=Xperia+Neo&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

Edited by jvp4ant
Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειναι απο Γερμανια και πιστεψε με εχω παρει απο τον τυπο αυτον.. σε 3 μερες ειναι σπιτι σου!!!

Οι ζελατινες ειναι ΑΡΙΣΤΕΣ. (στα ουτε 2 ευρω)

Ελλαδα ειχα δει πλαισιο νομιζω.. οι δυο 6€ χαχαχχααχ GTFO greek thieves!

 

Που το δες αυτό? Καλύτερα να δώσω 6 ευρώ παρά να μπλέκω με αγορές από εξωτερικό τώρα. Δεν βλέπω κάτι στο πλαισιο για Neo V...

Link to comment
Share on other sites

Που το δες αυτό? Καλύτερα να δώσω 6 ευρώ παρά να μπλέκω με αγορές από εξωτερικό τώρα. Δεν βλέπω κάτι στο πλαισιο για Neo V...

 

Φιλε μου δεν ειναι μπλεξιμο.. ΕΕ ενωση ειναι.. 6 ζελατινες 1.80€ 2 ζελατινες 6€ .. Ειναι UNIVERSAL ουτε καν για το μοντελο!!!

Το μπλεξιμο δεν το καταλαβενω.. 2011 εχουμε Ε.Ενωση.. δεν εχεις κατι να φοβιθεις.. 1.80 με εξωδα... οκ στο πλαισιο αν πας θα τις δεις ειχα παει πριν 2 βδομαδες.. τις ειχαν προσφορα λεει απο 9€ γελασε και το ποδι μου με αυτο ...

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ειναι μπλεξιμο.. ΕΕ ενωση ειναι.. 6 ζελατινες 1.80€ 2 ζελατινες 6€ .. Ειναι UNIVERSAL ουτε καν για το μοντελο!!!

Το μπλεξιμο δεν το καταλαβενω.. 2011 εχουμε Ε.Ενωση.. δεν εχεις κατι να φοβιθεις.. 1.80 με εξωδα... οκ στο πλαισιο αν πας θα τις δεις ειχα παει πριν 2 βδομαδες.. τις ειχαν προσφορα λεει απο 9€ γελασε και το ποδι μου με αυτο ...

 

Ναι αλλά δεν θέλει πιστωτική?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν θέλει πιστωτική?

 

Οχι.. αρκει χρεωστικη η προπληρομενη.. μαλιστα μπορεις να βρεις ευκολα καποιον να σου κανει fund το account σου στο PAYPAL αγωραζοντας απλα μια paysafecard απο το περιπτερο..

 

με 10€ πχ paysafe παιρνεις..

 

Screen Covers

Mobile Cover

Car Charger

Θικη

και σου μενουν και 2 ευρω!

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οχι.. αρκει χρεωστικη η προπληρομενη.. μαλιστα μπορεις να βρεις ευκολα καποιον να σου κανει fund το account σου στο PAYPAL αγωραζοντας απλα μια paysafecard απο το περιπτερο..

 

με 10€ πχ paysafe παιρνεις..

 

Screen Covers

Mobile Cover

Car Charger

Θικη

και σου μενουν και 2 ευρω!

 

paypal μπορείς να γεμίσεις με paysafecard?:blink:

Link to comment
Share on other sites

paypal μπορείς να γεμίσεις με paysafecard?:blink:

 

δεν είπε αυτό.

 

.. μαλιστα μπορεις να βρεις ευκολα καποιον να σου κανει fund το account σου στο PAYPAL αγωραζοντας απλα μια paysafecard απο το περιπτερο..

 

 

μπορείς να δώσεις σε κάποιον μια 10αρα paysafe και να σου βάλει λεφτά στο paypal σου.

Link to comment
Share on other sites

Βγαινετε λιγακι off-topic. Μπειτε λοιπον on-topic και παλι και κανετε πλουσια τη Vodafone :)
Link to comment
Share on other sites

Βγαινετε λιγακι off-topic. Μπειτε λοιπον on-topic και παλι και κανετε πλουσια τη Vodafone :)

 

Αν είναι όντως έτσι η τιμή του να δούμε πως θα ναι του live with walkman. Καμιά 180€ το κόβω! :D

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όντως έτσι η τιμή του να δούμε πως θα ναι του live with walkman. Καμιά 180€ το κόβω! :D

 

το οτι μια εταιρια (βονταφον) αποφασισε να ριξει μια συσκευη για τους λογους της.ειτε το χει φερει απεξω,ειτε εχει μεγαλο αποθεμα,ειτε βγαζει αρκετα λεφτα ακομα και με τετοια μειωση τιμης (φαντασου ποσο το παιρνει) ειτε για 1002 λογους,δεν σημαινει οτι θα το κανει για ολα τα κινητα της.δεν ειναι τιμη SE.ειναι τιμη βονταφον.μην μπερδευεσαι.;)

εγω παντως μαζι σου.μακαρι ολες τις συσκευες να τις εχουν χαμηλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που το αγόρασαν τα εξής: υπάρχει ολη η σαβούρα της vodafone μέσα(μέσα σε αυτό αν είναι κλειδωμένο),αν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας,αν η τιμή του ειναι πράγματι 200ε,

και τέλος σαν συσκευή αξίζει τα 200ε γιάτι φαίνεται λίγο <<φιλική>> η τιμή του?ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που το αγόρασαν τα εξής: υπάρχει ολη η σαβούρα της vodafone μέσα(μέσα σε αυτό αν είναι κλειδωμένο),αν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας,αν η τιμή του ειναι πράγματι 200ε,

και τέλος σαν συσκευή αξίζει τα 200ε γιάτι φαίνεται λίγο <<φιλική>> η τιμή του?ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Δες 11 μηνυματα πιό πάνω...

 

Κατά τη γνώμη μου αυτή τη στιγμή, με 199€ είναι ευκαιρία, που δεν ξέρουμε αν και πόσο θα κρατήσει...

 

(το αν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας από πού φαίνεται; Ελληνικά έχει κανονικά πάντως...)

Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήγα στην βονταφον 2 φόρες μια το πρωί και μια πριν λίγο . το πρωί λοιπόν μια υπάλληλος είπε τα εξής : “ το κινητό έχει αυτήν τιμή επειδή είναι σε αποκλειστικότητα στην βονταφον και θα είναι μονο για 2 μήνες και μετά σταματήσει την κυκλοφορία και ο λόγος για την τιμή είναι επειδή έπρεπε να πουληθούν τα κομμάτια που είχαν κατασκευαστει λόγο 6 μήνης καθυστερήσεις ‘’ όταν ρώτησα τον λόγο της καθυστέρησης δεν μου απάντησαν . τώρα το που πήγα ένα παλικάρι είπε τα εξής ‘’ είναι πολύ καλό τηλέφωνο , αξίζει να το πάρει κάποιος όντως είναι πολύ φθηνό λόγο καθυστερήσεις , μετά από 2 μήνες δεν σταματήσει απλά θα πάει και σε αλλά μαγαζιά με διαφορετική τιμή είναι στα 200 λόγο ότι είναι στην βονταφον , έχει ελληνικό μενού και δεν είναι κλειδωμένο . ‘’ ……. Παΐδια εγώ να πω ή το κινητό έχει πρόβλημα και το πασάρουν όπως είπε η κοπελιά θα σταματήσει δεν είναι ελαττωματικό κατηγορηματικά όλοι μου είπαν όχι και όταν ζήτησα να μου απαντήσουν γιατί ένα ισοδύναμο Samsung κάνει 300 και πάνω δεν πήρα απάντηση και το δεύτερο λόγο κρίσης είναι φθηνό (χαχαχα) τα συμπεράσματα δικά σας
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

οπως το πα..λογω στοκ πωλειται τοσο χαμηλα.μην παιρνεις ομως στα σοβαρα αυτα που λενε οι πωλητες.οι τυποι δεν ξερουν την δουλεια τους.και οι εταιριες ποτε δεν τους ενημερωνουν πληρως ετσι εχουμε την γνωστη παραπληροφορηση..δεν νοειται 2 πωλειτες του ιδου καταστηματος να δινουν διαφορετικες απαντησεις για ενα κινητο που ειναι σε προσφορα!δεν ρωτησες πχ για ενα hands free και δεν ηξερε!ρωτησες για κινητο προσφορας!!απαραδεκτοι.

εγω προσωπικα αν δεν ειχα αγορασει προσφατα κινητο,θα ταν σιγουρα η νουμερο 2 επιλογη μου!δεν πα ναναι αποπου θελει?με ενα ρουτ εχουν φυγει ολα.και θα χω την βονταφον να κραζω και να κυνηγαω την εγγυηση αν παθει κατι και οχι το καθε ακυρο σκρουτζομαγαζο.ασε που σιγουρα θα χει επισημη εγγυηση απο την SE.

οσο για το ελληνικο μενου που λεει που κολλαει στην τιμη?αν δεν εχει ελληνικο θαναι πιο φθηνο!και για να μην εχει ελληνικο μενου λογικα θα ειναι εκτος Ε.Ε. αρα μην το αγοραζετε.στο κουτι απεξω λεει τα αρχικα της χωρας που προοριζεται το κινητο.ριξτε μια ματια.

θαναι κλειδωμενο λεει....γελαει ο κοσμος ρε παιδια καποιος να τους σταματησει.δηλαδη οταν το χει η βονταφον σε προσφορα ειναι ξεκλειδωτο και οταν το φερει το πλαισιο θαναι κλειδωμενο.θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...