Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

Εχω το κινητο xperia NEO V της sony...εχει ANDROID 2.3.4 με επισημη αναβαθμιση στο 4.0.4 απο τη sony που πλεον δεν μπορει να γινει,γιατι μιλησα με τη sony και εχουν αντικαταστησει το παλιο προγραμμα αναβαθμισης sony xperia pc companion 2.1 με xperia companion στο οποιο δεν συνδέεται το κινητο μου λογο παλιου λογισμικου...θελω τη βοηθεια σας να περασω καποιο νεοτερο λογισμικο ειτε αυτο ειναι το 4.0.4 η καποιο καλυτερο!καποιος που να γνωριζει να το φτιαξουμε;;;;:!::!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω το κινητο xperia NEO V της sony...εχει ANDROID 2.3.4 με επισημη αναβαθμιση στο 4.0.4 απο τη sony που πλεον δεν μπορει να γινει,γιατι μιλησα με τη sony και εχουν αντικαταστησει το παλιο προγραμμα αναβαθμισης sony xperia pc companion 2.1 με xperia companion στο οποιο δεν συνδέεται το κινητο μου λογο παλιου λογισμικου...θελω τη βοηθεια σας να περασω καποιο νεοτερο λογισμικο ειτε αυτο ειναι το 4.0.4 η καποιο καλυτερο!καποιος που να γνωριζει να το φτιαξουμε;;;;:!::!:

ψάξε στο xda

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο xperia NEO V της sony...εχει ANDROID 2.3.4 με επισημη αναβαθμιση στο 4.0.4 απο τη sony που πλεον δεν μπορει να γινει,γιατι μιλησα με τη sony και εχουν αντικαταστησει το παλιο προγραμμα αναβαθμισης sony xperia pc companion 2.1 με xperia companion στο οποιο δεν συνδέεται το κινητο μου λογο παλιου λογισμικου...θελω τη βοηθεια σας να περασω καποιο νεοτερο λογισμικο ειτε αυτο ειναι το 4.0.4 η καποιο καλυτερο!καποιος που να γνωριζει να το φτιαξουμε;;;;:!::!:

 

Να ξερεις παιζει και να σερνεται με 4.0.4...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Περάστε κιτ κατ να βρείτε την υγεία σας

Το μόνο που χρειάζεστε είναι ξεκλείδωμα μπουτλοντερ και ακολουθείτε τις οδηγίες που έχω φτιάξει εδώ

Για κιτκατ -->

Για λολλιποπ --> η υπογραφή μου

Έχουν βγει και μαρσμελοου εκδόσεις! Φοβερά ρολαρουν. Θα φτιάξω και εκεί βίντεο όταν βρω χρόνο.

 

Ελπίζω να κάνεις το βίντεο για MM, γιατί θα γούσταρα να το φτιάξω να τρέχει πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να κάνεις το βίντεο για MM, γιατί θα γούσταρα να το φτιάξω να τρέχει πάλι!!!

 

Φίλε σε ευχαριστώ που μου το ζητάς, θα το προσπαθήσω να βρω χρόνο για να το κάνω..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χρησιμοποιούσα το neo V μέχρι και ένα χρόνο πριν, αλλά λόγω χώρου και κάποιων εφαρμογών που ήθελα να τρέχω, το άφησα στην άκρη και πήρα ένα Blackview Crown. Μετά όμως από ένα ατύχημα που είχα (έκανα υποβρύχιο το Crown στις διακοπές) γύρισα πάλι στο (πολυαγαπημένο μου) neo V.

Μόλις τώρα του πέρασα KitKat από cyanogenmod (ευχαριστώ Inevar για τις οδηγίες) και μέχρι στιγμής πάει καλά! Το απόγευμα θα δοκιμάσω να του περάσω και κανά δυο εφρμογές που μου χρειάζονται και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το neo V μέχρι και ένα χρόνο πριν, αλλά λόγω χώρου και κάποιων εφαρμογών που ήθελα να τρέχω, το άφησα στην άκρη και πήρα ένα Blackview Crown. Μετά όμως από ένα ατύχημα που είχα (έκανα υποβρύχιο το Crown στις διακοπές) γύρισα πάλι στο (πολυαγαπημένο μου) neo V.

Μόλις τώρα του πέρασα KitKat από cyanogenmod (ευχαριστώ Inevar για τις οδηγίες) και μέχρι στιγμής πάει καλά! Το απόγευμα θα δοκιμάσω να του περάσω και κανά δυο εφρμογές που μου χρειάζονται και βλέπουμε.

Να είσαι καλά φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ! Κάνε και διαμεριση στην micro SD

για να τις συνδεεις πλήρως όλες τις κατεβασμενες εφαρμογές εκεί ;-)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε μου, σε ευχαριστώ πολύ! Κάνε και διαμεριση στην micro SD

για να τις συνδεεις πλήρως όλες τις κατεβασμενες εφαρμογές εκεί ;-)

 

Ώπα, δεν το έπιασα καλά αυτό! Δηλαδή αν κάνω δυο partitions στην micro SD, θα εγκαθίστανται όλες οι εφαρμογές εκεί; Βασικά και τώρα μετέφερα όσες εγκατέστησα (μόνο το HERE We Go δεν μου επιτρέπει μεταφορά της εφαρμογής, οι χάρτες κανονικά) στην micro SD. Αλλά αν γίνεται από μόνο του και για όλες τις εφαρμογές θα είναι πολύ βολικό!

Link to comment
Share on other sites

Ώπα, δεν το έπιασα καλά αυτό! Δηλαδή αν κάνω δυο partitions στην micro SD, θα εγκαθίστανται όλες οι εφαρμογές εκεί; Βασικά και τώρα μετέφερα όσες εγκατέστησα (μόνο το HERE We Go δεν μου επιτρέπει μεταφορά της εφαρμογής, οι χάρτες κανονικά) στην micro SD. Αλλά αν γίνεται από μόνο του και για όλες τις εφαρμογές θα είναι πολύ βολικό!

 

 

Καλημέρα φίλε μου! Πρωτίστως θα κάνεις μια διαμέριση στην micro-sd χρησιμοποιώντας το μινιτουλ ---> http://www.partitionwizard.com/download.html και κατέβασε το πρώτο, δηλαδή το free edition.

Πως θα είναι η διαμέριση;

Fat32 και primary το 1ο κομματι (όπως είναι τώρα δηλαδή) και ext2/ext4 primary το 2ο (δηλαδή αυτό που συνδέεις πλήρως όλες τις εφαρμογές). Κάνε μπακάπ ό,τι έχεις στην σδ. Mετά πανε minitool πάτα ενα delete στην σδ μετά aply. Μετά create την σδ και θα την επιλέξεις fat32 primary και μετα aply . Τέλος merge την σδ και θα αρχίσεις να σέρνεις την μπάρα από δεξιά προς τα αριστερά για να δημιυργήσεις έτσι τη 2η διαμέριση η οποία θα είναι ext2 ή ext4 primary και μετά aply. Δημιούργησε όσο μέγεθος χρειάζεσαι εσύ.

 

Μετά στα του link2sd:

Άνοιξε το μια φορά και θα δεις οτι σου πεταει ότι εντοπίστηκε διαμέριση θα επιλέξεις τι ειχες κάνει (ext2/ext4) και μετά επανεκκίνηση του κινητού. Αν ξανανοίξεις το link2sd και πας ρυθμίσεις --> αποθηκευτικός χώρος --> θα πρέπει να εμφανίστει η καρτα σδ 2η διαμέριση. Αν ναι είσαι κομπλέ!

 

Όσον αφορά την εγκατάσταση του link2sd plus:

Να μας ζήσει η πειρατεία! Πρωτίστως θα ενεργοποιήσεις τις άγνωστες πηγές από την ασφάλεια της συσκευής σου. Έπειτα θα κατεβάσεις από εδώ το link2sd patcher v2.9

-->http://android-zone.ws/top...#comment-51284

Μετά θα τρέξεις το .apk αυτό αφού όμως δεν εκτελείς στο παρασκήνιο ποτέ το link2sd!

Βήματα επιτυχίας:

1) Εγκατάσταση ( με την προϋπόθεση ότι ήδη είναι εγκατεστημένο το link2sd που εσύ το έχεις)

2) Να μην έχεις κατεβάσει το link2sd plus από το κατάστημα

3)Τώρα τρέξε το link2sd patcher (ναι εκείνο το αλογάκι) πάτα το patch button και μετά θα επανεκκίνησει το κινητό

4)Μετα στον app drawer θα παρατηρήσεις να έχει ξεπηδήσει το link2sd plus, άνοιξε το και θα σου δώσει εσφαλμένη άδεια. Απλά αγνόησέ το και κλείστο και από το παρασκήνιο άν υπάρχει

5)Ανοιξε το link2sd patcher πατα activate και μετά activate. Αν είσαι τυχερός θα σου πει επιτυχής η ενεργοποίησις!

6)Απεγκατέστησε το link2sd patcher μετά την ενεργοποίηση της αδειας και πριν ανοίξεις το link2sd!!!

7)Μην απεγκαταστήσεις το link2sd plus !!

8) Άνοιξε το link2sd και θα είσαι ήδη στο plus!!

 

Μετά πάνε στις ρυθμίσεις και εκει θα βρεις όσα θες ( να συνδεονται αυτόματα οι εφαρμογες και αν θες να συνδέονται όλα τα μέρη τους κτλπ) Επίσης πολλές φορές το obb και data που δημιουργούνται αφού ανοιξεις ενα app / game δεν συνδεονται και θελουν χειροκίνητα. Ε θα πας εκει ξεχωριστα σε καθε εφαρμογή και θα πατας συνδεση και θα σου λεει 1ο μερος της sd ή 2ο; Θα επιλέγεις 2ο που είναι το ext2/ext4 ενώ το 1ο είναι το fat32 για φωτος κτλπ. Αν και πολλές εφαρμογες σώζουν και καποια αλλα δεδομενα εκει.

Ελπίζω να βοήθησα. Όλα αυτά προϋποθέτουν τουλάχιστον να είσαι ρούτ.

Αφού όμως φοράς καστομ ρομ είσαι ήδη ρουτ.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ψάχνω για μπαταρία απο Ελλάδα , έχει κάποιος να προτείνει καμιά ?

Με μια γρήγορη ματιά βρήκα αυτές

http://www.bestprice.gr/cat/809/batteries.html?q=sony+ba700&o=2

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για μπαταρία απο Ελλάδα , έχει κάποιος να προτείνει καμιά ?

Με μια γρήγορη ματιά βρήκα αυτές

http://www.bestprice.gr/cat/809/batteries.html?q=sony+ba700&o=2

Μάλιστα, από αλιεξπρεςς είδα ότι δεν έχει πολλές επιλογές και μάλιστα με τα έξοδα αποστολής βγαίνουν από ένα έως δύο € παραπάνω από εκεί που κοιτάς εσύ..

Στα σκρουτζομάγαζα δεν βρήκα κάτι.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Inevar, πώς στον κόρακα, βρίσκεις οδηγούς για το neo v; Προσπαθούσα να κάνω flash εναν kernel χθες και δεν τα καταφερνα με τιποτα. (Εχω windows 10 anniversary update)
Link to comment
Share on other sites

@Inevar, πώς στον κόρακα, βρίσκεις οδηγούς για το neo v; Προσπαθούσα να κάνω flash εναν kernel χθες και δεν τα καταφερνα με τιποτα. (Εχω windows 10 anniversary update)

 

Είναι η δύναμη της θέλησης φίλε μου. Τσέκαρε τι είχα γράψει παλιότερα για το live with Walkman

Όποιος έχει εγκατεστημένα τα windows 10 σε λαπτοπ/ντεσκτοπ αλλά και το flashtool εγκατεστημένο, θα παρατηρεί το εξής πρόβλημα, ότι ενώ πάει να συνδέσει το κινητό σε fastboot mode θα λείπουν τα drivers.

Για να λυθεί κάνουμε τα εξής

1)Settings-->Update & security-->For Developers--> τικαρει το developer mode

2)Settings-->Update & Security-->Recovery-->restart στο advanced startup--> troubleshoot--> advanced options -->startup settings--> πατήστε restart και μετά επιλέξτε το 7) disable driver signature enforcement

 

 

 

Στην συνέχεια περιηγούμεθα στον προορισμό C:\flashtool\drivers και κάνουμε install όλα τα drivers

Θα παρατηρήσουμε πως όταν θα τελείωνει η εγκατάσταση αυτών , τα windows θα μας πετάξουν να εγκαταστήσουμε και κάποια άλλα drivers, πατάμε οκ . Θα μας πετάξει όμως ένα παράθυρο που λέει Dont install drivers or install anyway , εμείς θα πατάμε επίμονα για καμια 15-20 φορές την 2η επιλογή ώσπου να εγκατασταθούν. Αφού γίνει αυτό και συνδέσουμε το κινητό στο φλαστουλ σε fastboot mode πλεον θα του αναγνωρίζει τα drivers.

 

Ελπίζω να φάνηκα χρήσιμος.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψάχνω για μπαταρία απο Ελλάδα , έχει κάποιος να προτείνει καμιά ?

Με μια γρήγορη ματιά βρήκα αυτές

http://www.bestprice.gr/cat/809/batteries.html?q=sony+ba700&o=2

 

Εγώ πήρα την προηγούμενη εβδομάδα μια μπαταρία από το mobilehellas και μου βγήκε στα €13,38 με τα μεταφορικά (courier). Σε δυο μέρες την είχα σπίτι μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

παιδια, μια βοηθεια απο οσους ξερουν και εχουν ασχοληθει, επειδη ειναι πολλες οι σελιδες.........και ειναι χαος..!

 

επεσε στα χερια μου ενα NEO V (MT11i) το οποιο ειναι κολλημενο, κανοντας επαννεκινισεις μολις εμφανιστει το logo της Sony.

θελω να του κανω μια (ολικη) επαναφορα.

δοκιμασα καποιους τροπους που ειδα στο ιντερνετ, οπως

με τα κουμπια (back+menu+power),

κατεβασα το pc companion μηπως το δει απο εκει,

προσπαθησα να το βαλω σε Fastboot mode, μπαινει, δλδ αναβει το μπλε πλαινο λαμπακι, αλλα δεν μπορω να κανω τπτ παρακατω..!

 

ξερει καποιος κανενα τροπο να το επαναφερω?

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

παιδια, μια βοηθεια απο οσους ξερουν και εχουν ασχοληθει, επειδη ειναι πολλες οι σελιδες.........και ειναι χαος..!

 

επεσε στα χερια μου ενα NEO V (MT11i) το οποιο ειναι κολλημενο, κανοντας επαννεκινισεις μολις εμφανιστει το logo της Sony.

θελω να του κανω μια (ολικη) επαναφορα.

δοκιμασα καποιους τροπους που ειδα στο ιντερνετ, οπως

με τα κουμπια (back+menu+power),

κατεβασα το pc companion μηπως το δει απο εκει,

προσπαθησα να το βαλω σε Fastboot mode, μπαινει, δλδ αναβει το μπλε πλαινο λαμπακι, αλλα δεν μπορω να κανω τπτ παρακατω..!

 

ξερει καποιος κανενα τροπο να το επαναφερω?

 

Μόνο εάν του ξαναπεράρεις την στοκ ρομ του μέσω flashtool, το οποιο το κατεβάζεις απο εδώ -->http://www.mediafire.com/file/2ut97v5aszylr4w/flashtool-0.9.18.1-windows.exe

αφού το εγκαταστήσεις , πας στο φακελο που εγκαταστάθηκε, ανοιγεις τον drivers φακελο και εγκαθιστάς όλα τα drivers , αφού πρώτα απενεργοποιήσεις τα firewall απο το πισι σου.

Επείτα θα βρεις την στοκ ρομ για το κινητο σε μορφή αρχείου .ftf από εδώ ---> https://docs.google.com/file/d/0B_d8uWGbkaetX1IwdVdkaXJQRVE/edit

αφού την κατεβάσεις πας , εκεί που εγκατάσταθηκε το flashtool και την πετάς μέσα στον φάκελο firmwares.

Μετά θα ανοίξεις το πρόγραμμα, θα πατήσεις πάνω στην αστραπή , θα επιλέξεις flashmode , θα τικάρεις την ρομ που πέταξες μεσα, και θα πατήσεις flash. Έπειτα θα σου ζητησει να συνδέσεις το κινητό μέσω usb στο pc σου κάνοντας έναν συνδυασμό ( παρατεταμένο vol up + κουμπωμα του καλωδίου στην micro usb θυρα αν θυμάμαι καλά) και περιμένεις λίγο να τελειώσει το πέρασμα του λογισμικου.

 

ΕΠΙΣΗΣ , μόλις τώρα κατέβασα και εγκατέστησα το flashtool for xperia devices (emma) από εδώ -->http://developer.sonymobile.com/downloads/tool/flash-tool-for-xperia-devices/ και παρατηρώ πως επιδιορθώνει το μπρικαρισμένο xperia Arc S μου . Οπότε κατέβασέ το να το έχεις και αυτό, είναι καλό.

 

http://i64.tinypic.com/2yjwylg.png

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εάν του ξαναπεράρεις την στοκ ρομ του μέσω flashtool, το οποιο το κατεβάζεις απο εδώ -->http://www.mediafire.com/file/2ut97v5aszylr4w/flashtool-0.9.18.1-windows.exe

αφού το εγκαταστήσεις , πας στο φακελο που εγκαταστάθηκε, ανοιγεις τον drivers φακελο και εγκαθιστάς όλα τα drivers , αφού πρώτα απενεργοποιήσεις τα firewall απο το πισι σου.

Επείτα θα βρεις την στοκ ρομ για το κινητο σε μορφή αρχείου .ftf από εδώ ---> https://docs.google.com/file/d/0B_d8uWGbkaetX1IwdVdkaXJQRVE/edit

αφού την κατεβάσεις πας , εκεί που εγκατάσταθηκε το flashtool και την πετάς μέσα στον φάκελο firmwares.

Μετά θα ανοίξεις το πρόγραμμα, θα πατήσεις πάνω στην αστραπή , θα επιλέξεις flashmode , θα τικάρεις την ρομ που πέταξες μεσα, και θα πατήσεις flash. Έπειτα θα σου ζητησει να συνδέσεις το κινητό μέσω usb στο pc σου κάνοντας έναν συνδυασμό ( παρατεταμένο vol up + κουμπωμα του καλωδίου στην micro usb θυρα αν θυμάμαι καλά) και περιμένεις λίγο να τελειώσει το πέρασμα του λογισμικου.

 

ΕΠΙΣΗΣ , μόλις τώρα κατέβασα και εγκατέστησα το flashtool for xperia devices (emma) από εδώ -->http://developer.sonymobile.com/downloads/tool/flash-tool-for-xperia-devices/ και παρατηρώ πως επιδιορθώνει το μπρικαρισμένο xperia Arc S μου . Οπότε κατέβασέ το να το έχεις και αυτό, είναι καλό.

 

http://i64.tinypic.com/2yjwylg.png

 

ευχαριστω για την απαντηση.

 

κατεβαζω τα αρχεια που μου εστειλες. το κινητο το βαζω σε fastboot mode για να γινει η εγκατασταση της ΡΟΜ, σωστα? ΑΦΟΥ περαστουν οι drivers φυσικα...?

 

το συγκεκριμενο μοντελο ειδα οτι σε fastboot μπαινει με το "Menu" πατημενο και συνδεω το USB.

 

επισης, οταν λες ολα τα firewall , εννοεις και τον Windows defender?

 

επισης, μπορω να περασω αλλη ΡΟΜ, non stock..? η χρειαζεται ξεκλειδωμα bootloader..?

Edited by ennia
Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

Όχι θα μπεις σε flashmode , δηλαδή θα έχεις παρατεταμένα κρατημένο το back button και μετά συνδέεις το καλώδιο.

Ισως χρειαστει να απενεργοποιησεις και defender, επίσης θα κάνεις και το εξής.

Όποιος έχει εγκατεστημένα τα windows 10 σε λαπτοπ/ντεσκτοπ αλλά και το flashtool εγκατεστημένο, θα παρατηρεί το εξής πρόβλημα, ότι ενώ πάει να συνδέσει το κινητό σε fastboot-flashmode mode θα λείπουν τα drivers.

Για να λυθεί κάνουμε τα εξής

1)Settings-->Update & security-->For Developers--> τικαρει το developer mode

2)Settings-->Update & Security-->Recovery-->restart στο advanced startup--> troubleshoot--> advanced options -->startup settings--> πατήστε restart και μετά επιλέξτε το 7) disable driver signature enforcement

 

Η πρώτη επιλογη με το developer mode ίσως να μην εχει τοσο μεγάλη σημασια για το flashtool αλλα κανε την ..

 

η 2η ομως οπωσδηποτε για να εγκαταστησεις τα drivers.

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Ναι θελει ξεκλειδωμα ο bootloader για να περασεις καστομ ρομ. Ισως βεβαια να ειχαν βγει και στοκ based custom roms για το κινητο σου που δεν θελουν ξεκλειδωμα του BL. Ομως οι καλυτερες , δηλαδη αυτες των legacyxperia απαιτουν ξεκλειδωμα.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω 7αρια ultimate x64 στο PC μου.

 

χτες βραδυ προσπαθησα με τους τροπους που μου ειπες. με το EMMA ουτε που το βλεπει το κινητο..!

 

sτο Flashtool, το βαζω σε flashmode (back button + usb), αναβει πρασινο φωτακι στο πλαι, αλλα οταν παει να ξεκινησει βγαζει ενα error - root: this bundle is not valid

 

επισης, μπορω να τσεκαρω αν ο bootloader ειναι κλειδωμενος ή ξεκλειδωτος, τωρα που ειναι bricked..? γιατι δεν το γνωριζω αυτο καθολου..!!

Edited by ennia
Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω 7αρια ultimate x64 στο PC μου.

 

χτες βραδυ προσπαθησα με τους τροπους που μου ειπες. με το EMMA ουτε που το βλεπει το κινητο..!

 

sτο Flashtool, το βαζω σε flashmode (back button + usb), αναβει πρασινο φωτακι στο πλαι, αλλα οταν παει να ξεκινησει βγαζει ενα error - root: this bundle is not valid

 

επισης, μπορω να τσεκαρω αν ο bootloader ειναι κλειδωμενος ή ξεκλειδωτος, τωρα που ειναι bricked..? γιατι δεν το γνωριζω αυτο καθολου..!!

 

Στα 7αρια για δοκίμασε αυτό τον οδηγό για να κάνεις disable signature enforcement

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-windows_programs/how-to-i-turn-off-digital-signature/a7047647-bf29-468f-a885-8e23d60f3daa

Και ένα βίντεο που το κάνει

 

Μετά θα πρέπει να εγκαταστήσεις τα drivers του flashtool . Εκτός και αν τα εγκατεστησες ομαλά οπότε οκ.

Αυτό με το ρουτ μπαντλ κλπ δεν είναι πρόβλημα γιατί το εχω και γω, μην ξεχάσεις να πετάξεις την ρομ μέσα στο φάκελο firmwares

 

Όσον αφορά τον bootloader αν το έχεις από παλιά και δεν του έχεις βάλει ποτέ καστομ ρομ σίγουρα είναι κλειδωμενος ο bootloader. Ένας οδηγός ξεκλειδωματος από εδώ

http://www.doctorandroid.gr/2014/01/bootloader-xperia-sony.html?m=1

 

Επίσης έχω την εντύπωση πως όταν φλασαρεις την στοκ ρομ σε ένα κινητό τότε κλειδώνει και ο bootloader αν ήταν ήδη ξεκλειδωτος.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

φιλε, τελικα το καταφερα σε ενα λαπτοπ...! με το flashtool.

 

μαλλον κατι με τους drivers δεν ειχε κατσει καλα στο desktop ...! δεν εχει σημασια, αφου το καταφεραμε....

 

ευχαριστω για τη βοηθεια, καλη χρονια να εχεις ......!!!!

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

φιλε, τελικα το καταφερα σε ενα λαπτοπ...! με το flashtool.

 

μαλλον κατι με τους drivers δεν ειχε κατσει καλα στο desktop ...! δεν εχει σημασια, αφου το καταφεραμε....

 

ευχαριστω για τη βοηθεια, καλη χρονια να εχεις ......!!!!

Μπραβο φιλε , αφου εγινε η δουλεια σου ολα καλα!! Που να περασεις και καστομ ρομ να δεις μαγεια!

Να εισαι καλα!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομαι και αυτο....!!! για την Custom ROM, εννοω..!

 

επειδη ουτως ή αλλως θα ειναι 2η -3η συσκευη, θα την δουλεψουμε λιγο ετσι, να δουμε πως παει, και βλεπουμε...!

 

εχω ηδη κατεβασει μια CM 13.0 απο legacyxperia...!! θα δω και τον οδηγο ξεκλειδωματος, και βλεπουμε....!!!

Edited by ennia
Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...