Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

Γεια χαρά. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το κινητό. Προχθές το βράδυ εκεί που μιλούσα ξαφνικά έκλεισε και άρχισε να κάνει επανεκκινήσεις απο μόνο του. Το ανοίγω και το μόνο που κάνει είναι να γράφει sony, xperia και μετά ξανακλείνει και πάλι το ίδιο. Μπήκα και σε ασφαλή λειτουργία αλλά με το που μπαίνω μετά απο 2-3 δευτερόλεπτα κλείνει πάλι. Το κινητό το έχω ρουτάρει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πώς μπορώ να πάρω το Walkman και το Titanium Backup Pro από την Ultimate HD 2 και να τα βάλω στην Ultimate HD 4?

 

Αν εχεις το firmware στο PC σου μπες απλα μεσα στον φακελο /system βρες το Titanium.apk κανε το ενα extract και μετα το περνας οπως ενα απλο apk.Το Walkman δε νομιζω να γινεται γιατι αν θυμαμαι καλα ηταν ξεχωριστο mod οποτε ψαξε στο themes and apps στο Xda και θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Eφόσον το κινητό δεν ανοίγει καν θα το διαβάζει;; Θα το δοκιμάσω πάντως

 

Ναι θα στρώσει με το SEUS. Απλά να ξέρεις πως θα χαθούν όλα από το κινητό .Ελπίζω να τα είχες κάνει backup τα τηλέφωνα σου...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το firmware στο PC σου μπες απλα μεσα στον φακελο /system βρες το Titanium.apk κανε το ενα extract και μετα το περνας οπως ενα απλο apk.

 

Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο καλύτερα αυτό σε παρακαλώ γιατί δεν το πολυκατάλαβα?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κατεβάσει την Rom στον υπολογιστή σου, το ανοίγει με winrar, μπαίνεις στο φάκελο system και μετά στον φάκελο app. Βρίσκεις το titanium το κάνεις extract στην επιφάνεια εργασίας. Θα συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή, και θα το πετάξεις στην κάρτα μνήμης. Και μετά το κάνεις εγκατάσταση από το κινητό σου.

 

Δεν το βρήκα σαν Titanium Backup, αλλά βρήκα ένα που λέει package. Θα το δοκιμάσω και θα πω. Επίσης, βγήκε η Ultimate HD 5!

Link to comment
Share on other sites

Ultimate HD 5 test super......................................

 

την βαζω κι ολας σε λιγο να δουμε τι παιζει

πιστευω να ειναι πιο ελαφρια απο την 4

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

σε ποια εκδοση εισαι φιλε και ποια rom φορας?

 

Έχω μια custom rom θα κάνω edit για να πω ποια έχω. Νομίζω 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

την βαζω κι ολας σε λιγο να δουμε τι παιζει

πιστευω να ειναι πιο ελαφρια απο την 4

 

παιδια την εβαλα το μεσημερι, οι εντυπωσεις μου προς το παρων, πολυ καλες!!! μακαρι να παει ετσι

ειδωμεν!!!!

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Και 'γω την έβαλα χθες. Την βλέπω πολύ καλή, αλλά δεν ξέρω αν φτέει ότι έτρεχα την 4 σαν gaming ενώ αυτήν σαν daily use. Το μόνο κακό μέχρι στιγμής είναι ότι όταν ανοίγω τον dialer, είναι διάφανα τα νούμερα και ψιλομπερδεύονται με τις επαφές που "ταιριάζουν".
Link to comment
Share on other sites

Φάκ. Την πέρασα, πέρασα εφαρμογές όλα κομπλέ. Και τώρα λέει ότι τζάμπα κόπος? Πωωωωωω....

Γι'αυτό μάλλον δεν μπορώ να αλλάξω ήχο ούτε σε μηνύματα ούτε σε κλήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Φάκ. Την πέρασα, πέρασα εφαρμογές όλα κομπλέ. Και τώρα λέει ότι τζάμπα κόπος? Πωωωωωω....

Γι'αυτό μάλλον δεν μπορώ να αλλάξω ήχο ούτε σε μηνύματα ούτε σε κλήσεις...

 

το επαθα κι εγω, αλλα εψαξα και βρηκα

εχει μια εφαρμογη οταν κανεις την εγκατασταση ES Εξερευνηση αρχειων λεγεται

απο εκει θα πας και θα επιλεξεις ηχους σε επαφες και ηχο κλησεις και μηνυματων

εμενα προς το παρων μ αρεσει. κανενα κολλημα ολα δουλευουν ρολοι

να δουμε στη συνεχεια

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

επειδή η αλήθεια είναι πως με έχει κουράσει το να δοκιμάζω νέες rom κάθε τόσο, έχει κανείς link από την επίσημη ελληνική Gingerbread? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

το επαθα κι εγω, αλλα εψαξα και βρηκα

εχει μια εφαρμογη οταν κανεις την εγκατασταση ES Εξερευνηση αρχειων λεγεται

απο εκει θα πας και θα επιλεξεις ηχους σε επαφες και ηχο κλησεις και μηνυματων

εμενα προς το παρων μ αρεσει. κανενα κολλημα ολα δουλευουν ρολοι

να δουμε στη συνεχεια

 

Δεν την είχα εγκαταστήσει γιατί είχα ήδη το Astro File Management αλλά την κατέβασα και το έφτιαξα. Άλλαξα και θέμα, παρότι μου άρεσε το άλλο και είμαι κομπλέ. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

επειδή η αλήθεια είναι πως με έχει κουράσει το να δοκιμάζω νέες rom κάθε τόσο, έχει κανείς link από την επίσημη ελληνική Gingerbread? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Δεν θυμάμαι αν είναι η ελληνική αλλά και να μην είναι δεν έχει διαφορές εκτός των μηνυμάτων για υποστήριξη 160 χαρακτήρων..

http://www.4shared.com/rar/e41nzjAa/Ne0V_402A042.html

αν δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες στα μηνύματα κάνε αυτό και θα είσαι κομπλέ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092784#post4092784

 

κατα 99% είναι η ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

παιδια την εβαλα το μεσημερι, οι εντυπωσεις μου προς το παρων, πολυ καλες!!! μακαρι να παει ετσι

ειδωμεν!!!!

 

Τελικα διαπιστωνω πως πεφτει η μπαταρια και χωρις ιδιαιτερη χρηση

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή το θέμα δεν έχει επανέλθει ακόμη, μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα λινκ που κυκλοφορούσε με το one click root? Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει ένα πρόβλημα.Ενώ συνδεόταν κανονικά στο router του ξαφνικά δε το βρίσκει το neo v.Λέει ότι δεν πείραξε τίποτα στο modem κ το κάνε ξαφνικά.Όλα τα υπόλοιπα τηλέφωνα συνδέονται στο wifi.Καμία λύση;Αλλαγή στα κανάλια;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες πολλές εφαρμογές τότε γι αυτό. Σε μένα ήταν οκ. Χρησιμοποιούσα greenify.

 

περιπου 30 εχω. τι ειναι το greenify?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει ένα πρόβλημα.Ενώ συνδεόταν κανονικά στο router του ξαφνικά δε το βρίσκει το neo v.Λέει ότι δεν πείραξε τίποτα στο modem κ το κάνε ξαφνικά.Όλα τα υπόλοιπα τηλέφωνα συνδέονται στο wifi.Καμία λύση;Αλλαγή στα κανάλια;

 

Μερικά ρουτερ αλλάζουν κανάλι κάθε φορά που ξεκινούν (το έχω δει σε μερικά router του ΟΤΕ που η ρύθμιση καναλιού είναι στο auto). Οπότε αν πήγε σε μεγάλο κανάλι (12-13) και το NeoV είναι σε ICS τότε δεν θα το δει. Σε Jellybean βλέπει όλα τα κανάλια ενώ ούτε σε GB πρέπει να τα βλέπει αν θυμάμαι καλά. Οπότε αν είναι αυτό το πρόβλημα ας αλλάξει κανάλι (1-11)

Link to comment
Share on other sites

Μερικά ρουτερ αλλάζουν κανάλι κάθε φορά που ξεκινούν (το έχω δει σε μερικά router του ΟΤΕ που η ρύθμιση καναλιού είναι στο auto). Οπότε αν πήγε σε μεγάλο κανάλι (12-13) και το NeoV είναι σε ICS τότε δεν θα το δει. Σε Jellybean βλέπει όλα τα κανάλια ενώ ούτε σε GB πρέπει να τα βλέπει αν θυμάμαι καλά. Οπότε αν είναι αυτό το πρόβλημα ας αλλάξει κανάλι (1-11)

 

Οκ thanks,ενημερωτικά σε gb είναι κ modem της forthnet.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...