Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

Μπορεις να βάλεις οποιοδήποτε JB kernel για το NEO V αλλά αυτός που προτείνει ο developer είναι ο fusion 5.4 (τον έχει μέσα στο zip της ROM)

 

με τον lupus δουλευει καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

miui v2.τρομερη μπαταρια,πολλες δυνατοτητες,γρηγορη,πολύ σταθερη,φουλ παραμετροποιησιμη(δεν εχει ραδιο.προσοχη!!)

..το κινητο ειναι φταγμενο για GB.Gb roms υπαρχουν καμποσες,αυτες προτιμα με τη σειρα που τις βαζω.το μονο κακο που βρισκω σαυτες θα θελα να δουλευε το greennify και οτι η καμερα JB π.χ ειναι καλυτερη.

1.miui v2

2.XtremE_GB

3.Gin2JellyBean_v2.4.0

παραπερα μετα απο GB,υπαρχουν πολλες καλες ρομ για μενα.η νεα jelly bean v6,ειναι πολύ καλη,αλλα η μπαταρια υποφερει,ασε τι λεει ο δημιουργος.επισης η ram ειναι καλη αλλα οχι σαν miui.διαχειριση ενεργειας μετρια,οπωσδηποτε ondemand.οτιδηποτε αλλο δεν λειτουργει σωστα.

viper xperia καλη ρομ και αυτη.

 

Ευχαριστώ παρά πολυ

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

miui v2.τρομερη μπαταρια,πολλες δυνατοτητες,γρηγορη,πολύ σταθερη,φουλ παραμετροποιησιμη(δεν εχει ραδιο.προσοχη!!)

..το κινητο ειναι φταγμενο για GB.Gb roms υπαρχουν καμποσες,αυτες προτιμα με τη σειρα που τις βαζω.το μονο κακο που βρισκω σαυτες θα θελα να δουλευε το greennify και οτι η καμερα JB π.χ ειναι καλυτερη.

1.miui v2

2.XtremE_GB

3.Gin2JellyBean_v2.4.0

παραπερα μετα απο GB,υπαρχουν πολλες καλες ρομ για μενα.η νεα jelly bean v6,ειναι πολύ καλη,αλλα η μπαταρια υποφερει,ασε τι λεει ο δημιουργος.επισης η ram ειναι καλη αλλα οχι σαν miui.διαχειριση ενεργειας μετρια,οπωσδηποτε ondemand.οτιδηποτε αλλο δεν λειτουργει σωστα.

viper xperia καλη ρομ και αυτη.

 

Ολες οι miui θελουν custom kernel η υπαρχει και για στοκ? και αν ναι γραψε λιγο λινκ..σε ευχαριστωω

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

επισης να ρωτησω υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσω bootloader στο neo v χωρις να κανω τα μασκαριλικια με τα καλωδιΑ? απλος δηλαδη με καποιο προγραμμα η κατι τετειο..

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

επισης να ρωτησω υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσω bootloader στο neo v χωρις να κανω τα μασκαριλικια με τα καλωδιΑ? απλος δηλαδη με καποιο προγραμμα η κατι τετειο..

 

 

 

http://unlockbootloader.sonymobile.com/

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι miui θελουν custom kernel η υπαρχει και για στοκ? και αν ναι γραψε λιγο λινκ..σε ευχαριστωω

 

η miui θελει δικος της κερνελ.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1468043

 

rom:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1599516

Link to comment
Share on other sites

η miui θελει δικος της κερνελ.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1468043

 

rom:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1599516

 

α οκα..η gin2jellybean?ελπιζω να μην σε κουρασα..και αν μπορεις κ ξερεις πες μου πως να την περασω μιας και εχω προσπαθησει πανω απο 10φορες και της δεκα υπηρχαν τα ιδια bugs wifi,kai den anagnwrizh thn karta sd.

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παρόλο που προέρχομαι από διακοπές δεν ξεκινήσαμε καλά. Όπως βλέπετε το θέμα έχει ελάχιστα post κατόπιν προβλήματος. Δεν έχει χαθεί τίποτα οπότε τα post θα επανέλθουν σιγά. Συνεχίστε την συζήτηση σαν να μην έχει συμβεί τίποτα. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

α οκα..η gin2jellybean?ελπιζω να μην σε κουρασα..και αν μπορεις κ ξερεις πες μου πως να την περασω μιας και εχω προσπαθησει πανω απο 10φορες και της δεκα υπηρχαν τα ιδια bugs wifi,kai den anagnwrizh thn karta sd.

 

για ποια ρομ μιλας τωρα?miui ή gin2jellybean.

για wifi προβληματα στην δευτερη ,εχω δει,αλλα λυνονται με ενα ρεσταρτ.δηλαδη δεν αναγνωριζει το wifi στο πρωτο boot.βεβαια αναλογα και τον κερνελ.εμενα αγαπημενος μου ειναι ο lupus kai meta nightelf.για καρτα sd να μην αναγνωριζει δενε χω σε καμια ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Θέλει να πάρει η κοπέλα μου για το Neo V της ακουστικά και της βρήκα αυτά γιατί θέλει πάση θυσία ροζ...: http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.009682 ...Τα έχει δοκιμάσει κανείς; Θα δουλεύουν στο Neo V ή θα λέει μη υποστηριζόμενο αξεσουαρ;
Link to comment
Share on other sites

^

Σίγουρα, εκ πείρας μιλάω, το Neo V παρουσιάζει ασυμβατότητες με κάποια hands free.

Για το συγκεκριμένο που παραθέτεις δεν έχω γνώμη.

 

Αν έχεις paypal κοίτα και προς ebay, αυτά, στα 5.70 € που αναφέρουν ότι είναι συμβατά με το Neo V.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παρόλο που προέρχομαι από διακοπές δεν ξεκινήσαμε καλά. Όπως βλέπετε το θέμα έχει ελάχιστα post κατόπιν προβλήματος. Δεν έχει χαθεί τίποτα οπότε τα post θα επανέλθουν σιγά. Συνεχίστε την συζήτηση σαν να μην έχει συμβεί τίποτα. :)

 

Έφτιαξε και πάλι το thread, αλλά χαθήκανε άπειρα μηνύματα...

 

Πόσο πιο καθαρά να το πω; Λίγη υπομονή και θα επανέλθουν όλα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα σημερα το τιμημενο Neo v που εχω δωσει στη γυναικα μετα την ελευση του Nexus και τι να δω?Λειπει το μικρο μαυρο ''καπακι'' που καλυπτει εναν σενσορα απο το digitizer!Ποτε εφυγε λεω αυτο ρε μωρο μου?''Ε ξερω γω μωρε,το ανοιξα μια φορα επεσε και δεν εδωσα σημασια :rolleyes: !'' Τι να πεις γυναικες...:lol: Ψαχνω στο ebay και στο amazon αλλα τζιφος.Μεχρι και σε ελληνικα μαγαζια με ανταλλακτικα εψαξα αλλα τιποτα.Αν εχει κανεις τιποτα στα υποψιν του ας το ποσταρει.Για οποιον δεν καταλαβε εννοω αυτο που φαινεται να βγαζει απο το 1:00 μεχρι το 1:02 του βιντεο

 

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αλλαγη καρτας σιμ απο vodafone σε cosmote δεν μπορω να μπω σε 3g

 

βαζω της ρυθμισεις με τα χερι...τιποτα....

 

καπια ιδεα..?

 

παρε τηλ,μαλλον δεν σου εχουν ενεργιποιησει το 3g.μπορει να εχεις ενεργιποημενα τα data,αλλα οχι το 3g.μου εχει συμβει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιόν kernel και rom προτείνετε για να κρατάει πιο πολύ η μπαταρία και να είναι πιο smooth. Το θέλω να μην κολλάει σε απλή χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιόν kernel και rom προτείνετε για να κρατάει πιο πολύ η μπαταρία και να είναι πιο smooth. Το θέλω να μην κολλάει σε απλή χρήση.

 

 

 

Κανεις??????

Edited by chourdis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Σκοπεύω να αλλάξω πλαστικά για να κάνω μια αλλαγή. Εν πας περίπτωση, έχω κάποιες απορίες.

 

1. Τα ήδη υπάρχον πλαστικά έχουν κάποια κόλλα. Απ ότι καταλαβαίνω γιατί τα πλαστικά γύρω στην οθόνη κουνιούνται, το καλό είναι ότι πρέπει να τα πιεσω αρκετά. Αν όταν τα βγάζω βγει όλη η κόλλα που έχουν τα επόμενα πως θα κολλήσουν; Και τι κόλλα μπορώ να χρησιμοποιήσω εγώ; Υπαρχει κανενα βιντεο για το πως να βγαλω; το δυσκολευομαι πολυ στο digitizer μην του κανω καμια ζημια την ωρα που θα προσπαθω να το βγαλω απο το μπροστινο πλαστικο. Αν το προσπαθω σιγα σιγα με ενα κατσαβιδακι θα υπαρχει κανενα προβλημα; (καμια γρατσουνια, κανενα καλωδιο) Η πλευρα που ειναι κολλημενη στο καπακι εχει καποιο προστατευτικο;

 

2. Την οθόνη μέσα και έξω και παντού πως την καθαρίζουμε για να έχουμε καλύτερο αποτέλεσμα ώστε μην μείνει σκόνη;

 

Συγγνωμη για τις τοσες ερωτησεις αλλα ψηλο φοβαμαι :P

 

 

 

Και μένα μου έχει φύγει εδώ και ένα μισή χρόνο. Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Αλλά αν θες να το καλύψεις βρες ένα κομμάτι πλαστικό. Να είναι καλής ποιότητας (εννοώ όχι από κανένα μπουκάλι νερού) και βάλτο ένα πολύ μικρό κομμάτι ταινίας είναι αρκετό να το κρατήσει.

 

Αν θες την άποψη μου επειδή έκανα αλλαγή μπρος πίσω προτίμησε μπροστινό καπάκι μαζί digitizer.αν το έχεις αρκετό καιρό κατά μεγάλη πιθανότητα θα έχουν ξεραθεί οι κόλλες και όταν θα πας να το ξεκολλήσεις θα σου γίνει κομμάτια.δώδεκα ευρώ πήρα εγώ το μπροστινό μαζί με το digitizer από Κίνα.γνήσιο είχα βρει από Αγγλία με 25.Όταν θα κάνεις την αλλαγή κάτσε σε ένα δωμάτιο κλειστό από μπαλκόνια και πόρτες, και προσεχτικά κάντο.Την εσωτερική οθόνη αν προσέξεις όταν βγάλεις το digitizer δεν θα λερωθει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιόν kernel και rom προτείνετε για να κρατάει πιο πολύ η μπαταρία και να είναι πιο smooth. Το θέλω να μην κολλάει σε απλή χρήση.

 

σε ποια εκδοση εισαι φιλε και ποια rom φορας?

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία γρήγορη και σταθερή ρομ? Ή να βρω τρόπο να γυρίσω στην 2.3?

 

Είναι της κοπέλας μου και κάνει τα απολύτως βασικά, αφού έχει tablet για τα δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία γρήγορη και σταθερή ρομ? Ή να βρω τρόπο να γυρίσω στην 2.3?

 

Είναι της κοπέλας μου και κάνει τα απολύτως βασικά, αφού έχει tablet για τα δύσκολα.

 

φίλε εγώ τώρα πρόσφατα πέρασα την brabus v2..την έχει φτιάξει έλληνας και είναι από τις καλύτερες gb κατά τη γνώμη μου...αξίζει να τη δοκιμάσεις! (με nightelf experimental v10.1 lite)

 

επίσης καλές είναι η gin2jellybean και η XtremeGB.

 

αν όμως θέλει ics ή jb εγώ θα κοίταζα προς miui.

πάντως εγώ πιστεύω όπως σαν ταχύτητα/σταθερότητα οι gb είναι οι καλύτερες.

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα τις κοιτάξω.

 

Τρόπος να περάσουμε τη μαμά gb?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...